Toen Chrysler in de jaren ’90 een nieuw hoofdkwartier ging bouwen in Auburn Hills, Michigan, werd er al meteen rekening mee gehouden dat de fabrikant op een dag op z’n bek zou gaan. Het gebouw is namelijk van meet af aan ontworpen als winkelcentrum, en zou dan ook zonder al teveel moeite omgebouwd kunnen worden.
In een artikel in BusinessWeek zegt men het volgende:
The Chrysler headquarters building is a spectacular sight from I-75 in Michigan. (…) When the building was erected in the early 1990s, it was designed so it could be repurposed into a shopping mall without too much modification if the perennially troubled Chrysler should go out of business.
Anno 2009 zijn er alleen twee problemen: ten eerste is de economische situatie in Auburn Hills dramatisch, met een werkloosheid die hoger ligt dan 20%. En ten tweede zit een van de grootste en meest succesvolle winkelcentra van de VS, The Somerset Collection, op slechts 15 minuten afstand in het stadje Troy.
Dat wordt ‘m dus niet. Als Fiat er echt geen ander doel meer voor ziet kunnen ze er misschien wat overtollige autootjes kwijt? Parkeerruimte genoeg bij die Amerikaanse malls. (via jalopnik)
Nieuwste artikelen
-
Autoverkoper bouwt zelf een Sport quattro S1-eerbetoon met deze extra dikke RS3!
-
Brabants bedrijf verkoopt 911 schadebak, moet aankoop terugdraaien
-
Ford geeft Explorer en Capri meer actieradius, bestempelt ze als ”goede caravantrekkers”
-
Ferrari-PHEV-rijders laden nooit op, maar zouden dat wel moeten doen





Kunnen ze leuk met de 500’tjes doorheen scheuren.
Die twee probleemPJES maken het niet echt geschikt als winkelcentrum, helemaal gelijk :’)
wel grappig om van boven ook te zien hoe het er dan ongeveer uit zou zien. balen voor ze met dat andere winkelcentrum
Grappig om te weten.
Maar erg slim waren ze toen ook al niet. Eén van die probleempjes hadden ze kunnen verwachten: De lokale economische situatie. Als Chrysler failliet zou gaan (dan is de economie al slecht, zou je ook nog eens kunnen zeggen), dan zou een groot deel van het dorp zonder werk en inkomen zitten, en dan is er dus hoe dan ook geen vraag naar een giga-mall.
@ Citrofiel
Maar dan is er wel vraag naar werk!!
Dus alle simpele zielen achter de band worden kassamiepen!!
Grootste kartcircuit indoor ter wereld.
Dat zouden ze er mee moeten doen!
@ Citrofiel: goed punt!!
@ Algemeen: tja, dit soort ‘net niet denk-werk’ past wel bij een concern als Chrysler… Na Lee Iacocca is het managment altijd inferieur geweest!
PS: ik bedoel: ze hebben zelfs publiekelijk excuses moeten maken voor de wan-kwaliteit die ze verkopen!! Dan houdt het daarna natuurlijk wel op..
PPS: http://www.mychryslersucks.com/
:D
@ kraakensmaak
Zoals die aflevering van Top Gear toen JC de gifgroene Ford Fiesta reviewde. De Fiesta werd toen achterna gezeten door een zwarte Corvette Z06 in een overdekte winkelcentrum.
Typisch gevalletje van:
Er is over nagedacht… Maar net niet lang genoeg… :lol:
Gratis af te halen: chrysler hoofdgebouw. In zeer goede staat. Pas het laatste jaar intensief in gebruik.
beste jongens van autoblog. hou nou eens op met dingen klakkeloos over te nemen van amerikaanse sites…
Das pas vooruitziend zijn. Ze wisten gewoonweg dat ze eraan zouden gaan. Leuk. Alleen jammer van die concurrent vlakbij.
@SAAB: Dat is goeie reclame :?
Hmm, misschien een leuke showroom voor Tesla of Smart, of andere automerken die het wel goed doen.
Misschien zelfs museum:
2025:
Rondleider: Het gebouw waar U nu in staat was ooit het Chrysler hoofdkwartier. Chrysler was een van de grote amerikaanse merken, die in 2009 door Fiat werd overgenomen…..
zonde.. daar gaat je geld. echt zonde
Geniaal. Alhoewel wij in NL ook best handig zijn met het alternatief aanwenden van automotive objecten ;-)
kan bijna een Nazi gebouw van worden gemaakt! nog een paar aanbouwingen… rare jongens die Amerikanen…
He gij Ruben!
Kijkt ge nog eens ffkes goed naar die titel die ge zojuist heb geformuleerd!
OT:
In Troje hebben ze nou niet echt een winkelcentrum nodig toch?
Daar hebben ze het wel druk met andere dingen.
die vijver links op de foto heeft in elk geval de vorm van een leuk kart circuit. Volstorten met beton, asfalteren en karten maar :-)
@ koreantaxiproductions
Slotervaart ziekenhuis?
Noch einmal bitte ;) .
Nou zeg.
Click it baby!
@BanannaFlip

