Ferrari’s nieuwste speeltje: de F12Berlinetta!
De Ferrari F12berlinetta is de opvolger van de 599 GTB Fiorano. Die 599 werd in 2006 aan het publiek getoond, nu 6 jaar later is het tijd voor een nieuwe generatie. De 6-liter V12 uit de 599 heeft nu plaats gemaakt voor een 6,3-liter V12 met maar liefst 740pk! De F12Berlinetta sprint in slechts 3,1 seconden van 0 naar 100 km/u en na 8,5 seconden staat er reeds 200 km/u op de teller. De topsnelheid ligt op 340 km/u. Onze parttime-Wouter mocht als één van de eersten met dit nieuwe raspaardje rijden, uiteraard hebben we dat op video.
BAM!
@integralechubasco:
Binnen 2 minuten? Ik heb er geen woorden voor.
@mepdenepper: Binnen 3 minuten wel? Sjakie…
@phaeton:
Ik had binnen één minuut al genoeg van die Sjaak, uuuhh, Sjoerd.
@mepdenepper: ik wel, de video staat eerder al op abhd.
@integralechubasco: Ik hoop niet dat je dit soort bammen bedoelt!
Wat een sjaak zeg, die Sjoerd.
@mepdenepper: Ik was het helaas niet hoor.
01:33 komt ie bijna klaar denk ik
He bah, waarom nou Sjoerd? Wouter is beter…
@BMW316i: Denk je dat ze Wouter de sluetels van een F12 durven te geven.
*denkt aan opgerookte achterbanden*
@sdk16420: Het gaat hier denk ik ook om de contacten die Sjoerd heeft.
@BMW316i: sjoerd heeft connecties :)
prima gedaan overigens, jezelf misselijk rijden :)
@BMW316i: Ben een beetje een zeikerd achteraf… Toch leuk, alleen moet Sjoerd wat R u s t i g e r praten, want hij struikelt in zijn enthousiasme over woorden ;)
@BMW316i: Aaaaaah, niet zo doen he. Zou jij ook doen ;)
@BmwMPower: Ja, zolang het een 316i is ;)
@BMW316i: Ipv dat je gaat genieten van deze heerlijke video over een heerlijke auto ga je je druk maken om niks. Het is ook nooit goed he!
@BMW316i: Nee! Ik vond dat Sjoerd het best leuk deed!
Van Stokkum kan nog wel een driftcursus gebruiken!
@Jobdebink: Met een demo wagen van dit vermogen en zo kort sturend ff de bergen door driften is maar weinig gegeven, zeker als men er nog nooit mee gereden heeft.
@zed: ik wil niet vervelend doen, maar werner budding heeft toch wel een vette actie gedaan met die wagen, op dezelfde plek.
sjoerd kan beter een aston martin / bentley ofzo rijden, wouter is meer geschikt voor deze heavy duty shit.
@bigcar: Jij ook al, een beetje respect richting Sjoerd mag best. Sjoerd is helder, goed, duidelijk, heeft verstand van zaken en belangrijker kan dingen goed overbrengen. Wat ook belangrijk is dat hij bepaalde dingen gewoon voor elkaar krijgt, zodat wij ook eerder kunnen genieten van zulke exoten. Ik vind het zo zinloos om te gaan zeiken over de presentator.
@agera: ff lekker op Sjoerd cummen?!
@zed: Check anders de reviews van Motortrend en Autocar op YT even ;-)
@zed: Echte drifters kunnen alles driften, ook al zitten ze er maar 2 seconden in.
@zed: Ga jij maar is naar het YouTube channel ‘Chris Harris on Cars’ en bekijk de filmpjes
@MLTB: Ga jij eens doorhebben dat dat niet een kanaal maar een show is van hem op Evo.
@mierenneuker: Kuch Drive. Op Evo doet hij ook van alles.
@mierenneuker: Neeee, echt waar joh?
Wie kreeg er geen kippenvel op het einde van het filmpje?
@BmwMPower: Ik, heb mijn koptelefoon nog niet opgehad en ook nog niet via mijn B
@joost1990_2: laat maar
@BmwMPower: beter plaatsen ze nog een tubi uitlaatsysteem onder die auto…. Verder klonk wel leuk….
@3246cm252kw: “..wel leuk”.
