
Tijd voor de wekelijkse middag-quiz. Een bijzondere editie vandaag, we zijn toe aan nummer 10. Daarom wordt aan jullie vandaag een nog moeilijker keus voorgelegd (fingers crossed). Het is kiezen tussen Mariëtte en Erika, tussen je benen óf je armen, okselhaar of een snor en tussen de MINI Countryman of Peugeot 3008. Beiden zijn verre van moeders mooiste, en om de keus makkelijker te maken, voorzien van dezelfde 20% bijtelling 1.6 diesel met automaat.
De MINI Countryman is de speelse van de twee. Ondanks steeds grotere, loggere modellen probeert MINI jong te blijven. Een sportieve uitstraling, een speels interieur en een naar verluidt leuke dynamische wegligging. De MINI moet qua rijgedrag dus méér bieden dan bijvoorbeeld een grote familie-peus. Net wat soepeler bochten insturen en met iets meer zekerheid een afrit nemen. Daarvoor lever je op het gebied van praktische bruikbaarheid echter wel flink in. Je past maar met zijn vieren in de auto en op vakantie mag je alle vier enkel een tandenborstel mee.
De Peugeot 3008 is meer, groter en saaier. Hoewel de 3008 schreeuwend hard zijn best doet, zal je niet zo veel bekijks trekken als met de MINI. Ook levert de Peugeot op de kleine bergweggetjes in de Alpen niet de sensatie van de MINI. Hij is simpelweg meer op comfort gebouwd. Daar tegenover staat dat je wel met zijn vieren op vakantie kan zonder kist op je dak. Dit is ten dele te danken aan de lengte van de 3008, zo’n 20cm meer dan de MINI.
Standaard worden beiden auto’s met 1.6’jes geleverd, standaard hebben ze allebei voorwielaandrijving. Ondanks dat de MINI iets meer als luxe-auto geprofileerd wordt zitten de prijzen verder ook heel dicht bij elkaar, €24.300,- voor de Peugeot en €24.460,- voor de Mini. Beiden auto’s hebben dan ook dezelfde motoren, voortkomend uit een samenwerking tussen PSA en BMW. Vandaag kiezen we groen, 20% bijtelling over een MINI Cooper D Countryman van €31.095,- of een €31.050,- Peugeot 3008 ST HDiF. Rij je veel op de snelweg, dan is wellicht de ruime Peus een idee, zoek je nog wel eens een smal dijkweggetje op dan zal de obesi-MINI je meer plezier bieden. Wat kies jij?





Ok, de MINI is dan de minste uit de MINI familie..
Maar als iemand hier een 3008 boven een MINI maxi verkiest snapt die persoon de wereld niet.
@MrSelected: Ik snap de wereld niet…
Ik loop liever!
Het openbaar vervoer dan maar?
De Peus dan maar, om zijn interieur. En omdat de Peus minder over de bestuurder zegt dan die Mini.
Overigens zou het een landslide victory voor de Peus zijn als ik die Hy4 diesel-hybride al kon bestellen. Dat wordt een sensatie.
De Mini… Omdat ik het roerend met MrSelected eens ben.
Zucht, weer zo’n schrale “kiest u maar”
Dan toch maar de Mini. Al zou ik zelf voor 31000,- een oude 911 kopen o.i.d.
Is de 3008 ook als 4×4 beschikbaar?
@CSL: nog niet, moet er wel komen… maar dan zit er enkel een elektromotor op de achterwielen.
hmmm doe de mini maar als het echt zou moeten maar liever met de fiets
De peug.
Een tweedehand golf IV R32, een knap bootje en een lekkere vakantie met m’n meisje..
Onee die stond er niet tussen he!
De Peugeot als je niets om je imago geeft en gewoon een auto wil om je te verplaatsen. De Mini als je veel om je imago geeft maar in feite moet bekennen dat je er eigenlijk geen hebt.
