• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

BMW verwoest na lancering op de A16

Auteur: RubenPriest, gepost 27 mei 2019 om 10:07 – 51 Reacties

BMW verwoest na lancering op de A16


Het blijft oppassen met hobbeltjes op de weg.

Een bijzonder ongeval vond gisteren plaats op de A16 in de de richting van Breda. Ter hoogte van het knooppunt Ridderkerk verloor de bestuurder (m/v) van een BMW 4 Serie Cabrio de macht over het stuur, met een wel heel bizar resultaat.

Op dit moment is nog niets officieels bekend over de snelheid van de gecrashte auto, maar gezien de omstandigheden kan dit bijna niet met 100 km/u gegaan zijn. De BMW kwam uit de bocht op het stuk snelweg en gezien de bandensporen ging het daarna of even daarvoor mis. Onder het viaduct in de bocht zit een hobbel op de weg. Met een hogere snelheid kan het in combinatie met de hobbel eenvoudig zijn dat de auto in de slip is geraakt. De 4 Serie schoot door de geleiderail en ging met de heuvel mee omhoog. Vervolgens maakte de auto een klapper tegen een talud, viel naar beneden en kwam op het wegdek onder het viaduct tot stilstand. Een crash van jewelste.

De hulpdiensten kwamen snel ter plaatse en het stuk snelweg werd uren afgesloten voor het verkeer. Een traumahelikopter werd opgeroepen en landde op de oprit van het knooppunt. Over de aard van de verwondingen van de inzittenden is niets bekend. Wel is duidelijk dat de inzittenden werden afgevoerd naar het ziekenhuis.

Zoals gebruikelijk met dit soort incidenten zal de politie onderzoek doen naar de toedracht. Op het moment van de crash reden er geen andere auto’s in de directe omgeving van de BMW. Hierdoor bleef het bij een eenzijdig ongeval.

https://twitter.com/WIS_Mike/status/1132718813273890816

Fotocredit: Weginsp. Michael (WIS_Mike) op Twitter. Met dank aan @2wheeler voor de tip!

Ook interessant!

  • Video: nieuwe BMW 7 Serie gesnapt
    Video: nieuwe BMW 7 Serie gesnapt
  • Video: dikke BMW ontmoet dikke BMW
  • Video: vernieuwde BMW 7 Serie doet rondje circuit
    Video: vernieuwde BMW 7 Serie doet rondje circuit
  • Video: BMW 3 Serie maakt onfortuinlijk rondje

Nieuwste artikelen

  • Goed nieuws: EV’s zijn net zo dodelijk als benzineauto’s – hybrides zijn veel gevaarlijker
  • Lolbroek rijdt expres te hard langs politie en vraagt agenten om geinige flitsfoto
  • Volkswagen heeft goed nieuws voor de Polo met verbrandingsmotor!
  • Premium sedans verkopen voor geen meter in Europa, op deze EV na
FacebookTweetPinLinkedIn

4-serie, a16-rijksweg, blauw, BMW, Cabrio, crash, schade

Vorig bericht: « Officieel: FCA stelt fusie voor met Renault [Updated]
Volgend bericht: De internationale media over acties van Max in Monaco »

Lees Interacties

Reacties

  1. aquila2003 zegt

    27 mei 2019 om 10:09

    Wow…

    Login om te reageren
  2. posthumus zegt

    27 mei 2019 om 10:11

    Het is een lekkere bocht, maar dit is wel héél hard gegaan.

    Login om te reageren
    • soup zegt

      27 mei 2019 om 11:02

      @posthumus: Je komt los bij +/- 120 in de bocht, snap niet wat daar zo lekker aan is. De afslagen die op deze volgen, sure, maar deze bocht is gewoon een drama.

      Login om te reageren
      • lekkerlinksrijden zegt

        27 mei 2019 om 11:42

        @soup: de hele A16 is een drama

        Login om te reageren
        • siebren zegt

          27 mei 2019 om 12:58

          @lekkerlinksrijden: precies. Op dat punt zitten wel meer hobbels waarvan je denkt “dat mogen ze best aangeven”

          Login om te reageren
        • volvo-s60-adept zegt

          27 mei 2019 om 15:08

          @lekkerlinksrijden: valt in het niet bij de N3, het gemiddelde bospad in Kazachstan is koninklijk als je ‘t vergelijkt…

          Login om te reageren
    • tvr1974 zegt

      27 mei 2019 om 11:10

      @posthumus: idd… als je slipspoortje ziet, en weet 100km/h is 36m/sec en spoortje is minimaal 100m.. dan weet je al als je max vertraging 100->0 36mtr (of korter zou moeten zijn)… Een kleine schatting hier.. auto reed 200+ en verloor bij t “hobbeltje de tractie met de weg (theoretisch door een afgebroken achterophanging oid is dit ook mogelijk), maar dan nog steeds is t remspoor veel te lang voor 100km/u

      Nb buiten de schade aan de auto die denk ik niet door de verzekeraar vergoed gaat worden want roekeloos rijgedrag, wie betaald de schade enz aan t wegdek? neem aan niet de burger.. Dus neem aan dat de RDW dat ook bij deze persoon verhaalt.. iemand enig idee?

