
De Ford Ka die al vanaf 1996 meedraait, is in Nederland één van de goedkoopste auto’s die je kunt kopen. Voor nog net geen 8.000 euro wordt je de trotse eigenaar van de budget Ford met zijn eigenzinnige Playmobil-achtige ontwerp. Volgende week zal in het Braziliaanse Sao Paulo de opvolger voor de Ka worden onthuld en in het ontwerp van deze nieuweling doet niets meer denken aan de huidige Ka.
Je hoeft geen fan te zijn van de huidige Ford Ka en je hoeft hem ook niet mooi te vinden, maar je kunt niet ontkennen dat zijn vormgeving onderscheidend is en zeker geen 13 in een dozijn is. Van dat idee is Ford kennelijk afgestapt, want wanneer we naar de nieuwe Ka kijken op bovenstaande spyshot, dan zien we dat deze alles behalve een unieke verschijning is. Aan de ene kant is dat voor Ford natuurlijk een stuk veiliger, want er zal een stuk minder sprake zijn van “love him or hate him”, maar het wordt er allemaal wel een stuk saaier door.
De Ka die hier is gespot, is voor de Braziliaanse markt. Of het Europese model volledig gelijk zal zijn aan deze uitvoering, moeten we nog even afwachten. De nieuwe Ka voor Europa, wordt pas in oktober volgend jaar op de Autoshow van Parijs aan ons voorgesteld. Hij wordt op hetzelfde platform als de Fiat 500 gebouwd. (via)





Nu lijkt hij wel hard op van dat kia/hyundai/chevrolet gedoe.
De plastic bumpers op de vorige waren misschien niet erg mooi maar in elk geval wel goedkoper om te repareren en specialer dan deze versie.
Dat word volgens mij niet echt iets moois
…Als deze auto dan naast saai ook bijpassend goedkoop wordt vind ik het wel best…
ahaa.. ford kaaa… wat een misbaksel
Tjonge jonge .. als je dan een prijsvechter wilt bouwen .. bouw dan in ieder geval iets onderscheidends. Tis dat je zegt dat het een Ford is .. plak er logo X op en het is een auto van een ander merk.
Waar is het Kinetic design gebleven? Dat vind ik toch wel even wat mooier.
Ik dacht meteen, nieuwe KIA?
de ford ka was TOEN vernieuwend! dit is gewoon worst…
En het kinetec design is ook heel ver weg ge zoeken zoals hierboven werd opmerkt.
Verwacht ik nu een VERVE model als opvolger van de Ka? of is dat nu teveel gevraagd?
Dit model groeit duidelijk naar de fiesta.Weinig onderscheidend als je het huidige model ziet
dit lijkt mij niet de Ka voor de europese markt. die word namelijk gezamelijk met de fiat 500 gemaakt.
Ik vind het eerder de nieuwe Fiesta dan de nieuwe Ka om eerlijk te zijn.
Ice.
Het lijkt me niet dat deze ook voor Europa is. Zouden toch al hun nieuwe modellen volgens dat Kinetic-design ontwerpen, en hier zie ik dat in ieder geval niet terug.
Leren ze ’t nou nooit bij Ford?
Onderscheidend design verkoopt! Dat is wel gebleken met de huidige Ka, maar ook vroeger al bij de Capri, Sierra en de eerste serie Focus. De eerste serie Modeo, maar ook de latere Escorts waren te saai (en soms ook te slecht) voor wooorden, en verkochten dus voor geen meter.
Blijkbaar nog steeds niks geleerd, de sukkels!
is dit wel zeker? de reacties op autoblog.com geven aan dat deze auto totaal verschilt, al is het natuurlijk de vraag hoe betrouwbaar dat nieuws is.
o,ja .. en dit word in de zelfde fabriek als de 500 gemaakt ????
he Ford .. doe is effe normaal .. of liever gezegd abnormaal ..
Noem het zeiken om te zeiken, maar het is ‘Palymobil” zonder de ‘e’ ;);)
Jaap
LOL, nu wil ik jullie wijzen op een fout, doe ik ’t zelf ook ….
Playmobil is ’t dus :)
Ik protesteer!! ”DE KA MOET BLIJVEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
Ik denk ook dat dit eerder de Braziliaanse versie van de nieuwe Fiesta is dan een Ka. Het lijkt me raar als een nieuwe Ka geen (weer) vooruitstrevend design zou gaan krijgen, de huidige Ka verkoopt ook grotendeels op zijn looks en dat houdt ie toch al elf jaar vol.
En juist als de Ka een twin met de 500 wordt, die met zijn bijzondere design gelijk een enorme hit is, is het onlogisch om er een duf hyundai achtige Ka naast te zetten.
Maar goed, we hebben wel meer absolute gedrochten zien uitkomen de laatste tijd, dus het kan best misgaan.
Ik hoop in elk geval niet dat ze met de Ka de Twingo-1 –> Twingo-2 fout maken, waar ook een bijzonder en goed verkopend design door iets sufs is vervangen.. Zou het echt zonde vinden.
