Origineel? Nee. Smakelijk? Ja.
Wanneer je gaat voor de overtreffende trap aan Porsche tuning, ben je bij 9ff aan het goede adres. De firma uit Dortmund, die dit jaar zijn 10-jarig jubileum viert, neemt atmosferische 911’jes, vertimmert deze, en schroeft hier een dikke turbo op, waarmee dan rustig vermogens worden gehaald die ver boven de 1.000 pk liggen. Deze Clubsport heeft 750 pk en 910 Nm onder zijn opgerekte body liggen.
Zoals bij elke GT9 is ook hier de Porsche 911 GT3 (997) als basis genomen. Deze is al wat meer hardcore dan de normale Carrera’s, en bovendien atmosferisch, want 9ff plaatst er toch zijn eigen turbo’s op. Volgens onze meest recente informatie is de GT9 er in 3 vermogens: 750, 987 en maar liefst 1.120 pk, zoals deze GT9R. Dit staat garant voor topsnelheden die tegen de 400 km/u hangen, en er zelfs overheen gaan. Deze 9ff-meneer demonstreert het even.
Het interieur ziet er lekker hardcore uit: ik zie carbon deurpanelen, een rolkooi, multipunts-gordels, en een sequentiële bak met een normale sticker er op?
UPDATE: Speciale aanbieding uit Essen: een 9ff GT9 CS (Club Sport), nu mee te nemen voor slechts 375.000 EUR! De tijden op de foto kloppen echter niet, volgens 9ff zijn dit de juiste tijden:
0-100 in 3,6 sec
100-200 in 5,2 sec
200-300 in 10,4 sec
9FF is mijn favorite tunert, smaakvol en cool. helaas heeft Techart een betere garatie regeling. maar toch uber vet.alleen hadden er nog chromen velgen onder gemoeten, dan was ie helemaal af
@ferrari94tr: Chroom? O.o Bah!
@ferrari94tr: Precies wat deze wagen nodig heeft. Meer spiegeltjes en kraaltjes
Ben al geen porscge-fan, maar vind dit helemaal een gedrocht.
Die neus lijkt op iemand-die 0,0001% van zijn hersenene gebruik-die met z’n mond open glazig loopt te staren… er hangt nog net geen kwijl rechts aan de bumper…
En die kont, nja. Laatmaar… Voordat ik iedereen tegen z’n schenen ga schoppen… :lol:
@kliko: Typo: Porsche-fan. Verder kan je misschien beter de “-” vervangen door haakjes ;)
Een mooie kleurencombinatie met een rijke geschiedenis en in het bijzonder natuurlijk met Porsche, maar om nu gratis reclame te maken voor Gulf…
Maar wacht, worden deze dingen nou ooit nog verkocht? Ik ken die 9FF alleen uit van die sprint filmpjes. En daar gaan die dingen zelfs af en toe stil.
@sir_smokalot: “…een sequentiële bak met een normale sticker er op?”
Het is geen sequentiële bak omdat er 2 stangen naar achter gaan, een voor de links-rechts beweging, en eentje voor de voor-achter beweging.
OT:Je hebt porno en je hebt porno, maar dit is echt keiharde porno! :D
Aha. Maar hoe werkt het dan? Je gaat van 2 naar 3 en dan tik je een keer naar rechts en omhoog? En voor 3-4 hoef je dan alleen naar beneden te trekken?
@sir_smokalot: gewoon zoals in elke manuele bak, met een schakelpatroon. Geen sequentieel gedoe.
De ene stang geeft de L-R positie door, de andere voor-achter positie.
In een VW polo werkt het met 2 kabels op hetzelfde principe.
Je kan ook zien dat er voor de pook zowel links als rechts scharnieren zitten als voor en achter. Zoals een joystick/ gewone pook dus.
Gulf kleuren, tja het is al weer lang geleden dat Porsche alles won.
-edit: nutteloze bijdrage-
Dotmund? Ligt dat vlakbij dusseldof?
Ot: er gaat niks boven de originele gt40 in Gulf kleurtjes!
@Benjamin1: De 917 is véél mooier in Gulf kleuren :)
Ja, het schijnt er meestal wat klam te zijn…
Erg mooie combinatie, Gulf kleuren op een exoot is altijd win.
Het is zonde dat er waarschijnlijk weer zo’n veel te hard getunde motor gaat inliggen, anders was dit misschien nog wel een leuk ding geweest (ervanuit gaande dat 9ff het onderstel verbeterd ipv verneukt heeft).
Die pk-tuners moeten er ook altijd over gaan.
@Hupke: 750pk te veel? Dat is nog lafjes hoor! De auto zelf is getuned om +1100pk aan te kunnen.
Voor zo’n laag & breed monster is dat toch nog net aanvaardbaar?
ik geloof best dat dit een snelle auto is, maar volgens mij kloppen die 0-200 en 0-300 waarden niet echt.
0-200 in 5,2 seconde is ruim 2 seconden sneller dan de veyron en de 10,4 die hij nodig heeft voor 300 is een dikke 6 seconden sneller.
ziet er verder wel erg dik uit!
@560pkferrari:
Neem de mannen van 9FF op dit punt niet al te serieus. De GT9R zou binnen 3 seconden naar de honderd snellen. De twee tests die ik gezien heb kwamen niet verder dan een 0-100km/u tijd van 4 á 5(!) seconden. Iets met grip enzo. Kortom, die 0-200 in 5.2s klinkt ook als wishful thinking.
Lijkt me ook een tikkie overdreven. Mss 0-160 en 0-200, maar daarvoor is het gat te groot tussen beide.
WTF, 0-300 10.4 sec? 0-200 5.2? O_O
Boxter/cayman dashboard zit erin!
Het weegt ook maar de helft van een veyron
Zo ziet het er al iets realistischer uit:
0-100 3,6 seconden
0-200 3,6 + 5,2 = 8,8 seconden
0-300 8,8 + 10,4 = 19,2 seconden
Dat klinkt al een stuk plausibelerderder.
Die tijden kloppen inderdaad niet.
0-200 5,2 sec
0-300 10,4 sec
gewoon bij elkaar opgeteld :S
UPDATE: De tijden op de foto kloppen inderdaad niet, volgens 9ff zijn dit de juiste tijden:
0-100 in 3,6 sec
100-200 in 5,2 sec
200-300 in 10,4 sec