
Een opmerkelijke vondst in de patentdatabase in de Verenigde Staten: Ford wil delen van de carrosserie licht laten geven volgens een gevonden aanvraag.
Om precies te zijn gaat het om de aanvraag van een patent op “lichtgevend voertuig lijstwerk” oftewel: lichtgevende afwerklijsten, zoals stootstrips en afwerking van bijvoorbeeld de cabriokap van de afgebeelde Ford Mustang.
Ford wil dit bereiken met minimale inzet van elektronica, maar juist door coatings te gebruiken die licht geleiden. Het lijkt wat overeenkomsten te hebben met glow-in-the-dark verf. De coating moet gevoed worden door een serie LED’s die in de afwerklijsten zijn aangebracht. De coating zorgt vervolgens voor een gelijkmatige spreiding van het licht over het onderdeel. Op de patentafbeelding is te zien dat het hier gaat om de afwerking van het cabriodak.
Wordt dit een rijdende kermis, of gaat Ford het op een zodanig subtiele manier gebruiken dat het tof is? Of zien we dit nooit terug op een productievoertuig?
Via RS Club





Na Alfa’s Disco Volante, de Ford Mustang Disco Inferno.
@E34M5Touring: I saw you driving in your discotheque…
Hopelijk hebben ze dit aangevraagd om te voorkomen dat iemand het ooit gaat doen.
Tron Mustang
In japan zijn de plaatselijke tunerboys er al een tijdje mee begonnen op eigen initiatief. Dus het staatbeeld gaat er zo uit zien over een x aantal jaren?
http://www.autoblog.nl/nieuws/the-streets-of-japan-10-minuten-japanse-autocultuur-in-hd-71704
Kan cool zijn. Maar ben bang dat het er niet uit gaat zien. En dus een €5000,00 euro optie gaat worden die alleen kermis artiesten gaan aanvinken.
tan2 spang!!!!weet je hoe vers als de lampen op de snelweg uit zijn????
@e36thuglife: Aiiii deze man weet!!
@e36thuglife: Wil je aub ergens anders grappen maken met je zogenaamde straattaal die je in het dagelijks leven niet gebruikt. Iedereen weet dat jij een levenloos troll bent. Bedankt!
@rs6issnel: beetje respect aub ik schelt jou ook niet uit dus niet haten aub
Als je de wet meekrijgt. Zou wel handig zijn. Gaat ineens de hele achterkant van de wagen oplichten als die remt ofzo.
Weg met traditionele pinkers en achterlichten. Enkel die verstrallers moeten dan nog de lijnen van een wagen beïnvloeden.
Dus na de verlichte velgen uit de scene nu ook een verlicht dak. Ik weet niet of ik het mooi vind, maar het is wel weer eens wat anders.
En toen ik vroeger met mn groene neons onder mn astra f reed kreeg ik een boete (zou te veel afleiden)
Best wel slim en handig