De Alfa 147 kon op enthousiaste reacties rekenen toen deze eind 2000 werd gepresenteerd. Technisch is de 147 sterk verwant aan de Alfa 156 en de Alfa Romeo GT die later verscheen. Als je weinig rijdt of niet maalt om het brandstofverbruik, dan is er de snelle 147 GTA met de fantastische 3.2 V6 met 250 pk.
Eind 2004 volgde een facelift en uiteindelijk bleef de 147 nog tot 2010 op de markt, waarna de Alfa Romeo Giulietta deze in de showroom afloste.
Aanbod occasions
- Op AutoScout24 zijn 450 exemplaren van de tweedehands Alfa Romeo 147 te vinden.
- 23% heeft een dieselmotor, iets meer dan 3% een LPG installatie.
- Ongeveer 5% betreft een Selespeed uitvoering met automatische versnellingsbak.
- Ruim 11% heeft een navigatiesysteem.
- Bijna 28% heeft lederen bekleding.
- Parkeersensoren, open daken en stoelverwarming komen weinig voor.
- Prijzen beginnen bij 1.000 euro, maar spaar liever wat door.
Pluspunten
- Het is een Alfa!
- Styling.
- Rijeigenschappen.
- Prestaties.
Aandachtspunten
- Olie peilen! De benzinemotoren lusten wel een slokje en houden er niet van om met te weinig olie rond te rijden.
- Warm rijden!
- Distributieriem Twinspark motoren: om de 3 jaar of 60.000 km vervangen, JTD’s om de 100.000 km.
- Nokkenasversteller (benzine motoren) kan ratelend/dieselend geluid geven bij het starten. Relatief duur om te vervangen, want distributieriem moet los.
- Bougies moeten om de 100.000 km vervangen worden voor 120 pk 1.6 en 2.0 Twinspark. Het zijn er acht (!) en ze zijn niet heel goedkoop.
- Het airbag lampje moet tijdens het starten aangaan en vervolgens ook weer uit. Als dit niet gebeurt is er potentieel mee gerommeld. De stekker onder de voorstoelen is het zwakke punt, maar het kan ook op een (duurder) probleem met de airbagcomputer duiden.
- Draagarmen voorwielophanging kunnen kraken of rammelen. Soms ook slijtage fuseekogels, wat een APK afkeurpunt is.
- Aan de achterzijde wil de stabilisatorstang nog wel eens rammelen – vooral irritant. De rubbers en silentblocks aan de achterzijde kunnen ook voor rammels zorgen.
- Controleer ook de werking van de thermostaat. Na een koude start moet na ongeveer 5 minuten 90 graden worden bereikt.
Hieronder de video die we maakten, het volledige aanbod vind je hier!
80 reacties
De 147/156 rijdt stukken beter dan bijvoorbeeld de saaie golf 4.
De aandachtspunten die er zijn vallen dan ook nog eens onder regulier onderhoud.
Kortom, zoek je een leuke auto in het C-segment, koop dan gewoon een 147.
Meer plezier en minder gezeik dan zijn Vaginale concurrenten..
Vrijwel alleen 1.6 op dat moment, en ik heb een 1.6Brava gehad. Die maakte me te veel toeren bij 120/130 en dus niet zuinig. Het zijn niet helemaal dezelfde blokken natuurlijk, maar wel van dezelfde fabrikant.
2.0 was vrijwel allemaal Selespeed en dat wilde de vrouw dan weer niet…
Ik had hem ook ooit op m’n shortlist staan, even als de Focus, de Focus viel af omdat ik daarin binnen een half uur last kreeg van mijn rug. Heel jammer want ik vond het een fijn rijdende auto.
De 147 viel uiteindelijk af omdat ik toen nog in sprookjes geloofde en dus de grootste blunder uit mijn automobiele carrière maakte, ik kocht dus een A3.
Later wel met diverse 147’s gereden van vrienden, dat bevestigde louter mijn blunder.
