• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nieuwe Nederlandse trots: Elementz Kit Car

Auteur: chefke, gepost 27 februari 2008 om 22:22 – 50 Reacties

Elementz Kitcar


Dit is een kitcar die wat weg heeft van een kruising tussen een Ariel Atom en een Donkervoort. Het ontwerp is van de Nederlander Rob Wolkers die overdag bij een plastic gieterij werkt. ’s Avonds ontwerpt hij allerlei dingen zoals ook de Elementz Kit Car.

Als basis dient het platform van de oude Citroën 2CV. Dat is niet zo gek want het ontwerp is de winnende inzending voor een designwedstrijd van Burton. Juist, dat bedrijf dat op basis van de 2CV grappige, kleine autootjes maakt. Burton werkt op dit moment aan een model met elektrische aandrijving waarvoor de Elementz als inspiratiebron dient. Dat is goed nieuws want het ziet er bijzonder smakelijk uit. Dat vonden overigens meer mensen want na dit eerste succes won het ontwerp ook de SolidWorks Product Design Contest 2007.

Volgens Rob was het doel om de lol en de spectaculaire rij-ervaring te maximaliseren. Daarom is de auto zo open en licht mogelijk gehouden. Andere ontwerpen van Rob zoals een zeepapparaat, een hippe skihelm en vloeitjeshouder vind je op zijn site.

Elementz Kitcar
Elementz Kitcar
Elementz Kitcar

Ook interessant!

  • Het Nederlandse Burton toch niet verkocht
  • Wordt deze Burton wél verkocht?
  • Video: Nederlandse politie achtervolgt inbreker
  • Video: nieuwe Nederlandse dashcam compilatie
    Video: nieuwe Nederlandse dashcam compilatie

Nieuwste artikelen

  • Goed nieuws: EV’s zijn net zo dodelijk als benzineauto’s – hybrides zijn veel gevaarlijker
  • Lolbroek rijdt expres te hard langs politie en vraagt agenten om geinige flitsfoto
  • Volkswagen heeft goed nieuws voor de Polo met verbrandingsmotor!
  • Premium sedans verkopen voor geen meter in Europa, op deze EV na
FacebookTweetPinLinkedIn

2cv, burton, Citroen, concept, kitcar

Vorig bericht: « Autoblog in de media, week 9 – 2008
Volgend bericht: Prachtige Retro Racer met moderne BMW V12 »

Lees Interacties

Reacties

  1. Hosting zegt

    27 februari 2008 om 22:22

    lijkt mij wel wat speegoed achtig…

    Login om te reageren
  2. Robbert W zegt

    27 februari 2008 om 22:26

    Mooi joh! Het ziet er erg fraai uit allemaal.
    Ben benieuwd naar de prestaties maar
    of zoiets op de weg komt…. don’t know!

    Login om te reageren
  3. Rick dos zegt

    27 februari 2008 om 22:27

    Hé! Maar dit is gaaf zeg! Ariel Atom eat your heart out!

    Login om te reageren
  4. Vincent#1 zegt

    27 februari 2008 om 22:27

    Tof wagentje, het high tech uiterlijk suggereerd echter dat het hier minstens om een KTM of Ariel Atom killer gaat.

    Aan de andere kant waarom zou een auto op basis van de C2V er altijd ouderwets uit moeten zien?

    Mij geeft het een beetje een dubbel gevoel

    Login om te reageren
  5. Citrofiel zegt

    27 februari 2008 om 22:27

    Ik doe aan recycling:

    Nee, het plaatje van de Elementz is inderdaad een vreemd ding, en iets te sportief en hoogstaand voor een bedrijfje dat op kleine schaal 2CV’s ombouwt. Ze zeggen ook dat er ideeën gebruikt zullen worden, niet dat hij zo op de weg verschijnt. Het wordt een “een combinatie van het oude ontwerp met de Elementz”. Over het plaatje zelf kunnen we dus onze mond houden.
    Er zijn de laatste tijd zo veel milieuvriendelijke initiatieven, en hoe kleiner het bedrijf, hoe bijzonderder de aanpak. Ik betwijfel of Burton tussen dit geweld nog aandacht kan krijgen om zijn waarschijnlijk te dure (kleine schaal = duur) elektrische sportwagen op 2CV-basis (dat klinkt slecht voor ‘buitenstaanders’) aan de man te brengen.
    Desondanks wens ik ze veel succes ermee!

    Login om te reageren
  6. Omar Pasha zegt

    27 februari 2008 om 22:28

    Ergens anders heb ik gelezen dat het een Burton is :S

    Login om te reageren
  7. Bruce zegt

    27 februari 2008 om 22:30

    Leuk ding zeg!!! Hopenlijk blijft het niet bij een ontwerp en gaat ie echt in productie.

