• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Mercedes-Benz laat straks Smartjes rondslingeren

Auteur: Dennis, gepost 22 juni 2010 om 19:51 – 39 Reacties

Car2Go autodeelplan


Als het aan Mercedes-Benz Nederland ligt, laten we straks allemaal Smart Fortwo wagentjes rondslingeren door ons land. De Nederlandse importeur van Mercedes en Smart werkt namelijk aan een autodeelplan, waarbij mensen via gps de dichtstbijzijnde Smart kunnen traceren. Het stadsautootje kan vervolgens per minuut worden gehuurd en lekker gemakkelijk op een willekeurige plek worden achtergelaten.

Het deelautoprogramma Car2go is reeds geïntroduceerd in de Duitse stad Ulm en in Austin, Texas. Mercedes-Benz Nederland is al een tijdje in gesprek met verschillende partijen om Car2go in Nederland te introduceren, maar doordat er internationaal ook veel belangstelling is, zijn de plannen voor het relatief kleine Nederland op een laag pitje gezet.

Volgens Huub Dubbelman, woordvoerder van Mercedes-Benz, zijn grotere markten dan Nederland eveneens geïnteresseerd. In ons land zou het om enkele honderden auto’s gaan, terwijl het elders mogelijk om duizenden gaat. Desondanks heeft de importeur er vertrouwen in dat het Car2go concept ook in Nederland zal worden uitgerold en 2011 moet daarbij haalbaar zijn. Verschillende Nederlandse gemeenten zijn enthousiast. Mogelijk dat er in Nederland elektrische Smarts zullen worden ingezet.

In tegenstelling tot veel andere deelauto concurrenten kan men bij het Car2go concept de auto op een willekeurige plaats achterlaten en dat is wel zo gemakkelijk. Bovendien betaal je voor iedere minuut dat je de auto nodig hebt, dus nooit teveel. Mijn inschatting: als er voldoende autootjes rondslingeren, zou het concept zomaar aan kunnen slaan, want het is op deze manier wel erg gemakkelijk. Voor het huren van een Fortwo betaal je in Duitsland 19 cent per minuut (all-in) met een maximum van 9,90 euro per uur. (via: automotive)

Ook interessant!

  • Laat Mercedes straks je banden leeglopen?
  • Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
    Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
  • Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest
    Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest
  • mercedes gaat EV-technologie
    Mercedes gaat EV-technologie zelf ontwikkelen en bouwen

Nieuwste artikelen

  • Hoeveel zakelijke youngtimers zijn er eigenlijk?
  • Duurste Nissan van Marktplaats kan er maar eentje zijn
  • WTF: Invalidenplek rondom auto geverfd, parkeerder krijgt toch boete
  • Autoblog-lezer bezoekt prachtige verzameling
FacebookTweetPinLinkedIn

deelauto, fortwo, Mercedes, Smart

Vorig bericht: « BYD komt naar Europa! (waarschijnlijk Duitsland)
Volgend bericht: Digitale kentekenplaten met reclameboodschappen »

Lees Interacties

Reacties

  1. florisw zegt

    22 juni 2010 om 20:00

    Klinkt goed! En ze starten neem ik aan met je lidmaatschapskaart? Zat er serieus over te denken om aan greenwheels te beginnen. Helaas zijn er niet veel stalplekken hier in de buurt. Maar met dit concept is het ook maar afwachten of er eentje dichtbij staat.

    Login om te reageren
  2. Brutus zegt

    22 juni 2010 om 20:04

    Dat zal wel alleen in de grote steden zijn dus daar heb ik vrij weinig aan..
    Sowieso rijd ik niet graag in een Smart en laat staan in een Smart die door iedere willekeurige voorbijganger wordt afgetrapt ;)
    Ja ik weet dat je niet zomaar dat autootje kunt pakken/huren.

    Login om te reageren
  3. Citrofiel zegt

    22 juni 2010 om 20:06

    19 cent is niet duur. Maar je moet nog wel brandstofkosten daarbij rekenen, neem ik aan. Als je pech hebt, moet je tanken. Iedereen tankt dan natuurlijk zo min mogelijk om zijn eigen afstand te voltooien, dus je zal waarschijnlijk elke keer moeten tanken. Of zie ik dat totaal verkeerd? Hoe gaat dat eigenlijk met greenwheels?

