
Gingen de twee Duitse merken mekaar onlangs in Los Angeles stevig te lijf met bijdehandte billboards, nu heeft BMW een gewaagde zet gedaan: midden in Audi’s thuisbasis, Ingolstadt, hebben ze een enorm billboard voor de Z4 opgehangen.
Dat niet alleen, Audi’s bekende reclameslogan “Vorsprong durch Technik” wordt ook nog eens op de hak genomen. Heel kinderachtig natuurlijk, en absoluut niet premium. We zijn benieuwd naar de reactie van Audi’s negenjarige marketing consultant. (via bmwblog)
De foto is klikbaar voor een groter formaat.
Jeuj, die auto gaat mijn pa kopen! Zeer mooie wagen!
maja zeg, net een tt-(r)s die langs komt, kweet niet of dit wel volledig toevallig is …
Prachtig die Audi TT op de voorgrond erbij!
Dit wil toch zeggen dat ze niet gerust zijn in de kansen van de Z4…
tuurlijk is dit geen toeval !
Beetje ’t idee van Audi, die met de R8 door Maranello reed.
Mooi nummerbord!
niks kinderachtig, dit is pure fun en dat weten ze zowel bij Audi als bij BMW. Het is een joint venture. Verwacht wordt dat Audi iets gelijkaardigs gaat terug doen.
Alles gebeurt in samenspraak, moesten ze dit echt doen om elkaar het leven zuur te maken dan zouden er al lang rechtzaken van gekomen zijn.
als ze dit soort praktijken moeten toepassen(BWM marketing) dan denk ik niet dat ze vertrouwen hebben in de verkoop van die auto,
moet zeggen, ik zie niet vaak reclames van audi over bv: de TT of de A8 en toch verkopen die dingen als warme broodjes
daarom ben ik nu audi fan, geen onnodig kinderachtig gedrag om 1 of twee extra kopers te vinden
ik denk dat audi komt met:
TT-RS macht richtige Freude
Ik kan zo’n reclame oorlog wel waarderen. Is tenminste leuker dan direct naar de rechter gaan en huilend zeggen dat ze je pesten. Het laat ook wel zien dat ze met elkaar de strijd aan kunnen gaan en dat de rest maar lekker kan oprotten.
@ mrB
Inderdaad :)
Zolang ze zulke mooie auto’s maken is het voor mij allemaal oké!
Top humor. Ik vind het wel raar dat Audi zich nog steeds probeert te meten / overtreffen t.o.v. BMW. De meeste Audi fanboys zijn trots op de S en RS uitvoeringen. Waarom pak je Mercedes dan niet aan ? Het zegt wel veel dat Audi BMW nooit kan loslaten. :D
Toch geef ik tussen die twee de voorkeur aan BMW. Zowel in Coupe als Roadster vorm ziet de Z4 er vele malen beter uit dan de TT van Audi.
Aan de omgeving te zien hangt het billboard in de buurt waar de grootste BMW doelgroep woont…
Reuze leuk vind ik het. Zeker nu Audi 100 jaar is geworden.
Reactie van Audi. Een bilboard op de weg laten schilderen (met waterverf voor het milieu) voor het hoofdkwartier van BMW.
lol @ haakie
Mooi hoor.
En het raakt de essentie 100%.
Audi is techniek, maar totaal emotieloos
Haha… Haakie… goeie man… prachtig zo’n billboard op zo’n pauperflat… en dan komt net die TT door het beeld tijdens de foto… hoe typerend.
Ik zou als Audi zijnde het gebouw opkopen en platgooien. Dat is de enige manier.
[email protected] Haakie
En dan nog beweren dat Duiters geen gevoel voor humor hebben.
Ach BMW loopt al jaren te sukkelen met het design, geef mij maar gewoon een Audi. Vooral de 3-serie is een gedrocht naast een a4.
@carwasher jij kan dat wel zo mooi zeggen, dat Audi niet kinderachtig is maar volgens mij deden ze net zo hard mee in LA. Dus eigenlijk hou je jezelf voor de gek.
In de States geven Audi en BMW grif toe dat het meer een spel is dan een “oorlog” Iedereen kijkt tenslotte uit naar de reactie van de ander. Win-win situation lijkt me…
Erg leuk! Eindelijk eens wat creativiteit dan alleen van die saaie reclames!