@ Fova.: Ik geef je groot gelijk.
@Doewap
Sinds wanneer zijn Peugeots een sensatie…
rationeel gezien de peugeot, functioneler en wellicht ook waardevaster. de mini zal daarin wel kunstamtig hoogwworden gehouden maar je weet niet hoe ze over 4/5 jaar tegen deze auto’s aankijken. voor mij is het een mislukt stuk uitbuitsel
Doe mij maar een Nissan Juke btw
doe mij maar een 3008
Nee, niet de Mini cowboyman, liever een BMW 5gt dan
Waarschijnljk de mini, wil ‘m wel eerst in het echt gezien hebben.
Maar liever een nekschot.
jongens, passen of iets anders kiezen is niet leuk.
anders stond er wel: 31.000 euro of een avondje met aimee.
(en dan wist ik ook wel wat ik koos ;-))
Mijn keuze: de 3008 en een zak voor over mijn hoofd.
ik vind ze beide niet mooi, maar die mini is echt wel de overtreffende trap. De vlees.. eh, blikgeworden hotwheels autootje van je neefje. Niet de kijk-mij-eens-hip-wezen mini, maar de ik-ken-iemand-die-twittert mini
@Simpson: hahaha, de ik-ken-iemand-die-twittert mini. goed verwoord!
maargoed, ik snap niet zo goed mensen die wat om imago’s geven en dergelijke, rij lekker de auto die je tof vind. ik zou voor de mini gaan omdat ik denk dat die prettiger stuurt.
doe mij de 3008 maar..
rijdt goed en ziet er beter uit als die mega mini..
doe mij de contanten maar. Ik rijd uit principe geen auto met een kleinere motor dan 2 liter.
Wordt de komende jaren nog lastig met de downsizing trend..
@mc:
uit princiepe niet kleiner dan een 2 liter. LOL.
http://www.youtube.com/watch?v=AO43p2Wqc08
Allebei te lelijk voor woorden, de Peug iets minder lelijk, maar nog steeds oerlelijk. Triest, aangezien de gewone Mini gewoon een lekker doosje is waarbij elke Peug bij voorbaat verbleekt.
iedere keer ik die achterlichten van een 3008 zie moet ik onwillekeurig denken aan 2 dode kwallen die met kracht achterop de auto zijn geworpen en zijn blijven plakken op de hoeken…
Porsche Cayenne 2010… ;)
De peugeot om te verbranden?
Of de mini om het ravijn in te duwen?
haha nee, doe maar de peugeot voor t vrouwtje.
@waverider: haha, lol ! Kijk jouw antwoord is de enige juiste (kwam ik achter…).
Doe de MaxiMini maar, bekt beter dan de Pug
men, natuurlijk de mini countryman die is uber gut.
met 4keer4 dan. Is stiekem toch wel een leuk autotje he.
Ik heb een gruwelijke hekel aan de styling van alle huidige peugeot’s. Maar toch ga ik nu voor de Peug.
Want zo’n opgeblazen mini, dan rij je echt voor gek.
Dan liever in zo’n onopvallende 3008.
Al snap ik niet dat er mensen zijn die zo’n bedrag willen neerleggen (of als leasebak) voor een 3008 of Countryman
Waarom koppelen ze aan zoiets niet meteen een poll…?
ik kies 100% voor de mini!!!
De Mini! Elke Peugeot die momenteel op de markt is lijkt getekend te zijn door een aap die een potlood in z’n hol geduwd heeft gekregen, en met een shotgun gedwongen een nieuw model uit te vinden. Ronduit ranzig! En ja misschien is de Mini niet de allermooiste auto, maar hij zal minstens 25 keer beter rijden dan dat stuk frans blik hondenvoer. Komt daarbij ook nog eens dat ik niet snap dat er ooit iemand meer dan 15000 aan een Franse wagen zonder uitstraling en rijplezier geeft. Koop dan gewoon een Dacia Logan MCPVRTF (of zoiets), steek je koffers erin en hop naar Roemenie op vakantie met die bagger. Is nog goedkoper als de Peugeot ook en het prul zal even goed (lees: slecht) rijden.
