2014 VW Beetle Dune Concept - zandhaas redux
VW Beetle Dune Concept

Hee, een Beetle Dune Concept, zagen we dat niet al eens eerder?
Jazeker. Iets meer dan 13 jaar geleden toonde VW op de L.A. Auto Show een guitig geel karretje met offroad-aspiraties, op basis van de New Beetle. Ze noemden het de Dune Beetle (niet te verwarren met de dung beetle) en we hoorden er nooit meer iets van.
Inmiddels is het 2014, en krijgen we in Detroit de Dune Beetle 2.0 voorgeschoteld. Eerder deze week lekten er al schetsen uit, maar wij wachtten liever op de foto's, welke nu ook voor de geplande onthulling op het internet zijn beland. Ziehier een reïncarnatie van de New Beetle Dune Concept uit 2000.
De kever is wederom geel, met uitgeklopte wielkasten, beschermplaten rondom, en hij staat natuurlijk een stuk hooger op den pooten. Je zal maar vastlopen midden in de zandduinen. Of het ook een voorbode is van een Beetle-crossover durven we niet te zeggen, maar het zou zomaar kunnen.
Het huidige model oogt wat scherper dan zijn oervader (ronder/boller kon ook niet), alleen ontbreekt dit keer het lekkere wijf in de witte jurk die er met je zonnepaneel van tussen gaat. Ook zien we een extra paar oogjes, laag in de bumper verwerkt. Hoe dan ook, kijk en vergelijk, want we hebben van beide concepten een gallery gemaakt!


































