Amerikaan liep elke dag 33 km(!) naar werk, tot nu
James Robertson

Fabrieksarbeider James Robertson uit Detroit liep, bij gebrek aan fatsoenlijk OV, elke dag 33 kilometer heen en terug naar z'n werk. Zijn verhaal werd opgepikt en het lijkt erop dat die dagelijkse wandeling voortaan verleden tijd is.
Het hoe en waarom achter het feit dat Robertson elke dag met de benenwagen naar z'n werk liep is simpel. Z'n Honda Accord die het tien jaar geleden begaf, geen geld voor een andere en ook niet voor het afsluiten van de bijbehorende verzekering. Autoverzekeringen zijn hier niet absurd duur, maar in Detroit spook het al een paar jaar en daar liggen de premies dan ook stukken hoger.
Toch miste de trouwe werknemer geen dag op z'n werk, weer of geen weer. Veel tijd om te slapen bleef er niet over tussen de shifts (14-22u à $10,55 per uur, over arbeidsvoorwaarden gesproken) en dus hielden blikjes cola en Mountain Dew hem wakker. Overigens reed de man wel elke dag een klein stukje met de bus, maar wegens gebrekkige aansluitingen was Robertson voor het overige op z'n eigen voeten aangewezen.
Het verhaal werd opgepikt door de Detroit Free Press en dat zette de 19-jarige Evan Leedy aan het denken. De student kwam zodoende op het lumineuze idee om geld in te zamelen voor Robertson, zodat deze (wellicht) een nieuwe auto kon kopen. De weldoener had daarbij een klein autootje in gedachten en het doel lag dan ook op 5.000 USD.
Dat liep effe anders, met als gevolg dat de teller nu al op zo'n 250.000 (!) euro staat. Ook heeft hij al een Chevy Cruz aangeboden gekregen, alleen zou Robertson zelf dan nog even de belasting à 900 dollar af moeten tikken. De geluksvogel in kwestie schijnt echter een Ford-liefhebber in hart en nieren te zijn.
Ons advies: wacht even op de nieuwe Ford GT, laat de teller nog even doorlopen en als het moment daar is lepel je een dikke Roush V8 achterin die Amerikaanse supercar. Gewoon, zoals het heurt.




