Gemeente moet boete betalen om dodelijke bobbelweg
Gepost op 10-12-2012 om 15:06 door ricardo - 47 Reacties »
Het tragische slot van een motorongeluk uit 2009 waarbij twee vrouwen van 37 en 25 jaar om het leven kwamen. De weg waarop ze reden was door omhoog wroetende boomwortels een gevaar geworden waar de gemeente Stichtse Vecht, toen nog Maarssen, volgens velen iets aan had moeten doen. En dat werd vandaag door de rechter beaamd: dood door schuld.
De twee motorrijdsters gingen drie jaar geleden onderuit omdat het asfalt van de Nieuweweg (ook wel ‘bobbelweg’ genoemd) op diverse plaatsen door boomwortels omhoog was gedrukt. In de auto al geen pretje, maar voor tweewielers een absolute crime. Vijf ongewilde drempels met een hoogteverschil van 4 tot 6,1 centimeter werd het tweetal fataal na een valpartij; ze botsten op een tegemoetkomende vrachtwagen.
In deze drie jaar oude repo van RTV Utrecht werd door één van de nabestaanden al gezegd dat ze het hier niet bij lieten zitten, en de gemeente aansprakelijk zou worden gehouden. De weg stond immers al bekend als onveilig.
Het Openbaar Ministerie besloot inderdaad om de gemeente te vervolgen. Een unieke situatie in Nederland, die volgens strafrechtdeskundige Theo de Roos vooral symbolisch is, zo meldt RTL: “Doordat de gemeente als rechtspersoon wordt aangeklaagd, is celstraf niet mogelijk. De zaak kan hooguit uitmonden in een geldboete.”
Het is overigens wel de tweede keer dat een gemeente is veroordeeld om dood door schuld.
En de bewuste bobbelweg? Die werd na het ongeluk uiteraard volledig hersteld. Iets met kalf en put…










Vrouwen -> enough said…
Motorrijders (muv hulpdiensten) hebben een prima alternatief: De auto. Ja, soms zal dat inhouden dat je dan in de file staat ipv er tussendoor rijden, maar als dat meer dan 100 verkeersdoden per jaar scheelt…
Oh, en de retorische reactie “Moeten we dan ook voetgangers, fietsers en brommers verbieden?” gaat natuurlijk niet op, omdat die geen realistisch alternatief hebben.
Overigens leg ik de schuld zeker niet bij de motorrijders, die zijn meestal gewoon slachtoffer van acties van anderen, maar ze zijn gewoon te kwetsbaar. Niet meer van deze tijd helaas, time to move on.
je ziet toch dat die verslaggever MET kennis en met maar 20 km/h rijd en bij die laatste bobbel vliegt de bijrijder al bijna van de motor.
door de bomen zie je de bobbels niet tot slecht. dit komt door de schaduwen zodat je geen verschil ziet tussen een bobbel en een schaduw.
als je met 50 km/h niets vermoedend daar rijd dan kan je wel eens pech hebben en vallen. dat is nu ook gebeurd en dat is in het verleden ook al gebeurd.
( en iedereen boven )
Sorry sorry, ik heb iets te snel gereageerd! Lijkt toch wel erg extreem te zijn na het zien van het filmpje.
Maar heb dit wel iets vaker gehoord, en soms zie je echt de raarste claims voorbij komen. Dan denk ik soms; moet de desbetreffende persoon ook niet eens naar zichzelf kijken?
Ik gun dit in ieder geval niemand, dus mensen begrijp me niet verkeerd!
heb jij als eens met een moto gereden zelfs?
Overlaatst reed ik op de snelweg op het linkse vak en kreeg de vrachtwagen op het rechtse vak een klapband.
resultaat:
ik kreeg grote stukken klapband op mij en ik lag bijna van mijn moto.
dit alles gebeurde allemaal voor je met je ogen kan knipperen.
ik mag geluk hebben dat ik dit hier nog typ, zo’n band staat niet op 1.8 bar zoals een auto. ‘k heb weken pijn gehad. zo zie je maar, je kan niet op alles anticiperen.
Wtf, how can this?! Eindelijk!
Juist dit is gewoon weer een sigaar uit eigen doos
Heb dergelijke schadegevallen meegemaakt toen ik stage liep op de schade-afdeling van een verzekeraar. De gemeente neemt niet eens de moeite te reageren, 9/10 gevallen ben je gewoon keihard de lul..
Niet meer dan terecht lijkt mij.
Denk ik eens een keer vanuit mijn onderbuik te reageren doe ik het nog niet goed….
hele verhaal omtrent dit voorval niet, maar mijn interpretatie lijkt dat het schuld voor beide partijen is. Vooral op plekken waar men weet/kan aanvoelen dat het onveilig is dien je je rijstijl gewoon aan te passen. De gemeente had daarin tegen alles moeten doen om het verkeer te waarschuwen.
Bij een andere site heb ik begrepen dat de gemeente waarschuwde voor slecht wegdek. Dat is meestal genoeg om de aansprakelijkheid te verminderen tot weg te nemen, maar blijkbaar was deze weg zo gevaarlijk dat deze maatregelen onvoldoende waren. Erg uniek in Nederland.
zijn zo uit balans
Hier in België is het wat anders, hier moet je niet zeuren om de putten in de weg, want dan kan je er een fulltime job van maken. Gewoon er om heen rijden met 2wielers, met 4wielers kan je er nog door, mits je hoge bandenwangen hebt.
Zo moet het:
Die hebben hem volledig vernield. Later hebben ze ook zoiets met een LM002 gedaan…
http://www.autoblog.nl/cheetah-de-eerste-suv-van-lamborghini-video
Normaal moeten zulke hobbels geen probleem zijn voor een motor.
Pleit wel voor een (verplichte) VRO-cursus voor beginnende motorrijders.
Dan leer je oa met losse handen over een autoband rijden.
Klinkt eng, maar gaat prima.