
Voor de kleine Chinezen die de 7 Serie te krap vinden. Dit is BMW’s visie op ware luxe, en een voorbode op de 9 Serie?
Vorig jaar presenteerde het merk in samenwerking met Pininfarina al de Gran Lusso Coupé, een concept voor een gelikte S Klasse Coupé killer. Deze week zet BMW de Vision Future Luxury op de autoshow in Peking, eveneens een op-en-top luxe-apparaat. De auto is zoals de naam al aangeeft BMW’s visie op luxe in de toekomst.
De 9 Serie, die nog geen 9 Serie heet, heeft een coupé achtige lijn en doet daarmee wel wat denken aan de 6 Serie Gran Coupé. De auto beschikt over suïcide deuren en zit bomvol met moderne techniek. Zo bestaat de verlichting uit OLED’s en Lasers en is er aan boord een nieuw ConnectedDrive-systeem aanwezig dat bestaat uit verschillende touchscreens voor zowel bestuurder als passagiers. Ook is er een Head-Up Display dat met augmented reality extra informatie op de weg brengt.
De auto is zo licht mogelijk gemaakt door veel gebruik te maken van koolstof en aluminium. BMW heeft er na gestreefd om daarbij zoveel mogelijk onderdelen uit één stuk te vervaardigen. In het interieur is er niks te merken van deze gewichtsbesparingen. Het is enkel pure luxe die daar de klok slaat. We zien vooral veel hout en leer die prachtig samenkomen in organische vormen. Productieplannen heeft BMW nog niet, maar reken er op dat elementen van de prachtige concept over een paar jaar terug te vinden zijn in het productgamma, al dan niet als BMW 9 Serie.













Kon die gril niet nog groter!
@bmw1: *grille
@opabrutus: nieren*
@marikoelolo: is het zelfde
@opabrutus: grille lekker ja, biertje bij, duits worstje :)
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Rolls royce 9 serie?
Diplomaten gedrocht
Zitten zeker geen ruitenwissers op want de parkeerbonnetjes betalen die diplomaten toch niet
Als echte BMW liefhebber haak ik zo langzamerhand een beetje af wat betreft de hoeveelheid nieuwe modellen en uitvoeringen die er zijn, en om nu te zeggen dat het allemaal zo smaakvol is, beetje overkill, maar ja zoals altijd: er zal wel een doelgroep voor zijn, gezien het bedrijfsresultaat.
Fantastisch, ik hou van dit soort auto’s
Gooi maar in de shredder, oh nee: de prullenbak
Ik zeg: gewoon zo in productie nemen. Wat een slee!
Ik snap het hele concept van de 9 serie niet, waarom maakt bmw niet gewoon een coupe versie van de 7 en noemen ze die, doe iswat geks, een 8 serie en plaatsen ze die wat hoger in de markt a la s coupe.
Met een 4 deurs 9 serie geven ze gewoon aan dat de 7 serie toch blijkbaar niet ultieme luxe is.. Maak gewoon een nieuwe 7 serie en til die naar een hoger plan. Net zoals mercedes heeft gedaan.
@lambo4all: 7-serie en S-klasse zijn niet luxe genoeg om te concurreren met de Bentley en BMW’s eigen Rolls Royce. Ze willen wel graag een auto in deze markt en dus zijn Mercedes en Bmw beide met zo’n auto bezig. De 8-serie gaan geruchten over de ronde dat die er ook weer aan zit te komen met de grand Lusso coupe als voorbode, om dus te concurreren met de Continental GT(of Mulsanne coupe, heb ik ook wel eebs wat over gehoord), Wraith, (Cl)S-Klasse Coupe.
Op die manier dus. 8-serie heb ik zin in, dat lijkt me echt een beest
@wouterjeuring: zeker de nieuwe S staat minimaal op bentley niveau, dat de 7 serie dat (nog) niet doet klopt inderdaad. Toch vraag ik me af wat ze dan met de 7 serie gaan doen.. Aangezien je 100.000 extra over een 7 serie moeilijk kan uitleggen tegenover de klant.
@lambo4all: concurrent van de S-klasse-extra-luxe-Maybach ding dat komt?
Maar verder denk ik niet dat BMW met Bentley kan concurreren voor veel mensen, gewoon omdat een Bentley toch weer een hogere status heeft.
@lambo4all: ik snap wel dat jij het niet snapt.
Niet iedereen wil met een bently of Mercedes rijden.
Zelfs in het topsegment zijn er mensen met smaak. Die kiezen voor een bmw die net dat kleine beetje meer klasse heeft en net iets minder ” in your face” is
Kwestie van levenservaring.
@denniz:
Het grote verschil in deze tussen Mercedes en BMW is dat BMW boven de 7 serie, de RR Ghost en Phantom heeft en Mercedes niet.
De 9-serie zou dus moeten concurreren met de Ghost en ik vraag me af of ze wel voldoende aantallen kunnen draaien om dat een succes te maken.
@tupperware: Ik vraag me überhaupt af je concurrentie tussen twee merken uit je eigen portefeuille moet willen…
Ik wacht nog even tot de 10-serie als Active Tourer met voorwielaandrijving, hier gespot bij de nürnburgring:
http://1.bp.blogspot.com/-9JZ8OPkloS0/UGIHzyE9nXI/AAAAAAAAE8E/SaF1aVCcdMI/s1600/IMG_6832.JPG
Ik vind hem wel heel erg mooi, maar ook totaal nutteloos. Sloop er 2 deuren uit en noem hem 8-serie. V8 en V12 erin en de S-coupe het leven zuur maken.
Persoonlijk vindt ik hem al zeer geslaagd als concept, alleen heb ik er een bloedhekel aan als hij effectief met die suïce deuren gaat glanceert worden, dat is gewooweg compleet tegendraats, en doet mij veel te veel denken aan Rolls-Royce : http://www.rolls-roycemotorcars.com , en de W Motors Lykan Hypersport en vermoedelijk ook de Supersport : http://www.wmotors.ae .
Dat wordt even de dealer contacteren : http://www.bmw.be , en BMW zelf : http://www.bmw.com , om die suïcide deuren weg te laten, als ze daar tenminste oren zullen naar hebben.
Looks like a pig.
Vanaf nu gaat BMW bergaf geloof ik…
Liever een oude BMW dat zoiets.
Het is alsof ze het zo lelijk mogelijk probeerden te maken -, –
Dit is prachtig en stijlvol. Doe maar BMW.