Je gaat me toch niet zeggen dat die fiets van jou beter klinkt?
@BmwMPower: Watser..
@kaasboerin: Nostalgie :).
I LIKE.
@kaasboerin: moet je doen met een leeg schoenpoetsblikje en een wasknijper. TAKATAKATAKATAKATAKA! dat gaat pas hard.
@kaasboerin: Als ik dat deed, ging mijn fiets ongeveer 30 km/h harder. :P
@BmwMPower: ben jij de naam ‘BmwMPower’ wel waard? Ik denk dat je niet weet wat mijn naam inhoud…. Maar alsnog hij klinkt ook leuk…. Maar ik bedoel voor een Ferrari klinkt die best tam…. Mag van mij wel meer….
@3246cm252kw: BMW M3.
En ik hoef verder niet te weten wie jij bent.
Stokkie is terug!
Leuke test, Sjoerd kan het ook altijd wel goed verwoorden en eindelijk eens een test van een Ferrari binnen het jaar na release. Kan misschien komen door de connecties van Sjoerd. Geen idee, maar leuk is het wel!
Saillant detail: in de voorbumper zitten actieve flaps die, wanneer de remmen te warm zijn, open gaan en koele lucht richting de remmen stuurt.
Qua concurrentie is het inderdaad lastig. De aventador is een hele andere auto, een vanquish komt qua looks meer in de buurt maar komt gewoon bijna 200pk tekort ten opzichte van deze beul.
@RudyV: ‘Qua concurrentie is het inderdaad lastig. De aventador is een hele andere auto, een vanquish komt qua looks meer in de buurt maar komt gewoon bijna 200pk tekort ten opzichte van deze beul.’
Wat is tekort? Ferrari en AM zijn geen echte concurrenten, AM is precies tussen Ferrari en Porsche in. Wat betreft vind ik AM veel minder ordinair dan Ferrari, hoewel AM wel erg de “voetballersauto” kant op gaat…
@BMW316i: De voetballers auto’s is/was het territorium van de Bentley GT.
Dit segment is een lastige, het komt niet simpel neer op 3Serie-A4-C-klasse.
Je hebt allemaal vreemde vogels in de bijt hier.
@RudyV: Ik sluit mij hierbij aan, wat mij opvalt is dat Sjoerd altijd leuke en spannende auto’s weet te bemachtigen voor filmpjes. Rolls, Ferrari of Porsche!
De nieuwe styling is inderdaad wel erg wennen… ik kan het nog steeds niet mooi vinden maar wie weet komt dat nog…
Het vergelijk met een 599 is inderdaad nogal raar ; ik zie het eerder als een “vernieuwde” 612.
Da’s ook meer een “herenauto” dan een racer.
Dit beest mag dan wel meer power hebben dan de enzo maar die klinkt stukken beter dan dit apparaat.
Dat was met de 599 toch net ff beter imho.
@shicomm: En de 550/575 ook, en de 456 ook, etc. Nogal een open deur.
@shicomm: grappig ik vind deze juist veeeel beter klinken als een 599! de GTO niet mee gerekend uiteraard.
Waaarom Sjoerd van Stokkum… WAAROM!!? Wouter waar ben je!!??
@thewillempiej: Hou nou eens op met dat gezeur, kijk en geniet dankzij Sjoerd kunnen we eerder genieten van zulke auto’s vergeet dat niet.
Steek die nieuwe Enzo maar, uuuhh, in de fik, dit is de gaafste Ferrari.
@mepdenepper:
-1
@mepdenepper: Is die al uit dan??
@mepdenepper: en je hebt helemaal gelijk want de nieuwe enzo is idd helemaall niks
In een woord: wow. Wat een mooie auto is dit. Moest er even aan wennen, maar ik ben eruit: ik vind hem schitterend. Ook leuk dat SvS de presentatie deed, nostalgie uit de petrolheadtijd.
kwijl kwijl
Even een schakelfoutje op 1:37
heerlijke auto ! klinkt behoorlijk als de Lexus LFA trouwens
@bertusbb: Get out of Town!
Ik vind hem echt een lekker kontje hebben. En dan heb ik het over de auto ;)
Jezelf misselijk rijden, hmmm. Een keertje gehad in een kart, voor een Ferrari moet ik nog effe sparen.
