• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

De Opel Ampera is er nu echt bijna…

Auteur: Alwood, gepost 1 maart 2009 om 12:22 – 31 Reacties

Opel onder stroom -bzzzt-


De laatste centjes van Opel worden op dit moment gebruikt om nog wat aandacht voor de Ampera te genereren. De belangrijkste Opel ooit wordt komende week in Genève onthuld.

Het belangrijkste model omdat deze auto het merk uiteindelijk van de virtuele ondergang moet gaan redden. Weliswaar tolereren de benzineprijzen op het moment ook Insignia V6’en, maar de markt beweegt zich steeds meer richting elektrisch aangedreven modellen.

De Ampera heeft het allemaal. Elektrische aandrijving, voldoende reikwijdte om bij stadsritjes nooit te hoeven tanken en een spetterend uiterlijk.

In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Prius is de Ampera namelijk puur door elektromotoren aangedreven. Daar doet de mini-benzine-krachtstroomcentrale niets aan af. Wel kan met behulp van deze energiecentrale nog 500km extra worden gereden, als na 60km de accu’s leeg zijn.

Ook interessant!

  • Opel is binnen een paar jaar compleet anders
    Opel is binnen een paar jaar compleet anders
  • De Autoshow van Genève keert nu écht terug!
  • EV faal: Álle Chevrolets Bolt en Opels Ampera-e teruggeroepen
  • Irmscher Opel Insignia iS3
    Irmscher Opel Insignia iS3 heeft bijzondere inspiratiebron

Nieuwste artikelen

  • Video: een spookrijder met volle overtuiging
  • Waarom deze speciale Porsche vloermatten van echt hout heeft
  • Gespot – Deze 911 is géén Sport Classic
  • De bestverkochte Skoda van 2025 is géén SUV en ook geen EV!
FacebookTweetPinLinkedIn

ampera, Elektrisch, geneve-2009, GM, Opel

Vorig bericht: « Gespot: BMW 3.0 CSL
Volgend bericht: Wallpapers & gallery: Pagani Zonda R I Love You »

Lees Interacties

Reacties

  1. Papa zegt

    1 maart 2009 om 12:28

    wanneer komt deze op de markt?

    Login om te reageren
  2. AutoInformatief zegt

    1 maart 2009 om 12:28

    Zou dit het model worden waardoor Opel met diverse investeerders de 3, nogwat miljard bij elkaar krijgt om onafhankelijk te worden?

    Van voren ziet hij er in ieder geval dik uit!

    Login om te reageren
  3. Papa zegt

    1 maart 2009 om 12:31

    ah ik lees het net… 2011… als dat maar op tijd is!

    Login om te reageren
  4. Wollie zegt

    1 maart 2009 om 12:33

    Een spetterend uiterlijk ? Nu ja, smaken kunnen verschillen natuurlijk.
    Doet toch een beetje pijn aan de ogen.
    Dan nog liever de Opel Incontinentia.

    Login om te reageren
  5. AriM6 zegt

    1 maart 2009 om 12:37

    @ Wollie
    Een Opel Incontinentia ?
    Nooit van gehoord.
    Iemand foto’s van dat ding ?

    Login om te reageren
  6. Erik zegt

    1 maart 2009 om 12:37

    Er moeten dus wel nog oplaadpunten komen voor de auto, want anders moet je toch alsnog tanken in de stad?

    En 2011 duurt nog een tijdje dan zullen vast andere merken ook van dit soort hybrides in hun gamma hebben.

    Hoop dat Opel wel blijft, want dan blijven er onderdelen beschikbaar voor mijn Corsa :P

    @insigna moet insignia zijn.
    –edit: dank u, is inmiddels gefixt–

    Login om te reageren
  7. kowalsk zegt

    1 maart 2009 om 12:45

    @ Wollie:

    Ik had net als AriM6 nog nooit van een Continentia gehoord, dus ik besloot het te googlen… Eerste hit: jouw reactie!

