Arabieren verduisteren Brabus B63 WideStar

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Brabus B63 met nieuwe outfit

Brabus B63 met nieuwe outfit

Omdat het origineel véél te veel bling had en best wat extremer kon.

De Brabus-tuningexplosie voor de Mercedes GL63 AMG was al niet bepaald kinderachtig. Maar als Karabakh Motors, een tuner uit Dubai, zijn creativiteit botviert op de B63, is het resultaat wel heel bont. Of ja, eigenlijk totaal niet bont natuurlijk.

De Arabieren maakten alle verchroomde onderdelen matgrijs of matzwart, om ze vervolgens op de pikzwarte auto terug te schroeven. Ook de achterlichten moesten het ontgelden. Het resultaat liegt er niet om: een woeste zwarte kolos, klaar om de straten van Dubai te bestieren. Niet te hard, natuurlijk.

De breedgeschouderde zandhapper bleef onder de kap ongedeerd. En dat betekent een opgefokte 5,5 liter BiTurbo V8, die 620 pk levert en een koppel van 820 Nm. Zit je mooi wel in 4,7 tellen op de honderd. De Arabier staat op dezelfde Monoblock velgen als het origineel. Ook spotten we de standaard Brabus dakspoiler-op-dakspoiler en totaal overbodige diffuser.

Maken of kraken?