• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine concept

Auteur: JordyS, gepost 4 september 2014 om 20:50 – 34 Reacties

Afbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine conceptAfbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine conceptAfbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine conceptAfbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine conceptAfbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine conceptAfbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine conceptAfbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine conceptAfbeelding Citroën toont toekomst DS-label met de DS Divine concept

Citroën DS Divine Concept
Citroën wil het DS-merk op eigen benen laten staan en dat lukt behoorlijk, getuige de DS Divine concept-car.

In de afgelopen vier jaar zijn er wereldwijd meer dan 500.000 DS’en verkocht, waarop in 2014 is besloten DS tot volwaardig merk te maken. De laatste creatie is de concept car DIVINE DS die alle DNA van dit nieuwe merk in zich heeft. De DS Divine is niet alleen qua uiterlijk een opvallende auto. Hoewel we niet verwachten dat er binnenkort een rechtstreekse kopie bij de dealer staat, geeft de DS Divine wel aan dat Citroën en DS zichzelf willen blijven vernieuwen. De opvallendste functie is Hypertypage, waarmee je binnen vijftien minuten het complete interieur om kunt gooien.

Het komt erop neer dat je de auto verschillende stijlen kunt aanmeten: van koolstofvezel tot kristallen. Daarbij is men een samenwerking aangegaan met bekende merken zoals Lesage voor het borduurwerk en Swarovski voor de kristallen. DS bewijst hiermee te willen en kunnen breken met de gevestigde normen en verschillende werelden te combineren. Hoe dat precies werkt zal Citroën aankomende zondag ongetwijfeld laten zien tijdens het Concours d’Elegance in Chantilly. Dan wordt de DS Divine namelijk getoond aan het grote publiek.

Het front van de DIVINE DS is breed en aanwezig en heeft ook de ‘DS Wings’ die we kennen van de DS 5LS en de DS 6. In het midden van de grille prijkt het DS logo. Een combinatie van verschillende chroomnuances op zwevende elementen in de vorm van diamanten in verschillende maten geven de grille een ‘spacy’ effect.

Onder de motorkap vinden we minder revolutionaire technologie, al mogen we daarover niet klagen. De 1.6-liter turbo is namelijk goed voor 270 pk en iets zegt ons dat deze DS-concept daarmee prima van z’n plek zou kunnen komen. Mocht je dit weekend niet in Chantilly zijn: de DS Divine is ook te zien tijdens de Autosalon in Parijs.

Ook interessant!

  • Deze DS heeft maar weinig met auto's te maken
    Deze DS heeft maar weinig met auto's te maken
  • DS 3 Crossback vernieuwd: meer range voor je geld
  • DS Automobiles heeft haast, over drie jaar al elektrisch
    DS Automobiles heeft haast, over drie jaar al elektrisch
  • Nieuwe DS 9 uitvoeringen met onder andere 360 pk en 4x4
    Nieuwe DS 9 uitvoeringen met onder andere 360 pk en 4x4

Nieuwste artikelen

  • Hoeveel zakelijke youngtimers zijn er eigenlijk?
  • Duurste Nissan van Marktplaats kan er maar eentje zijn
  • WTF: Invalidenplek rondom auto geverfd, parkeerder krijgt toch boete
  • Autoblog-lezer bezoekt prachtige verzameling
FacebookTweetPinLinkedIn

Citroen, concept, ds, ds-automobiles, parijs-2014, swarovski

Vorig bericht: « Politie pakt vrouw met zelf geknutselde kentekenplaat
Volgend bericht: Klassieke Jaguar Mk2 opnieuw te koop als limited edition »

Lees Interacties

Reacties

  1. mrniesoe zegt

    4 september 2014 om 20:53

    Nog maar es het bewijs dat Citroën het nog kan…Die DS-lijn heeft echt toekomst…

    Login om te reageren
    • heer zegt

      4 september 2014 om 21:14

      @mrniesoe: juist!

