Vorig jaar was de BLK nog een coupe, maar schijnbaar hebben de engineers van Mercedes een enorme ommezwaai gemaakt: het wordt toch een SUV.
Geen gewone natuurlijk, want daar hebben we er al zoveel van. De Mercedes BLK moet een welkome aanvulling gaan vormen in het nog niet bestaande premium mini-SUV segment. Daar moet de BLK gaan concurreren met de nog niet bestaande BMW X1, Landrover LRX en de ook al niet bestaande Audi Q3. Allen die naam he, zou GLA niet veel beter passen?
In 2011 zullen we het allemaal weten, want dan wordt de kleine broer van de GLK verwacht. De nieuweling zou samen met de A- en B-klasse opvolgers worden ontwikkeld. De hamvraag is of er nog iemand zit te wachten op een mini-SUV zonder al te veel ruimte. (via WCF)
leuk zeg, suv’s
Zoiets lijkt me wel iets voor mij.
Er ligt sowieso nog een onwijze markt open voor luxueuze kleine auto’s. Veel mensen willen in de stad gewoon een relatief kleine auto, die qua luxe toch niet onderdoet voor de echte grote auto’s zoals Range Rovers en S-klasses.
Nu is een Fiat 500 daar niet echt mee te vergelijken, maar het geeft wel enigszins de trend weer.
En of het dan een klein luxe suvtje moet worden? Tja, dat hoeft van mij dan weer niet zo nodig, maar ik zou zo’n auto wel eerder kopen dan een hogere middenklasse sedan of grotere suv.
de term MLK zou theoretisch de beste oplossing zijn, omdat je het dan hebt over een verkorte ML, waar de GLK de verkorte GL is.
Dus even samenvatten:
Dan hebben ze een GL (heel groot), ML (groot), GLK (middelgroot), BLK (klein).
Natuurlijk moeten ze de X6 concurrentie aan doen dus mss nog iets in die aard op basis van een CLS. Aangezien de X6 4 deuren heeft kan mercedes naast hun X6 variant met 4 deuren nog één uitbrengen met 2 deuren op basis van de CL.
Dan mss nog een cabriojeep à la wrangler en alweer met 2 én 4 deuren, in hardtop én softtop verkrijgbaar!
O ja bijna vergeten, ze hebben nog een ‘normale’ G klasse ook ..
M.a.w. het SUV melkerij spelletje hangt mijn kl*ten uit :p
(laatste zin mag gecensureerd worden naar … Het SUV melkerij spelletje ben ik beu)
Ooh is dit de nieuwe MB voor bejaarden die nog graag een keer op “safari” willen?! ;)
Da’s een slechte soep op basis van een Ford Kuga. Ik hoop ook dat het daar bij blijft.
dit is dus weer een nutteloze bijdrage
mercedes is een luxe merk ze moeten neit van die dinky toy auto’s maken :(
BLK staat voor BLurK… of Bijzonder Lelijke K*tbak…
Oe, ondanks alle anti SUV tendensen, denk ik dat deze wel een succes kan worden. Mensen met dikke SUV’s willen toch nog een SUV, maar dan een zuinige.
Met een merk als Merc of Beem
De klasse waarin de Suzuki Vitara vroeger de baas was, soort dinky-toy SUV… Ja, lijkt me echt een gat in de markt.
ik vind em wel iets weghebben van de ford fusion :)
foutje zin = Alleen die naam he
Leuk wagentje voor als de kinderen het huis uit zijn. De hoge zit is altijd een pluspunt. En je hoopt daarmee toch een kwaliteitsvolle en veilige compacte wagen te hebben.
Een pittig 1500cc motortje erin beperkt de belastingen en verbruikskost.
De kleine 190-serie werd indertijd ook als slechte zet gezien van Mercedes: wat een flater!
Allemaal leuk en aardig.Er zit geen logica meer in de modelaanduiding van Mercedes.
Zucht… Ik zie door de BLK, CLK, E, CL, CLC. CLS, G, GL, ML, GLK, R, SL’s het bos niet meer
@ Bisazza je vergeet de A, B,C, S, SLK, SLR, en V klasse nog.
Boeler LK.
Dit wordt niet meer leuk zo…
Kap maar weer met die SUV’s, ML, GLK en GL zijn genoeg voor mij.
BLK? Afkorting van Belachelijk Lelijke Konijnenkar?
wel goed idee zo’n suv. heeft wel een stoer uiterlijk. alsof je net uit het oerwoud komt rijden…. daarin lopen ze best voor.. wanneer zouden andere merken inhaken ga je denken….???
Ziet er beter uit dan dat gedrocht van een glk.
haha…de mercedes BLiK…lol
@ Greg.. Daar had ik geen zin meer in ;)
Ze hadden hem MLK moeten noemen.
jezus waarom nog een model:S ze hebben wel genoeg modellen dit is niet meer leuk..
Als ze dat nou eens niet doen?
G, GL, GLK en ML, zijn er nog geen MB SUV’s genoeg jezus!
toch liever de blk als coupe dan
toen ik de foto zag en de naam moest ik gelijk aan BeLachelijK denken
Kan je op wachten deze auto, maar of die BLK gaat heten betijfel ik. Het licht niet zo lekker in de mond als de GLK bijvoorbeeld.
Na de trend van het doortrekken van de koplampen tot de kont komt er precies een nieuwe hype eraan: Zoveel mogelijk ledjes in de voorlichten steken. De impressionisten hadden precies iets te compenseren toen ze de laatste audi’s zagen.
2 woorden over de voorkant: –> ”FORD KUGA”