      Login om te reageren
      • crashingduke zegt

        27 mei 2019 om 11:48

        @tvr1974: Verzekering betaalt altijd de wettelijke aansprakelijkheid, dus in dit geval het asfalt.

        Login om te reageren
      • rijbewijzer zegt

        27 mei 2019 om 11:49

        @tvr1974: gaat niet bewezen worden dat het roekeloos rijgedrag zou zijn geweest, dus de verzekering draait voor alle kosten op. Zoals het hoort in mijn ogen

        Login om te reageren
        • stephane8200 zegt

          27 mei 2019 om 12:02

          @rijbewijzer: er loopt een proef met de ‘zwarte doos’ van auto’s om juist deze discussie te voorkomen. Iedereen betaalt mee aan dit soort ongevallen. Dat lijkt me niet de bedoeling.

          Login om te reageren
        • davelepeef zegt

          27 mei 2019 om 12:47

          @rijbewijzer: in eerste instantie moet een verzekering inderdaad uitkeren, maar als iemand als een debiel heeft gereden mag de verzekeringsmaatschappij ‘m van mij tot op het het bot kaaltrekken hoor…

          Login om te reageren
      • Richmond zegt

        27 mei 2019 om 12:25

        @tvr1974: Rijkswaterstaat belast het door aan de verzekering, die past de bonus/malus aan (ofwel schadevrije jaren aan) van de verzekeringhouder. Dus die betaald uiteindelijk de reparatie.Dat gebeurde mij, toen ik tegen vangrail kwam.

        Login om te reageren
      • bimmert zegt

        27 mei 2019 om 21:52

        @tvr1974:
        Nog nooit zulke onzin gelezen, wiskunde was vast niet je sterkste vak…

        Login om te reageren
        • tvr1974 zegt

          28 mei 2019 om 11:46

          @bimmert: ik zie dat ik idd wat fout heb neergezet.. Ging namelijk uit van 130km/u = 36m/sec
          bij 100 die je daar mag is het 27.7m/sec en auto moet wettelijk 7.2m sec vertragen…
          Lengte remspoor? Ca 100m (als je kijkt naar de foto’s op de weg..).. dus om af te remmen heeft de auto ca 10-15 sec nodig gehad (= schatting) om tot stilstand te komen.. ligt dan natuurlijk ook aan droog of nat en de weerstand van t oppervlak, maar gezien t dat z’n remspoor ruim 3 x zo lang is als dat je had mogen verwachten bij 100km/h kun je ervan uit gaan dat ie tenminste de dubbele snelheid heeft gereden.. En dan schat ik t echt nog heel voorzichtig in… Maar ok, is niet mijn taak om dit te stellen… dat mag de politie doen. Nb ik ken de locatie en tunnel goed en rijd daar ook zeker wel is harder dan 100 wat makkelijk kan, dus ik weet dat deze auto (veel) harder moet hebben gereden..

          Login om te reageren
          • bimmert zegt

            30 mei 2019 om 17:21

            @tvr1974:
            Nog steeds is het onzin, een auto die zijdelings slipt/glijdt over 4 wielen heeft bij lange na niet dezelfde vertraging als een auto die in 1 rechte lijn remt, ik vind je berekening leuk maar het is volkomen uit de lucht gegrepen.

            Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    27 mei 2019 om 10:25

    Ging het hard, zat er iemand te slapen, of een klapband vlak voor de kuil?

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      27 mei 2019 om 10:31

      @dutchdriftking: dit soort (eenzijdige) ongevallen is vrijwel altijd te wijten aan een (veel) te hoge snelheid, al dan niet in combinatie met alcohol- of drugsgebruik. Het kán zijn dat er een mechanische oorzaak is geweest (aan de auto of aan het wegdek) maar statistisch gezien is die kans niet heel groot. Zeker als de auto qua specs ‘uitnodigt’ tot een sportieve rijstijl.

      Jammer van de auto iig. Hoop maar dat de inzittenden goed zullen herstellen.