Nu ik uit de kids ben heb ik geen praktische auto meer nodig. De enige Alfa die er hier dus absoluut komt is een 4C.
Google even op alfa selespeed. Je komt vanzelf op diverse alfa fora terecht met aandachtspunten.
Er zijn relatief veel problemen met de selesspeed, en daarbij is het een maar sloom semi schakelende automaat, totaal niet sportief.
Hetzelfde geldt voor de 156 van m’n ouders uit ’98. Ruim 120.000 mee gereden zonder noemenswaardige problemen. Wel altijd netjes z’n beurtjes gehad natuurlijk.
Een 328i is er niets bij kan ik je uit eigen ervaring vertellen, mijn beste kameraad heeft een GTA, en dat ding rijdt mij op alle fronten totaal het snot voor de ogen, ook een 330i is geen partij. Enige puntje wat de Bmw voor heeft is de interieur afwerking, die vond ik altijd wat tegen vallen.
Tja waar op te letten, check vooral het onderhoud en de boekjes, onderhoud is zeer belangrijk!
Check ook of de rem modificatie is geweest, er zijn latere grotere schijven toegepast, 330MM.
Staat van interieur zegt ook veel over de vorige eigenaren. Verder zijn de 3.2 V6 busso blokken nagenoeg onverwoestbaar, nadeel is dat je bijna nergens bij kunt, distributie wissel is daardoor een aardig duur klusje.
Porsche 928 heb ik geen ervaring mee, zal wel een aardig dik blok zijn met die V8.
De airbag melding heb ik ook gehad, stekkertje van een paar euro. Voor de airbagmodule is een terugroepactie geweest. Nooit last van gehad. De 16V JTD is een beer van een motor in die auto. Niet de stilste maar wel echt snel. En zuiniger dan m’n huidige A3. Hoewel 18inch mooi staat wordt het niet aangeraden. Banden slijtage is wel hoog, ook na uitlijnen etc. En het is niet de veiligste in de klasse, mocht dat hoog op het verlanglijstje staan kan je beter ff verder shoppen. Wel een lekker onderstel, behoorlijk stabiel en lekker bijterig.
Man wat mis ik dat ding, helaas kan ik in een GeileJetta niet lekker zitten anders was dat zeker de vervanger geworden.
Ik ben 1250 euro kwijt om het te laten maken .
Volgens de dealer kan het geen kwaad , dus ik rij lekker door tot de riem vervangen moet worden.
Mijn dealer zijn ook dat het geen probleem zou zijn om er mee te wachten tot het vervangen van de riem, dus dat heb ik ook gedaan.
Heeft iemand enig idee wat de filosofie van Alfa is wat de dubbele bougies betreft? Of dachten ze gewoon lekker op z’n Italiaans, laten we maar dubbele doen voor het geval er een kapot gaat;)
Smart gebruikte ook twinspark motoren, wel i.c.m. een turbo, sinds ze motoren van Metsubsidie gebruiken zijn ze daarvan af en daar is niemand rouwig om.
De bovenste bougies kwam je nog wel bij maar voor de onderste moest je de halve auto slopen..
Dat zeg ik toch lieverd..
De TS’en zou ik alleen kopen met garantie, of van een liefhebber. Want zoals al staat in het artikel kunnen ze slecht tegen een laag oliepeil. Voor het olieverbruik is trouwens ook een modificatie die dealers en specialisten kunnen uitvoeren.
Ik ben voor mijn buurjongen van 19 op zoek geweest naar een 147, uiteindelijk na heel veel zooi en louche dealers een 147 op een vertrouwd adres gevonden. Er zit overigens wel veel snelheid in 147’s van liefhebbers met aantoonbare historie. We hebben toen 2 keer misgegrepen, het zelfs meegemaakt dat een 147 vrijdag op de site stond en maandag al verkocht was.
Punten die hier missen zijn lakschade aan de dakrand boven het voorraam. Bij vervanging willen glasboeren het raam wel eens te diep zetten, waardoor het rubber door teveel druk lakschade maakt.