Wat Think-Tank zegt: dit is gewoon een spel dat enorm veel publiciteit voor beide merken oplevert en waarbij beide merken door humor hun klanten aan zich binden. Het zal weinig mensen van het ene naar het andere kamp doen verhuizen, tenzij één van de twee merken echt over de schreef gaat door onnodig kwetsend oid te worden.
Wel een pauperbuurt zo te zien…
Mooie TT inderdaad, go Audi!
Gewoon leuk zoiets, plus het werkt beter. Want normaal gesproken komt er een billboard niet voorbij op internet en nu wel.
Stukje techniek en goedkope marketing voor beide partijen.
Zo doorgaan!
Feit is dat Audi in sneltreinvaart Bmw aan het inhalen is qua verkochte auto’s… Ook voorsprong is relatief: op welk vlak heb je een voorsprong? Daarnaast; als je een voorsprong denkt te hebben maar het peloton slaat linksaf en het publiek staat langs die route.. heb je dan een voorsprong of de verkeerde route?
Plagen is wel leuk, misplaatste arrogantie is vooral dom.
Overigens denk ik dat ik de Z4 wel leuker vind om een pot mee te sturen dan bijna alle Audi’s en de Z4 is ook redelijk los van de foute blaatapen in 3,5,6 en x-series, da’s heel wat waard.. (en de Audi-fanboys gaan er steeds meer op die groep lijken)
Die TT steekt toch wel een beetje schril af tegen dat prachtige smoelwerk van die BMW ;-)
doe mij maar een 3 serie ipv zo’n omgekatte VW A4. Er zijn niet veel mooie Audi’s op de markt de laatste tijd.
Allemaal dezelfde lelijke grill.
Doet me denken aan deze plaat van BMW:
Die grill is in mijn ogen juist wel mooi, alleen hebben alle Audi’s nu dezelfde voorkant tot in detail en dat gaat vervelen. nu misschien nog niet bij het grote publiek, maar op termijn wel. Als je dan ziet hoe de neiuwe BMW 3 serie gaat worden volgens een duits autoblad! net zo mooi als de Z4;-)
@ Haakie. En toch zie je er meer Audi’s rijden dan BMW’s.
Hahahahahahaha. :D
Vorsprung, het was toch Kraft?
BMW ziet er gvd dik uit
@King
Die plaat is idd geweldig:D
Hier komt vast en zeker de TT RS naast te hangen, CHECKMATE! :P
BMW heeft nog geen M-versie van de Z4 dus wie een serieus snelle roadster wil moet momenteel bij Audi shoppen, of bij andere merken uiteraard.
@Tommy: Die Z4 komt anders met de twinturbo 6 in lijn met 306 PK. En dat noem jij niet serieus snel? heb je wel een rijbewijs?
BMW heeft geen respect voor Audi, andersom natuurlijk ook niet. BMW en Mercedes hebben wel wederzijds respect voor elkaar. Kortom Audi is niet geliefd.
@ Leone.
Omdat Audi de laatste jaren van underground merk naar dik commercial verkoop kanon is gestegen met “premium”imago en dikke bakken?
Zo iets heeft BMW hier in Stuttgart ook gedaan, bij t station een mega-plakaat met de text; Freude, wie von einen anderen Stern :) Toch wel humor, zulke reclame
Het doet me toch net ff teveel denken aan de Nazi-leus ‘Kraft durch freude’….
http://nl.wikipedia.org/wiki/Kraft_durch_Freude
@Ferraritje.
Mijn vader gaat 2x een 760Li kopen, gewoon voor zijn werk en een prive :D
@RickB
2 maar? :P
@RickB,
Mijn papa werkt bij Mcdonalds:D
Wat kan ons het schelen waar je pa in rijdt?
OT:Haha top deze reclame oorlog!
Hahhahaha dit wordt lekker kinderachtig en leuk en mooie tt-s trouwens op de foto.
@RickB,
Slim, scheelt bijtelling;)
Leuk en aardig over Audi.
BMW is een echte premium merk en Audi is een luxe volks wagen. De naam zegt het al. Het is een gewone mans auto.
Audi neemt BMW als maatstaf om de wegligging te verbeteren. Ze kunnen met de voorwielaandrijving van hun eens niet tippen aan een oude generatie BMW, daarom rusten ze bijna alle Audi’s uit met vierwielaandrijving. Op de motorengebied kan bijna niemand tippen met een BMW, zelfs een Ferrari en Porsche niet.
