
1000 kilometer range. Da’s echt heel erg veel.
Range anxiety blijft toch een dingetje. Bijna iedereen wil wel elektrisch rijden, tot ie een keer ’s avonds laat langs een volle snellader staat of merkt dat een grotere accu de prijs ineens met duizenden euro’s omhoog jaagt. Meer bereik betekent meestal meer geld, en precies daar haken veel potentiële klanten nog af.
Fabrikanten zoeken daarom al een tijdje naar een tussenoplossing, wel zoveel mogelijk elektrisch rijden, maar zonder de stress van ‘verplicht’ moeten laden. Een hybride dus. En als die nou ook nog eens te betalen is… BYD denkt dat het daar nu een antwoord op heeft.
De Chinese fabrikant komt namelijk met de ATTO 2 DM-i. Niet zo spannend, het is namelijk een compacte plug-in hybride SUV . Maar goed, dat willen de mensen, blijkt uit de cijfers. En dan is er de prijs waar we het over hadden. En die is echt laag, relatief gezien dan. Die begint namelijk bij € 29.490 voor de goedkoopste variant, door BYD Active gedoopt, terwijl de luxere Boost op € 32.490 staat. Daarmee zit hij gewoon in het prijsgebied van een normale benzineauto en dan wordt het ineens interessant.



Maar die enorm grote range, hoe is dat dan berekend? Nou, De ATTO 2 rijdt idealiter de korte en middellange stukken volledig elektrisch, aldus BYD. Is de accu leeg of of wil je eens ouderwets (proberen te) trappen dan springt de 1,5-liter benzinemotor bij. Samen goed voor 212 pk en volgens BYD een totaal bereik tot zo’n 1.000 kilometer. En daarvan is 90 kilometer volgens de WLTP op de accu, de rest doe je op benzine. Zo kunnen wij ook een grote range bereiken, maar dat terzijde…
En de auto is niet alleen goedkoop, je kunt er ook wat mee. Een bagageruimte van 425 liter, een vlakke laadvloer en met de achterbank plat genoeg plek voor het verhuizen van de inboedel van een tiny house. Verder zit hij vol rijhulpsystemen en een groot infotainmentscherm met ingebouwde Google-diensten. Allemaal bij de (lage) prijs inbegrepen.
Is deze auto dan de start voor meerdere mensen om toch eens hun benzineslurper in te ruilen voor een hybride met een flinke range? Aan de prijs ligt het in elk geval niet. Vanaf begin maart staat ie bij de dealer om de hoek.





Weer een SUV met een uiterlijk van 13 in een dozijn. Daar laat ik mijn benzine/diesel niet voor staan! Is er nu werkelijk niemand die een mooie karaktervolle auto kan ontwerpen?????
ja, 90 op de accu (niet dik 400, da’s de elektrische uitvoering van dit koekblik) en daarna 1 op 20 op een atmosferische 1.5
Doe dan maar een hybride uit Europa. Voor 30k heb je ook een Captur. Ook jakkie bah, maar imho beter dan dit.
Nou nee dankje en heb liever een echte hybride van een Japanse fabrikant.
Ik rij met men Opel Astra 1.2 benzine van Milaan naar huis op 1 tank. Volle koffer. 3 volwassenen en 1 kind. Manueel! Verkeerd gereden. Fille langs de werken in Zwitserland en grens overgang. En enkele km´s tegen 170km/h door Duitsland.
En de Airco op automatisch in volle zomer.
Dus deze prestatie is verwaarloosbaar…
Ow ja. Totale afstand: 1079 km. En kon nog 60km doen volgens men rijbereik.
Rijden met een 1.2 purepech is op zich al spannend genoeg.
Leasing hun probleem. Bijna 40k km
Die benzinebesparende kosten zullen binnenkort wel gecompenseerd gaan worden..
Ik heb ooit eens 1002km en 1037km op één tank gehaald in mijn Upje. En die was maar 13.000 euro.
Ik heb het vaker gezegd, maar als Europese consument moet je je toch eens achter de oren krabben als je denkt dat dit ‘gezonde concurrentie’ is. In China zijn er algemene zorgen over arbeidsomstandigheden in de EV‑sector, waaronder: extreem lange werkdagen, lage lonen in sommige fabrieken, beperkte vakbondsvrijheid en hoge productiedruk. Als je vindt dat volkswagen of peugeot maar ‘concurrerender’ moet worden, verwacht dan geen papaverlof, 36-urige werkweek, doorbetaling bij ziekte, 4 weken wettelijke vakantie, secundaire arbeidsvoorwaarden en een sociaal vangnet meer. Gelijke monnikken, gelijke kappen.
Volgens een rapport van Globalworks Lund AB, geciteerd door het Business & Human Rights Resource Centre, voert BYD bedrijfsactiviteiten uit op locaties in Xinjiang en Tibet, regio’s waar het risico op staatsgedwongen arbeid zeer hoog is. Een onderzoek van Kharon toont dat meerdere Chinese bedrijven in de auto‑sector onderdelen leveren die gelinkt zijn aan dwangarbeid in Xinjiang.
Koop deze chinese waar en je steunt de verdere financiële afkalving van de Europese maakindustrie ten koste van honderdduizenden europeanen, waarvoor als bedankje Oeigoeren of kinderen 16 uur per dag gedwongen aan jouw auto gewerkt mogen hebben. Ja, dat geldt voor meer artikelen, maar auto’s zijn significante producten en de volgende stap in de Chinese globale marktdominantie.
Ook hiermee eens. Maar de gemiddelde consument denkt gewoon niet zo. Die kijken alleen maar naar specs en prijs en verkondigen dan dat alles wat Europa produceert dure troep is. Of ze weten het ergens wel, maar laten zich alsnog leiden door de prijs. Het is naief, onwetend en als je echt recht voor zn raap zou zijn lichtelijk asociaal dat je ten koste van min of meer alles in zo’n auto wil rijden. Er is echt veel mis daar, maar men sluit de ogen. Doet denken aan de plofkip.
clickbaittitel…
Het over range hebben met een hydride. tsss
Range is niets meer of minder dan de afstand die je kan halen. Het rijbereik. Ook met een benzine heb je een range, net als met een diesel en dus ook met een hybride voertuig.
Volgens ons hier dus geen clickbait. Maar wel heel erg bedankt voor je bijdrage!!
De term is pas echt een vast onderdeel van het vocabulaire van autojournalisten met de opkomst van de EV..
En de lezer denkt bij range dus meestal aan de range van een EV..
“ Range anxiety blijft toch een dingetje”?
Jongens, het is intussen 2026.