Weet iemand of er nog speciale versies van komen? Aangezien ik 2 weken geleden in de regio van Modena deze jongen nog op volle snelheid door de bergen zag cruisen…
@griffendahl: Dat ging niet goed… Deze dus: http://i1235.photobucket.com/albums/ff431/Griffendahl/Divers/ferrari.jpg
@griffendahl: Pfoe, die is mooi.
Dit is de rijtest incl. video die ik wel als laatste zou verwachten. Werkelijk subliem. Verder in het filmpje zou je denken dat je met een Formule 1 auto te maken hebt.
De onthulling en eerste foto’s waren voor mij niet veel belovend. En ja, dat mistlicht. Voor mij hoeft het niet maar desondanks staat het niet verkeerd op de kont.
En hoe geweldig moet het wel niet zijn om dit ding een dag helemaal af te trappen!? Daar is deze voor bedoeld! Vol gas gaan, keer op keer.
De vergelijking met de nieuwe AM Vanquish 2012 is weer wat overdreven lijkt me. Deze Britse mastodont is nu niet bepaald licht en zal naar mijn mening meer bedoeld zijn voor echt cruisen in een snelle, dure GT.
Deze F12Berlinetta is gemaakt om slechts heel hard te gaan.
Tevens hét geluid van 2012!
@BmwMPower: vergis je niet, ferrari heeft deze wagen speciaal gebouwd voor mensen die elke dag in hun ferrari willen rijden! heb veel andere reviews gekeken daar wordt ook in gezegd dat F12 erg comfortabel is! dat moet ik bij de Vanquish nog maar zien aangezien de DBS knalhard was.
@lambo4all: En was de DBS dan een echte comfortabele cruiser?
Die is immers ook gemaakt om hard te gaan. En anders, de DB9!
Ik had me toch zo verheugd op de review van de F12… zit die stokkie erin… AARGH! ik had liever Wouter gezien hoor!
Nice Sjoerd.
Fantastische auto!! Wat een dikke bak!
ik zou niet weten wat ik zou kiezen als ik het geld had..
aventador of F12?
Gewoon gaaf.
en een dikke +1 voor Sjoerd en het camerawerk.
Ik ben geen fan van Sjoerd, maar props dat hij toegeeft misselijk te zijn geworden. In een auto met 740pk, oké, maar toch had ik zo’n uitspraak niet zo snel van hem verwacht.
Het V12-geluid op 4.09 is trouwens magistraal ‘live’ mooi!
*Jezelf* misselijk gereden? Nice!
De achterkant lijkt een beetje op een gehandicapt broertje van de Alfa C8.
@MrSkyline: 8C natuurlijk
@MrSkyline:
Gelukkig ben ik niet de enige die de kont hondslelijk vind.
Elke keer hoop ik dat een Ferrari er beter uitziet dan zijn voorganger en keer op keer word ik keihard teleurgesteld….
Gelukkig is er nog een hoop ouwe meuk….
@MrSkyline: LOL @ gehandicapt broertje ;)
Krijgen we hier een heerlijk filmpje van een enthousiaste autoblogger, is het weer niet goed. Sjoerd, Wouter, anderen, … Voor mij allen even leuk om te bekijken.
Stoppen met zeuren, boxen op volume 100 en genieten is de boodschap!
top rijtest! goed gedaan sjoerd en wat een wagen.. op alle fronten veegt deze de vanquish helemaal van tafel. aventador snelheid en beter (lees veel meer feedback gevende) rijgedrag in een wagen die je elke dag kan rijden. Ferrari heeft de concurrentie weer op achterstand gezet!
Mooie foto’s van een lelijke wagen…
Heerlijke auto, alleen snap ik die concurrentie met AM niet helemaal…
Niks mis met een rijtest door Sjoerd. Zowel hij als Wouter hebben hun eigen stijl van presenteren. Vind beide ‘smaken’ wel in orde, en kijk natuurlijk geregeld met gepaste jaloezie…
Concurrentie? Welke concurrentie?
Welke Sjaak gaat nou op zo’n auto zitten..
Sjoerd? Don’t lean on it.