@Joske: In het geval van de Mini gaat het om een blinde aap.
In Duitsland staat vast nog wel ergens de fiets van me opa. Die neem ik wel
Voor 20% bijtelling kan je ook de one D kopen die is vanaf 27680,- voor de.
De countryman is een veel apartere auto en zeker in het wit met zwarte velgen en zwart dak.
De peugeot is voor oude gekken die toch geen smaak van auto’s hebben.
Dat is kiezen tussen mooi en hip (en dus een beetje gay)
of lelijk en ubersaai (familiebak achtig)
@Rotary1: ik voel dat jij voor gay gaat kiezen..
Ik wel iig.. *sjaaltje aantrekt*
de mini
Vette lol @joske!!!
100000% de Maxi Mini. De lelijkheid van de Peu slaat echt alles.
MINI
Ik zou het niet vervelend vinden om de Peus met een smak in de mini te parkeren…
Wat ik denk? -edit: check&tnx- . En dat ik natuurlijk de Peugeot kies, al zou ik zoveel geld voor geen van beide neertellen. Maar de Peugeot biedt tenminste nog wat ruimte en een rijkelijke uitrusting tov de Mini.
Peugeot, puur omdat de mini voor de homo met gezin is.
@Benjamin1: Liever het image van een homo met gezin, dan ook maar 1 milliseconde in die peugeot doorbrengen! Wat een afgrijselijk lelijk hok is dat zeg! En dan ook nog eens een peugeot. Lijkt me ‘nuff said’. ;-)
Ook de mini is niet de meest geslaagde. Terwijl ze van de Clubman een erg leuk karretje gemaakt hebben is hier de plank een tikkie mis geslagen. Maar ja, er is geen optie 3….
Doe mij de Nissan Juke 1.6 Turbo maar. Mooier, goedkoper en sneller.
Erika, tussen mijn benen, met een snor, in een Peugeot 3008
kort en bondig! gewoon 100% de MINI! weer eens wat anders! laat de rest maar het gross volgen!
Ok…Ik zie de keuze tussen deze 2 auto’s als de keuze voor een vrouw in je life…
Kies je de girl met de mooie rondingen en dat leuke koppie met verder weinig diepgang of kies je voor die meid die zeker niet de allermooiste is die je zou kunnen krijgen, maar wel iemand is die oprecht mooi van binnen is en haar best doet om het jou naar je zin te maken.
Ben je hoofdzakelijk gefixeerd op uiterlijk en niet op inhoud (ergonomie, ruimte, interieurontwerp, dan is de Mini helemaal de shit voor jou.
Maar vind je Inner Beauty het belangrijkste en heb je lak aan wat anderen denken. Vind je het niet erg om tegen de stroom in te rijden met een auto die volgens een hoop mensen “lelijk” is: dan is de Peugeot 3008 je keus.
Ik kan niet kiezen, ik vind ze allebei mooi… Maar als ik wat beter kijk kies ik de Peugeot 3008, lekker UNIEK
Ik ben ook voorstander van een poll te maken!?
Ik zou gaan voor de Mini. Peugeot is boring.
De Mini natuurlijk, die heeft ten minste nog iets, de Peugeot is de lelijkste auto in jarten van het merk. enkel ne Ssang Young en Leda en Ford KA zijn nog lelijker.
Gok dat ik de 3008 sneller verkocht krijg. Die dan dus maar.