    Login om te reageren
  8. Pelder zegt

    1 maart 2009 om 12:51

    Incontinentia = incontinent + ia, en wordt de Insignia mee bedoelt.

    Login om te reageren
  9. Rovvel zegt

    1 maart 2009 om 12:57

    @AriM6 en kowalsk:

    De Opel Incontinentia is een model uit de jaren ’30 en was de voorloper van de Dementia. De Incontinentia werd lange tijd geplaagd door lekkages allerhande en is mede daardoor nooit een succes geworden. Een fotootje kan je hier vinden:

    http://www.cartoonstock.com/lowres/sha0179l.jpg

    Login om te reageren
  10. Iceman zegt

    1 maart 2009 om 12:59

    Voor Opel begrippen ziet dit er goed uit.
    Beter dan wat ze tot nu toe hebben laten zien.

    Ice.

    Login om te reageren
  11. JanJansen zegt

    1 maart 2009 om 13:05

    Repost?
    http://www.autoblog.nl/archive/2009/02/19/scoop-opel-ampera-betrapt-in-het-wild
    Het was toch al bekend dat het een Volt met Opel badge is?

    Login om te reageren
  12. Oliver zegt

    1 maart 2009 om 13:11

    Ik vind dit niet lelyk, de Chevy variant ook niet maar dit is toch beter. Moet gewoon het mooie Insignia interieur in, en dan is het een geweldige auto.

    Login om te reageren
  13. johnny t-jet zegt

    1 maart 2009 om 13:12

    gaan we het nu alleen maar over het uiterlijk hebben ? mensen, er zit nagenoeg geen benzine motor in …..

    Login om te reageren
  14. arjontje zegt

    1 maart 2009 om 13:15

    @Wollie.
    De kleuters zijn ook weer aanwezig. Er staat ook weer een opel op autoblog.

    Hmm Ik denk toch dat ik hem in het echt moet zien.
    Kan zo niet echt zeggen wat ik er van vind.

    Login om te reageren
  15. Wollie zegt

    1 maart 2009 om 13:19

    @arjontje
    Misschien had ik inderdaad beter niks geschreven wat voor de -12 jarigen niet te snappen is. Stel je voor dat ze uitleg gaan vragen aan hun grootmoeder.
    Verder heb je wel gelijk natuurlijk dat je een auto eerst in het echt moet zien. Maar ik word er op het eerste gezicht toch niet wild van.
    Anderzijds is dit een auto voor de Amerikaanse markt denk ik ? Of willen ze die wereldwijd lanceren ?

    Login om te reageren
  16. Buyck zegt

    1 maart 2009 om 13:39

    Super!!! Breng die op de markt dan ga je het misschien nog overleven. Ik vind het design zijn tijd voorruit. Knap!

    Login om te reageren
  17. JPM zegt

    1 maart 2009 om 13:41

    @ Wollie

    Ik denk dat de Volt voor de Amerikaanse markt is en deze Ampera voor de Europese markt. Lijkt mij het meest logische.

    Login om te reageren
  18. DJD zegt

    1 maart 2009 om 13:42

    Ik heb een last-minute gevoel bij dit ding. Alsof ze vlak voor Geneve bedachten: “goh, we hebben nog geen hybride, laten we eens snel wat maken”

    Login om te reageren
  19. j zegt

    1 maart 2009 om 13:56

    Hier zitten we echt op te wachten hoor Dit gaat Opel redden!!!!!!!!!!!

    Login om te reageren
  20. jdm zegt

    1 maart 2009 om 14:23

    LOL! het is net een Honda man, eerst zeggen ze dat de Japanners jatten van de europezen, en nu jatten de europezen van de jappen.

