
Heel kort geleden gingen we in op een eventuele extra turbo op de 6-in-lijn die wellicht onder de kap van de next-gen M3 te vinden is. Hierin werd nog even een verwijzing gemaakt naar een twee jaar oud gerucht over een diesel met 3 turbo’s, en wat zie je: het gerucht duikt ineens weer op. In de 2012 X6/7-serie zou dit blok zijn primeur moeten beleven. Holy turbochargers, Batman!
Al het goede komt in drieën. Zo zijn 2 vrouwen in je bed leuker dan één, en hebben Christenen het niet voor niets altijd over de Heilige drie-eenheid. BMW snapt dit, en zet zijn tsunami van drukvulling voort door 3 turbo’s op de bekende 3 liter 6-in-lijn-diesel te plakken. Momenteel is het hoogste vermogen dat hier (met een twin-turbo) uit wordt gehaald 306 pk (740d), en binnenkort 313 pk (640d), dus de output van het nieuwe blok zou ergens tussen de 350 en de 400 pk moeten liggen.
Het is nog een gerucht, maar waar rook is, is vuur. We gokken dat de nieuwe koppelkoning het label x50d opgeplakt krijgt en als gezegd op de 2012-modellen van de (gefacelifte) X6 en 7-serie geïntroduceerd wordt (rond maart 2012?). Wie weet worden we rond Frankfurt een stukje wijzer. (via bmwblog)
Woeeeewie, 350-400pk! En dan meer dan 700nm koppel, dat worden echt hele lekkere blokken. Ik denk dat ik al weet welk blok er in 2012 engine of the year wordt, haha.
Ik denk het ook. Deze zal wel veel kans gaan maken denk ik
Tenzij er weer een of andere elektrische muesli kar met benzine generator of iets dergelijks.
Een elektrisch aangedreven derde turbo dus…, ik zie het even niet voor me. Kan iemand schetsen hoe zoiets dan opbouwt en gevoed wordt? En hoe dat zijn vermogen aflevert?
Volgens mij wordt een turbo per definitie door uitlaatgassen aangedreven.
@sir_smokalot: Twee turbo’s plus een electrische compressor dus .Hum, klinkt gelijk wat minder fancy
@norge: en als je die turbo’s als vrouwen ziet en die compressor als jezelf
@robbie: Niet fancy maar sexy dus
Waarschijnlijk zal de 3de turbo worden gebruikt om het turbo gat onderin het toerebereik op te vangen hierdoor kunnen ze voor de andere 2 turbo`s een type kiezen van een groter formaat.
@Tomc: 2 turbo’s + 1 electrische compressor, niet 3 turbo’s
FFfffffluitketels
ben benieuwd wat voor mooi geluid en mooie prestaties daar uit voortkomen
Klere zeg,ben benieuwd hoe dat gaat klinken.
Slaat nergens op, gooi er gewoon een goeie VGT op zoals BMW nu met de N55 doet en klaar ben je! Ze zijn niet voor niets van de N54 afgestapt, alleen voor vermogens ver in de 300 pk (1M, 740, 35is) wordt dit blok nog gebruikt.
Hmm, dit is wel interessante techniek op zich, benieuwd wat ze er van gaan maken.
W00T
Dit gaat goed, nadat de V8 diesel uit de 745d verdween, wou mijn vader geen nieuwe(re) 7 serie meer. (Ik vond het ook érg jammer hoor, want die v8 klinkt wel lekker in de e66). Die had 330pk met 750nm. Daarintegen een 740d met 3 turbo’s die tegen de 400pk gaat leveren en meer als 700nm? Doen!
@bmwmaaktrijdengeweldig: Dus nu rijden jullie nog steeds met die E66 van op je avatar? Ook niet slecht hoor.
@Alpinaa: Nee inderdaad niet slecht, 745d jonge.
Nee maar die V8 diesel klinkt best lekker.
Twee turbo’s + elektrische compressor = niet 3 turbo’s.
Turbo is per definitie uitlaatgasaangedreven, haal je het uitlaatgas weg is het geen turbo meer…
Nu is 3 turbo’s geen onredelijke gedachte, maar het artikel eerder deze week refereerde naar 2 + 1 elektrische, dusssss, wat is het nou?
@bozewolf: aan 1 kant zit een door de uitlaatgassen aan gedreven dynamo, aan de andere kant een elektische aan gedreven trubine…. samen noemen ze het een elektrische turbo. Voordeel, je kan de turbine laten draaien wanneer jij wilt… het einde van het turbo gat dus!
@autogekk: Aaah, en de dynamo die levert de elektriek voor de compressor?
Interessant! Hebben ze een elektrische tussenstap ingezet dus. Wat dat betreft kun je inderdaad wel van een “elektrische turbo” spreken.
Thanks!
@autogekk:
Een dynamo aangedreven door de uitlaatgassen? Kan, maar dat zal niet de enige energievoorziening zijn van de compressor. De hele grap van de electrische compressor is dat je ‘m wilt gebruiken op het moment dat er niet genoeg energie in de uitlaatgassen zit.
@bozewolf: klopt, maar de marketingboys vonden dit Tri-Turbo beter klinken…
een turbo is toch heel iets anders dan een compressor een compresor werkt toch gewoon met een cilinder en zuiger en een turbo met een soort rad dat wordt aangedreven door uitlaatgassen of een riem vanaf de krukas of zo als hier met een elektromotir dan blijft het gewoon een turbo toch????
Doe mij maar mooie atmosferische motor ipv een fluitend krengetje.
