De autobranche kreeg klapjes in Q3 2016
De autobranche kreeg klapjes in Q3 2016

Na vijf kwartalen waarin het crescendo ging, had de Nederlandse autobranche in het vorige kwartaal te maken met een dipje.
In Q3 groeide de omzet namelijk slechts één procent ten opzichte van het kwartaal ervoor. Groei is groei, maar een schamel procentje is natuurlijk niet iets om over naar huis te pennen. Zeker omdat de groei al ruim een jaar structureel meer dan vijf procent per kwartaal bedraagt. Importeurs kregen de hardste klappen te verwerken, hun omzet daalde voor het eerst in anderhalf jaar en dan meteen met een percentage van negen procent. Hierbij is opvallend dat het aantal privé gekochte nieuwe auto's gelijk bleef. Het is de leasemarkt die het af liet weten.
Daarmee komen we meteen bij de crux van het verhaal: de zakelijke rijder wacht tot het vierde kwartaal van dit jaar (nu dus) met het uitzoeken van een nieuwe leasebak, om zo nog vijf jaar te kunnen profiteren van gunstige bijtelling. Per 1 januari 2017 gaat het systeem immers op de schop en dus zal de leasert nog voor de jaarwisseling nog even snel z'n slag slaan. Dat ging in de voorgaande jaren precies zo. (bron: CBS)
Foto: @larsyboy1997 via Autojunk




