• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zoveel duurder dan een X7 is een Alpina XB7

Auteur: machielvdd, gepost 9 november 2022 om 17:09 – 9 Reacties

We weten de prijs van de vernieuwde Alpina XB7. We verklappen alvast dat het niet alleen de duurste X7 is, maar ook de duurste Alpina.

Waar tuners meestal de dikste versie van een auto als uitgangspunt nemen, gaat Alpina iets anders te werk. Zij pakken doorgaans juist de subtopper. De Alpina B5 is daarom gebaseerd op de M550i en niet op de M5. Bij de X7 is het een iets ander verhaal. De Alpina XB7 is gebaseerd op de X7 M60i en dat is wél de topversie. Een X7 M is er namelijk niet.

Dit betekent dus ook dat de Alpina XB7 (met afstand) de duurste versie is van de X7. Bij de Alpina B5 is het nog een dilemma of je nu voor de M5 moet gaan of voor de Alpina, maar dat is bij de X7 niet aan de orde.

Aangezien Alpina tegenwoordig weer officieel in ons land te krijgen is (met dank aan Dusseldorp) kunnen we nu de Nederlandse prijs van de vernieuwde XB7 melden. De vanafprijs is – hou je vast – €239.960. Daarmee praten we over een meerprijs van dik een halve ton. Een BMW X7 M60i is namelijk vanaf €188.178 te krijgen.

Daar krijg je gelukkig wel wat voor terug, en niet alleen Alpina-logo’s en een nieuw chassisnummertje. Allereerst is er een flinke powerupgrade. Het vermogen stijgt van 530 pk naar 621 pk. Daarnaast heeft de XB7 800 Nm koppel, 50 Nm meer dan de X7 M60i. Ook is de topsnelheid niet begrensd, zodat je op de Autobahn door kunt knallen tot 290 km/u.

Van Alpina mag je natuurlijk meer verwachten dan een gekietelde motor. Ook het onderstel is aangepakt en het exterieur is overgoten met het inmiddels welbekende Alpina-sausje. Verder kun je rekenen op een niet te karige standaarduitrusting, waardoor het prijsverschil minder groot is dan het op het eerste gezicht lijkt.

De Alpina XB7 heeft meer concurrenten dan alleen de BMW X7 M60i. Sterker nog: de Mercedes-AMG GLS 63 is qua prijs en prestaties een meer directe rivaal. Voor de volledigheid zetten we even alle vergelijkbare über-SUV’s op een rijtje.

  • BMW X7 M60i (530 pk): €188.178
  • Range Rover LWB P530 HSE (530 pk): €217.477
  • Mercedes-AMG GLS 63 (612 pk): €234.052
  • Alpina XB7 (621 pk): €239.960
  • Bentley Bentayga V8 (550 pk): €273.798

Vergeleken met zijn meest directe concurrent is de XB7 nog steeds duur, maar een Alpina is wel exclusiever dan de Mercedes. Dat is natuurlijk ook wat waard.

Ook interessant!

  • Helaas: de vernieuwde Alpina XB7 ziet er niet beter uit dan de X7
  • Ook de Alpina XB7 heeft nu een discutabele neus
  • Gespot - Een maagdelijk witte Alpina B3 Touring
  • BMW belooft dat ze Alpina niet radicaal gaan veranderen

Nieuwste artikelen

  • Deze Lamborghini Temerario gooit zijn accu's in de prullenbak
    Deze Lamborghini Temerario gooit zijn accu’s in de prullenbak
  • Dynamische walrus zet indrukwekkend record neer
    Dynamische walrus zet indrukwekkend record neer
  • Verpest je Revuelto voor enkele tienduizenden euro's
    Verpest je Revuelto voor enkele tienduizenden euro’s
  • Meer dan 16.000 C3's en DS3's staan met stof op de oprit
    Meer dan 16.000 C3’s en DS3’s staan met stof op de oprit
FacebookTweetPinLinkedIn

alpina, BMW, geld, Prijzen, x7, XB7

Vorig bericht: « Nieuwe Volvo EX90 is helemaal officieel! Eindelijk!
Volgend bericht: Video: politie ramt Peugeot op A12 tijdens achtervolging »

Lees Interacties

Reacties

  1. rollingstoned zegt

    9 november 2022 om 17:24

    Oogt lekker premium, die AliExpress schermpjes.

    Login om te reageren
  2. Dutchdriftking zegt

    9 november 2022 om 17:59

    Een extreem grote SUV, mega nieren, gekke koplampen…. En het aller raarste, het went nog ook. Ik vind het (voor het type auto) eigenlijk best een knap ding. Veel liever dit dan en RSQ8. Natuurlijk zou ik zelf met dit budget voor een B5 touring gaan, maar met een chique sausje is het nieuwe BMW design wellicht toch iets dat went. Helaas is chique bij BMW zelf haast niet meer mogelijk. Zilveren wielen en raamlijsten gecombineerd met een mooie metallic lak is zeldzaam.

    Login om te reageren
  3. mashell zegt

    9 november 2022 om 18:41

    Toch knap, je klanten wijs kunnen maken dat als er Alpina op staat dat het veel bijzonderder is dan een gewone BMW en dus 50 duizend eypo’s extra waard is. Neem gewoon een standaard X7, geen ///M pakketje en een leuk individual kleurtje. Je mist wat motorvermogen maar dat geeft niks want deze wagen is net zo sportief als Freek de Jonge grappig is.

    Login om te reageren
    • rollingstoned zegt

      9 november 2022 om 19:58

      😁

      Dat laatste maakt natuurlijk niet zoveel uit, zolang je er maar mee kan flaneren in de P.C. Hooftstraat ;-)

      Login om te reageren
  4. 560pk zegt

    9 november 2022 om 19:34

    No brainer toch dat je in deze groep de Range Rover koopt? Of zie ik dat zo verkeerd?

    Login om te reageren
    • mp014 zegt

      9 november 2022 om 21:35

      Nee hoor, je ziet het helemaal juist 👍🏻

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 november 2022 om 06:44

      Zie je helemaal verkeerd. Niet alleen is de Range Rover nogal lomp, deze heeft ook een nogal onbetrouwbare reputatie en als je dit soort geld besteed dan moet de auto het gewoon doen.

      Login om te reageren
  5. mp014 zegt

    9 november 2022 om 21:36

    Als zelfs Alpina de wagens van BMW niet meer mooi gemaakt krijgt zegt dat toch wel wat over het spuuglelijke design van de hedendaagse bimmers helaas

    Login om te reageren
  6. 3246cm252kw zegt

    10 november 2022 om 11:07

    Je zou toch altijd een Alpina verkiezen boven de Benz…..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North