• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ferrari denkt aan milieu, print toch papieren blaadje

Auteur: RubenBaeten, gepost 26 juni 2008 om 13:51 – 17 Reacties

Ferrari logo

Als je als automerk een beetje milieuvriendelijk bezig wilt zijn, dan probeer je dat natuurlijk in al je activiteiten te laten doorschemeren. Voor het milieu, maar ook voor je imago. Des te vreemder is het dus dat we van Ferrari twee persberichten tegelijk ontvingen: eentje over hun ‘Formula Uomo’-project, waarbij de Italianen zich bezighouden met de milieuvriendelijkheid, energiebesparing en veiligheid van hun fabricageproces, en eentje over de eerste uitgave van het officiële Ferrari Magazine. Dat inderdaad op papier is gedrukt.

Er staan best leuke dingen in hoor, zoals Michael Schumacher die Luca di Montezemolo interviewt, maar ook weer de onvermijdelijke modetroep en andere nutteloze bijdragen. Want het moet natuurlijk wel ‘lifestyle’ zijn, dat Ferrari Magazine. Zeker als je weet dat je 250 euro mag neertellen voor een jaarabonnement.

De doorgewinterde (en daarmee zeer milieubewuste) Autoblogbezoeker weet natuurlijk allang dat het werkelijke milieuprobleem niet bij de uitlaatgassen van onze geliefde vierwielers ligt, maar bij al die magazines waar zoveel bomen voor gekapt moeten worden. De oplage van het Ferrari Magazine bedraagt 30.000 stuks en er zijn vier uitgaven per jaar, dus reken maar eens even uit hoeveel CO2-opzuigende plantjes daarvoor nodig zijn.

Beter hadden ze een gedeelte van hun uitstootnonsens opzij gezet, zodat er straks geen afgeknepen halve hybrides uit Maranello komen rollen. Maar ja, prioriteiten he.

Ook interessant!

  • Ferrari SP48 Unica wordt een unieke Ferrari
  • Ferrari Roma vast in nauw straatje
  • Video: Ferrari schrijft zich af in recordtijd
  • Rijden in een nieuwe Ferrari doe je zo
    Rijden in een nieuwe Ferrari doe je zo

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen gaat echt voor Mercedes
  • Dit zijn de hoogtes van de boetes in 2026 (snelheid, telefoon, parkeren)
  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
FacebookTweetPinLinkedIn

Ferrari, milieu

Vorig bericht: « Lamborghini Gallardo Superleggera van EDO-Competition
Volgend bericht: Wald pimpt vorige Mercedes S-klasse »

Lees Interacties

Reacties

  1. Bert zegt

    26 juni 2008 om 13:57

    Beetje vergezocht zeg,
    voor het meeste papier in Europa wordt voor elke boom minstens 1 of 2 bomen teruggeplant.

    Zo is het internet ook zwaar vervuilend vanwege alle apparaten die nonstop aanstaan om dat te laten werken…and so on and so on….

    Als ze nu ook nog milleuvriendelijke inkt gebruikt hebben,
    hebben ze mijn zege, haha :)

    Login om te reageren
  2. Timo zegt

    26 juni 2008 om 14:01

    ever heard of FSC papier?

    drukwerk hoeft niet bij voorbaat milieu-onvriendelijk te zijn hoor! ook kan er gedrukt worden met soja-inkten op 100% gerecycled papier etc.

    veel papierleveranciers zijn op het moment ook druk doende met FSC papiersoorten, wat inhoudt dat er voor iedere gekapte boom eentje teruggeplaatst wordt.

    grootste boosdoener voor het milieu en de kap van bossen is op dit moment de productie van Bio-ethanol! hele oerwouden worden gekapt om van die Olie-palmen te planten!

    Login om te reageren
  3. bleegh zegt

    26 juni 2008 om 14:16

    @ timo

    en? deze palmen nemen toch ook co2 op…? oerbossen nemen bijna geen op, omdat deze nauwelijks meer groeien.

    Login om te reageren
  4. Robin zegt

    26 juni 2008 om 14:19

    Schrijf gewoon dat je een hekel aan ferrari hebt in plaats van te gaan lopen huilen om een magazine wat ze uitbrengen (net als ieder ander automerk).

    Login om te reageren
  5. marcel zegt

    26 juni 2008 om 14:24

    ja inderdaat wat een onzinnig artikel zeg heb je geen nuttiger nieuws te melden

    Login om te reageren
  6. Frasker zegt

    26 juni 2008 om 14:28

    @ robin

    Dat is al gedaan:
    http://www.autoblog.nl/archive/2007/04/21/column-nu-ferrari-zuigt

    Login om te reageren
  7. Jimmie zegt

    26 juni 2008 om 14:42

    Het Autoblog server park draait op stroom van vervuilende kolencentrales… boehoe!!