En als ze dit gaan bouwen moeten ze het in elk geval niet ‘Ka’ noemen. Dan maar Ford Matiz ofzo iets.
ziuet er beter uit dan die vorige sjesis wat een afschuwelijke verschijning was dat
Damn, het ziet er niet eens uit als een Ford, waar is dat kinetic design ineens gebleven? Dit lijkt wel een nieuwe Lada :/
Lijkt verdacht veel op een kia; in een woord: afschuwelijk! Waarschijnlijk hebben ze gewoon tussen de K en de a in i geplaatst. Of het is gewoon een foute spyshot, want dit lijkt echt niet op een Ford!
Sjongejongejonge, iedereen wordt al weer helemaal hysterisch.. :?
Is het nou zo moeilijk om de hele tekst uit te lezen?
Dit ding is alleen maar voor de braziliaanze markt, and that’s it!
ik zeg nee
de oude versie is duizend keer beter
en nu met een chineesachtig misbaksel afkomen ( want daar dacht ik eerst echt aan), nee dank u
Dit lijkt mij niet de Europese versie, er is geen Ford of kenmerkende grill in te herkennen…
Dat is geen Ford, dat is een persfoto van de nieuwe cherry :P
Samen met de 500?
Doet me ergens aan denken:
Baahhh:O
wat een extreem lelijk ding…
`K vind de ouwe mooier…
Deze wordt voor Europa:
http://www.auto-motor-und-sport.de/news/auto_-_produkte/hxcms_article_508661_13987.hbs
Kan nog van alles worden, maar niet dít.
ik geloof nooit dat dit de nieuwe ka is! Ford doet erg veel aan design de afgelopen jaren (nieuwe mondeo is echt mooi!) en dit zal mss een budgetmodel voor 2e en 3e wereld landen zijn.. hier zullen ze het nooit introduceren!
Wat een vreselijk inspiratieloos ding, zeker in vergelijking met het huidige
model wat hiermee vergeleken nog dauwfris oogt. Wordt geen pottenbreker
in dit overvolle segment.
Deze zijn nog wat scherper:
http://www.caradvice.com.au/8549/2008-ford-ka-spy-photos/
Op een van de foto’s staat een wegwijzer met Köln (Keulen), en het nummerbord begint met een K.
No way. Echt niet. Dit is hem niet. Dat kan niet. Mss voor de ontwikkelingsmarkten (no offense), maar voor Europa komt er echt wel een mooiere. Ze kunnen niet na de Mondeo, Kuga, toekomstige Fiesta en Focus facelift opeens zo’n lelijk budgetgeval op de markt zetten, iig niet als opvolger van de Ka. Mss wel als Logan-concurrent.
Mooie auto. Spijtig dat hij niet in belgië verschijnt want het huidige Ka model is oer lelijk. Net een winkelwagentje.
@ML; Dat is pas een gewaagd design.
weer zon saaie auto van ford
@ Dennis
> … behoort in Nederland tot de één van de goedkoopste auto’s …
Het is óf ‘behoort tot de goedkoopste’ óf ‘is één van de goedkoopste’. ;-)
-edit: vooruit dan maar-
“De Ka die hier is gespot, is voor de Braziliaanse markt. Of het Europese model volledig gelijk zal zijn aan deze uitvoering, moeten we nog even afwachten.”
Laten we hopen van niet!
Ik persoonlijk zou er 3 of 4 duizend euro bijleggen en
voor de nieuwe Fiesta gaan..
Ik hoop dat dit gewoon een fotosjop is van een Twingo 2 met een Ford logo zal blijken te zijn.
Hopelijk loopt die misser maar af op een sisser en sterft dat misbaksel aan het stille dood; dit is toch geen Ka waardig?
zijn we eindelijk af van die kalote ford…iets wat de wegen niet ontsiert is gemaakt…
Wat een ongelofelijk revolutionair baanbrekend ontwerp van Ford.
Don’t wake me up please
Ik denk dat dit hem niet wordt, omdat ford dat nieuwe Kinetic-Desegn heeft (Mondeo/ Tiguan/Passat)
Zo wel roep ik hier luidkeels: PRULLENBAK WAAR BEN JE??
@Bertus: Onderscheidend verkoopt? Ja de laatste Scorpio was een bestseller!
@ Puerno
Tiguan? Passat? Kinetic design? Ik weet niet wat je bedoelt, maar Passat en Tiguan zijn Volkswagens. Maar Mondeo is een Ford, dat heb je goed geraden ;)
Kijk eens naar de deur… Juist, nog uit de huidige Ka. Ik denk dat dit ding in Brazilië blijft en dat wij een compleet andere auto krijgen. Ford moet wel aangezien het platformbroertje de Fiat 500 is…
25000,00 real is momenteel 10000 Euri
nieuwe Ford ka cool sound kost 8.990 euri
Obrigardo
Diego Dannyel da Silva Quixada Brasil
gadverrrrr, heb net m’n eerste Ka, erg mooi ding, de mondeo en de focus zijn gelukkig gepimt, dit is weer terug bij af, supersaai! Hopelijk blijft ford door de Ka wel het verschil maken! Dit is het niet in ieder geval.
Gera Buitenhuis
Ik dacht dat het een fiat 500 was…Nou…dan hoeven we deze Ford Ka ook niet meer te kopen.