    Login om te reageren
  21. 007 zegt

    1 maart 2009 om 15:15

    ik kan toch niet helemaal warm worden van het design..

    vooral op de foto’s bij de link van JanJansen is het toch wel iets te hoog en dik voor een sedan lijkt me.. en dan die rare voorkant.. Nu jaa (: het is wel heer modern en dik en een auto waar de mensen zeker voor zullen omkijken :) en misschien bevalt hij in het echt wel beter

    alvast veel mooier dan een prius lijkt me ;) dus toch good job van opel. Alleen vind ik vooral modellen mooi die heel laag en lang zijn, zoals bv. lincoln town car etc. De opel insignia is ook wel zeer mooi

    Login om te reageren
  22. 007 zegt

    1 maart 2009 om 15:21

    heeL modern uiteraard*

    Login om te reageren
  23. Erik zegt

    1 maart 2009 om 17:43

    De Volt kost al 40.000$ ga er dus maar vanuit dat deze auto 50000€ gaat kosten in Nederland. Beetje vreemd is dat wel als je bedenkt dat je geen versnellingsbak meer nodig bent en daarvoor in de plaats een paar accu’s. Hoe kan deze auto van Opel Vectra formaat dan zou duur worden.

    Login om te reageren
  24. ///M zegt

    1 maart 2009 om 18:33

    het lelijkste van een Opel vind ik het intirieur, niet te vergelijken met een BMW of een Mecedes-Benz

    Login om te reageren
  25. MCW zegt

    1 maart 2009 om 21:48

    Prachtige neus

    Login om te reageren
  26. Roy zegt

    1 maart 2009 om 23:21

    @Erik

    denk dat dat wel mee valt, deze ‘milieuvriendelijke’ auto hebben geen bpm meer in Nederland.

    Login om te reageren
  27. Zoepie zegt

    2 maart 2009 om 07:48

    Na zoveel jaar komt hun badge eindelijk overeen met wat erin zit :)

    Login om te reageren
  28. Danny zegt

    2 maart 2009 om 10:31

    Ik hoop hier ooit in te rijden.

    Login om te reageren
  29. Roger zegt

    2 maart 2009 om 12:35

    @Danny;
    Ik ook. Maar de plug-in Prius komt volgend jaar al en kost maar de helft. Laat dat leuke design nog maar even zitten…ik kijk nu eerst even naar mijn portomonnee.

    Login om te reageren
  30. co-driver zegt

    8 maart 2009 om 08:00

    De plug-in Prius kost maar 15.000 Euro ?
    De Opel Ampera zal ongeveer 30.000 Euro kosten , min ?% ECO-PREMIE.
    In ons Belgenland is dit 15 % voor wagens met minder dan 105gr-Co2/km

    Login om te reageren
  31. marinus zegt

    28 maart 2009 om 23:45

    Ze zijn er bijna. Maar dit is wel de oplossing. 100% elektrisch rijden, met een kleine accu die je bijlaadt tijdens het rijden of als je stil staat. Maar dan wel met een 100% schone brandstof. Bij voorkeur perslucht, omdat dat makkelijk is te maken en is op te slaan, en zeer snel mee te tanken is.

    Gebruik de efficiente Di Pietri luchtmotor, koppel daar een gelijkstroom generator aan, en voed daarmee de accu, ipv dit mini benzine motortje. De luchtmotor wordt gevoed door een hogedruk persluchtsysteem van 300 bar zoals b.v. het systeem van MDI. Deze perslucht kan een ieder ook zelf thuis produceren, bv dmv een zonnepaneel gekoppeld aan een laagvoltcompressor en een drukvat.

    De accu zorgt voor acceleratie, de persluchtgenerator voor actieradius. Als de auto stilstaat draait de luchtmotor eventueel nog even door om te zorgen dat de accu altijd vol is als je start. Zo hoef je nooit meer te laden, alleen persucht te tanken, en dat kan net zo snel als het tanken van benzine.

    Over smaak valt te twisten, maar met wat er onder de moterkap gebeurd is Opel nu echt op de goede weg. Nu de laatste stap nog. Een perslucht/ elektrische hybride oplossing kon wel eens hun redding zijn. Laat ze maar weer lekker europees worden.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North