Porsche viert feest, de 911 bestaat namelijk 50 jaar. Reden voor een hele dikke special edition?
Nope, het is een gewoon jubileummodelletje geworden. Een heel exclusief jubileummodel dan? Nee, ook niet. Er worden 1.963 exemplaren van gebouwd, niet echt weinig ofzo. Porsche verdedigt dit enorme aantal omdat het verwijst naar het jaar waarin de 911 zijn wereldpremière beleefde. Ze hadden er natuurlijk ook 63 kunnen maken, of 50, maar dat was waarschijnlijk te makkelijk geweest.
Enfin, de gelimiteerde versie van de 400 pk sterke 911 Carrera S is voorzien van een aantal extra’s. Zoals de widebody, die normaalgesproken is voorbehouden aan de Carrera 4(S)-modellen (en de toekomstige GTS), het Porsche Active Suspension Management (PASM) en het sportuitlaatsysteem.
De speciale 20-inchwielen zijn een ode aan de legendarische ‘Fuchs’-wielen, ze zijn afgewerkt met matzwarte lak en voorzien van een gepolijst centraal deel. Verder zien we verchroomde strips op de luchtinlaten voor, op de luchtroosters van de motorruimte achter en op het paneel tussen de achterlichten.
Het 911 jubileummodel is verkrijgbaar in twee unieke kleuren: geisergrijs metallic en grafietgrijs metallic. Grijs dus. Al schijn je ook unilak zwart te mogen bestellen. Achterop is een tweekleurige badge gemonteerd met het opschrift “911 50” in 3D-effect. Dit speciale logo komt terug in een driekleurig reliëf op de hoofdsteunen en in twee kleuren op de toerenteller en de aluminium dorpelpanelen. Verder is het te vinden op het paneel voor de bekerhouder, samen met het unieke productienummer van de gelimiteerde jubileumversie.
In het interieur verwijzen eveneens talrijke details naar de oorspronkelijke Porsche 911, zoals de tellers met groene wijzerplaten, de witte wijzers en de zilverkleurige kapjes op de as van de wijzers. Een andere specialiteit vormen de gedeeltelijk met leder beklede stoelen met een middenbaan van geweven stof dat doet denken aan de ‘Pepita’-ruit uit de jaren zestig. De schakelpook (of de keuzehendel van de PDK-transmissie) is afkomstig uit het Porsche Exclusive-programma. Ze zijn afgewerkt in geborsteld aluminium, net als de sierstroken op het dashboard, de deuren en de middenconsole.
Het Porsche 50 jaar 911 jubileummodel accelereert van 0 naar 100 km/u in 4,5 seconden (4,3 seconden met PDK-transmissie). De auto zal in september gespresenteerd worden op de IAA in Frankfurt, exact dezelfde plek waar 50 jaar eerder de eerste 911 werd getoond (toen nog 901 genaamd). De levering van de jubileumuitvoering start op 23 september, voor prijzen vanaf € 143.300,- voor de versie met PDK-transmissie en € 144.300,- voor de handgeschakelde versie (excl. incl. BTW en BPM).
UPDATE: De eerdere prijsvermelding bleek incorrect, zo liet Porsche Nederland ons desgevraagd weten. In het persbericht stond de nieuwprijs excl. belastingen vermeld, dit moet ‘inclusief’ zijn.
UPDATE 2: En we hebben een VIDEO, waarin de nieuwe unit samen te zien is met een van de eerste Elfjes.
40 reacties
Wanneer was de Lotto trekking?
Toch ben ik meer fan van de gewone engine cover als deze met veel meer spijlen.
OT: dikke 911 hoor
Kijken of ik die stof ook nog ergens kan krijgen voor een projectje in de toekomst.
Tsja dan moet ik ‘m maar kopen he…oh wacht…143K…Tom Poes verzin een list.
Of vraagt PON hier in NL echt zo’n absurb bedrag omdat ze weten dat ze hun klanten niet hard genoeg kunnen *******?
well done Porsche ..
http://www.blogcdn.com/www.luxist.com/media/2009/09/03-porsche-911-sc-live.jpg
De bekleding van de stoelen doet me denken aan de Karo-bekleding van mijn oude Mercedes W124 Sportline.
Pon steekt dus ruim 1000 euro in z’n zakken.In een leuke uitvoering schuifdak navi keramisch en een beetje extra leer kost de auto bijna € 175.000. Veel geld voor een Porsche in jubileum outfit. On topic het blijft een icoon…..