• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

#BigBrother: ook GM’s OnStar verkoopt data aan derden

Auteur: sir_smokalot, gepost 21 september 2011 om 14:57 – 22 Reacties

Lees de voorwaarden (RTFC)!


Niet alleen TomTom en Vodafone zijn zo aardig om jouw data aan derden door te verkopen, ook General Motors behoudt zich dit recht sinds kort voor. Het OnStar systeem, dat werkt met behulp van een GPS-signaal in jouw auto, is namelijk ideaal om je coördinaten, snelheid en meer vast te leggen. En sinds ze hun Algemene Voorwaarden laatst wijzigden mogen ze dit ook doen. Toch geen hond die het leest, right? Wrong.

OnStar is erg praktisch voor wanneer bijvoorbeeld je auto gestolen is. Hij kan namelijk op afstand lam worden gelegd en daarna makkelijk worden teruggevonden. En als je je sleutel in je auto hebt laten liggen, kan een medewerker op afstand de deuren voor je open doen. Maar nadelen zijn er ook. Zo kwam Slashdot er achter dat OnStar zich sinds de laatste wijziging van de voorwaarden wat meer permitteert dan voorheen.

Dit is het zoveelste bewijs dat je altijd op je hoede moet zijn wanneer je je gegevens aan een commerciële partij toevertrouwt. Je weet nooit waar het terecht komt. Maar ook de overheid houdt u in de gaten, getuige de permanente kentekenscan die in Amsterdam ingevoerd gaat worden. Maken jullie je zorgen om je privacy, of vind je dit soort berichten meer bangmakerij?

Maar anonimiteit is in de huidige maatschappij sowieso een beetje een illusie. Als je al niet willens en wetens je hele privé-leven online slingert via Facebook, Twitter, of Hyves, dan ben je altijd nog makkelijk te traceren door middel van pin-betalingen of het signaal van je mobiele telefoon. Mocht je dus zwaar paranoïde zijn en denken dat iedereen altijd achter je aan zit, betaal dan alleen cash en gebruik geen technologie.

Ook interessant!

  • Video: politie Limburg achtervolgt dikke Peugeots
  • Video: Politie Aalsmeer achtervolgt gestolen voertuig
    Video: Politie Aalsmeer achtervolgt gestolen voertuig
  • Video: beschonken bestuurder spint tegen politie
  • Video: politie rijdt te hard bij een school!

Nieuwste artikelen

  • VinFast biedt frisse keuze op de Europese EV-markt met betaalbare B-segment SUV
  • Gaat de Volvo XC60 al te lang mee? #test
  • Iconische Ferrari is stiekem vernoemd naar Brigitte Bardot
  • Opvolger Nederlandse Bugatti one-off kent zijn klassiekers
FacebookTweetPinLinkedIn

GM, politie, Verkeer

Vorig bericht: « Volkwagen up! prijzen: vanaf 8.490 euro
Volgend bericht: BMW 5 Touring heeft tikje gekregen (Amsterdam) »

Lees Interacties

Reacties

  1. escort77 zegt

    21 september 2011 om 15:04

    “Het OnStar systeem, dat werkt met behulp van een GPS-signaal in jouw auto”

    Dit zit niet in jouw auto, maar alleen op Amerikaanse (en volgens mij ook Canadese, maar dat weet ik niet zeker) auto’s. Auto’s die in de rest van de wereld zijn afgeleverd hebben dit systeem niet.

    Login om te reageren
    • deedrieen zegt

      21 september 2011 om 15:53

      @escort77:
      Volgens mij zat het ook in Opels.
      In ieder geval de Opel Combo van mijn ex-werk kon via dit systeem bellen met garage en mijn bedrijf kon in de gaten houden waar ik reed. Ben toen ook in een service menu gekomen ervan, en alle GPS data werd heel mooi gelogd.
      Zag in het schermpje toen niets anders GPS data die toch ergens in de auto zet.
      Nu was dit alweer 2 jaar geleden, dus lijkt me dat ze alweer stukje verder zijn en weer meer kunnen.

      Login om te reageren
      • robbie zegt

        21 september 2011 om 18:03

        @deedrieen: nee hoor, wordt alléén in de VS en China gebruikt.

        Login om te reageren
        • Esprit_de_Flandre zegt

          21 september 2011 om 23:04

          @robbie: Voorlopig…

          Login om te reageren
  2. 4991 zegt

    21 september 2011 om 15:08

    Who care’s? Zo lang dat ze mij niet lastig gaan vallen kan dat mij geen bal schelen of ze nu weten waar ik ga of niet.

