• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Burgers die snelheidscontroles doen? Ja, ze bestaan echt

Auteur: machielvdd, gepost 4 januari 2024 om 15:15 – 28 Reacties

Met dit vrijwilligerswerk maak je jezelf niet populair.

Als je vrijwilligerswerk wilt doen zijn er een hoop nobele dingen die je kunt doen, maar snelheidscontroles uitvoeren is waarschijnlijk niet het eerste wat je te binnen schiet. Toch zijn er mensen die geheel vrijwillig langs de weg gaan staan met een laserpistool.

In het Britse North Shaffordshire is er namelijk een groep vrijwilligers actief die uit eigen beweging snelheidscontroles uitvoert. Kennelijk vinden ze dat de politie niet genoeg controleert en dat er te weinig flitsers staan. De vrijwilligers maken gebruik van een lasergun en spelen de kentekens van de boosdoeners door naar de politie.

Kun je dan een boete krijgen als er ergens een overijverige burger langs de weg staat…? Nou nee. De betrapte hardrijders krijgen daarom alleen een waarschuwingsbrief van de politie. Als je meerdere keren betrapt wordt kun je zelfs bezoek krijgen van de lokale dienders, maar ook dan zal het bij een vermanend gesprek blijven.

De vrijwilligers zijn redelijk actief want in een periode van een jaar hebben ze 2.214 hardrijders gesnapt. Overigens valt het relatief gezien wel mee, want dit ging slechts om 2,5% van de automobilisten. Maar dat komt misschien ook omdat ze iemand zagen staan met een laserpistool.

Overigens hebben ze niet alleen in Staffordshire vrijwillige ‘flitsagenten’, ook op andere plekken in Engeland is er een dergelijke Community Speed Watch. We hopen niet dat we hiermee mensen op een idee brengen en dat er straks ook in Nederland burgers met een laserpistool langs de weg staan. Maar goed, je hoeft niet bang te zijn dat je op deze manier een boete krijgt, dat scheelt.

Bron: West Marcia Police

Foto credit: Scott Lowe

Ook interessant!

  • Gespot - De BMW XM valt niet mee in het echt
  • stond Alonso verkeerd
    Stond Alonso echt verkeerd? [video]
  • aangehouden
    Video: geen aanhouding, maar GTA 5 in het echt
  • Video: bizarre Urus 6x6 bestaat echt!

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Porsche 911 Cabrio is jouw sportwagen voor 2026 #test
  • lezersvraag autoverhaal
    Wat te doen bij aquaplaning, gladheid en sneeuw (met praktische tips)
  • Video: een spookrijder met volle overtuiging
  • Even voorstellen: ons nieuwe Foto van de Maand-jurylid
FacebookTweetPinLinkedIn

flitser, Verenigd-Koninkrijk

Vorig bericht: « Amerikanen ‘massaal’ aan de Audi R8 na verkoopstop
Volgend bericht: Nieuwe accu van VW heeft na 500.000 km nog 95% capaciteit »

Lees Interacties

Reacties

  1. pomoek zegt

    4 januari 2024 om 16:03

    Ik zie het probleem niet.

    Login om te reageren
  2. potjak zegt

    4 januari 2024 om 16:09

    Prima toch, zou men hier ook mogen doen. Woon hier in een 30 kilometer-zone met aangrenzend een woonerf. De weg wordt vaak als kruipdoor, sluipdoor route gebruikt en de snelheden liggen bij velen veel te hoog. En ja het is hier een kinderrijke buurt (er kan letterlijk zomaar een kind oversteken) met een groot park en speelweide aan de overzijde van de straat. De vele drempels en wegversmallingen helpen daar helaas niet bij.

    Login om te reageren
    • Yannick zegt

      4 januari 2024 om 18:55

      Dan is de weg niet goed ingericht. Je kan simpelweg een bord neerplempen net zoals in Amsterdam maar dat wil niet zeggen dat dat ook effect heeft. Ik ken een aantal 30 wegen waar je niet eens 30 kan rijden, en 30 wegen waar 50 toch wel de max is. Maar als je bijvoorbeeld naar de Maasboulevard kijkt, leuk hoor, 50, maar je kan er dus prima 140 😆 Iedereen remt bij de stoplichten weer af omdat ze weten dat er een flitspaal staat maar ertussen is het gewoon gassen. Een paar van die IKEA drempels (die geel/zwarte) kom je al een heel eind want daar met 30 overheen is al pijnlijk.

