• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Geen vogeltje om zonder handschoenen aan te pakken

Auteur: CasperH, gepost 18 april 2009 om 10:00 – 36 Reacties

Ruf Yellowbird Tweety

Vroeger, toen Tweety nog dacht dat hij poezebeesten zag, was een geel vogeltje schattig, lief, knuffelbaar: you name it. Op één uitzondering na: de Ruf CTR Yellowbird. Dat vogeltje had Sylvester wel ff de oren gewassen. De CTR Yellowbird is een legende, één van de weinige auto’s die na een flinke sapkuur bij een tuner misschien nog wel legendarischer is geworden dan het origineel van Porsche. Over het algemeen heb ik een broertje dood aan het tunen en optisch verfraaien van klassiekers. Maar aangezien de uitzondering de regel bevestigt en er toch al genoeg oude Porsches rond rijden vind ik het helemaal niet erg dat er af en toe eens een Rufje van de band rolde.

Ruf kennen we natuurlijk van recente projecten als de Dakara en de eRuf Greenster met ultiem lekkere alumuluniuminum targabeugel. Maar in 1987, toen ze in het Duitse Pfaffenhausen nog auto’s maakten voor mensen met baarden en meer borsthaar dan hersenen, kwamen er wat mij betreft veel fraaiere auto’s van de band rollen. Als basis voor de Yellowbird nam men een Porsche 911 Carrera 3.2 in plaats van een Turbo. Reden daarvoor was dat de 3.2 Carrera lichter was en aerodynamisch net iets interessanter was. Vervolgens werd het plaatwerk vervangen door lichtere aluminium delen. Goed voor 200 kilo gewichtsbesparing. De optische aanpassingen waren puur functioneel: minder luchtweerstand en betere koeling. Zo werden de regengootjes mooi glad gemaakt en werden er extra koelsleuven aangebracht boven de achterwielen. Tevens werden de bumpers vervangen door glasvezel exemplaren.

Ruf Yellowbird

Vervolgens werd het hart een beetje opgepept. Om te beginnen werd de standaard 3.2 opgeboord naar 3.4 liter. Vervolgens werd er een dubbele turbo met dubbele intercooler gemonteerd. Een aangepast motormanagement en een door Ruf ontwikkelde vijfbak maakten het motorische plaatje af. Na deze aanpassingen werd er 469 pk geleverd en een koppel van 553 Nm. Niet lullig voor een auto van 1150 kilo. Omdat dit geweld wel op de weg gehouden moest worden werden de Yellowbirds voorzien van speciale “Speedline” lichtmetalen wielen van Ruf. Tevens werden de vering en de remmen vervangen. Er werden Brembo remschijven gemonteerd van 330 milimeter doorsnee en de banden werden vervangen door speciale high performance banden van Dunlop. Daarnaast werd er een speciale rolkooi ingelast die de stijfheid van het chassis ten goede kwam.

Ruf Yellowbird

Het resultaat van dit knutselwerk? Van niets naar honderd in 4 seconden en een topsnelheid van 340 kilometer per uur. Dat is naar hedendaagse standaarden al behoorlijk snel, maar laten we het eens vergelijken met de generatiegenoten van deze auto. De Ferrari Testarossa en de Lamborghini Countach liet je überhaupt achter je. En hoewel je de nul naar honderd zou verliezen van de Porsche 959 en de Ferrari F40 zou je ze uiteindelijk op topsnelheid weer inhalen. Die topsnelheid zorgde er zelfs voor dat de Yellowbird de snelste productieauto was (later opgevolgd door de Bugatti EB110). Er werden uiteindelijk 28 fabrieks-Yellowbirds geleverd. Daarnaast zijn er een aantal klanten geweest die hun reeds aangeschafte Porker lieten ombouwen door de heren van Ruf. Precieze aantallen zijn niet bekend maar het zou om ongeveer 25 auto’s gaan.

Er is een hoop filmmateriaal te vinden van de Yellowbirds op sites als Youtube, maar ik wil er twee graag even uitlichten. Een legendarisch filmpje van de Yellowbird in actie is onderstaand filmpje met Ruf testrijder Stefan Roser achter het stuur. De tijd? Ongeveer acht minuten. Maar wel powerslidend door de meeste bochten, heerlijk om te zien.

Recentere filmpjes kwam ik tegen bij de heren van bridgetogantry. In HD! Zij doen een rondje Ring, in een wat ruimere tijd, maar met leuk commentaar bij het inhalen van een recent model 911 na ongeveer vier minuten in het filmpje. Let ook even op de nummerplaat en het geluid van de turbo’s overigens, erg fijn. Verfrissend ook, om te zien dat deze zeer zeldzame en onbetaalbare klassiekers nog aardig gebruikt worden voor datgene waarvoor ze gebouwd zijn: hard gaan. In het tweede filmpje zijn ze over Spa aan het banjeren. Enjoy :)

Ook interessant!