Peugeot….
doe mij de peugeot 3008 maar
De peugeot, uit voorliefde van het merk, maar ook door het design wat ik toch een beetje mooier vindt dan die van de Mini, vooral de voorkant en zijkant dan. Tel daar nog bij dat de peugeot een véél mooier interieur heeft en je kan bijna + goedkoper is… dus wie dan nog voor een mini kiest…
Reden waarom ik in een Mini rij is omdat ie zo lekker strak stuurt en veel rijplezier biedt. Ik geef niet zoveel om imago, noem me maar een homo. Ik beleef elke kilometer tenminste rijgenot.
Dus als dit de laatste 2 autos op de wereld waren, doe mij dan maar de sleutels van de MINI.
De MINI, uit principe!
De Mini, omdat ie beter rijdt en ik de fransman niks vindt.
De mini dan maar.. Je mag mij een Peugeot geven en nog eens het geld van de Peugeot er bovenop en ik zou hem nog niet moeten hebben!
Als dit de laatste 2 auto’s op de wereld waren had ik des te meer reden om te kiezen voor de Peugeot 3008. Hij staat op het onderstel van de 308 en dat is een fijn en straf chassis. Zet de 1.6 turbo erin met de 6-bak en je hebt een serieuze auto te pakken.
Dat gecombineerd met de luxe van die auto… Een pure no brainer if you ask me.
Ik dacht nooit dat ik dit zou zeggen, maar dan toch de Peugeot….
Gewoon omdat die mini zo lelijk is…
mini , verlaagd met mooie velgen onder :)
als ik moet kiezen tussen de Mini of Peugeot…. ga ik toch liever voor… DE DACIA SANDERO(topgear):D wat een pracht van een auto is dat de peugeot en de mini kunnen daar never nooit tegenop hahaha
de 3008 !! mooier vanbinnen en vanbuiten en een mini is te klein ! 3008!
Keus is voor mij niet zo moeilijk, met voorsprong de peugeot, zowel van buiten als van binnen. De mini is te opgepomt.
Wat is dit nou voor een keuze? Zoiets als kiezen of je je linker of rechter teelbal in de notekraker gaat stoppen…. brrr pure horror this one!
de pueg uiteraard, ruimte 1/0 comfort 1/0 discreet 1/0
snoeven 0/1 aande anderen laten zien wat ik heb 0/1
maw de kinderen kiezen een mini de rest de peug
en zoals je weet komt het verstand met de jaren
Als je ’s ochtends meer dan 10 minuten achter de spiegel staat: de Mini Countryboy. Voor de rest van de mannen: de Peugeot, want mooier van binnen en niet zo wannebe-hip.
Ik ga voor goedkoop, doe mij maar die peugeot ;).
Niet zo moeilijk toch? De Countryman natuurlijk!
De Mini, Peugeot is te overgestileerd.
Tja de Nissan Juke staat er niet tussen. De trein en de benenwagen ook niet. dus dan maar de Mini
Geen van beiden!!!!
Ik zou een Skoda Yeti nemen, i.p.v. deze gedrochten!!!
beide uitermate belachelijk autos, zeker als ze dan nog niet eens 4WD zijn en zo ondergemotoriseerd.
Het soort autos waarin ik me zou schamen.
Als het dan echt moet, de mini natuurlijk.
peug 3008! is gwn beter!
Doe me dan de Peugeot maar.
Schijnt prima te rijden en is sjiek van binnen.
Maar dat design …
De mini, is toch gewoon een mooi ding?!
(Alleen het interieur dan niet, dat snap ik nog steeds niet die lelijke grote klok in het midden)
Ehh… Doe mij maar iets anders!
De MegaMini uiteraard. Leuk karretje. Ik heb nu toevallig een leas Peug 308 SW (met 1 nul dus) wat een aardslelijke rampenbak is dat zeg. Nooit meer een fransoos pour moi!
Beetje kort door de bocht verhaal. Hebben jullie als ‘professionals’ eens gezeten en gereden deze auto’s? Lees niets over het revolutionaire interieur van de 3oo8, stille en zeer sportieve motor (er is een turboversie).