
Geen Amerikaanse weerwolf, maar wel een Japanse Civic in Parijs.
Honda heeft het in Europa de laatste jaren moeilijk met de Civic. Vroeger zag je de C-segmenter op elke straathoek staan, klaar om met VTEC de buurman vesteld te doen staan van de prestaties. Mede door de Europese crackdown op alles wat géén kleine motor met een turbo heeft, maar misschien ook door het aparte design en de toch wel pittige prijzen is de Civic gevoelsmatig een beetje uit de gratie gevallen. Maar daar wil Honda nu verandering in brengen met de tiende generatie.
De eerste platen van de nieuwste Civic maakten in ieder geval de tongen los van de reaguurders. Meer de honderd reacties kwamen er op de apart gestylede hatchback, wat ons eerlijk gezegd een beetje verbaasde. Wellicht hebben we toch een paar oude ricers in de gelederen die vroeger de show stalen met een ‘fartcan’ op een CRX en daar nog altijd met warme gevoelens aan terugdenken.
De nieuwste Civic komt nu wel naar ons toe met kleine turbomotoren, zij het nog altijd uitgerust met VTEC. Tevens komt er naar alle waarschijnlijkheid weer een Type-R, waarvan momenteel een concept staat te glimmen in de stad van de Eifeltoren.
Hieronder check je alle kiekjes die we van de Civic schoten op de beursvloer.
Ik denk dat ie net iets te extreem is om echt verkocht te gaan worden, maar dit is toch wel echt een serieus bruut apparaat hoor…
Wat een clown is dit geworden zeg. Ziet er niet uit.
@baap: wel een snelle clown het is meer pipo dan bassie vind ik…
3 uitlaten!!1!!!1! Minimaal 100pk per uitlaat, wat een beest zeg pohh!
@thijsj: Met een kleintje in het midden! De ontwerper was vast fan van de Ferrari F40.
Ik heb de versie hiervoor gereden en moet zeggen dat ik het wel een vet apparaat vond. Niet zo hard als overal wordt beschreven. Je moet hem wel in de toeren houden i.v.m. Turbolag in de lagere regionen.
Wat een intense warboel zeg….. Ik krijg hoofdpijn als ik er naar kijk. Dit trekt toch werkelijk op niks?!
Honda moet haar ontwerpers van halverwege/eind jaren 90 weer aannemen. Toen hadden ze een modellengamma met strakke stoere wagens. Vooral hun coupes waren een lust voor het oog. Legend, Civic, NSX, Accord en als hoogtepunt de Prelude. Kijk dan toch, zoveel eenvoud, toch zo spannend:
https://www.netcarshow.com/Honda-Prelude_Type_SH-1997-800-01.jpg
De gewone ziet er niet uit
De type R vind ik daarentegen dan weer wel gaaf
Batmobile by Honda ®
Bruut hoor! Ooit komt er een R-Type op de oprit te staan!
Dat middelste anusje had van mij niet gehoeven
Dit ziet er toch niet uit man . Veel te druk
Nooit geweten dat Honda groot aandeelhouder van Tupperware is. Ze konden blijkbaar gebruik maken van de gehele voorraad.
Hebben een beetje naar Subaru gekeken lijkt het wel.. vind er niks meer aan zo helaas..
Die paint finish met die geborstelde look vind ik wel mooi
In de VS rijd dit model al even rond je ziet ze veel. Ik vind het een enorme vooruitgang ten opzichte van de huidige Europese civic.
die nep roosters kunnen echt niet, behalve bij dat Type R kanon.
wel even de gaatjes nog uitboren Honda
Mij te extreem. Teveel Japans met z’n vele lijnen
lijkt wel op een subaru
Zag ik nou een sedan versie (grijs)? Deze komt toch juist niet naar Europa ivm geen animo? :-s
Nee. Totaal de weg kwijt daar bij Honda.
Maken die wagen
Hebben!
Batmobiel 2.0
Gave type-r
Al moet ik wel zeggen dat ik alle type-r leuk vind.
Want je kunt lullen wat je wilt die japanners kunnen goede autos bouwen.
En de eerste crx vtec was en is nog steeds de leukste.
Toen der tijd kon ik met mn 2.0 16v 150 pk zon 1.6 vtec soms niet eens bijhouden…. lag natuurlijk aan welke versnelling en toeren we zaten. Maar wat waren dat heerlijke bommetjes
Mooie wrap die op de typeR zit. Brushed black van 3M waarschijnlijk.
Zo, weer eens wat anders. Voor mensen die dit te extreem vinden (het is ook nooit goed), is er nog altijd bv een Golf-23 of zo. Oh ja, waarom ie Aziatisch gestijld is, niet verder vertellen hoor, maar Japan ligt in Azië. ?
Echt heel mooi is hij niet, of in ieder geval ingetogen. Maar toch rijdt hij bijna elke wagen eruit op t circuit, das toch ook iets waard.