
Er zijn mannen die liever naar een lekker vol motorgeluid luisteren dan een zwoele opgewonden vrouwenstem. De meeste vrouwen snappen dan ook totaal niet wat veel mannen zo aantrekkelijk vinden aan het geluid van een verbrandingsmotor. Maar wat blijkt nu uit een experiment (een onderzoek zou ik het niet willen noemen): een lekker vol motorgeluid is opwindender voor vrouwen dan voor mannen.
Autoverzekeraar Hiscox uit Bermuda deed een experiment met 40 willekeurige personen (20 vrouwen en 20 mannen) in de leeftijd van 22 tot 61 jaar. Een relatief kleine groep mensen, dus vandaar dat ik het een experiment noem en geen onderzoek.
De deelnemers kregen het motorgeluid van verschillende merken te horen. Er waren geluiden van een Volkswagen Polo, een Maserati, een Lamborgini en een Ferrari. Iedere motor was 30 seconden te horen. 20 minuten na het beluisteren van ieder motorgeluid, werd het testosteron gehalte in het speeksel van de kandidaat gemeten.
En wat denk je? Bij 100 procent van de vrouwelijke deelnemers nam het testosteron gehalte significant toe na het beluisteren van de Maserati motor. Hetzelfde resultaat was bij slechts 50 procent van de mannen te zien. Bij 60 procent van de mannen nam het testosteron gehalte significant toe na het beluisteren van een Lamborghini. Bij alle deelnemers, zowel mannen als vrouwen, daalde het testosteron gehalte na het beluisteren van de Volkswagen Polo motor.
David Moxon, die het experiment uitvoerde:
We saw significant peaks in the amount of testosterone in the body, particularly in women. Testosterone is indicative of positive arousal in the human body so we can confidently conclude from the results out today that the roar of a luxury car engine actually does cause a primeval physiological response.
Dus vrouwen, kom er maar voor uit, want ontkennen heeft geen zin meer. Jullie worden uiteindelijk veel meer dan mannen opgewonden van een lekker vol motorgeluid. Ik heb alvast een cd samengesteld met lekkere V8 en V10 geluiden voor in de slaapkamer. Het wordt een wilde nacht.





Dus als vrouwen zeggen dat ze niet bij een vent zijn met een maserati om zijn geld, is het dus om het motorgeluid? Sure….
Maar als het testosteron van je vrouw/minares/whatever stijgt, betekent dat dan niet dat je gekreun à la mannelijk geslacht zal horen? Liever met een vrouw aan de Polo dan aan de Maserati! Hoewel het wel correct is: ik ken een vrouw die vroeger een Maserati had. Nu heeft ze zelfs een TVR! En de man: Q7… :roll: We know who wares the pants. :P
k geloof er geen zak van m’n moeder kijkt nooit naar een ferrari die effe 7000 toeren de hoek om komt scheuren :P
Kunnen we dan ook zeggen dat Masarati geil is?
Gaat het hier om de motor of het uitlaat geluid!!
Want als het letterlijk om het motor geluid gaat, dan weet ik eentje waar je gelijk van klaarkomt!!
Is het niet niet meer dan logisch dat een man of vrouw opgewonden wordt van de sound van een lambo of maser? Dat vrouwen toevallig meer opgewonden worden kan ook betekenen dat ze meer zin hebben om met een man naar bed te gaan dan te luisteren naar zo’n supercar. Mannen aan de andere kant worden gauw afgeleid door een mooie auto :)
Bedankt voor de tip! :D
@ CSL: Rauwe aanzuiggeluid uit de throttle bodies van de CSL is inderdaad magnifiek!
De valkuil der statistiek…
Die stijging van het het hormoonniveau is niet noodzakelijk toe te schrijven aan ‘genot’. Causaliteit beperkt zich niet tot factoren die je kunt overzien. Er zijn meerdere ‘emoties’ die het testosteronniveau beïnvloeden. Voor hetzelfde geld zijn ze zich lens geschrokken van die knollenbende ;-) .
Klein vraagje dat ik me stel, welk verzekeringsagentschap heeft er nu voordeel bij om uit te zoeken of motorgeluiden mannen en vrouwen opwinden?
ps. Natuurlijk is niets zo geil als een 612 :P
http://www.youtube.com/watch?v=ZkeLaHLbgas
Hahaha, moet gelijk denken aan de Vectra vs. Ferrari :D
http://www.autojunk.nl/clips/view/132904
22 tot 61 jaar? Doei.
Leuk onderzoek ja :P
@dekster: niets? nou…. daar kunnen we nog wel een boompje over opzetten…
Te koop aangeboden: Volkswagen Polo …
Maserati Granturismo S please
http://www.youtube.com/watch?v=49H7VfxscB0
@w0o0dy
Heb in Juli toevallig een Granturismo S horen opstarten in een ondergrondse garage. De bestuur revvde even.
M’n oren hebben zeker een half uur nagetuit :D
Daarom snap ik niet dat mijn schoonmoeder een nieuwe Polo heeft besteld :X
Dan gaat Bob straks maar weer eens zijn V8 ff de sporen geven :D Oh .. en dan nog een boompke planten zodat alle greenies op de blog ook weer tevreden zijn.