En de bodem wil bij de eerste modellen ook nog wel eens krokant zijn na 14 jaar. Even op de brug zetten dus.
Ook roest de einddemper van de uitlaat vaan door bij de 147.
Doen we nu voor de monteurs boodschappies mee en als bij-spring wagentje.
Een lekkere dikkert met alles erop en eraan.
Rijd zoals iedereen denkt dat een Mercedes of Volkswagen rijdt na drie en een halve ton kilometers.
Als een nieuwe.
idd
Een Alfa
Een bochtensnelheid die je het bloed uit je hersenen doet stromen van de G krachten.
Remmen die je de noodzaak van gordels doet beseffen.
Een smoeltje dat toont dat in Italië het woord design met een hoofdletter wordt geschreven
Een motor die heel de tijd “avanti, de zon achterna “roept (is een quote uit Kuifje episode “de zaak Zonnebloem”)
Grootste problemen bij een Alfa is de man die altijd VOOR je rijdt !
Verlichting wordt sla van een 147,maar een compleet nieuwe koplamp unit doet tientjes.
Klopt, maar ze roesten in elk geval niet meer in de folder en de betrouwbaarheid is met sprongen vooruit gegaan.
De “beleving” die een auto in die jaren gaf vind je bijna nergens meer..
Alfa is nooit een merk van aantallen geweest en dankzij Marchione zal het dat ook niet snel worden.
Alfa is een merk voor liefhebbers, iets dat Vaginaaltjes als jij nooit zullen begrijpen..
Graag gedaan, ik zal geen mogelijkheid onbenut laten om jouw waanbeelden te bevestigen..
Geen enkel merk is wat het geweest is.
Ik heb me laten vertellen dat er tegenwoordig zelfs accountants in BMW’s rijden; dat was in de tijden van de Alfetta’s wel anders. Reden ze Ford of Opel.
En een brutale durfde met een Peugeot voor te komen rijden.
Dus…
Rijden deed die als de brandweer. Dat dan weer wel…
Maar kom, een groot punt is dat niet. Het zijn geen erg dure onderdelen, en ze gaan met wat voorzichtigheid meer dan 100.000 km mee.
Jammer dat er geen 1.9 JTD is getest. Toch wel een erg fijne motor! Het is de allereerste commonrail motor, en meteen door en door betrouwbaar plus een heerlijk karakter (zo houdt ie voor een diesel best van toeren – maar met zoveel koppel onderin hóeft het niet om een beetje mee te doen).
Interieur kan idd niet tippen aan die van een E46, heb ik 3 van gehad :)
Mocht je geen ellende willen met gare nokkenasverstellers ga dan voor de 1.6 105pk. Helaas is die wel echt wat ondergemotoriseerd. Anyway als je de auto enigszins met beleid behandeld zal je er veel plezier aan hebben.
Astra j gekocht. Tot nu toe geen problemen maar wat een saai ding!
vind het ook nog wel het vermelden waard, dat de botsveiligheid voor een auto uit deze tijd onder de maat is !
verder relatief goedkope (aanschaf), leuke occasion
Pics staan al sinds vorig jaar april erop
Veder viel de afwerking van het interieur me wat tegen. Of dat nu slecht is of dat andere merken hier heel goed in zijn??? vul maar in.
Bij de Abarth hier moeten ze elke 25.000km alle 4 vervangen worden à 28€/st.
Zelf 2 147’s. Beiden last gehad van lekke leidingen (volgens mij stuurbekrachtiging). Vind de JTD erg lawaaiig.
Vond dat ik als liefhebber ooit een alfa gereden moest hebben, maar voor mij hoeft het niet. Design van ‘actuele’ alfa’s als 159 en guilietta zijn prachtig, verder stopt het voor mij.
Misschien voorspelbaar, maar ik krijg een wow gevoel bij mijn 330d welke ik bij Alfa nooit heb gehad.