  • Video - RUF Slantnose convertible krijgt een wasbeurt
  • Ruf 992 upgrades
    RUF 992 upgrades maken de Turbo bijna overbodig
  • Alpine Ravage
    Alpine Ravage is heerlijke retro-tuning avant la lettre
  • Video: eerste onderdelen voor de Lamborghini Urus uitpakken

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Een lekker gekke TVR op Nederlands kenteken
  • Audi RS6 met 1.100 pk is hypercar voor het hele gezin
  • Video: je auto verliezen door een dom ongeluk
  • Nieuwe wankelmotor komt uit onverwachte hoek
FacebookTweetPinLinkedIn

Columns, Klassiekers, ruf, tuning

Vorig bericht: « Ontbijtje bij de Mac doen?
Volgend bericht: Dit is de MG6, de eerste coole Chinees »

Lees Interacties

Reacties

  1. Escher zegt

    18 april 2009 om 10:01

    Pst, het hele artikel staat op de voorpagina!
    -edit: check!-

    Login om te reageren
  2. micheloo0 zegt

    18 april 2009 om 10:07

    Ik ken hem alleen vanop gran turismo :D

    Login om te reageren
  3. CrazyHenkie zegt

    18 april 2009 om 10:11

    Hmm hij’s niet alleen snel, maar ook nog eens fraai. En dat is bijzonder, want veell getunede auto’s uit die tijd zien er naar hedendaagse maatstaven niet meer uit.

    De performance is immers ook niet mis, zelfs naar hedendaagse maatstaven heb je nog een monster. Stel je voor, je staat met je 2006 Gallardo naast zo’n ‘ gele ouwe Porsche’ , en dat ding blijkt je er nog uit te trekken ook :p

    Login om te reageren
  4. Ary zegt

    18 april 2009 om 10:18

    200 kilo is echt veeeeeeeeeel :P

    Login om te reageren
  5. PCCB zegt

    18 april 2009 om 10:26

    @edit: “Maar aangezien de uitzondering de regel bevestigd” –> bevestigt
    -edit: check!-

    Ik heb dit altijd een heerlijke wagen gevonden. Het ging hem zuiver om de techniek, en niet om de meest patserige Porsche te hebben, iets wat vandaag veel meer het geval is, helaas.

    Login om te reageren
  6. BananaFlip zegt

    18 april 2009 om 10:31

    Wauwie!
    Heerlijke turbosound!
    Prachtig ding ook…

    Login om te reageren
  7. _WJ_J_ zegt

    18 april 2009 om 10:43

    Geweldige auto, ik heb deze liever als een 997 :D

    Login om te reageren
  8. Gregorius zegt

    18 april 2009 om 10:55

    Als ik m zo door die bochten zie banjeren, vraag ik me af hoeveel van deze Ruf er nog leven….

    Login om te reageren
  9. SJ zegt

    18 april 2009 om 11:08

    Ik zie hier 3 rooie kruisjes in plaats van filmpjes.

    Login om te reageren
  10. (db) zegt

    18 april 2009 om 11:22

    Bij het inhalen van de recentere 911: ‘I bet he’s got ABS and everything’ :)

    Login om te reageren
  11. rick zegt

    18 april 2009 om 11:28

    waarom lees je op autoblog niets over de alaproblemen / het rapport van de rabobank over het einde van de dealers, is autoblog alleen maar het laten zien van overbodig snelle auto`s die niemand die dit leest kan betalen

    Login om te reageren
  12. BasaBas zegt

    18 april 2009 om 11:32

    Mochten er mensen zijn die na het lezen van dit artikel de behoefte voelen er een aan te schaffen:

    http://www.carclassic.com/model.asp?Marque=Porsche&Model=RUF+CTR&Lang=en

    Overigens staan er nog veel meer brilliante superauto’s op carclassic.com, so enjoy!

    Login om te reageren
  13. Chevelle zegt

    18 april 2009 om 11:34

    Geweldig hoe ze vroeger auto’s konden maken. Niet te hoeven na denken over veiligheid en CO2 troep.

    Login om te reageren
  14. Gnermo zegt

    18 april 2009 om 11:34

    Ik zeg: De beste Porsche ooit gebouwd.

    Login om te reageren
  15. Race_Kees zegt

    18 april 2009 om 11:55

    Tweety is ook een bijnaam van een wentelwiekert bij de Luchtmacht.

    Ruf maakt gewoon ontzettend goeie bakken, dit is toch wel een van de topstukken

    Login om te reageren
  16. Johan82 zegt

    18 april 2009 om 12:03

    Wonder van een machine! Genoten van de filmpjes :)

    Login om te reageren
  17. Dietch zegt

    18 april 2009 om 12:15

    Deze heb ik nog gespot in St.tropez afgelopen zomer.. heb er helaas maar 1 combo foto van..

    Login om te reageren
  18. Dietch zegt

    18 april 2009 om 12:18

    Hoop dat hij het doet.