@brinky: Bij een diesel toch niet hoop ik? Daar is dat fluitende geluid echt prachtig, zeker bij een 6-cilinder.
Of je gebruikt 8 turbo’s
http://www.cheersandgears.com/uploads/post-378-1136428065.jpg
@FieRo:
maarre.. waar moet nu je kratje bier?
Die derde compressor/turbo zal wel koppelkromme plamuur functie worden en niet eens zozeer voor extra vermogen.
Daar zijn wel andere manieren voor te verzinnen.
zeg, bestaat er eigenlijk nog een ongeblazen productie-dieselmotor?
@love4sportcars: Volkswagen maakt nog SDI-motoren, tot vorig jaar een 2.0 SDI in de Caddy. Nu alleen nog vier- en vijfcilinders voor in boten en als industriemotoren.
@love4sportcars: Bijna niet meer denk ik. Turbodiesels sucken al geweldig, om dan nog maar te zwijgen over degene zonder turbo :p
Ik geef het nog 10 jaar en dan liggen er 10 turbo’s in iedere wagen! Zo ging het ook bij de versnelligsbakken. Heel lang waren het er 5, maar toen de zesde kwam, was de achtste versnelling al geïntroduceerd, ongeveer voordat er zevenbakken te koop waren en als ik me goed kan herinneren is ZF nu al een 9-bak aan het maken/verkopen…
@lovethecar: Denk het niet. Meer dan 2 turbo’s op een viercilinder heeft geen zin. Dito 3 turbo’s op een zescilinder. Een V8 of groter heeft sowieso geen tweetraps turbolading nodig.
Mercedes Benz heeft enkele jaren geleden (2005) ook een tri-turbo diesel in een slk geschroefd. Het was een 320cdi met dik 280 pk.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
twee kleine, één grote.
Mijn kleine overzicht @ Moscow Unlim 500+
In Amsterdam presenteerde BMW de energie-strategie voor de toekomst. Wouter...
Leer meer over: Active Cruise Control, Rear -end Collision Warning System i...
Parkeren is zo wel een fluitje van een cent.
BMW legt uit hoe de sterkste hybride ter wereld precies werkt. Begrijpen we...
Voor het eerst dat ik de Bmw X6 M tegen kwam en gelijk stond er een super m...
BMW blikt vooruit op de autosalon van Geneve die dinsdag losbarst.
Favorite -edit: RDW checken is moeilijk?-
mn vaders team was eerste en tweede mt een Porsche 997 GT3 zie ook mijn an...
Sinds 2009 horen we al geruchten dat de nieuwe 1 Serie en 3 Serie naast vier- en zescilinders ook d...
BMW heeft zojuist de Nederlandse prijzen van de gloednieuwe M Performance dieselbeulen bekend gem...
Wel 3 turbo's en 740 Nm, maar liever niet zo dicht bij de grond? Geen zorgen, vanuit deze X6-&uum...
Leuk natuurlijk, zo'n zescilinder diesel met 3 turbo's, maar hoe werkt het? Hoe groot zijn de tur...
Dat er een nieuwe lijn tussen de gewone BMW's en de M-modellen wordt geïntroduceerd, dat wis...
Voor iedereen die geen M kan (of wil) betalen maar die wel net wat sportievers wil dan een standa...
Een SUV op diesel die (ongetwijfeld) zo'n 2 ton weegt en toch de 0 tot 100 in minder dan 5 second...
Interpreteer de titel zoals je wilt, feit is dat dit alweer nummertje 38 is in ons BMW X6-tuninga...
Maar wat is het? Een ultra-potent dieselblok met 6 turbo's? Een X6 met fluxcondensator die tijdre...
Ben je toevallig de gelukkige bezitter van een Rolls-Royce Ghost? Let dan maar op dat je geliefde...
Al enkele jaren gaan er geruchten rond over het feit dat BMW motoren op de markt zou willen breng...
Vriest het in de hel? Vallen pasen en pinksteren op 1 dag? Is het sint-juttemis? Het moet haast w...
BMW heeft het erg druk met het testen van haar überpowersuper-diesel. Straks te verwachten i...
We wisten jullie onlangs al te melden dat BMW op (zeer) korte termijn driecilinder motoren gaat g...
Die fijne roffelende atmosferische zes-in-lijn blokken van BMW gaan binnenkort geslachtofferd wor...
Daar zaten we al jaren op te wachten. Veredelaar Mansory breidt zijn activiteiten uit naar BMW, e...
De volgende generatie M5 gaat downsizen. Een geblazen V8 it is. Maar wel één met pi...
Kennen we Carbon Motors nog? Die kwamen in 2008 met de E7 aanzetten. Een speciaal ontworpen auto...
Automobile Magazine zet de Porsche Panamera Turbo tegenover de BMW 760Li en de Mercedes Benz S63 ...
BMW heeft nog een kritisch gekeken naar de motoren die gebruikt worden in de X6 en ze zijn toen t...
Wij, autoliefhebbers, moeten helaas onder ogen zien dat de machtige V12 zijn langste tijd gehad h...
We kunnen jullie natuurlijk wel proberen uit te leggen hoe de techniek van de snelste hybride ter...
En het zijn in één klap de krachtigste hybrides ter wereld. Want je moet het natu...
Het kan allemaal weer niet op. Behalve het twaalfcilindergeweld heeft BMW ook nog een aantal groe...
Onze eigen plastic-handschoenfetisjist Wouter had het eerder deze week over een nieuwe BMW topd...