• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Autojunk Foto van de Maand – Juni 2021

Auteur: machielvdd, gepost 7 juli 2021 om 12:00 – 14 Reacties

Het was afgelopen maand niet iedere dag zomer, maar we hebben deze keer in ieder geval één foto waar de zomerse sfeer vanaf spat!

Als het winter is heb je altijd de illusie dat het de hele zomer warm, zonnig en droog is. Helaas is de praktijk iets anders, maar we hebben zeker van een aantal mooie zomerdagen mogen genieten dit jaar. Hebben de Autojunk-uploaders daar gebruik van kunnen maken? Dat gaan we in deze editie van de Foto van de Maand zien.

Om een oordeel te kunnen vellen hebben we deze maand weer de hulp ingeschakeld van de winnaar van vorige maand: @lenny98, oftewel Lennard Laar. Hij mag voor de tweede keer dit jaar als gastjurylid een duit in het zakje doen.

Derde plaats: BMW M3 & M4

De nieuwe M3 hebben we al vaker voorbij zien komen bij de Foto van de Maand, maar voor de afwisseling is deze keer zijn tweedeurs broer van de partij. Er is de nodige kritiek geweest op het design, maar zeg nou zelf: zo zien de nieuwe M3 en M4 er helemaal niet verkeerd uit, toch?

Dat is mede te danken aan de man achter de camera: Rowan a.k.a. @row1. Hij heeft het duo zo gepositioneerd dat ze nog net overlappen. Daardoor zijn de auto’s allebei goed in beeld, maar wordt er nog wel wat diepte gecreëerd. De wolkenpartij die van achter door de zon beschenen wordt vormt een fraaie achtergrond. Dat de BMW’s rijdend in beeld zijn gebracht voegt een extra dimensie toe aan de foto. Dit zijn namelijk geen auto’s om stil te staan.

Daar zit meteen wel een puntje van kritiek: je ziet eigenlijk pas dat de auto’s rijden als je naar details gaat kijken. Op het eerste gezicht lijken de auto’s stil te staan. Dit had voorkomen kunnen worden met meer beweging in de voor- of achtergrond of een andere hoek. De bewerking van de kleuren is ook een beetje te veel van het goede. Maar dat houdt deze foto niet uit de top drie.

Bewerking is sowieso een kwestie van smaak, want Lennard kan dit wel waarderen: “De bewerking is voor mij wellicht iets over-the-top, maar ik kan de stijl wel waarderen.” Hij prijst ook de dynamiek in de foto.

Tweede plaats: Jaguar F-type Project 7

Jaguar Project 7's op Nederlands kenteken

Aan deze Britse exoten hebben we al eerder een artikel gewijd. Dit zijn namelijk de enige twee Jaguar Project 7’s die op Nederlands kenteken staan. Het zijn bijzonder fotogenieke wagens en daar heeft David de Wijn mooi gebruik van gemaakt.

Op deze foto uit de reeks staat de blauwe Project 7 letterlijk en figuurlijk in de spotlight. De auto neemt een klassieke pose aan met de velgen naar de camera gedraaid. De kleur Ultra Blue springt er mooi uit en de verlaten fabriekshal vormt een interessante achtergrond. De zwarte Project 7 verdwijnt op deze foto helaas wel heel erg naar de achtergrond, maar qua compositie pakt het wel goed uit.

Lennard is een heel klein beetje jaloers: “Een gave shoot moet dit geweest zijn met twee van zulke unieke modellen!” Maar hij is de beroerdste niet, dus zijn oordeel is positief: “Wat mij aanspreekt is dat de blauwe Project 7 mooi in het licht gezet is. Hierdoor knalt de auto lekker uit de verder toch wel drukke maar passende setting.” Ook deze foto verdient daarom een plekje in de top drie.

Eerste plaats: Ferrari 328 GTB

Aangezien de meeste mensen steeds meer op een verticaal scherm zitten worden verticale foto’s ook steeds gangbaarder. We gaan dus maar gewoon met onze tijd mee. Bovendien: deze foto verdient de titel Foto van de Maand, ongeacht de uitsnede. Al was het een driehoekige foto geweest, dit moest gewoon de nummer één worden.

@twinphotographys heeft namelijk een fantastische reeks foto’s neergezet van een Ferrari 328 GTB bij een zwembad. Een ongebruikelijke setting, maar wél eentje die werkt. De gebroeders Casper en Sebastiaan hebben een heerlijke jaren ’80 sfeer weten te creëren. Het rood van de Ferrari, het cyaan van het zwembad en het groen van het gras zorgen voor een prachtig zomers palet. De dame op de voorgrond maakt het plaatje compleet, zonder de aandacht al te veel af te leiden van de auto. Alhoewel dat misschien per persoon verschilt.