    Login om te reageren
  8. Thomas zegt

    26 juni 2008 om 14:47

    haal aub die reclame van tussen de posts!!!!!!

    Login om te reageren
  9. Björn Borgmoer zegt

    26 juni 2008 om 15:06

    Zeg Autoblog, is het “midweekdipje” nou nog steeds niet voorbij? Het is wellicht lichtelijk hypocriet van Ferrari, maar je moet wel heel veel euro’s dokken voor dat magazine. En dat kan Ferrari weer in de ontwikkeling van schonere auto’s steken.

    Dan zou ik de grote autofabrikanten nog veel hypocrieter vinden, met hun magazines.

    Login om te reageren
  10. autoblogger zegt

    26 juni 2008 om 15:34

    @Bjorn & Robin: wellicht was het in eerste instantie niet zo duidelijk, maar het persbericht over het Ferrari magazine kwam tegelijk met een melding over de milieubewuste keuzes van het Italiaanse merk. Een paar quotes:

    The programme is divided into several different sections: working environment, layout of the Ferrari “village”, focus on safety, environmental awareness and energy saving, and employee and family services.

    This emphasis on environmental awareness has also led to the extension of the green areas both inside and outside the company buildings. Thus far we have planted over 1,000 trees along the central boulevard named in honour of Enzo Ferrari and the streets that open off it and are named in honour of our various World Champions.

    We will also soon be adding a series of shelters in which over 100 bikes will be parked for employees to use in moving around the campus.

    Als dat soort dingen geschreven worden door Ferrari, dan mag je toch ook kritisch zijn over een magazine wat gemaakt wordt? Ga er namelijk maar van uit dat dit een fullcolor glossy dinges wordt, en dat er geen FSX papier wordt gebruikt…

    Login om te reageren
  11. Björn Borgmoer zegt

    26 juni 2008 om 15:48

    @ autobologger: hmm, I agree. Dat is inderdaad niet erg snugger van Ferrari. Over het tijdschrift ben ik eveneens kritisch, de objectiviteit zal wel ver te zoeken zijn (uitgaande van andere blaadjes zoals Audi Magazine en Fiat Actueel, blegh!). Leuk voor wanneer je propaganda wilt lezen, verder crap.

    Login om te reageren
  12. ace_dave zegt

    26 juni 2008 om 15:49

    @autoblogger: Glossy papier kan net zo goed FSC zijn. FSC staat voor een non-profit organisatie die goed bosbeheer controleerd. Oftewel: of je er een boompje voor terugplant. Wat voor papier jij maakt van dat eerste gekapte boompje zal hun een worst zijn.
    Ten tweede is al dat milieugezeur zo ongelooflijk breed dat je je kont niet meer kunt draaien om een wind te laten of iemand begint al te mekkeren over de CO2 die daardoor uitgestoten wordt. Ferrari maakt in ieder geval een goede start met klimaatneutraal produceren. Ik denk dat dit specifieke geval zo’n administratief inspanningsprobleem is. Ter voorbeeld: Waarom krijgen vrouw en man 2 enveloppen van de belastingsdienst als dezelfde brieven ook wel in 1 enveloppe kunnen?

    Login om te reageren
  13. SNDR zegt

    26 juni 2008 om 15:55

    Je moet wat over hebben voor een magazine, als je ziet dat je dus EUR 62,50 per uitgave betaald. Is de kaft gemaakt van bladgoud oid?

    Login om te reageren
  14. kowalsk zegt

    26 juni 2008 om 16:49

    Foutje in de tekst:
    ‘Zeker als je weet dat je 250 euro mag neertellen jaarabonnement.’
    moet zijn ‘…mag neertellen voor een jaarabonnement’.
    Meer heb ik niet te zeggen :P

    Login om te reageren
  15. dekster zegt

    26 juni 2008 om 18:03

    Dat magazine zal vast vol met reclame staan over de Gaydar.

    Login om te reageren
  16. BaRa zegt

    26 juni 2008 om 18:21

    FSC-papier is alleen milieuvriendelijk in die zin dat de houtkap gecontroleerd is. Maar bij papierproductie heb je ook nog een karrevracht aan water nodig, en dat is niet meteen milieuvriendelijk te noemen.

    Login om te reageren
  17. 9ff GT9 zegt

    30 juni 2008 om 11:11

    @dekster Ja… Het is voor jouw doelgroep geschreven ;)

    Nee maar ff serieus: Dit kan echt niks boeie…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North