Kijk maar naar de “Engine of the Year” en bijna ieder jaar zit een aantal BMW’s in top 10 en Audi en Mercedes kom je bijna niet tegen. BMW staat voor Bayerischen Motoren Werke.
En qua model kan Audi helemaal niet tippen tegen een BMW. Audi heeft de laatste jaren dank zij de VW (lees: VAG-garage) de wind mee in Europa. En buiten Europe is Audi nergens en de rijken in de werled nemen of een BMW of een Mercedes.
groeten aan allen.
Hahahaha, een van de leukste redenen om de comments te lezen is toch wel vanwege de reacties van fanboys die zich in allerlei bochten wringen om hun merk bij te staan. Ik begin me wel af te vragen wat het gemiddelde IQ is van audi- en bmw-liefhebbers.
^
Idd, ahahaha.
[email protected]
Klasse maat je hebt 1000% gelijk ;)
@Bimbo Lover: Ik heb een rijbewijs ja, al een tijdje, en jij?
Nu even serieus de TT RS rijdt de Z4 sDrive35i helemaal zoek, pak de specs er maar even bij. En er is helemaal niets mis met BMW’s hoor maar ze moeten gewoon die dikke M3 V8 er in gaan lepelen, dat zou toch gebeuren?
TopBMW: Engine of the Year was tog de 1.4 TSI? Niet dat ik waarde hecht aan zo’n domme verkiezing ofzo… Je praat je poep man, BMW geilerd! :D
@Carwasher, wellicht moet je andere blaadjes dan de Donald Duck lezen om die reclames tegen te komen ;)
-edit: mijn papa vindt dit een nutteloze bijdrage-
@Tommy
Nu even serieus de TT RS vergelijk je niet met de Z4 sDrive35i maar met de TT 3.2 pak de specs er maar even bij en wie rijdt nu elkaar zoek ? oke laten we de 3.2 vergeten Z4 sDrive35i rijdt zelfs ook de TT S zoek !! en geloof mij maar als de Z4 M komt dan ligt de TT RS helemaal plat !!
Maar als bmw met een z4 m komt zal die de tt-rs wel eraf rijden maar de sound zal nooit zo mooi zijn als die van de tt-rs.
Lol @ the fanboys,
Is het niet mogelijk dat fanboys gesubsidieerd gaan worden, zodat ze vaker hier een discussie kunnen gaan houden en ik nog meer dubbel kan liggen van het lachen.
Oww wat is die bmw lelijk, je zou er maar de hele dag tegenaan moeten kijken.
Ik vind dit echt onvolwassen over komen. Ook al hebben ze het samen afgesproken, het blijft kinderachtig. Doe mij maar de tv-reclames van VW, die beledigen hooguit zichzelf en bijna iedereen kent ze. Dus dat werkt net zo goed!
De BMW is echt prachtig! Ik heb er vandaag twee gezien. Doe mij maar de dikste.
Audi is en blijft een b-speler…
Een plaagstootje zo hier en daar moet toch kunnen? Zelf ben ik al jaren verknocht aan Subaru (Legacy en Outback) (ja, lach maar even…) en ook ik mag graag even gniffelen als vrienden van me weer eens pech hebben met hun Europese tegenhangers ;-) Niets menselijks is mij vreemd.
OT: Ze houden elkaar in ieder geval lekker scherp. Wat alleen maar gunstig is lijkt me. Ik kan er wel om lachen in ieder geval. Maar oh wee als je aan Subaru komt! Nee hoor, geintje…
Die Z4 is echt de eerste BMW die ik het aanschaffen waard vind.
Komt ie ook als coupé of alleen maar cabrio?
Audi bestaat 100 jaar en dan krijgen ze hem terug van BMW.
Een beetje concurrentie is goed voor de handel.
En (reclame)plaagstootjes horen daarbij.
Zolang ziekenhuizen en scholen dit niet doen zal het mij niks schelen.
boehoe kleine kinderen..
maar ben aan een kant toch wel benieuwd hoe Audi hier op gaat reageren :P
@TopBMW:
Wat een gelul. Engime of the year in de 2.0 liter en 1.4 klasse was een Audi motor dus das gelul en ik weet niet of je een beetje autosport kijkt, maar daar is Audi ook al een tijdje superieur (Le Mans en DTM)
Kwa model blijft het natuurlijk heel persoonlijk, maar verkoopcijfers geven op dit moment aan dat Adui toch net even de voorkeur boven een BMW krijgen! Ik wil niet zeggen dat BMW slechte auto bouwt hoor, helemaal niet zelfs, maar als je denkt dat BMWen Mercedes beter zijn dan Audi, moet je echt eens onder die steen vandaan komen.