    Login om te reageren
    • dawwg zegt

      21 september 2011 om 20:46

      @4991: Typische kortzichtige onwetenheid. Wacht maar totdat je toevallig op het verkeerde moment op de verkeerde plek rijdt; komen ze je over een paar jaar meteen van je bed liggen onder het mom van ‘verdacht’ … Het gevaar hier is de glijdende schaal. Wie is nou niet voor maatregelen tegen terrorisme –> kindermisbruik –> moord –> geweld –> inbraak –> snelheidsovertreding –> 1984 !

      Login om te reageren
      • 4991 zegt

        21 september 2011 om 21:13

        @dawwg: Jij kijkt weer te veel naar films :P

        Login om te reageren
  3. zdev zegt

    21 september 2011 om 15:11

    Het is mijn data.
    Dus ik wil kunnen bepalen wat er mee gebeurt.
    En als er geld mee te verdienen valt, wil ik die inkomsten zien.

    Login om te reageren
  4. sacha zegt

    21 september 2011 om 15:13

    Het is dichterbij dan je denkt: EU-overlords: Zelfbellende auto verplicht vanaf 2015

    Login om te reageren
  5. Melvivio zegt

    21 september 2011 om 15:34

    Being paranoid doesn’t mean nobody is following you!

    Login om te reageren
  6. 72bug zegt

    21 september 2011 om 15:37

    Zolang er vertrouwelijk met deze informatie omgegaan wordt, en niet op de eerste beste website te vinden is waar je op dit moment bent, en deze gegevens niet gebruikt worden voor reclamedoeleinden, zie ik hier niet echt bezwaar tegen.

    Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      21 september 2011 om 15:40

      @72bug: Dat is nu juist het punt – GM heeft onlangs de voorwaarden gewijzigd, waardoor het nu wél voor hun mogelijk (lees: legaal) is om deze informatie door te spelen naar derden (lees: politie). Net als TomTom, gebeurt waarschijnlijk al.

      Login om te reageren
      • 72bug zegt

        21 september 2011 om 16:17

        @kaasboerin:

        Politie kan ik meeleven, daar wordt vertrouwelijk met informatie omgegaan(gaan we toch vanuit..) Zolang ze het niet gaan gebruiken om je te beboeten op snelheden etc. Ik denk dat als de politie je wilt traceren o.i.d., ze dit toch wel zullen doen op een andere manier.

        Login om te reageren
  7. Klojum zegt

    21 september 2011 om 15:38

    “Maar ook de overheid houdt u in de gaten, getuige de permanente kentekenscan die in Amsterdam ingevoerd gaat worden.”

    Niks nieuws, in Rotterdam is dat al een tijdje gaande.

    Login om te reageren
  8. six-trey zegt

    21 september 2011 om 16:59

    elke beschaving ooit is op een manier uit één gevallen, de onze is ook goed op weg big brother here we come

    Login om te reageren
    • kingdecay zegt

      21 september 2011 om 18:41

      @six-trey: onze wat?

      Login om te reageren
  9. lincoln zegt

    21 september 2011 om 17:02

    doet autoblog ook ..

    Login om te reageren
  10. E34M5Touring zegt

    21 september 2011 om 17:24

    Ik heb in mijn Camaro ook On Star en omdat mijn broertje er nu in rijd heb ik het abonnement wel genomen. Aangezien de auto volgend jaar in Nederland rijd en het bij mijn weten niet werkt hier zal het me jeuken. Het is een prettig idee dat de auto nooddiensten inschakelt ook als mijn broertje dat niet meer kan.

    Login om te reageren
  11. mrbones zegt

    21 september 2011 om 18:12

    Als je echt wilt verdwijnen kan dat toch wel.

    Login om te reageren
  12. kingdecay zegt

    21 september 2011 om 21:43

    http://www.jammer-store.com/gps-blockers-jammers.html

    En ze werken nog ook… :)

    Login om te reageren
  13. Esprit_de_Flandre zegt

    21 september 2011 om 23:02

    Ik vraag me af, als je een auto hebt gekocht onder het oude Algemene Voorwaarden, als je dat dan kan weigeren. Uiteindelijk is dit een geval van contractbreuk…

    Login om te reageren
    • norge zegt

      21 september 2011 om 23:33

      @Esprit_de_Flandre: Dan kan je de verkoop opheffen,of in de US een paar meloenen schade vergoeding eisen.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North