Lennard was ook erg enthousiast over deze foto (en de rest van de reeks). “Dit is veruit mijn favoriet! De hele serie is een genot om naar te kijken en straalt een soort ‘La Dolce Vita’ gevoel uit. Heel mooi hoe de gehele setting bij elkaar past. De fantastische combinatie van het model, het zwembad, de Ferrari, de omgeving en de fantastische fotografie skills maken deze foto voor mij de nummer 1.” Daar sluiten we ons volledig bij aan. Een zeer verdiende overwinning dus voor @twinphotographys!

Ook interessant!

  • Autojunk Foto van de Maand - Juli 2021
  • Autojunk Foto van de Maand - Maart 2021
  • Autojunk Foto van de Maand - Januari 2021
  • Autojunk Foto van de Maand - Mei 2021

Nieuwste artikelen

  • Gespot – De 992 GT3 R rennsport wordt uitgelaten in Maastricht
  • Overheid weigert pro-EV-onderzoek te publiceren
  • 782 pk en de BESTE! Bentley Flying Spur Mulliner #test
  • Een van de dikste SUV’s van dit moment wordt binnenkort goedkoper!
FacebookTweetPinLinkedIn

328, BMW, Ferrari, foto-van-de-maand, g80, g82, gtb, Jaguar, M3, m4, Project-7

Vorig bericht: « Interieur Ineos Grenadier is bewust niet mooi gemaakt
Volgend bericht: Lamborghini Aventador Ultimae is de laatste der mohikanen »

Lees Interacties

Reacties

  1. SpiderIV zegt

    7 juli 2021 om 12:20

    Hele fraaie winnaar! top setting

    Login om te reageren
  2. rcolt zegt

    7 juli 2021 om 12:28

    Jammer dat je in de app van elke post maar 1 foto ziet, de winnaarsfoto is in de app onzichtbaar. Terechte nr 1 overigens

    Login om te reageren
  3. mashell zegt

    7 juli 2021 om 12:34

    Helemaal eens met de jury. De winnende fotoreeks is bijzonder, iets wat je in een kunstgalerie zou kunnen aantreffen.

    Login om te reageren
  4. z4coupe30si zegt

    7 juli 2021 om 12:35

    Ik probeer nu al een half uur in te zoomen op de foto met de Ferrari 🤣

    Login om te reageren
    • atrak zegt

      7 juli 2021 om 19:37

      @z4coupe30si: Bespaar jezelf de moeite. Vrij matig meisje tenzij je van graat mager houdt.

      Login om te reageren
  5. cossiekiller zegt

    7 juli 2021 om 12:40

    Mooie foto, die nr1.

    Maar het eerste wat ik altijd denk is; ‘waarom staat die auto daar nu in het gras geparkeerd naast dat zwembad? Dat doet toch niemand? Die gaat sporen in zijn gras hebben of misschien zelfs vastzitten met die regen van de afgelopen weken!’

    Login om te reageren
    • doublechevron65 zegt

      7 juli 2021 om 16:06

      @cossiekiller: inderdaad! Door de schutting gereden…

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        7 juli 2021 om 17:24

        Vrouw in badpak achter het stuk is gat in de muur?

        Login om te reageren
  6. Johanneke zegt

    7 juli 2021 om 13:00

    Ik vind die BMW foto echt niks bijzonders. 2 auto’s in een saaie kleur met eens saaie achtergrond. Die Ferrari foto is wel echt heerlijk jaren 80 vibe, super vet gedaan.

    Login om te reageren
  7. Row1 zegt

    7 juli 2021 om 13:03

    Bijna maandelijks dat ik in de top 3 zit, maar dat maakt het niet minder leuk, bedankt!

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      7 juli 2021 om 14:43

      Ho eens even, nou niet overmoedig worden, hè ?

      Login om te reageren
  8. doublechevron65 zegt

    7 juli 2021 om 16:07

    Passend 80er jaren kalender plaatje voor in een werkplaats.

    Login om te reageren
  9. negennegenzest zegt

    7 juli 2021 om 17:22

    Die vrouw is net als de ferrari, al lang over haar top heen. Toch zou je er best nog mee willen rijden.

    Login om te reageren
  10. ptr zegt

    7 juli 2021 om 19:08

    Mooie zonnepanelen op de jaren 80 foto 🤪

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North