• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

De grote Autoblog snellaadtest!

Auteur: michaelras, gepost 10 oktober 2022 om 16:00 – 10 Reacties

We gingen zelf overal in Nederland testen hoe het staat met snelladen.

Snelladen, was dat niet voor mensen die thuis of op het werk niet kunnen opladen? Of voor mensen die toch niet kijken naar de prijs van een kWh met een laadpas ‘van de baas’?

Nou, zeker niet alleen dat! Op dit moment, herfst 2022, staan er circa 96.000 normale openbare laadpalen en meer dan 3.000 snelladers in Nederland.

Wij kozen een aantal snelladers uit die in Nederland aan de weg aan het timmeren zijn.

  • Tesla Superchargers: 39 locaties in NL
  • Fastned: 131 locaties in NL
  • McDonalds: 92 locaties in NL
  • Ionity: 11 locaties in NL
  • Total Energies: 19 locaties in NL
  • Shell Recharge: 66 locaties in NL
  • Allego: 109 locaties in NL

Ons snellaadonderzoek

In bijgaande video kunnen jullie zien hoe wij het er van af brachten tijdens ons snellaad onderzoek. Het doel was om met 3 teams zoveel mogelijk snelladers aan te doen om een goed beeld te krijgen van de status van het snellaadnetwerk in Nederland in 2022.

Team Autoblog 1 ging met een Mercedes-Benz EQV 300 de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg te lijf.

Team Autoblog 2 probeerden in hun Ruby paarse (roze) Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo de snellaadlocaties uit in Midden-Nederland. Het Noorden werd door onze zakelijke leasepartner Mobility Service onderzocht. Sebastiaan en cameraman Arnold sloten zichzelf daarvoor op in een Hyundai Ioniq 5

Hoe goed hebben de snellaadaanbieders hun zaken op orde? Hoe praktisch zijn de laders gelegen en werkt alles naar behoren?

Gezamenlijk deden we op onze testdag meer dan 50 locaties aan door heel Nederland. Er werd heel veel koffie gedronken, er werden records gezet voor het aantal laadpogingen per auto en we kwamen terug met deze video.

snellaadonderzoek

Wat vinden Autoblog bezoekers van snelladen?

Weet je nog dat we een aantal weken geleden aan jullie vroegen wat jullie van snelladen vonden? Massaal hebben jullie meegedaan aan ons onderzoek en dit zijn de opmerkelijkste uitkomsten uit de enquete!

Weet jij wat een kWh kost voordat je begint met snelladen?

Een simpele vraag, maar de uitkomst is opvallend, jullie antwoord:

  • 26% : Nee, geen idee
  • 41% : Ongeveer
  • 33% : Ja!

Waarom gebruik jij een snellader?

Snelladers zijn er, maar zien jullie de snellader als een noodoplossing of is het ook gewoon echt handig, hieronder jullie antwoorden:

  • 53% : Alleen in noodgevallen
  • 30% : vanwege de snelheid
  • 8% : omdat mijn werkgever het betaalt
  • 7% : gemak, ik kom er toch langs
  • 2% : ik laad alleen bij snelladers

Het is geen verrassing dat je af en toe moet wachten bij een snellader. Wij waren benieuwd wat jullie dan doen met die (verplichte) extra wachttijd! En dus stelden wij de vraag:

Wat doe jij tijdens het snelladen?

Uit de antwoorden blijkt dat veel mensen toch wel een probleem zouden hebben wanneer ze hun telefoon thuis zouden vergeten (maar wie overkomt dat nou nog ;-) ). Want

  • 33% : Met je telefoon spelen
  • 31% : koffie halen
  • 22% : werk: e-mails/calls
  • 9% : helemaal niets!
  • 5% : rookpauze

En tenslotte stelden we de vraag:

Welke snellaadaanbieder is jouw favoriet?

De antwoorden zijn hier ook vrij uitgesproken en Fastned gaat er duidelijk met de winst vandoor. Want dit waren de scores van de verschillende aanbieders bij jullie:

  • 43% : Fastned
  • 20% : Tesla Supercharger
  • 19% : Shell Recharge
  • 12% : Ionity
  • 3% : overig
  • 2% : Mc Donalds
  • 1% : Total Energies

Winnaar Autoblog snellaadtest 2022

Eigenlijk kan er op dit moment maar 1 winnaar zijn in Nederland en dat is Fastned. En jullie zijn het grotendeels met ons eens getuige de uitkomsten hierboven. De dekking van Fastned is in Nederland op dit moment ongeëvenaard. Daarnaast hebben ze nog steeds een ambitieus uitbreidingsplan.

snellaadonderzoek

Een eervolle vermelding voor Shell Recharge die het duidelijkst van alle traditionele ‘pomphouders’ langs de snelwegen, inzet op snelladen. Waar het vooral bij Shell naar onze mening nog aan schort is duidelijk maken dat je ook echt kunt snelladen bij een tankstation. Die gele bogen van Fastned zijn wat dat betreft echt heel herkenbaar.