Gave bak en goeie review! Ik denk eigenlijk dat de beste vergelijking te maken is met een Lexus LFA. De Vanquish is in mijn ogen toch wel van een andere klasse qua sportiviteit dan deze F12.
@MJB: deze zit kwa snelheid denkik wel op een veel hoger niveau. de lfa zit in 458 en sls gebied, deze wagen is veel veel sneller dan die wagens.
Prachtig! Gewoon stukje kunst deze auto
Prachtig stuk techniek. Jammer genoeg zullen de meeste kopers deze Ferrari niet gebruiken waarvoor die gemaakt is…
En toch denk ik dat ik de 599 mooier vind, dit is zo enorm wennen! Maar wie weet over een aantal maanden/jaren :D
Mooie video, met leuk commentaar van stokkie, en niet van die achterlijke uitspraken en downie gezichten van Wouter, niks mis mee verder maar dat voor het even! en de auto tja, wat is er mooier dan dit
prachtig! mooie rijtest. ook helemaal niks aantrekken van dat wij willen wouter gezeur want dit was gewoon top! geweldige auto die F12. ik zou hem sowieso verkiezen boven de aventador, en wat een geluidje ;). Er zijn nog zat andere supercars die hier nog niet gereviewed zijn… subtiele hint. Ga zo door
Wat een droomauto !
Hey Sjoerd, hoeveel vermogen heeft hij eigenlijk?
Goede rijtest!
@Wouter, ik neem aan dat het Golfje GTI-tje binnenkort wel uit komt, ik zou zeggen petje op en gaan met dat Volkswagentje.
@petermb: 740 Peekaa, werdt ook gezegd in video
Het einde van het filmpje zegt genoeg.
wat een beest. heerlijk!
whoehahaha jezelf misselijk rijden, schitterend!
wat een auto!!!
Werkelijk prachtig deze auto. Ferrari flikt het hem weer. Wat een emotie en wat een prestaties! Nu nog de remlicht eraf trappen en zet hem maar op de oprit.
Music – Ferrari V12
En wát een muziek is het!
Damn wat hou ik van Sjoerd! Het is dat ik al een vriendin heb…
-edit: nutteloze bijdrage-
Sjoerd, mooie test? Wanneer krijgen we je te zien in de Vanquish dan?
wow een ferrari! nooit verwacht van autoblog
@MAB: Petrolhead is weer een beetje terug!
@MAB: misschien wat beter volgen dan;)
http://www.abhd.nl/video/tag/ferrari/
Ik kijk helemaal niet graag naar filmpjes met deze vent, Wouter is de beste samen met Sacha/Kasper.
@bsxc2: als het van mij afhing, dan waren alle reporters lekkere blondines met een leuk figuurtje. Als het dan toch kan, liefst nog schaars gekleed presenteren ook. Dan pas zou ik graag kijken!
Gelukkig bestaan daar andere sites voor – we zitten hier op een autoblog. Als jij venten wenst te kijken, dan moet je op een andere site zijn ..
@bsxc2: Casper vriend…
Sjoerd is gewoon de beste! fantastisch filmpje! maar wat een onderbroekachterkant zeg lol
Eerst zegt die dat je kan sms’en achter het stuur en met één hand sturen, en meteen daarna zegt die weer dat je erg goed moet opletten met het stuur. Wat wil die nou?
Ik ben Sjoerd en ik heb een knoert
van een misselijkmakende FÜberlinetta.
+1 voor Sjoerd.
En voor de fanknullekes van Wouter gemaaakt.
Sjoerd zou dit echt zoveel vaker moeten doen!
Vele malen leuker om de toch al welgewaardeerde filmpjes van abhd te kijken!!
klopt toen ik laatst in een 458 italia reed moest ik ook even wennen aan knipperlichten aan het stuurt maar dat went snel…
wel dikke wagen dit en leuk filmpje ;-)
Must have…
Goeie video, nog betere auto…
over die 458 ik zag er laatst een rijden. wat een ongelooflijke mooie dikke bak is dat zeg. je weet niet wat je ziet zo veel mooier als alle andere autotroep die je gewend bent
@Flamingo: sorry @johanw ..
@Flamingo: zo je bent dus ook een keer buiten geweest? 458 zie ik zo vaak rijden tegenwoordig, is een beetje de Golf onder de supersportwagens.
