• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooit

Auteur: jaapiyo, gepost 7 maart 2017 om 20:46 – 39 Reacties

Afbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooitAfbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooitAfbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooitAfbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooitAfbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooitAfbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooitAfbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooitAfbeelding De nieuwe Alpina B5 is de snelste Alpina ooit

Alpina-B5
Een nieuwe 5-serie, dat betekent ook een nieuwe Alpina B5.

Er staan niet alleen tuners op de beurs in Genève, ook voor echte autofabrikanten is er de ruimte. Alpina is er daar één van. Jaja…een klein hersenkrakertje op de late avond!

Het familiebedrijf toonde vandaag haar nieuwe B5 aan de wereld. Nou had het vorige model uiteindelijk al de beschikking over 600 pk, maar toch zijn ze er in Buchloe in geslaagd om nog wat meer pk’s uit de 4.4-liter grote V8 te peuren. Welgeteld acht extra Pferde hebben ze tevoorschijn getoverd, wat het totaal brengt op 608 pk. Dat is niet weinig.

De motor is gekoppeld aan de bekende 8-traps automaat van ZF. Alpina heeft naar eigen zeggen samengewerkt met de tandwielen fabriek om de bak zo goed mogelijk af te stellen op het hoge koppel van de motor. Die levert namelijk 800 Nm. Ongetwijfeld mede dankzij de standaard vierwielaandrijving, ramt de B5 dan ook sneller van nul naar honderd dan álle Alpina’s die hieraan vooraf gingen: de sedan doet het sprintje in 3,5 seconden. De Touring heeft er één tiende van een seconde langer voor nodig.

Los van de technische aanpassingen heeft Alpina ook weer zijn best gedaan om de binnenkant en de buitenkant van de auto te verfraaien, volgens bekend recept. Alleen hebben de traditionele 20-spaaks velgen nu nog slechts 19 spaken. Nee, grapje natuurlijk, bij Alpina geldt nog altijd: the more things change, the more they stay the same.

B5-vid

Ook interessant!

  • Kiezen maar: BMW M5 of tóch een Alpina B5?
  • Video: nieuwe BMW 7 Serie gesnapt
    Video: nieuwe BMW 7 Serie gesnapt
  • Video: Alpina B4 Gran Coupe spyshot
    Video: Alpina B4 Gran Coupe spyshot
  • Alpina heeft weer een officiële Nederlandse importeur

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

5-serie, alpina, b5, BMW, g30, g31, geneve-2017, tuning

Vorig bericht: « Live: de Honda Civic Type R heeft veel spoilers
Volgend bericht: Exclusief: nieuwe feiten over de Mercedes Project One »

Lees Interacties

Reacties

  1. toyotafortuner zegt

    7 maart 2017 om 20:48

    Van een wagen waar ik t amper warm krijg, naar een enorme schoonheid. Alpina flikt t m gewoon hoor!

    Login om te reageren
  2. rufctr01 zegt

    7 maart 2017 om 20:50

    Wat schitterend! Dit had BMW zelf moeten maken!

    Login om te reageren
  3. alpinafanb10 zegt

    7 maart 2017 om 20:51

    Die moet ik hebben!

    Login om te reageren
  4. romeoalfa zegt

    7 maart 2017 om 20:56

    De lelijke nieuwe 5 met wat tupperware. De fanboys vinden het vast prachtig.

    Login om te reageren
    • rhellema zegt

      7 maart 2017 om 21:09

      @romeoalfa: vraag aan een gemiddelde Alfa Romeo fanboy wat ze de mooiste Giulia vinden en ze zullen allemaal het bespoilerde exemplaar kiezen. Is dat dan vanwege de spoilers of draait het daadwerkelijk om de techniek die erin verscholen zit?

      Login om te reageren
      • romeoalfa zegt

        7 maart 2017 om 22:18

        @rhellema: 1 verschil: de Giulia is in de basis al een mooie auto…

        Login om te reageren
        • rhellema zegt

          7 maart 2017 om 22:28

          @romeoalfa: Is dat zo of vind jij dat zo?

          Login om te reageren
    • carlover66 zegt

      7 maart 2017 om 21:57

      @romeoalfa: ik denk dat de gemiddelde Alfa toch echt net iets meer Tupperware is dan een BMW, met alle respect.

      Login om te reageren
  5. jasvl zegt

    7 maart 2017 om 20:57

    De aller gaafste ‘familie’ auto die bestaat. Komt vast een nog snellere S variant wat ze bij de b3 en b4 ook toegevoegd hebben.
    Had wel meer pk’s verwacht, ze gingen bij het vorige model ook over de m5 heen.