    Login om te reageren
  4. AMG Powerrr zegt

    22 juni 2010 om 20:18

    Dit wordt een flop. Na een man of 10 rijd je alleen nog maar op een chassis met 1 stoel, bij elkaar gehouden door kauwgum.

    Login om te reageren
  5. Handsome zegt

    22 juni 2010 om 20:19

    Leuk idee en ik rij graag in een Smart. Maar dan Brabus van me neef;)

    Login om te reageren
  6. Dennis zegt

    22 juni 2010 om 20:21

    @Citrofiel: “Maar je moet nog wel brandstofkosten daarbij rekenen, neem ik aan.”

    Heb ik niet “all-in” opgeschreven ???

    Login om te reageren
    • Citrofiel zegt

      22 juni 2010 om 20:23

      @Dennis: Whoopsidaisy… :oops: Dan rest mijn vraag: Hoe doen ze dat? Sturen ze er elke dag een mannetje naartoe om hem te vullen? Rijdt er een tankwagen achteraan? :roll:

      Login om te reageren
  7. vincent996 zegt

    22 juni 2010 om 20:22

    Nou, dat vindt ik nog niet eens zo een gek idee. Het maakt het natuurlijk wel heel erg gemakkelijk zo. Ben benieuwd…

    Login om te reageren
  8. Dennis zegt

    22 juni 2010 om 20:32

    @Citrofiel: Wanneer je lid bent krijg je waarschijnlijk een tankpas en moet je zelf tanken wanneer het nodig is. Op de Car2go site lees ik:
    “Fuel card valid at any Shell gas station within Germany. The cost of refueling the vehicle at other gas stations or in other countries will not be reimbursed.”
    Hoe ze vervolgens voorkomen dat iemand de auto zodanig leeg achterlaat, dat je niet eens meer een ritje naar het dichtstbijzijnde tankstation redt, dat weet ik dan ook weer niet.

    Login om te reageren
    • Citrofiel zegt

      22 juni 2010 om 20:36

      @Dennis: Tankpas. D’oh. Dat ik daar zelf niet op kwam. :roll: Maar het is wel apart. En je moet maar net een Shell-station in de buurt hebben op het moment dat het nodig is… :?

      Login om te reageren
    • robbie zegt

      22 juni 2010 om 20:48

      @Dennis: en hoe willen ze controleren dat je die benzine niet in de auto van je vrouw gooit ;)

      PS Dit is voor smart natuurlijk wel een handige manier om auto’s te ‘dumpen’. Klanten zoeken is niet nodig, je flikkert ze gewoon overal en nergens neer :D

      Login om te reageren
  9. Dennis zegt

    22 juni 2010 om 20:45

    @Citrofiel: Mochten ze in Nederland elektrische Smarts inzetten, dan vraag ik me eveneens af wie ze dan weer oplaadt op het moment dat je de auto op ieder willekeurige plek kunt achterlaten.

    Login om te reageren
  10. As_long_as_it_is_fast zegt

    22 juni 2010 om 20:46

    tof grietje… eindelijk een deftige stijlvol en charmante vrouw ipv die andere reclames..

    Login om te reageren
    • bmw zegt

      23 juni 2010 om 12:02

      @As_long_as_it_is_fast: ik ben het helemaal met je eens!

      on-topic: iedereen met een ideetje denkt vandaag dat het zal werken. Nochtans vraag ik me af wat de meerwaarde van dergelijke comlexe projecten is. Als ze alle kosten voor een dergelijk project doorrekenen, dan neem je goedkoper en eenvoudiger en anoniemer het openbaar vervoer. Ik pas.

      Login om te reageren
  11. John zegt

    22 juni 2010 om 20:46

    Chill, auto’tje huren voor 19 ct per minuut, snel naar het tankstation met die tankpas en dan gooi ik voor 3euro 30cent m`n Escalade helemaal vol! NICE!