    Login om te reageren
  19. Susp1cious zegt

    18 april 2009 om 12:35

    @ rick: Zuurpruim!

    On-topic: Dit is natuurlijk voor z’n tijd een zeer snelle auto, die er ook nog eens heel goed uitziet. Ondanks dat het een echte supercar is mist hij naar mijn mening wel de uitstraling van een supercar.
    Overigens leuk artikel en leuk geschreven.

    Login om te reageren
  20. M-lover zegt

    18 april 2009 om 12:39

    Indrukwekkende auto!
    De getallen liegen er niet om, dit zijn auto’s die op een circuit thuis horen.

    Login om te reageren
  21. florisw zegt

    18 april 2009 om 13:13

    Prachtig! Fly like a bird.

    Login om te reageren
  22. Marck zegt

    18 april 2009 om 13:38

    btw de comment op de porsche rijder voor hem was mooi om te horen

    “MY GOD,I BET HE HAS ABS AND EVERYTHING!:O” “Ahw gosh..”

    Login om te reageren
  23. C8H18Head zegt

    18 april 2009 om 14:04

    Zeker een hele mooie auto! Ik vind zoiets toch meer ziel hebben dan een hedendaagse Porsche

    Login om te reageren
  24. transam73 zegt

    18 april 2009 om 15:07

    @Dietch – ofwel dit is een latere versie (zijn die ooit gemaakt dan?) ofwel een wannabe. Ik hou het op het laatste. Zit duidelijk een heel andere bumper/spoiler op en de velgen zijn volgens mij ook niet hetzelfde. Toch een lekkere spot!

    Login om te reageren
  25. Ferraritje zegt

    18 april 2009 om 15:34

    Zalig!! En dan die prestaties, vergelijkbaar met een hedendaagse wagen als een F430 of een Gallardo :shock:

    Login om te reageren
  26. Leone zegt

    18 april 2009 om 16:48

    Prachtig artikel, heerlijke auto…. Echt geweldig :D

    Login om te reageren
  27. BmwMPower zegt

    18 april 2009 om 18:07

    Leuk bakkie.
    Gaat ongeloflijk snel :)

    Trouwens, AB, ik had ook een column ingestuurd, wat is daarmee gebeurd?

    Login om te reageren
  28. Jesper zegt

    18 april 2009 om 19:44

    @ Ferraritje:

    Ter uwer informatie *kuch* , een F430 of Gallardo is helemaal nergens ;)

    OnT: Hélemaal geweldig inderdaad die comment bij het inhalen van die 996.
    “omg…, i bet he’s got ABS and everything”

    Wel zielig trouwens als je dan petjes rond ziet rijden in een Honda Del Sol en een Corrado. Niet dat ik dat zelf niet van plan ben ooit :roll: :P

    Login om te reageren
  29. Mardec zegt

    18 april 2009 om 20:06

    Ah, dit zien maakt mij dag goed :-)

    Login om te reageren
  30. Hupke zegt

    18 april 2009 om 20:36

    Gewééééééééééééééééééééééééééééééééééélidig, altijd gedacht dat een ik een “gewoone” porsche 964 3.6 turbo en een 930 3.44 turbo wilde kopen (en een flachbau). Maar nu wil ik een yellowbird.
    Nu dromen en sparen

    Login om te reageren
  31. C-klasse zegt

    18 april 2009 om 20:47

    Dat waren eens echte porsches(;

    Login om te reageren
  32. DerGhopmeister zegt

    19 april 2009 om 08:44

    Dat waren nog eens tijden! :P

    Fuck al die electronica van tegenwoordig werken moet je in een sportwagen!

    Login om te reageren
  33. topless zegt

    19 april 2009 om 11:36

    Toen waren elfjes nog echt mooi. Goede kleur ook.

    Login om te reageren
  34. phantom zegt

    19 april 2009 om 14:06

    staat ergens op google filmpje van deze tegen de veyron, die porsche zie je nergens meer. Maar toch, supersnel helemaal voor die tijd..

    Login om te reageren
  35. Jurrian zegt

    20 april 2009 om 12:53

    wat een geweldige wagen is dit toch, met het droombudget zal deze altijd een plaatsje hebben in mijn lijstje met topfavorieten. In Gran turismo 4 er mee over de ring blazen is ook echt 1 van mijn favorite bezigheden. bocht inschatten, scherp insturen achterkant laten komen, dan tegensturen en gas geven, grip terug vinden en de bocht uit gassen.
    ik vond het wel grappig dat ik deze testrijder hetzelfde zag doen op het filmpje, er zijn niet veel auto’s die zo overstuurd op zijn snelst zijn.

    Login om te reageren
  36. 964rulez zegt

    22 april 2009 om 18:58

    Kende het filmpje van die Yellowbird op de Ring al wel, maar nu ik zelf ook een Porsche heb en er een driftcursus mee heb gedaan… Echt, respect voor Stefan Roser!

    Zoals ie bij 6:35 keihard driftend door Pflanzgarten knalt. Bizar…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North