Wat vinden wij dat er beter kan?

Na tientallen snellaadlocaties te hebben bezocht kregen wij wel een idee van wat er nog beter kon, heb jij nog aanvullingen? Gooi ze dan vooral in de comments hieronder.

  • Bewegwijzering langs de snelweg: mening laadpaal staat nog niet op de borden langs de snelwegen aangegeven (ja, we weten dat je Google Maps kan gebruiken)
  • Bewegwijzering als er tankstation + laadstations zijn: Veelal wijst een bordje naar de Fastned laadpaal, terwijl er bij het tankstation ook kan worden geladen.
  • Prijzen direct naast de laadpalen: Is dat teveel gevraagd?
  • Zebrapaden rondom de laadplekken: je wilt veilig koffie kunnen halen
  • Beter verkeersplan rondom de laadplekken: soms kan je niet legaal bij een laadplek meer komen wanneer je eerst koffie gaat halen en andersom.
  • Langere laadkabels: vooral een issue bij Tesla Superchargers!
  • Overkapping boven alle laadpalen: wie wil er in de regen wachten tot de laadpas gaat werken?

Mobility Service is de Autoblog partner in zakelijk (elektrisch) leasen. Meer informatie over Mobility Service vind je op hun website zakelijkelektrischleasen.nl

Ook interessant!

  • Autoblog Bloopers 2021
    Autoblog Bloopers 2021
  • Video: Verstappen tweede uitvaller van 2022
  • Video: start GP Italië 2022!
  • De meest bekeken Autoblog video's van 2022
    De meest bekeken Autoblog video's van 2022

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

ev10daagse-2022, mobility-service, snelladen, Video

Vorig bericht: « 1.109 pk sterke SF90 is sterker dan auto Leclerc
Volgend bericht: Vergeet de Renault Twizy, dit is de Mobilize Duo »

Lees Interacties

Reacties

  1. erics zegt

    10 oktober 2022 om 16:19

    Leuk dat Fastned ‘wint’..vooral omdat er redelijk veel zijn. Maar, het ging toch om snelladen? Waarom haal ik bij Ionity altijd minimaal 220kw en bij Fastned meestal maar max 100 tot 150kw (heel soms 198kw) met mijn EV6 ?

    Login om te reageren
    • michaelras zegt

      10 oktober 2022 om 16:31

      Maar er zijn bijna geen Ionity laders in Nederland (helaas!). Dus om nu te zeggen dat zij het beste snellaadnetwerk van NL hebben, nee helaas niet.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 oktober 2022 om 17:31

      Dat hangt van de lader, de auto, de software in lader en auto en soms zelfs van de pinnen in de connector af. Je ziet vaak dat bij nieuwe wagens de connector niet helemaal lekker contact maakt en er dan bij onderhandelingen over de laadsnelheid tussen auto en snellader er een lager resultaat uitkomt, maar na een paar weken als de pinnen wat ruwer zijn geworden het allemaal wel naar behoren werkt.

      Login om te reageren
    • lebeaunl zegt

      11 oktober 2022 om 11:07

      Zelfde hier met mijn EV6 – bij Ionity knalt ie zonder uitzondering naar de 224-241 en bij Fastned topt die bij 201…

      Login om te reageren
  2. rutgerg zegt

    10 oktober 2022 om 16:23

    Ja en wie heeft die muts gewonnen?

    Login om te reageren
    • michaelras zegt

      10 oktober 2022 om 16:29

      dat is een goede vraag, winnaars krijgen morgen een e-mail ;-)

      Login om te reageren
      • rutgerg zegt

        10 oktober 2022 om 17:19

        Ooooo ik kan niet slapen vanavond!

        Login om te reageren
  3. ghost zegt

    10 oktober 2022 om 17:53

    BP is ook bezig met de plaatsing van Pulse snelladers. En zo zullen er steeds meer volgen.

    Login om te reageren
  4. koeberg zegt

    10 oktober 2022 om 19:16

    Over die overkapping: ik heb laatst in de stromende regen gepoogd te laden bij Ionity. De regendruppels sloegen tegen het touchscreen en dus op de stoppen knop waardoor de laadsessie stopte zonder foutmelding. Na twee pogingen heb ik het opgegeven.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 oktober 2022 om 20:32

      IONITY is wel duur en als de laders het doen (relatief vaak storing) ook wel snel maar de stations zijn inderdaad verre van premium. Dat doet Fastned veel beter.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North