Ieder gerenomeerd autoblad geeft telkens aan dat een Audi interieur op dit moment wel de standaard is voor goede afwerking en dat is in het verleden volgens mij wel eens anders geweest.
Met 28 jaar 4 wielaandrijving in huis en alle succesen die daar mee behaalt zijn, heb je geen recht van spreken over wegligging en vergeet dan aub de R8 niet!!
Z4 M die de TT RS helemaal plat rijd? Enig idee wat voor power die 5 cilinder kan leveren? 400 pk en 550 Nm is geen probleem en hij zit nu al in 4,6 seconden aan de 100 km/u! (hehe dit is best leuk om te doen :D )
Wat zijn mensen toch dom. BMW moet een V8 in de Z4 lepelen. Natuurlijk niet, BMW is geen Audi dat zich zo graag wil bewijzen door iedere keer met meer vermogen te komen. BMW staat voor wegligging. Audi’s blijven helaas gewoon veel te zwaar.
uitendelijk moeten we maar allemaal een Fiat Panda kopen…
Majinstar schrijft:
“Toch geef ik tussen die twee de voorkeur aan BMW. Zowel in Coupe als Roadster vorm ziet de Z4 er vele malen beter uit dan de TT van Audi.”
Deze uitspraak is ook niet geheel vreemd uit jouw mond, ongeveer de grootste BMW-fanbaby hier op het forum.
Leone schrijft:
“Wat zijn mensen toch dom. BMW moet een V8 in de Z4 lepelen. Natuurlijk niet, BMW is geen Audi dat zich zo graag wil bewijzen door iedere keer met meer vermogen te komen. BMW staat voor wegligging. Audi’s blijven helaas gewoon veel te zwaar.”
Wie is er ook alweer van 4 naar 6 en later naar 8-cilinders gegaan in een bepaald type auto? Dat was BMW met een M3 wel te verstaan.
Bij Audi gaan ze nu weer kleinere, en dus lichtere blokken, gebruiken met meer vermogen maar wel zuiniger.
Deze reclame is met voorbedachte rade op die flat geplaatst.
Bij BMW weten ze maar al te goed dat er een boel tokkie’s in verpauperde flats toekomstige onderhoudsklanten zijn.
Ferraritje schrijft:
Ferrari voor het leven!
28 July 2009 om 13:07
Jeuj, die auto gaat mijn pa kopen! Zeer mooie wagen!
Waar gaat je pa die nieuwe Z4 kopen ?
Geweldig, inderdaad goed van BMW om Audi zo te pesten, die denken dat hun opgepepte Volkswagen zich kan meten met BMW :) . Dat is natuurlijk te begrijpen aangezien BMW een van de grootste Benchmark is op Autogebied en zo’n beetje ieder Autobedrijf op zijn manier zich graag met BMW wil meten en zo’n gevestigde naam wil hebben.
Daarnaast is de Z4 natuurlijk een meesterwerk netals alle andere Auto’s van BMW.
Nu nog een ///M Z4 versie. Wat zal die meekrijgen een 3liter twinturbo met 420pk 550nm? of toch die prachtige V8 uit de M3?
Iedere debiele consument die denkt dat Audi & BMW echt kinderachtig doen: dit is een commerciële stunt die de aandacht trekt. Kan het hun wat schelen wat er op hun billboards staat. Dit komt in de kijker, zowel voor Audi als BMW en dat is goed voor de marketing, want dat is waar ze voor dienen.
Denken jullie nu echt dat er mensen bij BWM en Audi net zo kinderachtig zijn als jullie? :roll:
@vla: +1
@ CSL: fanboy-unlimited-mode???
;)
@ Algemeen (@CSL…): triest dat BMW blijkbaar niet meer van zijn eigen kracht durft uit te gaan! Ze worden blijkbaar een beetje bang voor Audi, een merk waar ze, zeker een aantal jaren geleden, vér boven stonden!!
Ze hadden dit beter niet kunnen doen, en er boven moeten blijven staan…
@csl: onder welke steen ben jij vandaan gekropen?
Kyanite schreef:
Wie is er ook alweer van 4 naar 6 en later naar 8-cilinders gegaan in een bepaald type auto? Dat was BMW met een M3 wel te verstaan.