@alcantara: ik weet niet waar jij woont hoor maar ik heb m nog maar een paar X gezien! 5 ofzo
@Flamingo:
Ik zie hem eigenlijk redelijk vaak rijden maar mooi vind ik hem nog altijd niet. Niet echt mijn smaak.
Velgen lijken van ver best veel op Golf R velgen… Iemand anders die dat ook opvalt?
Cool dat Van Stokkum weer van de partij is!! Wat een auto zeg. Denk dat dit de beste auto op dit moment is. Kan niet wachten tot de Enzo opvolger. Ongelooflijk zeg. Top filmpje, mooie shots, vooral die waarbij de camera over het tarwe/graan/gras/whatever veld scheert terwijl de Ferrari uit beeld rijdt.. En dan die V12 in mn oren.. Prachtig…
Dé ABSOLUTE PER-FEC-TIE, je kan zegge wat je wil maar hier kan de Aventador nog in geen miljoen jaar tegen op, FACT
Teneerste bedankt Sjoerd wat een filmpje wat een auto, Sjoerd je bent een echte aanwinst voor Autoblog. Ik weet niet hoe, maar zoals altijd krijg je het voor elkaar. Het is geweldig om binnen zo’n korte tijd naar een filmpje te kunnen kijken over de F12. Ik hoop dat we je vaker kunnen zien op AB, je bent goed!
Ten tweede zoals ik al zei wat een auto wat een geluid. Ik moet mijn mening bijschaven niet de nieuwe Vanquish maar liever deze Ferrari. This is art on wheels and porno!
@agera: Je hebt nog niks gezien of gehoord over de Vanquish 2012. Slechts persfoto’s of spyshots.
Praat weer eens als deze auto ook is getest.
[email protected]:40 = Schitterend!
Leuke review, goede host, topauto :D.
Oerlelijke achterkant,
Oerlelijke voorkant,
Oerlelijke zijkant,
Oerlelijk interieur….
Maar, jongens, wat een geweldige motor!
Ik heb het al eens gezegd wat me stoort aan die Sjoerd laat ik het er deze keer maar op houden dat ik er geen fan van ben, dat zijn genoeg woorden eraan vuil gemaakt.
Voor de rest die F12, ik vind het echt een lelijke wagen, echt lelijk.
Technisch zal die wel in orde zijn. Maar veel vind ik er niet aan. Ik wil hem niet hebben.
De laatste mooie ferrari is al lang leden. Van de 355 of de 456 al was de 612 nog wel te doen.
@Hupke: Jij vind een Hyundai blijkbaar veel mooier. Dat zegt genoeg over jou en jouw smaak.
@grandmasterb:
En waar haal je die hyundai ineens vandaan?
*Kwijlkwijl! Wat een prachtige wagen en een G-E-W-eldig geluid! ik vind deze auto met de minuut mooier worden!!
Sterk werk AB-team en SvS!
ik heb de 458 italia enkel gezien bij ferrari en zelf meteen even gereden ;p maar ik vind de 458 echt de mooiste van dit moment….
Kijk Sjoerd doet het toch wel ff wat beter dan Wouter. Het wachten is dan nu op de eerste supercar die Sjoerd tijdens de test onder kotst :D
AWESOME!!!
Die voorkant. Man, wat is die mooi. Bijna net zo mooi als die van de One-77 of Reventón, maar dan compleet anders.
Ahhhhhh…….doekje! Wat een wagen zeg! TOP!!
SJOERDDDD!!!!
Ik snap echt niet dat er zoveel mensen tegen zijn. Ik vind deze video gewoon informatiever dan die van Wouter.
Het zijn gewoon allebei echte persoonlijkheden en dat maakt het juist zo leuk om naar te kijken.
Verder echt super, jezelf misselijk rijden!!
Wat een bak! Bekijk haar eerst 3 keer in het echt, live zeg maar. Dan zijn de meeste echt om. Heb haar van zomer 6 keer gezien tussen Milaan en Maranello, echt heel mooi.
Geen concurrentie m.i., of het moet de BRZ zijn ;-)
Kwijlkwijl wat een top filmpje!
Wat een reacties over de presentator…lijkt wel alsof de meeste hier trouwe sbs6 kijkers zijn.
Leuk filmpje weer! :)