Kennen we dit bijzondere kunststukje van de prettig gestoorde ontwerper Luigi Colani nog?
Eind jaren ’80 toonde Colani deze bizar gelijnde Ferrari aan de wereld. Als basis diende een Ferrari Testarossa. De twaalfcilinder die achterin ligt is door Lotec voorzien van twee turbo’s waardoor de motor een vermogen heeft van 750 pk/900 Nm.
Helaas zag de uiteindelijke productieversie van de Testa d’Oro (gouden hoofd) er iets minder spannend uit dan de conceptversie. In 1991 wist de Colani Ferrari Lotec Testa d’Oro op een zoutvlakte in Utah een topsnelheid te behalen van 351 km/u. Zeker niet verkeerd.
Destijds zou de prijs van deze auto zo’n $500.000 geweest zijn.
Designers…..Zou verboden moeten worden..
Normaal gesproken kan je redelijk een lijn zien als je om een auto heen loopt. Dat kan ik bij deze niet ontdekken. Op elke foto dacht ik even een andere auto voor me te zien. Zulke gapende gaten die je alleen vanuit een bepaalde hoek ziet, die ontzettend opgespoten voorlip, het maakt het rommelig en verwarrend. Zat deze auto trouwens niet ook in Need for Speed II?
Auto zelf is niet prachtig.
Maar kijk eens aan, de ///M divisie heeft daar zijn spiegels dus vandaan!
Nog lelijker dan de originele Testarossa… En dat is best een prestatie
Monsterlijke onderlip doet me denken aan michel reiziger
@rob5nismo: en aan die verschrikkelijk lelijke elektro Niksan.
Jaaaaa… die foto’s op het zout, die kan ik me herinneren! Zal een Autoweekje van toen geweest zijn denk ik…
Duckface avant la lettre…
Hier kan ik onder geen mogelijkheid enthousiast van worden. Het doet me nog het meeste denken aan een walvishaai.
Ik was hem gelukkig genoeg vergeten, en nu wil ik hem snel weer vergeten.
De prestaties zijn niet mis, zo ziet niemand je tenminste als je hier in zit.
Ik heb toch het idee dat de eerste afbeelding een totaal andere wagen is dan de rest van de fotos. Die op de zoutvlakte is gewoon een 2e ontwerp?
Hij lijkt wel een beetje op Jay Leno.