Bij Audi gaan ze nu weer kleinere, en dus lichtere blokken, gebruiken met meer vermogen maar wel zuiniger.
——————————————–
O?
En je kijkt dan ook niet verder om je heen? Iedereen doet aan downsizen. BMW ook. Ook al is de bmw m3 van 4 naar 6 naar 8 cilinders gegaan, de volgende m3 is gewoon een 6 cilinder turbo. De volgende M5 krijgt een V8 turbo ipv V10 Als je het autonieuws in de gaten had gehouden dan had je kunnen weten dat de bmw in de toekomst 90% van hun motoren voorziet van turbokracht en dus flink aan het downsizen is.
hoe kinderachtig kun je zijn!!! ik ben audi fan en dan ook nog in ingolstadt maar ze deden ook al niet AARDIG tegen mekaar in amerika!:)
@Wouterhil
Kijk jij snapt de essentie van mijn reactie, althans deels. Het deel van downsizen is overgekomen, alleen het deel dat volgens Leone alleen Audi groter, zwaarder en meer power gebruikt bij ieder volgend model is dus niet geheel overgekomen. Het zijn namelijk alle merken met een supersportieve sedan die steeds grotere en zwaardere motoren zijn gaan gebruiken.
De echte fanbabies, zowel BMW, Audi als alle andere merken hemelen hun geliefde merk altijd zo lekker op…. sorry mensen doe je ogen open en zie dat andere fabrikanten ook hele mooie innoverende ontwikkelingen doen. Zelfs BMW heeft het licht gezien: ze gaan turbo’s toepassen! Minder motorinhoud met met meer power en minder brandstofverbruik.
Heel leuk bedacht en gedaan door beide fabrikanten! Kan niet anders zeggen! Ik heb het in LA gezien waar van beide merken de billboards maar paar meter van elkaar staan en waarmee ze elkaar de loef afsteken; Trouwens ook in Las Vegas zie je soortgelijke akties van Audi en BMW!
Audi zal nu zeker in München wel een groot Billboard plakken met een tekst als:
Wirkliches Freude am Farhen mit Vorsprung durch Technik.
ff om een klein druppeltje op een hete plaat te gooien tussen de AUDI en BMW fans.
Uit onderzoek van ABHD is gekomen dat AUDI in de top 10 voor de meeste bekeken filmpjes 3x voor komt nr 1 2 en 5 en BMW in de minst bekeken op plaats 2 en wel 1 keer in de meest bekenen op een beschamelijke 8e plaats
Wel leuk om zo een beetje te volgen :D .
Mooie foto trouwens ;) .
-edit: naar elkaar schreeuwen doe je maar in de speeltuin. En er bestaat zoiets als interpunctie-
sommige fanboys moeten hier toch egt wel wat objectiever worden veel audi- en bmw-fanboys hier denken dat hun merk niks verkeerd kan doen, zelf ben ik toch wel geobsedeerd door bmw en als ik hier op een topic een audi zie die ik zoals de meeste modellen lelijk vind zal ik dat ook wel zeggen maar toen als bmw met de 5 gt uitkwam zei ik ook dat ik hem lelijk vond en zo moeten meer fanboys zijn je kan commentaar geven op een ander merk maar durf ook eens zelfkritiek te geven of te verdragen
Van wie is die lelijke pisbakken Audi met kerstverlichting voorop? nog even voor de duidelijkheid, kerstverlichting voer je vlak na sinterklaas en na oud en nieuw moet je er toch mee stoppen
@ TopBMW schrijft…
Heb je beide al eens gereden? en ook de instappers? Ik kan me niet voorstellen dat je een instap 3-serie (316,318 en evt 320) boven een instap A4 (dus altijd met 1.8TSI) verkiest… Ik zou het wel weten, FWD of niet ;)
@SjnonnieKroket
Ik denk er net ook zo over! Zeker als je weet dat het uitschakelbaar is via de boordcomputer maar ofwel zijn die Audi rijders macho’s die kerstmis in augustus mooi vinden, ofwel weten ze niet hoe ze de elektronica kunnen besturen van hun wagen..
Wat zou het deze keer zijn??
(Leuk spelletje om te spelen elke keer dat je er zo één ziet rijden;))
@ RobertJ
Ja, en niet enkel op een rechte baan. Dus ik weet wat ik kies.
