
Plof, daar is de eerste (?) Mercedes G65 AMG met een Nederlands kentekenplaatje op neus en bips. Miljonair Wim Zegwaard was zo aardig de fiscus te spekken met een BPM-bedrag van een ton, en dat is exclusief de BTW over de aanschafprijs van €381.849.
De allerhardste G-Klasse komt in een oplage van slechts 200 stuks, en dook de laatste weken al een aantal maal op in Nederland. Het lijkt een regelrecht statussymbool te worden onder gefortuneerden. Eén daarvan is Wim Zegwaard, die met de veiling van 20 bolides in ieder geval genoeg ruimte in zijn garage heeft voor de hoekige, V12-powered mastodont.
De G65 AMG legt 612 pk (@4300–5600 rpm) neer en komt tot een monsterlijk koppel van 1000 Nm (@2300–4300 rpm). De 2.580 kg wegende Duitsers sprint in 5,3 seconden naar de honderd en bij 230 km/u is het gedaan met de acceleratiepret. En dat met een gemiddeld verbruik van 17 liter per 100 km, dat gepaard gaat met een CO2-uitstoot van bijna vier ons per kilometer. Nee, zulks zal niet snel de company car van Milieudefensie worden.
Hij werd onlangs gespot in het Haagse, hieronder te zien op video. Mede namens Jan Kees de Jager: Wimpie, bedankt!
Volgens mij stuurt de belasting je een taart als je deze koopt (+ de blauwe brief..)
-edit: een url invoegen wil helpen-
Wat heerlijk is dit zeg! Beter dan die slome C1/107 musli bakken
@mightymike: I love my 107 :(
@TimoBac: Noem alle 107 redenen even dan! :P
1;
@C220AMG:
Als jij dan eerst je 220 redenen ff op geeft :)
@mightymike:
Dan heb je nog geen polo slowmotion gereden zeker.
@mightymike: Wel ironisch dat die man zelf iets met milieu doet..
en ernaast een prius! xD
@Flamingo: Echt het tegenover gestelde!
@Reggie-Boy Rood: Nou, als er een auto bestaat die meer bijdraagt aan het vernielen van de ozonlaag dan een G65 AMG, dan is die een Prius wel
391.327,- euro voor een pausmobiel.
Can you spell: dumbass…
Wat een ontzettende geldverspilling zo\’n lelijk log hok.
Zou die trekhaak standaard zijn?
*gaat opzoek naar Luxemburgse prijzen*
die prius er naast stoort me
Hoeveel priusen zal je nodig hebben om uit te stoten als een G65?
@bastiaanstultjens: niet gigantisch veel als je het productieproces er bij meeneemt in iedergeval. ;)
En dan nog fout parkeren ook.
niet binnen de lijnen geparkeerd..
Die uitlaat is al flink warm gestookt voor die paar inrij-kilometers.
@jolig: Om dezelfde reden waarom de VS Risk speelt in het Midden-Oosten, omdat het kan.
Eerst maar eens verplicht een dagje meelopen bij de voedselbank voordat je een auto van boven de ton mag kopen. Hoewel ik het wel met Clarkson eens ben dat iedereen gewoon z’n auto moet kunnen kiezen zonder tussenkomst van de overheid of sociale druk.
@jolig: hmmm, die was bij twee reacties hieronder bedoeld. Ben ik nou echt zo narcistisch dat ik op m’n eigen reactie heb geklikt?
(vergelijkings)testje met de g 55? amg van sacha lijkt me wel wat
Kan iemand hier uitleggen waarom je in gods naam 4 ton neerlegt voor deze auto? 4 ton mensen..
@jwimme: Als je 4 ton voor deze auto neerlegt trekt tie het nog weg…
@norge: haha ja hey, dat is een leuke opmerking.
@jwimme: Snap ik ook niet zo… Volgens Harry Metcalfe rijdt dit ding nog tergend kut ook.
@jwimme: iemand die door Quote geschat wordt op €105 miljoen
dat is dus 105.000.000 als ik het goed heb. zal niet wakker liggen van 400.000 euro.
@the-budel-guy: Dat neemt niet weg dat hij zijn 4 ton beter aan een mooiere auto had kunnen spenderen natuurlijk.
@tiswat: tja, dat is nou smaak. ik vind een RS audi’s nou eenmaal het saaiste wat je met 500+ pk’s kan kopen. en ze zijn nog nieteens mooi ook. geef mij maar een G63 AMG.
sleurhut erachter en gaan !!!
Dus je betaald ruim een ton aan de staat om in een auto te mogen rijden. Dan moet je wel héél erg van ze houden om dit te doen.
-edit: je CAPS blijft hangen-
Wel leuk contrast met die truttenschuddertjes van Toyota en Peugeot er naast.
Applaus voor de echte mannen !! (Niet die lutsers die hun exclusieve automobiel “uitvlaggen” in bijv. Monaco). Gewoon vent wezen, niet zeuren gewoon die ton aftikken en karren met die bak. F&#k de de bomenknuffelaars.
Ach, als je het kan betalen, dan zou ik het ook doen. Ubergeil ding.
Maar dan zou ik er ook een Porsche Panamera sport touring estate brake stationcar shootingbreak bij doen. Of twee.
Als je in Nederland woont en er een wil, is het goedkoper om naar de VS te verhuizen en er daar een aan te schaffen. Ja, inclusief huis dus.
71-Xtra Super Zuur-7
Fascinerende topsnelheid…
Knap lullig, zo’n auto op van die Advan Ping Pong banden….
@bennyweisz:
G65 AMG: +1000
Advan banden onder een G65 AMG: -1
@bennyweisz: advan is een type van yokohama en geen ping pong
@Habing ; Dat doet ie ook met een Boeing 747 erachter…
Zo rij je natuurlijk wel in een auto die eruit ziet als een kluis.
Kan die paar honderd Euri voor de wegsleepregeling er ook nog wel bij. Met deze auto hoor je natuurlijk niet in een parkeervak te parkeren!
Goed voor onze economie. Komt de teruggave van het kwartje van Kok ook weer dichterbij. Ga zo door Heer Zegwaard!
Wat een eindbaas die Zegwaard. Gewoon in NL een G 65, een 62 S Landaulet en een Bugatti (?) kopen!
zijn top is dus maar 230? nee daar heb je veel aan.