    Login om te reageren
  6. lincoln zegt

    7 maart 2017 om 20:57

    Onzin ..
    Was altijd een zeer respectabel bedrijf ..

    Nu louter chiptune boertjes ..

    Login om te reageren
    • hartman zegt

      7 maart 2017 om 21:17

      @lincoln: Mijn idee. De tijd van uitboren en frezen is voorbij. Alhoewel Brabus dat nog wel doet. Dan ben je in mijn ogen toch meer fabrikant.

      Login om te reageren
    • Onehp zegt

      7 maart 2017 om 22:50

      @lincoln: mijn idee, bij Alpina passen ze altijd de hardware aan, en zien ertoe dat ook bv. de versnellingsbak de correcte rating heeft. Nu in de tijd van turbo’s is dat dus niet meer opboren, maar betere materialen, betere turbo, betere koeling etc.
      Ook een trend van tegenwoordig is dat men niet meer uitvoerig vertelt welke aanpassingen men doet omdat er zoveel wannabe tuners zijn die het dan half nadoen maar dan wel reclame maken alsof ze de besten zijn.
      Zoiets.

      Login om te reageren
    • Alexke zegt

      8 maart 2017 om 01:54

      @lincoln: Totaal fout , Alpina is voor BMW echt wel een huistuner geworden zoals AMG dat vroeger was.
      Alpina leunt meer op comfort dan M en krijgt meestal ook eerder de nieuwe aanpasingen op vlak van motoren tegenover de normale non M modelen.
      Alpina’s worden ook op dezelfde lijn gebouwd in de BMW fabriek , maar het interieur is nog wel inhouse bij Alpina gemaakt.

      Zelfs een 320d F30 kun je laten om coden naar een Alpina iDrive startup
      https://www.youtube.com/watch?v=sU18lZrjUUI

      Alpina zit al diep genesteld in BMW, en het is voor BMW zelf meer dan een tuner.

      Login om te reageren
      • granlusso zegt

        8 maart 2017 om 11:38

        @Alexke: Het is officieel ook gewoon een fabrikant, ook al verschillen de meningen daarover, ze zijn wél als zodanig geregistreerd.

        Login om te reageren
  7. mrporter zegt

    7 maart 2017 om 20:57

    Wat een dikke bak en die velgen zijn ook een stuk mooier dan het voorgaande model.

    Login om te reageren
  8. viezefreddyw zegt

    7 maart 2017 om 21:00

    Eigenlijk weet alleen Alpina een auto zodanig mooi te maken door ’tuning’. Best bijzonder. Nog mooier zijn de cijfers. 3,5 seconden naar de 100, bizarre prestaties. En die kleur blijft het ook goed doen he!?

    Login om te reageren
  9. snuif zegt

    7 maart 2017 om 21:05

    Misschien zit ik wat vreemd in elkaar maar een BMW doet me echt helemaal niets (behalve de E9 3.0 csl en de E10 2002 turbo). Van een Alpina daarentegen word ik wel heeeel erg hebberig.

    Login om te reageren
  10. mashell zegt

    7 maart 2017 om 21:06

    Zonder striping nog wel te pruimen. En natuurlijk zonder die spuuglelijke typeplaatjes bestellen. Of beter nog, gewoon nog even wachten op de echte M5, die zal deze wagen weer volkomen overbodig maken. Zo gaat het immers altijd. De B5 is de ultieme tussenpaus.

    Login om te reageren
    • michielb10 zegt

      7 maart 2017 om 22:04

      @mashell: voor mij is het juist andersom. Voor een dagje rijden; M5. Om te hebben, toch zeker dit

      Login om te reageren
    • 5cilinder zegt

      7 maart 2017 om 22:05

      @mashell: Alpina is altijd de comfortabele optie met de snelheid van een M. Een beetje de executive autobahn variant. Wel zul je op het circuit wat inleveren door de zachtere afstelling.

      Login om te reageren
  11. leaper035t zegt

    7 maart 2017 om 21:09

    Opnieuw prachtig wat Alpina doet. Een ware veredelaar zoals ze het zelf graag zeggen. Ondanks dat de G30/31 niet zo fantastisch oogt hebben ze van het exterieur een zeer aantrekkelijk geheel gemaakt. En wat dan van het interieur gezegd, weg met de oubollige houtsoorten en welkom nieuwe aantrekkelijke materialen. Over de prestaties hoeven we het niet eens te hebben want die zijn als vanouds geweldig. Ja ja, Alpina flikt het hem weer, hoedje af.