      Login om te reageren
    • parker zegt

      4 september 2014 om 22:02

      @mrniesoe: @mrniesoe: leg eens uit, wat is dan ‘de DS lijn’? Het is toch alleen maar een type aanduiding? Persoonlijk vind ik het nogal goedkoop om nieuwe modellen naar een model uit het verleden te vernoemen dat succesvol was, alsof je door er DS op te plakken ineens de grandeur van de oude DS terugkrijgt. Komt nogal desperate over. Ik vind die huidige DS modellen ook heel erg over-designed, veel teveel stijlelementen, led lampen op rare plekken: een soort rijdende identiteitscrisis.
      Misschien kan Citroen zich beter weer richten op saaie massaprodukten voor Jan Modaal: met de BX hadden ze echt succes.

      Login om te reageren
      • tupperware zegt

        4 september 2014 om 22:24

        @parker:
        De markt voor saai massaproducten voor Jan Modaal is al jaren in handen van VAG.
        Prima dus dat Citroën zich daarvan distantieert, daar staan ze immers ver boven..

        Login om te reageren
      • mrniesoe zegt

        4 september 2014 om 22:26

        @parker: een mooie wagen wordt altijd gecreëerd door gewaagd uit de hoek te komen en alles anders te doen:als jij het identiteitsloze bakken vindt oké maar IK blijf van de mening dat dit meer toekomst heeft dan de gemiddelde Audi of Peugeot

        Login om te reageren
      • gregorius zegt

        5 september 2014 om 07:56

        @parker: jje moet t beestje een naam geven. Je hebt een socialistisch bedrijf dat 2 automerken heeft. Eentje heet Peugeot en hun doel is om lelijke auto’s voor t volk te maken die bijna allemaal na ongeveer 7 jaar uitelkaar vallen. Daar slagen ze goed in en vooral in knoflooklanden vallen de mensen er nog steeds voor. Dan hebben ze het mooie, slimme zusje. Citroen. Zij was een weeskind van ene ooit mooie familie heeft nu onderkomen in de socialistische arbeiders familie. Op een of andere manier hebben ze daar bij Citroen jaren weten te overleven met een van de moeilijkste compromissen in de auto indrustrie: goedkope auto maken maar toch vooruitstrevend en disign willen zijn. Tegenwoordig is dat nog moeilijker. Dus ben ik, als Citroen fan (om ze te zien, niet om er 1 te kopen) er blij dat ze nu 2 lijnen doen. De goedkope C-lijn; met de oude compromis en een duurdere DS-lijn waar men echt leuk design kunnen loslaten. En wat nou beter dan het een naam te geven uit een tijd waar Citroen de ene auto-doorbraak op liet volgen door een eigenlijk nog beter ontwerp. Noem ze DS, noem ze d’Or, wat je wil. Ik vind t stuk voor stuk prachtige verschijningen. Als ze versies zouden maken met een 250pk diesel, 4×4 en mooi leder, zou ik er zelfs voor te porren zijn om er 1 te kopen.

        Login om te reageren
        • toshtie zegt

          6 september 2014 om 02:05

          @gregorius: Cool story bro

          Login om te reageren
      • Esprit_de_Flandre zegt

        5 september 2014 om 12:40

        @parker: BMW doet toch hetzelfde met Mini? Uiteindelijk is het enige wat telt de verkoop, en als dat beter lukt door DS erop te plakken, dan gaan ze dat natuurlijk niet laten. En aangezien ze DS tot een eigen merk willen maken (zeker in China) zijn er plots veel DS’en. PSA kan er maar wel bij varen…

        Login om te reageren
  2. vvti zegt

    4 september 2014 om 21:07

    Het interieur geeft mij het gevoel van sm kamer (denk ik ;-)

    Login om te reageren
  3. parker zegt

    4 september 2014 om 21:07

    Leuke Audi..

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      4 september 2014 om 22:10

      @parker:
      Misschien, als ze het ontwerp van Citroën kopen.
      Hebben ze daar ook een keer een mooie origineel vormgeven auto, de interieurs slaan zo ook in bij PSA, dus waarom dan niet gelijk het ontwerp voor de buitenkant.

      Login om te reageren
    • snerkone zegt

      5 september 2014 om 09:08

      @parker: moest ik ook denken, hoe de lijnen op de motorkap naar de grill toelopen en die grill zelf…

      Login om te reageren
  4. Robert zegt

    4 september 2014 om 21:10

    Bij z’n release werd de ‘gewone’ C5 al als een soort van ‘Franse Audi-kloon’ omschreven. Nu ik de foto boven het artikel zie, zie ik in deze DS Divine opnieuw veel Audi (A1/A3) lijnen. Best mooi hoor, maar ik vind bijvoorbeeld de pas uitgekomen Cactus veel meer ‘echt’ Citroën.