Dennis, doe mij ook zo’n cd alsjeblieft… ik wil ook wel eens een wilde nacht hebben met mijn vriendin ;-)
dit is wel het meest gedegen onderzoek ooit ..
kan er gewoon noppes tegen in brengen ..
als er een Nobel-prijs voor “gelijk hebben” zou bestaan !! dan ging die naar deze onderzoeker ..
zeer nuttig onderzoek ook ..
CSL,
laat me raden,
het moet voor jou een bmw zijn, of mercedes, doel je op de slr ofzo, of M1??
Kan toch niet op tegen ferrarigeluid hoor.
@Lincoln .. ik liet het direct lezen aan mijn vrouw .. die kon er zich ook wel in vinden :D
Mijn vrouw raakt inderdaad opgewonden als zijn de Transit van de loodgieter de straat in hoort komen. Telt dat ook?
hadde ze gewoon het geluid van een rotatie moter moeten laten horen dan zouden die vrouwen gewoon meteen ……….. ach je weet wel.
Ben je zeker dat de loodgieter alleen met je huis bezig is?
ik koop wel een vroombox die vrouwen onder de 30 jaar aantrekt!!
Nou dames…. this one’s for you! :Wink: :Wink:
http://www.youtube.com/watch?v=LvgTEHTsNlA
Sweet! Nog een Granturismo S maar dan binnen!
http://video.google.nl/videoplay?docid=1776868495835858953&ei=6XnCSOuwMJGsiAKnkrzDBQ&q=granturismo+s+Maserati&vt=lf&hl=nl
@Einser
Het geluid van de SRV wagen! Snel de zandzakken voor de deur.
He wat is dat toch lekker he zo ongenuanceerd vrouwen bashen :P Liefde en haat zit dicht bij elkaar?
@RX-7/6 Owner.
Ik heb het gemerkt aan mijn vriendin. Ze houd van wankelmotoren…. :lol:
@IlCuoreSportivo
Ferrari, je zult lamborghini bedoelen!
Ik vind sowieso het geluid van een Carrera GT erg mooi. Van de motorgeluid evenals de uitlaatgeluid.
Als het puur om het motorgeuid gaat gaat er voorlopig niks boven die van de CSL voor mij.
@mx5/rx8owner: hmm ik had het geluid van de RX8 toch nog nooit geassocieerd met een Tarzan….. (waarschijnlijk omdat ik het geluid van een Tarzan nog nooit gehoord heb) ;)
Wankel, not for wankers! ;)
@wOoOdy.
De subtiele soepele trillinkjes doen hun werk op hoge toeren erg goed denk ik.
Het valt mij in ieder geval op dat mijn vriendin na stevig doorgereden ritjes, waarbij we heel wat wetten hebben overtreden(zowel de staatswetten als de natuurkundewetten), behoorlijk hitsig is.
Vooral bij hoge toeren en snelheden(200+) merk ik dit goed…. ;)
Geloof ik niks van..
@ mx5/rx8owner
dan zou je er eens een turbo op moeten schroeven dat wordt nog beter
….. het is dat er weinig ruimte is in mn auto anders kwamen we na een avond ritje de auto niet meer uit :p
@RX-7/6UK Owner.
Nope, dat gaat niet helpen.
Hebben wel eens rx7 bereden(vriendin houd er totaal niet van).
Het is toch het geheel en vooral ook het hoogtoerige schelle geluid. Tot snerpend boven de 9000toeren.
Niet zozeer het duwen.
In werkelijkheid zit er namelijk niet gek veel snelheidsverschil tussen een 248pk rx7 en een 250pk(onze) rx8.
Het scheelt wel een stuk met koppel.
Maar een rx8 en een rx7 hebben echt een ander karakter.
Ik ga voor de rx8. Ik hou meer van dat karakter en de daarbij behorende gasrespons. Mijn vriendin schijnbaar ook.
Neemt niet weg dat de rx7 ook een leuke auto is.
@ mx-5/rx-8owner
hoho mijn rx-7 heeft geen 248 de mijne zit rond de 480pk….en orgineel karakter heeft die van mij ook niet meer ik heb er een veilside bodykitt omheen (tokyo drift style) en die ook nog eens opgeluikt met wat dikkere lijne(geen graficts)(mazda taiki/furai style)…dus mischien vindt je het verpeste van de auto maar hij ziet er gewoon super vet uit…al heeft het me wel wat euros gekost.
Hmm, een paar dingen:
– in welke volgorde is er gemeten (bepalend!)
– testosteronspiegel bij vrouwen is sowieso lager; vandaar dat een verandering in procenten altijd een stuk hoger zal lijken
– kan me moeilijk voorstellen dat een revvende Polo zó slecht klinkt dat je daar een testosteronVERLAGING van krijgt…
Bullshit als je het mij vraagt :+
@ RX-7/6UK Owner
Ik denk dat ik wel heel erg graag eens een foto van je auto zou willen zien, is dat mogelijk?
@ Mr Maserati
tuurlijk is dat wel mogelijk als het lukt om je een zelf deletende foto te sturen want als je leest uit andere reacties weet je wat ik savonds wel een uitvoor en dan is het niet zo handig om een foto van je auto op een open weblog neer te zetten als je snaopt wat ik bedoel.