Leftover van Essen: Manhart M3 T V10
JA, satijn-grijs... zo wil ik hem!

De M3 touring die BMW nooit gemaakt heeft, maar dan met V10! Natuurlijk kennen we hem al, maar in een nieuwe kleur én met meer vermogen laten we de TV10 graag nog een keer voorbij komen. Jammie!
Nieuwe kleur, nieuwe velgen en hij is weer helemaal up-to-date. De V10 produceert nu 560pk in plaats van 550pk (of 507 in de standaard M5). Dat vermogen hoeft slechts 1690kg op snelheid te brengen. De sprint naar 100km/u wordt dan ook in 4 seconden rond geklaard en de topsnelheid ligt op 324km/u. Die laatste is onlangs nog getest op Nardo.
Het motorblok is overigens niet het enige wat Manhart uit de BMW M5 geschroefd heeft. Ook de remmen op de vooras zijn overgezet, de 7-traps SMG is overgezet en het gesperde achterdifferentieel komt rechtstreeks uit een M5. Dan heb je dus bijna een M5 touring, maar dan eentje zonder 400pk-restrictie, die aanzienlijk lichter is en er wel heel mooi uit ziet. Ook de nieuwe fünfer heeft hier weinig tegenin te brengen.




