• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nedcar-update: een stapje dichterbij de redding? [updated]

Auteur: sir_smokalot, gepost 5 juli 2012 om 12:34 – 16 Reacties

MINI-productielijn


Positief nieuws omtrent het aan de rand van de afgrond staande Nedcar. De kans is groter geworden dat BMW als producent wordt binnengehaald, en er MINI’s in Born geproduceerd gaan worden. Dit zou per november 2014 het geval moeten zijn.

Ten eerste: er is nog geen handtekening, dus niets is zeker, maar de zogeheten ‘commissie van wijzen’, die door het ministerie van Economische Zaken (van minister Verhagen) in het leven is geroepen, heeft een positief advies afgegeven over ‘XXX’, wat volgens bronnen ‘BMW’ is. Dit meldt BNR op basis van interne documenten die het in handen heeft.

In de periode november 2014 tot 2020 zouden er jaarlijks minimaal 60.000, maar mogelijk 90.000 MINI’s van de band moeten rollen. Het huidige personeel gaat in dit scenario 2 jaar in de WW (70% salaris), en wordt in de tussentijd omgeschoold. Hierbij zouden de huidige banen behouden worden, en nog eens 100-200 extra banen worden gecreëerd.

Nedcar zou in de toekomst zich overigens niet commiteren aan BMW an sich. Het is de bedoeling dat de fabriek voor meerdere opdrachtgevers kan bouwen. BMW eiste een solide aandeelhouder en toekomstplan, en deze twee lijken er nu te zijn.

Graag willen we de feestvreugde nog wel een beetje temperen: Nedcar moet er nog uitkomen met zowel VDL als de BMW-groep, dus er kan nog een hoop spaak lopen. Het verleden heeft regelmatig uitgewezen dat ook bijna-deals nog stuk kunnen gaan, maar voor de Nedcar-werknemers is dit een extra strohalm. Voor ons de redding pas een feit als er een persbericht van MINI ligt, maar misschien zijn we wat cynisch.

UPDATE 8 juli 2012: Nedcar is door BMW genoemd als mogelijk partner in een persbericht.

“Our preferred option is to establish a contract manufacturer as a satellite production as close to our UK operations as possible, at the Nedcar plant in The Netherlands, with whom BMW is in discussions.”

Er is dus nog steeds niets bevestigd, maar het feit dat BMW Nedcar noemt in een officiële uiting geeft wel aan dat het de goede kant op gaat. Zodra er een bevestiging is staat dat uiteraard op onze frontpage.

Ook interessant!

  • VDL Nedcar moet productie weer stilleggen
  • Hackers leggen Nederlandse autoindustrie plat
  • BMW M3 xDrive
    BMW stopt met het leveren van de M3 en M4 [update]
  • Video: BMW-rijder rijdt als BMW-rijder

Nieuwste artikelen

  • Deze Bugatti Chiron heeft een gigantische kilometerstand (en om een goede reden)
  • Hierom houden we nog steeds van BMW
  • Stellantis is de op 1 na grootste in Europa
  • Fundablog: In dit huis staat een mysterieuze Ferrari
FacebookTweetPinLinkedIn

BMW, MINI, nedcar

Vorig bericht: « Hummer H1 van DC Design: Indiaas chique
Volgend bericht: PvdA poogt forenzentaks te torpederen, maar faalt »

Lees Interacties

Reacties

  1. The360box zegt

    5 juli 2012 om 12:39

    Ookal moet je er als regering geld op toeleggen moet je het doen. Je hebt een mooie fabriek dus waarom zou je die kans niet pakken. Dat is altijd beter dan voor langer als 2 jaar in de WW > uitkering.. minder koopkracht enz enz. Deze regering denkt alleen op de korte termijn hoeveel het ze uitspaart..

    Login om te reageren
    • GaIIardo zegt

      5 juli 2012 om 12:40

      @The360box: Korte termijn win je kiezers mee, lange termijn niet. Dus waarom zou je daaraan gaan denken, totaaal overbodig joh!

      Login om te reageren
      • The360box zegt

        5 juli 2012 om 12:54

        @GaIIardo: Zo gaat het al jaren, true maar hier heb je er niks aan. Alleen aan grote projecten als de HRA of Europa.

        Login om te reageren
    • flipper zegt

      5 juli 2012 om 13:02

      @The360box: neh.. Ik weet zeker dat die stink vakbonden het op het laatste moment wel weer weten te vergallen..

      Login om te reageren
  2. joejojo2012 zegt

    5 juli 2012 om 12:41

    Goed nieuws! Nog ff die handtekening.

    A new Mini is Born, and Nedcarrrr is born to be alive!
    http://i2.ytimg.com/vi/9UaJAnnipkY/default.jpg

    Login om te reageren
    • joejojo2012 zegt

      5 juli 2012 om 12:42

      @joejojo2012: Dom gedoe ook altijd met die joetoeb…

      Login om te reageren
      • robbie zegt

        5 juli 2012 om 13:43

        @joejojo2012: je post een link naar een plaatje… Niet naar een YT video. Denk dus eerder dat de fout bij jou zit ipv bij YouTube ;)

        Login om te reageren
  3. norge zegt

    5 juli 2012 om 12:56

    Een Mini vrachtwagen en Mini pickup euh Mini motor ohja en een Mini sedan hebben we nog niet dus die kunnen daar mooi gebouwd worden.

    Login om te reageren
    • kickass zegt

      5 juli 2012 om 16:58

      @norge: Of een Mini onderzeeër. Het zal wel moeten als ze aan de weet ik veel hoeveel modellen willen komen.

      Login om te reageren
  4. Neptukker zegt

    5 juli 2012 om 13:00

    Ik durf te wedden dat die kortzichtige nederlandse vakbonden dit nog weten te torpederen. Iets met afvloeingregelingencompensatieheffingstoeslagforfaitbonus die een half procentje te laag blijkt of zo.

    Login om te reageren
    • awesome zegt

      5 juli 2012 om 16:54

      @Neptukker: gelukkig zijn de vakbonden op sterven na dood.
      Die halsstarrige hesjes/petjes-dragers zagen zelf ook in dat ze vastgeroest waren.

      Het zal mij benieuwen hoe de nieuwe vakbond er uit komt te zien.
      Ik denk niet veel beter….

      Login om te reageren
  5. dnadave zegt

    5 juli 2012 om 13:12

    wedden dat het personeel van Nedcar desalniettemin gewoon toch maar gaat staken naar aanleiding van dit nieuws? Gewoon…omdat het kan.

    Login om te reageren
    • flipper zegt

      5 juli 2012 om 13:37

      @dnadave: precies, het verbond van verworven rechten weet precies hoe ze de werkgelegenheid kunnen reduceren.

      Login om te reageren
  6. ramshoek zegt

    5 juli 2012 om 14:49

    Dus nu hebben we het over Mini’s.
    Nog niet zo lang geleden zou het gaan om X5’en en X6’en, toch?

    Login om te reageren
    • masterstig zegt

      5 juli 2012 om 17:40

      @ramshoek: Ik dacht X1 en X5.

      Login om te reageren
  7. mellie zegt

    8 juli 2012 om 10:30

    Ik hoop wel dat deze deal gaat lukken

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North