    Login om te reageren
  12. fiestacruizer zegt

    7 maart 2017 om 21:17

    Alleen enkel het kijken naar deze auto doet al pijn in mijn portomonee. Maar god wat is ze mooi.

    Login om te reageren
    • thomasthomas zegt

      8 maart 2017 om 01:53

      @fiestacruizer: dan kun je portemonnee gerust trekken.

      Login om te reageren
  13. Dutchdriftking zegt

    7 maart 2017 om 21:17

    Heel gaaf! Zeker deze uitvoering zonder hout.

    Login om te reageren
  14. BmwMPower zegt

    7 maart 2017 om 21:21

    Die nieuwe velg maakt de auto wel helemaal af.
    Wonderschoon, zoals alleen Alpina dat kan.

    Login om te reageren
  15. Sir_Vmax zegt

    7 maart 2017 om 21:22

    Vind de m bumper pakket op de 5 het mooist, eigenlijk zoals de touring nu in t blauw op de salon staat. Voeg dan de alpina rijkwaliteiten en motor toe en je heb naar mijn idee de ultime all rounder.

    Login om te reageren
  16. kareljansen zegt

    7 maart 2017 om 21:22

    Precies het punt opgelost wat ik graag zie. Die trapezium uitlaten van het origineel zijn naar mijn idee echt een misser

    Login om te reageren
  17. 650s zegt

    7 maart 2017 om 21:23

    De B5 touring is toch wel erg lekker

    Login om te reageren
  18. focusrs1 zegt

    7 maart 2017 om 21:40

    Hou zelf helemaal niet van sedans maar deze is wel erg mooi!

    Login om te reageren
  19. arias12 zegt

    7 maart 2017 om 21:43

    Wat een schitterende auto prachtig.

    Login om te reageren
  20. zwannes zegt

    7 maart 2017 om 21:55

    Dat interieur met dat hout en al die kleuren… ? Guilty Pleasure!

    Login om te reageren
  21. elemento zegt

    7 maart 2017 om 21:57

    Alpine mooi… alleeb toch weinig pk als je vergelijkt met gpower.. alleen met gpower gaat blok niet lang mee

    Login om te reageren
    • boomhauwer zegt

      8 maart 2017 om 06:25

      @elemento: vind je dit weinig?

      Login om te reageren
  22. moveyourmind zegt

    7 maart 2017 om 21:58

    Zetten ze zo’n mooie wagen neer, met zo’n mooie afwerking en het dan verpesten door een houten sierstrip in het dashboard te monteren die overduidelijk uit aardolie is gemaakt :

    http://www.autoblog.nl/gallery/0_Tuners/Alpina/B5_2017/Alpina-B5-2017-07.jpg

    Het lijkt wel op het plastic ‘hout’ van het Playmobil piratenschip dat ik vroeger had.

    Login om te reageren
  23. MaartenD zegt

    7 maart 2017 om 22:07

    Kan aan mij liggen maar vind het design van de nieuwe modellen lijn van BMW er erg rap gedateerd uitzien. Als je had gezegd dat dit model 10j oud was had ik het ook gelooft

    Login om te reageren
  24. por100 zegt

    7 maart 2017 om 22:12

    Hoe hard gaat ie dan?

    Login om te reageren
    • bartjeeh zegt

      8 maart 2017 om 07:18

      @por100: 330 kmh vgm

      Login om te reageren
  25. autoriteit zegt

    8 maart 2017 om 08:16

    Alpina mag dan een autofabrikant genoemd worden i.p.v. een tuner, ik zie dat toch niet zo. Alpina ontwerpt de auto’s niet zelf, dat doet BMW gewoon zelf. De B5 is gewoon in de basis een BMW 5-serie, maar Alpina past alleen veel dingen aan zoals motor, onderstel en karakteristiek. Daarnaast vindt je wat aangepaste details in interieur en exterieur. In mijn ogen zijn ze dus zeker een tuner, alleen dan in vergaande mate. En ja ook ik vind dat ze er een zeer smaakvol geheel van maken. Maar een autofabrikant wordt het in mijn ogen pas als ze zelf hun eigen modellen ontwerpen en produceren. Maar ja het klinkt natuurlijk niet zo chique als je jezelf tuner noemt i.p.v. autofabrikant.

    Als ik het mis heb hoor ik het graag, maar dan hoor ik ook graag wat het verschil dan wel is tussen tuners en Alpina. Wie weet kan iemand me dan van gedachten doen veranderen.

    Login om te reageren
  26. mrrallycross zegt

    8 maart 2017 om 12:06

    Liever dan een m

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North