    Login om te reageren
  12. John zegt

    22 juni 2010 om 20:47

    *ok, ik heb geen escalade… ok, ik snap dat dit niet letterlijk kan… laat mij ook dromen…*

    Login om te reageren
  13. Bob zegt

    22 juni 2010 om 20:49

    @Dennis

    All-in? Hoe controleren ze dan of de Smart daadwerkelijk leeg is…ik zie al weer mensen met jerrycans voor me.

    Login om te reageren
  14. Citrofiel zegt

    22 juni 2010 om 20:51

    @Dennis en robbie: Er blijven problemen opduiken. Nu word ik pas echt benieuwd.

    @iedereen: Heeft iemand hier ervaring met greenwheels zodat we iig John’s en robbie’s opmerking even kunnen bespreken? :P

    Login om te reageren
    • primramessar zegt

      22 juni 2010 om 21:27

      @Citrofiel:

      http://www.youtube.com/watch?v=2C-JcSE0i1A&NR=1

      http://www.youtube.com/watch?v=Tk3B8eVeDwY&NR=1

      Login om te reageren
  15. Esprit_de_Flandre zegt

    22 juni 2010 om 20:52

    @Dennis: Wat robbie hierboven zegt.

    Login om te reageren
  16. AudiQuatro zegt

    22 juni 2010 om 20:52

    Dat is toch prachtig? Je stapt in, start met je OV chip en knorren maar! Hopelijk worden ze wel een beetje schoon gehouden en krijgen ze fatsoenlijk onderhoud. En je hoeft nooit meer een parkeerplek te zoeken! Alleen moet er wel een functie zijn om een auto te reserveren. Anders kom je terug van winkelen en heeft iemand anders je auto!

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      22 juni 2010 om 21:01

      @AudiQuatro: dat zou idd vervelend zijn. Ga je ergens op bezoek, pikt de buurman je auto in :D

      Login om te reageren
      • AudiQuatro zegt

        22 juni 2010 om 21:10

        @robbie: ja en je heb ze altijd met lege accu!!

        Login om te reageren
  17. loco zegt

    22 juni 2010 om 20:54

    Als je een uur lang 140 rijdt, ben je all in maar 7 cent per km kwijt. Dan draaien ze fors verlies.

    Login om te reageren
  18. loco zegt

    22 juni 2010 om 21:00

    Met de tankpas van je baas kun je ook kloten met jerrycans, dus ben wel benieuwd hoe ze dat gaan doen.

    Login om te reageren
  19. Robert zegt

    22 juni 2010 om 21:09

    Dit is dus de oplossing van het probleem met tanken:

    Wann muss ich tanken?
    Sie müssen das car2go nicht selbst betanken, das übernimmt unser Service-Team für Sie. Sollten Sie jedoch zum Beispiel auf einer längeren Fahrt tanken müssen, finden Sie in einer speziellen Halterung im Handschuhfach eine vorbezahlte Tankkarte. Diese können Sie bei allen Shell-Tankstellen in Deutschland benutzen. War der Tank vor Beginn des Tankvorganges weniger als ¼ voll, erhalten Sie als „Dankeschön“ für die investierte Zeit eine Gutschrift auf Ihr Mitgliedskonto (dies jedoch maximal einmal pro Mietvorgang).

    Login om te reageren
  20. Berlingo zegt

    22 juni 2010 om 21:18

    Greenwheels zegt :
    #

    Tanken/verkeersovertredingen
    # Wanneer je de auto terugzet zorg je dat de tank voor minstens één kwart vol is, laat je de auto bij het einde van je rit met een lege tank achter dan berekenen wij een bijdrage van € 25,-;
    # Veroorzaak je een verkeersovertreding dan sturen we deze overtreding door, hiervoor brengen we € 10,- aan administratiekosten in rekening.

    Alleen geen idee hoe ze zien dat je de greenwheels auto tankt en inderdaad niet een andere auto?

    Login om te reageren
    • Citrofiel zegt

      22 juni 2010 om 21:33

      @Berlingo: Simpel maar effectief. Bedankt!

