
In plaats van de auto af te schrijven krijgt deze Ferrari Enzo een van de mooiste vervolgverhalen mogelijk. Nog sneller, unieker en dit alles in een nieuw maatpak gestoken.
Het is natuurlijk niet prettig om met je Ferrari Enzo XX in de plomp te belanden. Voor Zahir Rana was het reden om de hele auto nog eens goed onder handen te nemen. Hij maakte van de nood een deugd. Meteen na het ongeluk zijn maatregelen genomen om het motorblok heel te houden. Het hele zaakje is direct in de WD40 ondergedompeld. Dat motorblok prepareren ze bij Edo Competition nu voor 950pk. Verder laat Zahir Rana vaardige plaatwerkers de body opknappen.
Een flinke nosejob, NACA-duct in de kap, nieuwe projector koplampen. Aan de zijkant op de neus zitten twee extra vinnen of luchtgeleiders. Veel details zoals die al op de Ferrari FXX Evoluzione zitten. De spoiler/splitter loopt nu over de hele breedte door. Achter meer gaten in de klep en er lijken zelfs aan de McLaren MP4-12C gelijkende uitlaten op te komen.
Later dit jaar moet de auto weer aan de start van de Targa Newfoundland staan. Mogelijk dan als lekkerste Enzo to date. Drie hoeraatjes voor supercar-eigenaren die de auto’s werkelijk gebruiken. (via GTSpirit.com)
De Enzo pre-crash:






950PK, Me gusta!
Bruut!
Nu alleen nog mooie velgen.
Grappig hoe die enzo er met die velgen al bijna gedateerd uit begint te zien.
Jeeuu kijk die overhang voorop dan…hoe wil je daar ooit nog mee over straat kunnen rijden. Of zal die ook een vrouw met een paar boodschappentassen naast zich hebben zitten.
Respect! Ik zou alleen dan ook nog een FXX-achterbumper monteren. En andere velgen natuurlijk
Hoe kan je een nog lelijkere auto lelijk maken? Dacht via Mansory maar Jezus dit??! Ja ja raceautos moeten racen en hoeven niet mooi te zijn maar kom op zeg, originele enzo was dan toch stuk mooier
voorbumper ziet er wel strak uit, alleen wat voor materiaal is dat nou? lijkt net alu. volgens mij werd er in de enzo carbon gebruikt.. en de koplamp wordt een beetje zonda style als ik het zo bekijk.
@Adanali: Zahir Rana/ZR Auto geeft zelf als uitleg dat met het gebruikte aluminium er geen nadelen zijn qua gewicht en aluminium veel makkelijker is om 1 stuk te produceren.
Wel is de kans groot dat er in de toekomst nog een mal getrokken wordt van deze alu neus. Vervolgens kunnen ze daar weer een carbon exemplaar mee maken.
@Alwood: aha, dat geeft hij wel aan, maar volgens mij weten we allemaal wel dat carbon vele malen lichter en sterker is dan aluminium, maar met alleen een bumper zal dat idd niet heel veel schelen denk ik. de 950 paarden compenseren dat wel. vooral de kosten voor carbon producten zijn hoog.
@Adanali: hangt zowel in het geval van zowel carbon als aluminium volledig van de verwerking van het materiaal af.
Het is geen originele Enzo , meer een doehetzelf schade opknapper van de beun op de hoek , die toevallig wel vakkundig is.
wat een gedrocht ik zou me hond er niet eens tegen aan laten pissen…. het is nniet eens 1 kleur koop voor het geld dat het kost om dat te laten maken gewoon een 458 die qua prestaties niet eens onderdet voor die achterlijke en vooral lelijke enzo
@kilum: en jij denkt niet dat hij die onderdelen nog laat spuiten…?
@kilum: Ben je nou serieus? Het is niet eens één kleur.. wel eens gehoord van spuiten? Wat hier nog niet gedaan is? Ongelooflijk..
@kilum: I don’t want to live on this planet anymore.
