• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)

Auteur: sir_smokalot, gepost 12 januari 2014 om 17:12 – 18 Reacties

Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)Afbeelding Panther Westwinds P6: vergeten concept (1977)

Panther P6
Meer wielen = meer plezier? Volgens Mercedes wel, maar hoe zat dat in de Seventies, toen deze P6 het licht zag?

Het publiek van de 1977 London Motorfair kreeg het nodige aan auto’s voorgeschoteld, maar het meest opvallende model was ongetwijfeld deze P6 van Panther Westwinds, een opulente cabrio met zes wielen (hier een lijst met andere markante zeswielers) en een 8,2 liter Cadillac V8, voorzien van 2 turboladers.

Het gevaarte van bijna 5 meter lang en meer dan 2 meter breed was ontsproten aan het brein van Robert Jankel, die Panther Westwinds in 1972 oprichtte. Het leverde de wereld creaties op als deze Ferrari 365 GTB, maar na acht jaar, in 1980, ging het bedrijf kopje onder, en verlegde Jankel de focus naar gepantserde en verlengde luxewagens, zoals deze Bentley die eerder voorbij kwam.

Een concept mogen we het strikt volgens de regels eigenlijk niet noemen, want het was gewoon een productiewagen, maar dan wel een hele dure. Uiteindelijk stokte de productie na 2 exemplaren, een witte en een zwarte. De zwarte (rechtsgestuurd) was de show car, de witte (linksgestuurd) de facto het eerste en enige productiemodel. Beide modellen bestaan nog, eentje schijnt zich in het Midden-Oosten te bevinden.

Panther P6

Als inspiratiebron diende de eveneens zeswielige Tyrell P34 racer, wier layout ook model stond voor de latere Covini C6W. Jankel zag de racer een jaar eerder tijdens de Britse Grand Prix en besloot dat hij ook zoiets moest gaan maken. Het resultaat was een auto waarin je verdronk in bruin leer, met telefoons in de armleuningen, een TV in het dashboard, elektrisch bediende ramen, en een hydraulisch bediende motorkap.

Het model zou de 200 mph-grens moeten overschrijden, en Jankel claimde een vermogen van meer dan 600 pk. Standaard leverde het Caddy-blok, afkomstig uit de Eldorado, 365 pk. Niemand heeft de auto ooit op de rollenbank gezet (is ook wat lastig met zo’n dubbele vooras), maar het werkelijke vermogen zal ergens tussen beide opgaves liggen.

Navraag achteraf doen bij Robert Jankel wordt lastig, de man overleed het vorige decennium reeds. Voor meer achtergrond omtrent de P6 verwijzen we naar dit artikel van het Britse Octane. Zeldzaam videomateriaal, inclusief toelichting van Jankel zelf vind je op autojunk.

Ook interessant!

  • Genesis X Concept is woestaantrekkelijk
  • Video - Audi RS6 GTO Concept in detail
  • Jeep Magneto Concept is nieuw en volledig elektrisch
  • Lezersvraag: welk concept van 2021 wil jij onder de kerstboom?
    Lezersvraag: welk concept van 2021 wil jij onder de kerstboom?

Nieuwste artikelen

  • Is dit de lelijkste politieauto ter wereld?
  • Tesla eindigt onderaan in nieuw betrouwbaarheidsonderzoek
  • Nu officieel in beeld: de Koreaanse RS6-killer!
  • Hoonigan gaat ondersteboven in nieuwe Gymkhana
FacebookTweetPinLinkedIn

Cabrio, concept, panther, vergeten-concept

Vorig bericht: « 2014 VW Beetle Dune Concept – zandhaas redux
Volgend bericht: De eerste Fast & Furious stamt uit 1924 »

Lees Interacties

Reacties

  1. Alfarobert zegt

    12 januari 2014 om 17:16

    Is ook het eerste waar je aan denkt;Tyrell Ford Formule 1 wagen.

    Login om te reageren
  2. marikoelolo zegt

    12 januari 2014 om 17:28

    Waarom kan ik niet op aj reageren

    Ot: lelijk

    Login om te reageren
    • hamerhaai zegt

      12 januari 2014 om 18:06

      @marikoelolo: Omdat je daarvoor 100+ reacties moet hebben gegeven :).

      Login om te reageren
  3. c-ad zegt

    12 januari 2014 om 17:32

    FAB 1, Thunderbirds.