      Login om te reageren
  4. rutgerg zegt

    27 mei 2019 om 10:31

    Jetcars grappen in 3,2,1…

    Login om te reageren
    • Dutchdriftking zegt

      27 mei 2019 om 10:33

      @rutgerg: Turquoise BMW 1 serie cabriolet te koop?

      Login om te reageren
    • momo zegt

      27 mei 2019 om 11:08

      @rutgerg: helaas.. not today.

      Login om te reageren
  5. gilettelubbers zegt

    27 mei 2019 om 10:32

    Het dak ziet er niet eens minder elegant uit dan in origineel staat

    Login om te reageren
  6. elemento zegt

    27 mei 2019 om 10:36

    Breda en gedeelte a4 amsterdam naar den haag heb je wel twee irritante bobbel op wegdek. Als je boven 140 gaat dan ga je merken dat wielen van de grond komen

    Login om te reageren
    • sirprize zegt

      27 mei 2019 om 12:50

      @elemento: daarom gewoon op de openbare weg aan de snelheid houden. Zo breng je anderen én jezelf niet in onnodig gevaar. Racen doe je op het circuit of een afgesloten weg.

      Login om te reageren
      • ozzytrk zegt

        27 mei 2019 om 16:31

        @sirprize: Azijn.

        Login om te reageren
        • sirprize zegt

          27 mei 2019 om 16:44

          @ozzytrk: een levensmiddel dat ontstaat wanneer gegiste producten verzuren door de juiste bacteriën.

          Als bij de rijping van wijn lucht in het vat komt, kan de alcohol worden omgezet in azijnzuur, een schimmel bekend als azijnmoeder is hiervoor zelfs bewust ingezet, en ontstaat wijnazijn. Azijn is chemisch gezien een oplossing van 4 tot 15% azijnzuur in water met geur- en smaakstoffen.

          Login om te reageren
        • BaRa zegt

          27 mei 2019 om 19:53

          @ozzytrk: waarom azijn? Het is autoblog, niet roekeloosrijdenblog.

          Login om te reageren
      • seicilindri zegt

        27 mei 2019 om 16:46

        @sirprize: 140 = racen ??? Wat voor auto heb je dan in vredesnaam ,.een Daf 33 ?

        Login om te reageren
        • sirprize zegt

          27 mei 2019 om 16:47

          @seicilindri: ok, nuance… “aanzienlijk harder rijden dan het maximum van 100 wat ter plaatse is toegestaan.”

          Login om te reageren
          • seicilindri zegt

            27 mei 2019 om 16:59

            @sirprize: haha, tja beter verwoord. Ik zie die 100 daar meer als een suggestie eerlijk gezegd want 100 is natuurlijk wel erg weinig als je daar s avonds om pakweg een uur of 11 langs komt. Bobbel of niet , het is echt niet nodig daar zo’n ongeluk te krijgen , ook niet met 140. Dan was je m.i. toch met iets anders bezig

            Login om te reageren
            • sirprize zegt

              27 mei 2019 om 17:07

              @seicilindri: True

              Login om te reageren
  7. hondas2000nl zegt

    27 mei 2019 om 10:36

    Dat zijn van die slipsporen waarvan je onderweg denkt “poeh dat moet een klapper geweest zijn”.

    Login om te reageren
  8. koekwaus zegt

    27 mei 2019 om 10:40

    Dat is een flinke hobbel daar idd, rij er regelmatig overheen

    Login om te reageren
    • sirprize zegt

      27 mei 2019 om 12:51

      @koekwaus: en nog nooit gecrasht dus blijkbaar niet onveilig.

      Login om te reageren
      • koekwaus zegt

        27 mei 2019 om 12:57

        @sirprize: ik heb mn twijfels of ie wel zo veilig is, ik weet dat ie er zit, maar als je niet bekend bent daar schrik je wel even denk ik, en dat is met 100 km/h al

        Login om te reageren
        • sirprize zegt

          27 mei 2019 om 12:59

          @koekwaus: ik ontken de bobbel ook niet, en je kunt er van schrikken (zeker in een klein licht autootje) maar als het echt onveilig was, had rijkswaterstaat het allang opgelost.

          Login om te reageren
  9. Rick-dos zegt

    27 mei 2019 om 10:57

    Het stuk A16 tussen Rotterdam en Dordrecht is gewoon kut (sorry voor mijn Frans). Ik rij nogal vaak over die weg en dat zijn geen hobbels meer die daar zitten maar verkeersdrempels.