@kilum: Sterkte nog he, dit leven. ‘T zal niet makkelijk zijn…
@kilum: sorry mate deze maak je vanavond niet meer goed denk ik ( gezien de reacties ) maar ik doe met ze mee : -1
Waarom kan ik niet wachten wat hiervan gemaakt zal worden ? Ziet er al veelbelovend uit !
Wow dat ongespoten aluminium is echt prachtig!
@Alpinaa: Het zou mooi zijn moest ie het zo laten…
Voorkant is wel beter geworden, maar het blijft een niet zo fraai modelletje…
Vroeg me trouwens af wat er met een warme/hete motor gebeurd als je die in 1x in het water flikkert qua temperatuurverschil, krom trekken etc… Blijkbaar maakt dat niet zoveel uit en is WD40 badje voldoende?
@BJ: Goeie vraag. Ik stel hem dezer dagen wel eens andersom. Als ik start bij -10 C, ontstaan er vuurtjes van 800 C (ik doe een bod – vast iemand die het weet?). Condens, verschillende materialen, verschillende diktes materiaal…
Laten we zeggen: de hele boel moet ook bij normale omstandigheden ontworpen zijn op rap verhitten, dus zal afkoelen ook wel lukken.
@mout: als het 800 graden zou zijn dan maakt -10 of +20 ook niks uit…..
@RudyV: Dat lijkt mij ook. Hooguit wat condens / rijp.
@mout: De motor wordt geen 800C warm he? Bovendien is de echte hitte ontwikkeling maar in een relatief klein deel van de motor dat er speciaal voor gemaakt is. Het gehele blok warmt geleidelijk (zeg 5-15min) op naar de bedrijfstemperatuur van ~90C. Je moet voordat de olie warm is nooit voluit gaan en dat duurt best een tijd, dus het blok wordt niet heel rap heel heet. Maar als die dan op bedrijfstemperatuur is en je hem in het water mikt, koelt het gehele blok, over een heel groot oppervlak (incl. onderdelen die normaliter niet aan sterke plotselinge temperatuurverschillen worden bloot gesteld) heel sterk af.
@BJ: Ja, want benzine verbranden wordt nooit heter dan 90 C…
Een motor is in zones verdeeld. Ik weet ook wel dat het koelwater niet zo heet wordt. Maar de temperatuur van een benzine-turbo loopt op tot zo’n 1000 C (http://www.turbochargers.nl/turbo/turbo-weetjes.html).
Als je start na een koude nacht, zijn zuiger en zuigerwand toch echt onder de 0 C, als de verbranding er op gang komt.
@mout: Volgens mij lees jij mijn reactie niet goed en ik denk eigenlijk ook het artikel niet waar je naar verwijst; Ik zeg dat de MOTOR in prinicpe niet warmer wordt dan 90-120C (incl. koelwater en olie etc). Jij verwijst naar de temperatuur van de uitlaatgassen daarbinnen. Ik heb zeer mijn twijfels of onderdelen als turbo of blok net zo heet worden als de gassen. In ieder geval maakt het volgens mij voor de motor niet zoveel uit, of ie nou 0C of 20C is bij starten, het verschil is altijd vrij groot met bedrijfstemperatuur. En zolang de opwarming van het bloek geleidelijk gaat is het prima denk ik.
hmm, opeens lijkt me zo’n flamelook wel vet.
Geweldig dat dat ding gebruikt word en de eigenaar een enthousiasteling is die niet opgeeft en dat soort dingen maar 950pk is toch gewoon te veel van het goede.
Het originele plaatswerk van de Enzo was toch gemaakt van carbonfiber, dus dan is dit eigenlijk een stap achteruit?
950 pk..? Hoe? Atmosferisch of worden er 2 fluitketels van een schap getrokken?
uitlaten als een McLaren mp4-12c?, volgens mij uitlaten á la Carrera GT.
@mazer020: Uitlaten net zoals de fxx. Die heeft ze ook zo.
@mazer020: vond dit ook al wat gemballa achtige sierstukken
meesterwerk zou ik zeggen
knap dat je zoiets kan, maar heb de enzo nooit mooi gevonden en nu ook niet…