
We weten al een hele tijd dat Maserati met een tweede sedan gaat komen. Dit model moet een stukje kleiner worden dan de Quattroporte en zal moeten concurreren met auto’s als de BMW M5, Mercedes E63 AMG en Jaguar XFR. We wisten echter nog niet hoe deze auto ging heten.
Tot nu toe stond deze auto vooral bekend als “Project M157”, maar nu is naar buiten gekomen dat Maserati op 22 december 2011 de naam Levante heeft laten vastleggen voor wereldwijd gebruik. Net zoals ze eerder ook al de naam Cinqueporte lieten vastleggen (waarschijnlijk voor de Kubang).
Dit nieuwe model van Maserati zou onderhuids de nodige techniek van de Chrysler 300/Lancia Thema krijgen en wordt waarschijnlijk gebouwd in de oude Bertone fabriek die Fiat enige tijd geleden kocht. Onder de motorkap zullen we niet alleen benzinemotoren vinden, maar naar alle waarschijnlijkheid ook een diesel V6. Ook zou er een variant met AWD in de de pijplijn zitten.
Maar wat vinden we eigenlijk van de naam Levante? Er is Italië een ciruit met deze naam (Autodromo del Levante) en in Spanje is een voetbalclub met deze naam (Levante UD). Ook is Riviera di Levante een andere benaming voor de Italiaanse Rivièra en Levante is blijkbaar ook een merk voor kousen. (via: autoforum.cz)
Oh ja, de naam Levante werd ook al gebruikt door Caterham voor hun 507 pk sterke RST-V8 ‘Levante’.
Levante is geen onderscheidende naam, betekent tenslotte gewoon “opkomend” (van de zon, die in het oosten opkomt). De Levant is altijd primair het Midden-Oosten geweest. Het valt niet mee om steeds maar weer een nieuwe naam te verzinnen. En Levante ligt goed in de mond.
@oxymoron:
Andere Masers zijn ook niet bijster origineel:
GranTourismo, GranCabrio en Quattroporte
Maar eenvoudig zonder franjes heeft ook zijn charme!
@StijnB: In het italiaans klinkt zowat alles beter.
Ik vind m wel leuk klinke :)
Laten we hopen dat de maserati iets ondeugender is dan kousen die mooi braaf op hun plaats blijven.
Diesel V6 in een Maserati? Meh
Maserati Levante klinkt zo slecht nog niet..
wat het betekent boeit me niet, als het maar lekker bekt :P
Nou nog foto’s! Naam klinkt in ieder geval goed
Waarom nou die amerikaanse techniek? Bah wat heb ik daar een hekel aan. Maserati moet exclusief blijven, net als ferrari. Geen volumemodellen gaan maken aub. Als deze auto alleen een v8-benzine kreeg oke, maar een v6-diesel?
Maserati Levante klinkt zo verwijfd. Met zo’n auto moet je een mannelijke en stoere naam verzinnen.
Liever: Maserati Prado – Maserati Vesper of Maserati Artista.
@bempi: jij moet al helemaal geen namen gaan verzinne haha
@MAB:
Is wel een lange naam hoor :P : Maserati – jij moet al helemaal geen namen verzinne haha
@bempi: ja he, vond ik ookal.
@bempi: Prado van Toyota :P
@agera:
Oja :lol:
De naam is niks mis mee, maar diesel en Chrysler techniek, daar komt mijn onbijt langzaam van omhoog…
Ben benieuwd of ze zichzelf kunnen overtreffen. De laatste Quattroporte zal over 100 jaar nog steeds een icoon zijn qua design en rijbeleving.
De verbeterpunten zijn: de elektronica (navigatie, radio, bluetooth, iPod en bediening = drama), interieur design, 4×4 aandrijving en verbruik (nu 1:5).
Levant, Avant,Oliefant….
krijgen we haar erbij?
wedden dat de stockings niet stay-up blijven ;-)
@timberleek: Stay up mogen ze blijven, de rest moet uit.