      Login om te reageren
      • kennone zegt

        4 januari 2024 om 20:18

        Eens, bij ons is de straat (30kmh weg) voorzien van nieuwe drempels en sindsdien is het een racebaan. Verwacht dus dat dit weer aangepast word en de snelheid hierdoor weer goed omlaag gaat.

        Login om te reageren
  3. jippie zegt

    4 januari 2024 om 16:14

    Goh, oude tijden herleven: beetje NSB’en in je vrije tijd.

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      4 januari 2024 om 17:53

      Hoezo ben je gelijk een NSB’er als je dit in je eigen vrije tijd doet?

      Ik woon in een wijk met op alle wegen binnen de rondweg 30km/u, alle wegen van rechts hebben voorrang en op de trottoirs mag niet worden geparkeerd. En o ja, binnen deze ‘woonkern’, zoals de gemeente dit aanduidt, mag niet worden geparkeerd door (bedrijfs)voertuigen langer dan 6 meter en/of hoger dan 2 meter. Desondanks heeft een aanzienlijk percentage hier ‘sgijt’ aan, evenals dat ook een aanzienlijk percentage hier steen en been over klaagt. Als je dit soort zaken periodiek op deze wijze eens weet te controleren (want nu is daar geen capaciteit voor), komt dat de veiligheid en het leefklimaat uiteindelijk wel ten goede.

      Login om te reageren
    • mc96 zegt

      4 januari 2024 om 18:06

      Better be a silent fool than speak and prove it.

      Login om te reageren
    • bisazza zegt

      4 januari 2024 om 19:30

      Door een vergelijk met een NSB’er te trekken loop je behoorlijk hard van stapel. Verdiep je eens goed in de historie voordat je dergelijke uitspraken doet. OT: jammer dat burgers de rol van ambtenaren moeten overnemen. Wij wonen aan een drukke N weg (50km/h) maar kinderen/oudere durven inmiddels niet meer over te steken vanwege het feit dat er veel en veel te hard wordt gereden. Binnen de bebouwde kom moet je gewoon van het gas af.

      Login om te reageren
    • petroldrinker zegt

      5 januari 2024 om 08:19

      precies wat ik ook dacht, wat een rat moet je zijn om dit vrijwillig te doen

      Login om te reageren
      • alfafever zegt

        6 januari 2024 om 09:59

        Heb je de reacties hierboven wel gelezen? Als je die mensen een rat noemt zegt dat alleen iets over jezelf

        Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    4 januari 2024 om 16:14

    Is bij ons in de straat ook wel eens gedaan. Dit om data te verzamelen voor de gemeente. Inmiddels twee jaar geleden, er moet nog wat aan de onveilige situatie gedaan worden.

    Login om te reageren
    • okdoei zegt

      4 januari 2024 om 18:51

      Bij mij ouderlijk huis is dit 20-25 geleden ook gedaan omdat de weg achter ons huis toentertijd gedeeld werd met een fietspad en auto’s vaak een heel stuk harder reden dan de toegestane 50 km/h. Vaak 70-80 km/h en soms zelfs uitschieters van 100+ km/h.

      Niets kentekens opschrijven en doorspelen. Gewoon turven.

      Doel was een apart fietspad en dat is uiteindelijk ook gelukt – na 5 jaar.
      Dus uiteindelijk, als de data goed is, komt het goed. Houd hoop.

      Login om te reageren
  5. ericc zegt

    4 januari 2024 om 16:36

    Klein zielige mensen…..

    Login om te reageren
  6. DeWitteCondor zegt

    4 januari 2024 om 16:50

    Dit lijkt me vooral een tijdverdrijf voor de flitsende bejaarden. Dit draagt verder namelijk helemaal niets bij aan de verkeersveiligheid, gedrag van weggebruikers of de spaarpot van de overheid. Sterker nog, ik zie de ‘yobo’s in Saxo’s’ (om James May maar te quoten) er wel voor aan om een sport ervan te maken om zoveel mogelijk geflitst te worden. Dan wordt de politie weer een beetje op kosten gedreven, want die moeten allemaal brieven sturen en checken of het wel klopt en dan ook nog langs bij die figuren. En wie betaalt die flitsapparatuur? Of komt dat uit hun AOWtjes.

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      4 januari 2024 om 17:36

      Benieuwd of dit iets van zoden aan de dijk zet. Anders is het inderdaad niet veel meer dan loos tijdverdrijf.