      @primramessar: Dat is handig, dank je! Door het intoetsen en opvragen van de kilometerstand kunnen ze fraude tot in zekere mate voorkomen.

      Login om te reageren
  21. Maserati zegt

    22 juni 2010 om 22:01

    9.90 per uur lijkt me onrealistisch weinig, al zeker als dit inclusief brandstof is. De benzinekost per uur alleen al zal (ruwe schatting) rond de 6 euro zijn. (bij een vaste benzinekost zal iedereen dat ding afjakkeren en zal deze kost zelfs hoger zijn) Tel daarbij onderhoud, afschrijving, verzekering etc. en het verhuurbedrijf kan onmogelijk nog winst maken.. cijfers lijken me dus absoluut niet te kloppen.

    Login om te reageren
  22. Wes zegt

    22 juni 2010 om 22:08

    dat is handig dan ga ik lange afstanden in een huur smart doen :P

    ik ben 13 euro kwijt als ik 120 km rij naar mijn ouders.
    dus met een smart kost dat nog geen 10 euro EN slijt mijn eigen auto niet..

    Maar dan moet die wel binnen 10 loop minuten op te halen en neer te zetten zijn :P
    strategisch punten zoals winkelcentra ofzo :P.

    Login om te reageren
  23. Rian zegt

    23 juni 2010 om 01:02

    Ik zie dit wel zitten, even een Smart regelen met mijn iPhone.

    Login om te reageren
  24. archiebald zegt

    23 juni 2010 om 09:13

    Ik vind het wel een geniaal idee, al zitten er aan het elektrische gedeelte wel wat haken en ogen..

    Het her en der achterlaten betekend dat hij niet zomaar opgeladen kan worden, hoe zit het als je hem meeneemt te gaan winkelen, je met tassen vol terug komt om te zien dat net iemand anders “jouw” Smart mee neemt? etc etc…

    Al met al wel een leuk idee!

    Login om te reageren
  25. mashell zegt

    23 juni 2010 om 11:34

    De auto gaat de trein achterna, van een plek waar je niet bent…

    Je hebt er vele 10.000en van nodig wil dit landelijk werken, en op al die smarties in stad geaparkeerd zit eigenlijk niemand op te wachten.

    Wat zou er gebeuren leuk als je zo’n auto in een dure grote parkeer garage achter laat?

    Ik heb grote twijfels.

    Login om te reageren
  26. HyperTeHK zegt

    23 juni 2010 om 11:56

    Daar gaat de parkeerruimte, mensen hier hebben we toch greenweels al voor (niet dat ik dat gebruik)
    Ik vind het een leuk idee als het maar geen enkele parkeerplaats kost, ze gebruiken maar een smartautomaat of zo met gestapelde smarts.

    Login om te reageren
  27. Kebabislekker zegt

    23 juni 2010 om 11:59

    Wat een goed plan, vooral met al die Noordafrikanen in NL…. Allemaal rond scheuren, en aan elkaar doorverkopen etc etc..

    Login om te reageren
  28. NLBUURMAN zegt

    23 juni 2010 om 12:22

    oei, en tanken dan? wie betaalt dat? er zal toch ooit benzine in moeten? en parkeerboetes en dat soort grappen, hebben we daarover nagedacht mercedes?

    Login om te reageren
  29. PJ zegt

    23 juni 2010 om 17:02

    reacties lezen NLBUURMAN ;)

    Login om te reageren
  30. Cantago zegt

    23 juni 2010 om 19:18

    Dat is echt absurd goedkoop, dat gaat gewoon nooooit lukken! Want wat als je schade rijdt aan zo’n smart? En dan gewoon lekker doorrijden? Dat zo’n ding afgeragd wordt weet je hoe dan ook 100% zeker. Om nog maar de zwijgen van de hoeveelheid kauwgom onder de handrem en andere strategische plaatsen;)

    Login om te reageren
  31. tarquesh zegt

    26 juni 2010 om 03:36

    ik begrijp niet dat vrouwen zoveel zien in een smart? is dat het sexe verschil?

    dames koop een maybach!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North