Een appartements blok in San Diego
Tja goed idee zeker, maar ik vind het eerste Chrysler hoofdkwartier in New York city toch een van de mooiste hoofdkwartieren ooit :D hadden ze nooit mogen verkopen…
@ six-trey
Ook van Photobucket?
Ik zie er namelijk niks van ;) .
ik zal de link plaatsen :D http://regmedia.co.uk/2005/07/18/san_diego_swastika.jpg
Ze kunnen er nog een gevangenis van maken, kunnen de geperste nummerborden gelijk worden opgeschroeft door de gevangenen xD
Handig toch het handelen met voorkennis :D!!!
@HDM

Ze persen in de VS geen nummerplaten meer,
ze gebruiken nu plastieken plaaten met een klever op
Je hebt echt geen idee hoe lelijk die zijn in het echt… De oude waaren veel te mooi zeker :roll:
Ook raar als je van tevoren ervan uitgaat dat je failliet gaat en dan maar een semi-winkelcentrum laat bouwen, wat dan gelijk je hoofdkwartier wordt!?! :?
@ six-trey
Vreselijk ja maar NOG niet overal! Maar idd, die gedrukte, platte, alu-nummerplaten zijn afgrijselijk. Nekschot voor 3M.
Enig plus-puntje; afhankelijk van de typeface (font) zien ze er nog enigszins uit. Zie bijvoorbeeld de nieuwe uit South Dakota en Tennessee.
Zie bijv. http://www.15q.net/
@Mikeee
ik blijf te toch afschuwelijk vinden hoor, en ik zeg dat als nummerplaat liefhebber :P
@ koreantaxiproductions, BananaFlip, six-trey; Niets mis met de swastika. Het is gewoon een leuke vorm (voor architecten bijv.). Alleen de betekenis in de volksmond is jammer…
@ Citrofiel
En het stond ooit voor Hindoe geloof of iets dergelijks?
@ DasAuto; De swastika had (en heeft) vele betekenissen. Go Wiki!
“De swastika, ook wel bekend als hakenkruis, is het heiligste symbool uit het hindoeïsme en Jaïnisme en wordt tevens gebruikt in het boeddhisme. Het symbool komt echter ook voor op vroeg-christelijke graftomben in de catacomben bij Rome, op Griekse en Romeinse mozaïekvloeren uit de oudheid en op houten klompen van Noorse Vikingen uit de vroege Middeleeuwen. Sinds de Tweede Wereldoorlog is het hakenkruis in westerse landen vooral een symbool geworden van de nazi’s.”
@ Citrofiel
Ik had het al net opgezocht! Maar toch bedankt voor de moeite ;)
Iets voor Spyker.. hebben toch geld genoeg hahaha
Nee! Verkopen aan Henny van der Most voor $1. Die maakt van dit oude Chrysler hoofdkantoor een mooi entertainmentpaleis en geeft zo de economie van Auburn Hills, Michigan een nieuwe impuls. Deed-ie eerder met andere vervallen complexen. En verkoop tegelijkertijd maar alle oude Britse mijnen en de Borinage aan hem