      Login om te reageren
    • marcus zegt

      4 januari 2024 om 19:57

      Deze mensen krijgen uitleg / opleiding van de politie. En ook de apparatuur. Als je wordt gepakt door die lui krijg je een brief thuis geadresseerd aan de eigenaar dat je geen boete krijgt maar dat je nu wel geregistreerd staat bij de politie als snelheidsovertreder.

      In de UK heb je een puntenrijbewijs (niet leuk) maar aangezien ze geen foto nemen kunnen ze ook niet bewijzen wie de bestuurder is. Toen ik ongeveer 15 jaar geleden in de Smart Roadster van mijn vriendin werdt gesnapt kreeg zij de brief thuis.

      Oh, zijn hier in de buurt meestal bejaarden inderdaad.

      Login om te reageren
      • DeWitteCondor zegt

        5 januari 2024 om 00:48

        Die registratie is wel heel bijzonder. Dan zit er dus een gevolg (behalve een briefje) aan de meeting van iemand die niet bij de politie werkt. Kan toch niet de bedoeling zijn.

        Login om te reageren
        • marcus zegt

          6 januari 2024 om 21:30

          Tja, ben ik met je eens. Maar goed, de apparatuur is van de politie en die hebben deze mensen ook een training gegeven.

          Ikweet trouwens niet of het ook echt een gevolg kan hebben of dat het gewoon een loze boodschap is…

          Login om te reageren
  7. Robert zegt

    4 januari 2024 om 17:55

    Zo kan het natuurlijk ook:
    https://www.cnn.com/videos/us/2019/09/14/montana-woman-uses-hair-dryer-to-stop-speeders-pkg-vpx.kpax

    Login om te reageren
  8. mc96 zegt

    4 januari 2024 om 18:13

    Je kunt deze mensen wel wegzetten als NSBers of kleinzierige mensen maar ze zijn in ieder geval betrokken bij hun buurt en de (verkeersveiligheid) op straat. Als er meer bestuurders vaart minderen en zich aan de snelheid houden in de bebouwde kom is dat alleen maar goed. Of we zo iets krijgen in NL vraag ik me af. Beter zou het misschien zijn om snelheids controles door goed opgeleide en beëdigde BOA’s te laten uitvoeren in plaats van politieagenten. Dan kun je die inzetten voor andere taken.

    Login om te reageren
  9. driver79 zegt

    4 januari 2024 om 19:16

    Wil ik graag doen. Mafkezen die hier waar je 30 km/h mag veel harder rijden terwijl er elk moment een kind kan oversteken.

    Login om te reageren
  10. tmon zegt

    4 januari 2024 om 19:52

    Ik kan niet boos worden op mensen die controles doen.
    Je mag er iets van vinden, maar ga niet zeuren als je gepakt wordt terwijl je zelf de wet overtreed. Die ligt 100% bij jezelf, beetje makkelijk die frustratie af te schuiven op n ander

    Login om te reageren
  11. MarcoM zegt

    4 januari 2024 om 21:12

    Te hard rijden zeker in woonwijken is not done, maar als burger dit gaan doen, dan vrees ik toch dat er enorme haatgevoelens gaan ontstaan als dat iemand uit je eigen buurt is. Wees dan een kerel en spreek de persoon er op aan in plaats van achter een bosje zitten met zo een ding.

    Login om te reageren
  12. Gulli zegt

    5 januari 2024 om 09:06

    Het zijn meestal de mensen die met 50 door een woonwijk knallen in hun 2000 kilo wegende SUV om hun kind naar school te brengen die het hardste klagen over de verkeersonveiligheid. Volgens mij hebben mensen zelf niet eens in de gaten hoe gevaarlijk ze rijden.

    Een bordje aan het einde van de dragstrip (dat stukje tussen rotonde 1 en rotonde 2 hier in de wijk) met daarop niet de gereden snelheid maar de potentiële boete die erop zou volgen zou volgens mij best wel eens effectief kunnen zijn.

    Login om te reageren
  13. joki zegt

    5 januari 2024 om 09:07

    Welkom in Nazi-Duitsland, waar de burgers elkaar gaan aangeven… Zo veel zijn we geëvolueerd.

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      5 januari 2024 om 09:24

      Eèèèèèn daar is de Godwin, gefeliciteerd!

      Login om te reageren
      • kniesoor zegt

        5 januari 2024 om 11:31

        😂

        Login om te reageren
    • alfafever zegt

      6 januari 2024 om 10:07

      Vind ik ook hoor! Als ze de weg onveilig maken en je bent bang dat je kinderen wat gebeurt moet je ze gewoon verrot schoppen. Of bedoelde je dat niet? 😇

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North