@ Tork
Of ze hebben storing? :P
@ tommy,
ga nog wat meer blaadjes lezen, dan leer je nog wat bij ;)
kheb onlangs in een TT RS gezeten.. neen, als de Z4 M er is, rijdt die hem compleet in de achterspiegel :)
respect voor audi, daar niet van ma begin hier nie te zevere over dingen die niet waar zijn als je er dan ook nog niks vanaf weet.
lachen deze reacties. Audi maakt heus geen slechte auto’s, maar qua uiterlijk zijn het opgepoetste Skoda’s.
En inderdaad vraag ik me af waarom Audi mensen zo op BMW mensen vitten. Waarom niet op Mercedes of zo? Calimero effect?
Leuk buurtje trouwens waar die poster hangt.
loser says what; what
EPIC FAIL
@BMW 135i performance: Dan moet er eerst wel een Z4 M komen want een auto die niet bestaat kan ook niemand zoek rijden. ;)
Maarja beide merken zijn goed net als Mercedes wat ook leuk spul is. Het is alleen een kwestie van smaak wat je wilt hebben.
een echte auto heeft achterwiel aandrijving en dan ervaar je beleving in het rijden.
een normale auto heeft voor of vierwiel en zal normaal rijden en altijd normaal blijven, je mist de belangrijkste race eigenschap van een auto.
Mensen die nooit in een achtwiel aangedreven auto hebben gereden kunnen dit simpelweg niet weten (VAG volk).
Als een merk meer verkoopt als een ander merk hoeft dat niet te zeggen dat het beter is.
Iets zegd me dat er van de Fiat Panda er meer verkocht zijn als van een Rolls-Royce maar is een Panda dan beter als een Rolls ????
Het toont alleen maar aan dat het meest verkochte product meer voor de normale burger (en weer het doorgaanse VAG volk) is dan voor iemand die wat meer verwacht van een product.
Mensen die een Audi S4 gaan vergelijken met een M3 kan ik al niet meer serieus nemen. Hoeveel beter het stuurgevoel is in een BMW moet jezelf ervaren, ik wil inmiddels niks anders meer. En een RS4 is geen vergelijking met een M3 aangezien deze 40.000 euro duurder is. Ik lach me kapot als de nieuwe M3 GTS klaar is, dan is het weer huilen in Ingolstadt
audi probeert zichzelf gewoon als een echte leider in het premium segment neer te zetten. Wat natuurlijk helemaal onjuist is. Het is geen premium merk, alle modellen zijn het zelfde kwa uitelijk om maar iets te noemen. Tevens heeft bmw het gewoon beter voor elkaar kwa motoren, ophanging en verbruik. Ook zie je dat audi voor een bepaald soort mensen zijn (die graag gezien willen worden). En de verlijking met een rs4 tegen een m3 is volstrekt mis plaatst. M heeft een zelfstandige fabriek met personeel dat (bijna) alleen voor M werkt. Bij audi komt de rs4 van de zelfde band als een normale audi a4, maar je betaald er wel voor. Rest my case. Laat audi maar lekker veel reclame maken de echte petrolheads weten wel beter.
BMW heeft zo ie zo een beter wegligging.
Ik ben dan wel iemand van de BMW’s maar ik moet wel zeggen, Audi heeft zich de laatste jaren flinke race naar boven gewerkt. Kijk bijvoorbeeld de Audi V8 vs. de BMW 7-serie E32 vind ik BMW er toch beter uit de bus komen dan Audi of de Audi 80 B2 vs. de BMW 3-serie E21, de Audi 80 B3 vs. BMW 3-serie E30 en de Audi 80 B4 vs. BMW 3-serie E36 vind ik de modellen van vroeger van Audi toch helemaal niks (mijn mening dan) vergeleken met nu dat ze vele male luxer zijn. Daarin tegen heeft BMW als een jonger merk wel een roemrijke history. Maar dus ik wil hier gewoon mee zeggen dat Audi het eigenlijk pas na 2000 het pad vele male verbeterd heeft dan er voor. Audi heeft zo ie zo 1 groot voordeel ten opzichten van BMW en Mercedes, die merken staat eigenlijk vooral hoog op de zwarte lijst bij de blauw pakkies.
Ik had nog 1 leuk filmpje gevonden van Top Gear
– race tussen Audi, BMW, Mercedes
http://www.youtube.com/watch?v=DaZExdTHHjY
gr. jeff