    Login om te reageren
  4. wolfssjrd zegt

    12 januari 2014 om 17:33

    Volgens mij heb ik nog steeds last van een kater, want dit kan niet echt zijn xd

    Login om te reageren
  5. fortuna zegt

    12 januari 2014 om 17:48

    Gezien het een achterwielaandrijver is, is er toch geen enkel probleem om die op de vermogenbank te zetten?

    Login om te reageren
  6. baap zegt

    12 januari 2014 om 18:25

    Even totaal offtopic en correct me if I’m wrong, maar wijden jullie geen topic of item aan het totale falen van jullie nieuwe app, nadat hij geupdate is naar 3.0! Want dat is me toch een waardeloze bende.. (;

    Ont: Was er ook niet een F1 wagen met 6 wielen?

    Login om te reageren
    • fernie zegt

      12 januari 2014 om 18:33

      @baap: inderdaad een bizar slecht stuk programmeerwerk, nog erger is dat iemand hier toestemming voor heeft gegeven om het live te gooien…

      Login om te reageren
      • baap zegt

        12 januari 2014 om 18:38

        @fernie: Nou indd. De app zoals die was, was gewoon prima! Dit is gewoon prutswerk eersteklas. Enfin, ik wacht stiekem ook een beetje op de mensen van autoblog die hier een nieuwsitem aan wijden.. Ff jullie gebruikers op de hoogte brengen peepz (;

        Login om te reageren
    • jpoers zegt

      12 januari 2014 om 19:59

      @baap: wil inderdaad niet vervelend zijn maar er is een artikel al langs gekomen

      http://www.autoblog.nl/nieuws/autoblog-app-versie-3-0-voor-android-en-ios-64240

      En ik deel ook jullie mening de vorige versies was met afstand veel beter..kijk nu ook gewoon via de inet site via de mobiel, erg jammer. Dus Autoblog!!! Doe er wat aan!!

      Login om te reageren
      • ropbp zegt

        12 januari 2014 om 21:44

        @jpoers: hahaha, op mijn tablet staat de oude versie nog. Dat gaat toch wel ff wat beter dan die nieuwe versie op de foon. Nu alleen onderzoeken hoe ik kan voorkomen dat ie alsnog wordt geüpdatet.

        Login om te reageren
        • mrB zegt

          12 januari 2014 om 23:15

          @ropbp: Je kan per app instellen of die automatisch update of niet. In de play store naar de app gaan en automatisch updaten uitvinken via het opties menu. Ik heb hem zelf kunnen restoren naar versie 2 via titanium back-up, maar dat vereist root. Of je root wil of niet is een keuze, mag je legaal doen al kost dat in principe je garantie.

          OT: aparte wagen. Ik ben er niet uit of ik hem mooi of lelijk moet vinden. Maar 8.2 liter! wat een enorme motor!

          Login om te reageren
    • 3246cm252kw zegt

      12 januari 2014 om 22:06

      @baap: Ik snap er ook helemaal niks van. Ik kan niet normaal een reactie plaatsen en ze hadden hem best beter kunnen testen lijkt me zo….

      Login om te reageren
  7. rufctr01 zegt

    12 januari 2014 om 18:38

    De vorige app was ook niet heel goed. Soms werden de reacties niet geplaats, een langere reactie was ook problematisch.

    OT: wat een lelijke auto!

    Login om te reageren
  8. Tonnie zegt

    12 januari 2014 om 19:05

    Ik vind de app prima werken, maar het laden duurt wat lang en ik zie nog steeds niet direct mijn reacties en ik kan ze later ook nergens terugvinden terwijl er toch mensen oo reageren. Dat is behoorlijk frustrerend.

    Login om te reageren
  9. mdemooistelettervanhetalfabet zegt

    12 januari 2014 om 19:21

    Als het een amfibievoertuig was geweest had ik hem wel gewild.

    Login om te reageren
  10. ropbp zegt

    12 januari 2014 om 20:40

    Geweldige interpretatie van de Thunderbird auto. De verhoudingen zijn natuurlijk helemaal zoek, maar desalniettemin ‘doe maar’.

    Login om te reageren
  11. mout zegt

    13 januari 2014 om 10:36

    Een fabrikant die dit maakt, gaat een paar jaar later failliet? Je verzint het niet!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North