
De ontwerpers van Lotus mochten onlangs even spelen, in plaats van serieuze concepten te tekenen. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Hot Wheels (de speelgoedauto’tjes die je vroeger bij je Happy Meal kreeg) heeft Lotus een speciaal ‘Hot Wheels concept’ ontworpen. Een 1:5 schaalmodel hiervan was op de SEMA-show te zien.
Het resultaat komt op conto van de Vlaming Steven Crijns, die met dit concept heeft mogen aantonen of hij over de nodige fantasie beschikt of niet. Hij zegt er zelf het volgende over:
Hot Wheels® cars are barely 75mm long, so specific attention went to create a bold shape that would work well at this scale.
Another challenge was to create an exciting design that would work well as a toy. The car needed to be recognisable as a Lotus without having to turn it over to look at the badge underneath, so I took elements from the Elise and Exige such as the headlight design, the Lotus ‘mouth’, the pronounced wheel arches and trademark bonnet graphics.I was keen for the design to express the Lotus philosophy of performance through lightweight: the shrink wrapped body is kept to an absolute minimum to save weight. The dynamic voluptuous curves make the car look agile and fun to drive. Bold aerodynamic aids are incorporated to achieve exceptional Lotus handling. The top exit radiator at the front, a distinctive Lotus design feature, the rear diffuser and a large rear wing all provide down-force helping the vehicle stick to the road. In addition, large side air intakes and an open rear end aid engine breathing.
Inside the car, the exposed centre spine is part of the structure and incorporates the switches and gear linkage and supports the rear wing.”
Voor degenen die deze Lotus voor jongens willen hebben: in de lente van 2008 is het concept als 1:64 schaalmodel verkrijgbaar.
En nu de design-jongens hun tussendoortje weer hebben gehad wordt het wat mij betreft hoog tijd dat ze bij Lotus (verder) aan de slag gaan met échte auto’s, en niet met ongein als bekerhouders in de Exige S.
Volgens de planning wordt eind volgend jaar met Lotus’ ‘Project Eagle’ (een 2+2 met middenmotor) de aftrap gegeven voor een nieuwe modellenreeks. De nieuwe Esprit kunnen we in 2010 verwachten.











Monsterlijk!
Doe maar bouwen!
Goed, die komt bij mij in de verzameling dan :-)
met Lotus’ ‘Project Eagle’
Jaja, Project Fish bedoel je?
@ Pannekoek: Blub!
maar hij ziet er wel schattig uit ^^
Ah joh, Lotus, ga deze eens bouwen dan!
Gave wagen hoor!
Maar uhm, is dit nou zo’n schoolvoorbeeld van Michiel’s binnenstebuiten en buitenstebinnen verhaal?
en instappen ? met een duikplank ofzo ?
Wil jij graag in een speelgoedauto’tje zitten dan?
Eén van de mooiste concepts die ik de laatste jaren zien passeren heb. Hulde aan de ontwerpers.
Wat grappig, het lijkt van boven af een vrouwelijk silouette. Het heeft zelfs van bovenafgezien een heup/taille ratio van 0,7 wat gezien wordt als de ideale verhouding voor een vrouw. (ja, ik heb verstand van vrouwen). Misschien dat hij daarom zo mooi is.
Stoere auto. Van bovenaf gezien lijkt hij op een speedboot.
Soms is het jammer dat designers gebonden zijn aan een heleboel protocollen waardoor een model heel vaak niet uitpakt zoals ze het in eerste instantie voor ogen hadden.
Met vriendelijke groet,
Oul@
:):)
idd heel erg hotwheels, maar omdat het van lotus is is het beter:P
@ML
Een auto vergelijken met een vrouw hebben we een jaar of anderhalf geleden al met Michiel besproken.
Maarre zonder verstand te hebben van die heup/taille ratio kan ik je zeggen dat ik ook verstand heb van vrouwen.
Straight up PIMPIN :)
lijkt me zeer handig en fileprobleem opgelost
tja
-edit: wauw! Zo had ik er nog nooit over nagedacht! Bedankt….-
ff de dooddoener van de week: “Het uiteindelijke productiemodel wordt toch niet zoals dit concept”
Maar een mens moet blijven hopen…
apart ding zeg!
lijkt inderdaad wel een beetje op een speelgoedauto… :P
Ter concurretie van de KTM-sportauto. Of andere Westfield’s!!