    Login om te reageren
    • drugsrunner zegt

      5 september 2014 om 03:24

      @RRRobert: Porsche 991/laatste generatie clio achterlichten en reventonvouwen.

      Login om te reageren
  5. Corrado16v zegt

    4 september 2014 om 21:19

    Als citroen het DS-merk wil vergroten. ( wat is graag zou zien ). Is er dan niet plaats voor nog wat potentere motoren dan de 1.6 die ze nu heeft? Wellicht in combinatie met hybride-techniek.

    Login om te reageren
    • rufctr01 zegt

      5 september 2014 om 12:02

      @corrado16v: is 270 pk niet genoeg? De huidige 1.6 heeft ook 210 pk, is ook meer dan genoeg in NL waar je toch niet harder dan80 kunt rijden omdat het te druk op de weg is.

      Login om te reageren
  6. medemblikker zegt

    4 september 2014 om 21:30

    Beetje Brera style…

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      4 september 2014 om 22:05

      @medemblikker:
      Daar heeft hij inderdaad meer van weg, zeker de achterzijde. Een Audi zie ik hier in elk geval niet in,…

      Login om te reageren
    • hehehehe zegt

      5 september 2014 om 08:29

      @medemblikker: Wou hetzelfde zeggen +1

      Login om te reageren
  7. knipperlichtje zegt

    4 september 2014 om 21:37

    Singleframe grille bij Audi uit de vuilnisbak opgedoken en er wat Mercedes grilleglitters overheen gestrooid. Nog even een Hofmeister-knik erbij en we hebben het setje compleet

    Login om te reageren
    • Orichy zegt

      5 september 2014 om 10:41

      @knipperlichtje: Het is maar net wat je erin wilt zien.

      Ik vind het geheel wel origineel en ik denk, dat het een goede kans verdiend, om hiermee de Golf, A3, 1-serie en A-klasse te gaan beconcurreren. Interieur is niet mijn smaak, maar dat is dan ook verre van een productiefwaardige staat.

      Login om te reageren
  8. moveyourmind zegt

    4 september 2014 om 21:49

    Je moet toch ook wel compleet van de pot gerukt zijn als je je geld besteed aan een nieuwe “DS” terwijl je daarvoor ook een echte DS in goede conditie had kunnen kopen. Dan rijdt je pas Citroën!

    Login om te reageren
  9. nickds zegt

    4 september 2014 om 22:01

    Ben ik de enige die dit een Brera vindt?

    Login om te reageren
    • norge zegt

      4 september 2014 om 22:20

      @nickds: Ja…

      Login om te reageren
      • nickds zegt

        5 september 2014 om 06:15

        @norge: Ok…

        Login om te reageren
    • hehehehe zegt

      5 september 2014 om 08:30

      @nickds: Nee!

      Login om te reageren
  10. norge zegt

    4 september 2014 om 22:20

    Doe mij maar een Cactus..

    Login om te reageren
    • Orichy zegt

      5 september 2014 om 10:42

      @norge: Het plantje…?!?

      Login om te reageren
  11. rammillius zegt

    4 september 2014 om 22:22

    Als ze deze zo gaan verkopen, dan zal PSA weer winst gaan maken! mooie auto deze.

    Login om te reageren
  12. mylvan zegt

    5 september 2014 om 06:35

    Ze hebben wel erg naar Audi gekeken….

    Login om te reageren
  13. toyotafortuner zegt

    5 september 2014 om 08:32

    Audi zou dit niet eens in haar natste dromen kunnen maken. Laat staan in de buurt komen. Nee, dit is gewoon een prachtige Citroen. Punt.

    Login om te reageren
  14. JamesBond007 zegt

    5 september 2014 om 09:13

    Voorkant is wel een beetje matig

    Login om te reageren
  15. Sracerr zegt

    5 september 2014 om 10:26

    Ze hadden de DS4 Racing (concept) allang uit moeten brengen bij citroen Sukkels!.

    Login om te reageren
  16. Esprit_de_Flandre zegt

    5 september 2014 om 12:41

    Ik vind het eigenlijk de minst mooie DS-concept tot nu toe…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North