    Nu zeg ik niet dat deze meneer of mevrouw zich aan de max snelheid heeft gehouden maar ik wilde ff mijn beklag doen.

    Login om te reageren
    • stephane8200 zegt

      27 mei 2019 om 11:20

      @Rick-dos: ik ben het met je eens. Zitten meerdere plekken waar je van de grond komt met 100+ km/u. Op de A12 trouwens ook her en der.

      Login om te reageren
      • sirprize zegt

        27 mei 2019 om 12:52

        @stephane8200: dan moet je je wielophanging goed controleren want ik ben daar werkelijk nog nooit losgekomen van de weg.

        Login om te reageren
        • stephane8200 zegt

          27 mei 2019 om 15:36

          @sirprize: mijn auto is 3 jaar oud en heeft een prima onderstel. Vorige week nog bij de dealer geweest voor een beurt. Staat net iets van 70K op dus versleten is het zeker ook niet.

          Maar wat wil je nu eigenlijk zeggen?

          Login om te reageren
        • unknown32 zegt

          28 mei 2019 om 02:17

          @sirprize: Sportvering. Ik ben daar ook al van de grond gegaan (haha!). De 2 linkse rijvakken zijn kut. 3de van links is goed te doen:-)

          Login om te reageren
      • Rick-dos zegt

        27 mei 2019 om 16:10

        @stephane8200: Bij mij ook. Het opkomen van die verkeersdrempels is niet zozeer het problemen maar het er van afvliegen. Je smakt bijna tegen het wegdek.

        Login om te reageren
    • alfapeter zegt

      27 mei 2019 om 12:21

      @rick-dos: Gewenning voor verkeer naar België?

      Login om te reageren
      • Rick-dos zegt

        27 mei 2019 om 16:11

        @alfapeter: Haha! Zoiets…

        Login om te reageren
  10. towi1989 zegt

    27 mei 2019 om 11:57

    Het lijkt net alsof er een kentekenplaat tussen bumper en houder zit. Zou het zo’n harde klapper geweest zijn??

    Login om te reageren
    • davelepeef zegt

      27 mei 2019 om 12:51

      @towi1989: dat ziet er inderdaad heel raar uit, kunnen natuurlijk nooit van plek gewisseld zijn. Geen idee wat ’t is…

      Login om te reageren
  11. pplxsis zegt

    27 mei 2019 om 12:21

    er zitten daar gevaarlijke hobbels, ook in de bochten. Dit stukje rij ik ook wel eens, en dan heb ik bij toegestane snelheid al wel eens het idee, dat het bij nat weer of een ruk aan je stuur zo maar mis kan gaan.

    Hier het rare hobbeltje onder het viaduct waar deze auto uit balans is geraakt.
    https://www.google.nl/maps/@51.8774648,4.5663509,3a,33.3y,138.3h,89.28t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4Gp9vzt6ohW-8LCc4kpkAQ!2e0!7i13312!8i6656

    Login om te reageren
  12. 2wheeler zegt

    27 mei 2019 om 12:25

    Is een erg vervelende hobbel, je hoeft niet eens erg veel te hard te rijden om daar te slippen, een stuk verder bij afslag Ridderkerk zit er ook een vervelend stukje op de fly-over. Altijd weer spannend op de motor.

    Login om te reageren
  13. davelepeef zegt

    27 mei 2019 om 12:51

    Bobbel of niet, heeft dit ding niet gewoon met een wieltje in de berm gezeten na uitkomen bocht? De sporen starten daar?

    Login om te reageren
  14. throwingstars zegt

    27 mei 2019 om 15:14

    Als Belg moet ik een smakelijk lachen om dat ‘hobbeltje’. Bij ons is zoiets ‘within parameters’ ;)

    Login om te reageren
  15. joos straetmans zegt

    27 mei 2019 om 16:20

    ATVR1974 : het zijn volgens mij geen remsporen maar slipsporen. Ik vermoed dat de BMW eerst met zijn rechterkant tegen de vangrail rechts is geklapt (gezien de schade rechts), vervolgens naar de linkerkant van de weg is geschoten, en vandaaruit weer teruggeketst naar de rechterkant van de weg en daar tegen het talud aankwam. Maar na de eerste klapper was de BMW waarschijnlijk al onbestuurbaar en had remmen geen zin meer, als de chauffeur daartoe nog in staat was geweest.

    Login om te reageren
  16. bmw2coupeeigenaar zegt

    28 mei 2019 om 18:01

    Heel af en toe kom ik op de A16/A15. Die bochtige stukken zijn behoorlijk slecht. Alsof we te maken hebben met een Oekrains wegdek.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North