Leuk idee!
als de achterspoiler omlaag gebracht kan worden zodat het als opstap kan dienen om van achteren de auto op/in te gaan, dan mogen ze er voor mij een in het echt maken, wat een gave lijnen zeg
Ik vind de achterkant niet mooi. Verders wel een leuk concept natuurlijk.
Ziet er vet uit, hiervan mogen ze wel wat details doorvoeren naar hun productie auto’s :D
Geslaagd als speelgoedauto!
Beetje 340R, maar dan sterk afgerond.
. . . euhhh van voren net Finding Nemo!
Grappig concept, wel. Blijft natuurlijk in een productiewagen weer helemaal niks van over, maar vind het wel een geslaagd ontwerp. Zullen wel weer allerlei praktische bezwaren aan hangen, maar goed… Dat zitten er, als je heel eerlijk bent, aan vrijwel alle te mooie te grote en te snelle auto’s.
Is gewoon een hint voor een nieuwe 340R
@BOL:
Nee, dat is de 2-Eleven ;).
Jongens, dit wordt naturlijk wel een productiemodel, maar dan wel bij Mattel (Hot Wheels) en niet bij Lotus.
Maar is natuurlijk aardig als op Discovery, net als zo’n surfmobiel van Hot Wheels, wordt gebouwd op een leuk onderstelletje (lees: Iets heftig Lotusachtigs) voor de volgende SEMA-show.
mooi inderdaad als miniatuur. mocht dit btw uitgewerkt worden als concept… Waar gaan ze de motor dan verstoppen?
Hij kijkt heel vriendelijk maar toch met een gemene blik in de ogen, doet me een beetje denken aan Cartman
Hedde gij een spoiler van hier tot tokio , dju toch….zo veel downforce, wordt je door t asfalt heen gedrukt
Leuk leuk! Eindelijk weer wat anders
VET. Direct bouwen, heeft Lotus eindelijk weer eens iets MOOIS in zijn showroom.
@monk, de motor mag geen probleem zijn een Suzuki GSX-R 1300 steken ze ook in een Smart (Hayabusa). De moto haalt vlotjes 340 km/h… tot 390 km/h. Je moet maar eens kijken op YouTube, dus dat karreke zal ook wel vliegen.
Dikke Elise-haai hoor:o
ik vind het net een rijden VIS!!!
maar verder wel mooi maar ze moeten er een leuken naam voor verzinnen
Lotus needs some hot stuf!
Mooi hoor, ik kan niet wachten op de esprit en eagle!
Een ECHTE lotus voor maar €2,- nu te verkrijgen bij Bart Smit, Blokker en Intertoys!
(Hij is speciaal hiervoor ontworpen dus vind ik em echt.)
zo te zien heeft ie een “lichte” en subtiele taillelijn…
Wat een geweldig mooie auto!
Heeft de ontwerper kleine kinderen?????
Deze kijken schijnbaar vaak naar de DVD van cars.
Lightning Mc queen “katjinggggg”. :)
Jaja ik heb hem ook gezien. :D
Voor de rest, ………. jammer jo, begin maar opnieuw.
Aaah dit is gaaf! Prachtige lijnen!
Een prachtig ontwerp. Proficiat Steven, mama is fier op jou.
Er was eens … een jongetje uit Limburg dat dolgraag met speelgoedautootjes speelde. En nu, nu heeft ie er zelf één ontworpen! Geweldig toch, als iemand z’n kinderdroom kan waarmaken. Enjoy, Steven!!!
Iedereen die dat jongetje heeft gekend, is nu apetrots op je ;-)
Ik koop er zeker één voor Pietertje.
Vele groetjes, Kristine
Geweldig Steven. Men is nooit te oud om te spelen en moest ik nog…. jaren jonger zijn………????
Proficiat.
Mia en Jean
Hij is gewoon prachtig, ik zou ‘m haast 1 op 1 gaan bouwen.
Ik vind hem al geweldig om zo naar te kijken, laat staan om mee te rijden, prachtig!!!!!
Steven het ga je goed zo te zien, proficiat en tot gauw in Belgie.Bey
Ziet er super uit. Een prima balans tussen realiteit en tja.., de toekomst? :P Deze moeten ze zeker in productie nemen, maar wel even een achterbumpertje erop zetten, want de achterkans is een beetje heel erg kaal zo. Voor de rest ziet het er stoer uit. ;)
Echt een stoer concept… ALS ie komt laat het dan zo en ga geen veranderingen aanbrengen.
Nou ik vind het weer helemaal cool.
Zeker omdat Steven Crijns mijn neef is.
Geef gas….