    Login om te reageren
  8. Citrofiel zegt

    27 februari 2008 om 22:30

    Sorry, lees nu het bericht pas. Hier staat toch wel wat anders dan op autoweek. Daar staat dat het een elektrisch aangedreven voertuig wordt op basis (chassis) van de 2CV. Het uiterlijk zal een combi worden van het oude Burton ontwerp, en een aantal gewichtsbesparende maatregelen van de Elementz. Verwacht dit ding iig niet zo op de weg!!

    Even voor de nitwits :P , de normale Burton:

    Login om te reageren
  9. Citrofiel zegt

    27 februari 2008 om 22:32

    @ Omar; Het staat niet in de titel, maar het blijkt wel uit het artikel: “Het huidige model van Burton is al sinds 2000 op de markt dus hopelijk nemen ze dit concept in productie.” Het gaat dus idd om een Burton.

    Login om te reageren
  10. Klassiekerrally zegt

    27 februari 2008 om 22:32

    Ik was erg enthousiast tot ik las dat de basis een 2CV platform zou moeten worden.
    Dit ontwerp verdient in mijn ogen iets dat meer exotisch is… Erg fraai verder!

    Login om te reageren
  11. Citrofiel zegt

    27 februari 2008 om 22:33

    @ Autoblog; Waarom staat hier eigenlijk zo’n compleet ander artikel dan op AW? Ik neem toch aan dat jullie hetzelfde persbericht hebben gekregen… :? Waarom staat hier niets over elektrische aandrijving en zo?

    Login om te reageren
  12. Stukje Nostalgie zegt

    27 februari 2008 om 22:35

    Ik kan het mis hebben, maar volgens mij heb ik de KN-28-DL gisteren en vandaag in Zaltbommel zien staan.

    Login om te reageren
  13. w0o0dy zegt

    27 februari 2008 om 22:37

    Burton wil idd op basis van het 2cv chassis iets met het idee van de Elementz car gaan doen… Je moet het dan waarschijnlijk eerder zoeken in een moderne en lichtgewicht body op het bestaande chassis met veel 2cv techniek.

    Alleen…. ze willen er dus een Electrische kitcar/sportwagen van maken… en dat is nogal een stap voor een klein bedrijfje als Burton (al willen ze wel doorgroeien naar zo’n 400 kits per jaar). Ze gaan met de Hogeschool Arnhem/Nijmegen (hts autotechniek) kijken naar het ontwikkelen van de auto… Leuk idee, ik hoop dat het ook echt wat wordt.

    Login om te reageren
  14. w0o0dy zegt

    27 februari 2008 om 22:38

    @Klassiekerrally, dat is wel een prima basis voor lage kosten en een laag gewicht… dus twee punten op de wishlist kunnen we afvinken, nu de rest nog!

    Login om te reageren
  15. jos zegt

    27 februari 2008 om 22:41

    2CV hahaha, bouw toch zelf een chassis en steek er een motor van een R1 in ofzow

    Login om te reageren
  16. autoblogger zegt

    27 februari 2008 om 22:41

    @Citrofiel: je weet nu toch onderhand wel wie de waarheid spreekt? ;)

    Login om te reageren
  17. dekster zegt

    27 februari 2008 om 22:50

    Wel gek dat hij er een deur in heeft gemaakt :P (zie de inkeping in de “witte rollkooi” ter hoogte van de bestuurder)

    Login om te reageren
  18. Chip zegt

    27 februari 2008 om 22:51

    @ Klassiekerrally

    Precies wat ik dacht. Op een 2CV chassis met maar 40pk is dit wel geinig, maar lang niet zo leuk als een Ariel/Lotus/KTM etc.

    Login om te reageren
  19. Citrofiel zegt

    27 februari 2008 om 22:52

    @ jos; Zoals AW meldt: “Burton-liefhebbers hoeven niet te wanhopen, want de technische basis is en blijft de Deux Chevaux. Die blijft nodig om de Burton goedkeuring voor de openbare weg te verlenen.”
    Als ze zelf iets zouden maken, zou dat heel moeilijk worden met typegoedkeuring en zo. Dan zou het, als nieuwe auto, aan heel veel eisen moeten voldoen, die voor een klein bedrijfje als Burton niet te doen zijn.

    @ autoblogger; Ja, ik weet wie. w0o0dy. :P En hij zegt ook dat het over een elektrische wagen gaat. :P

    @ nostalgie; Zou zomaar kunnen, ik heb het plaatje ook maar van Google af…

    Login om te reageren
  20. Fout zegt

    27 februari 2008 om 22:55

    Cool! Maar platform van de oude 2CV….?! Is er niets anders voor handen? Ziet er trouwens wel ver van street-legal uit, jammer genoeg
    Hopelijk leggen ze er een ‘modernere’ motor in!

    Login om te reageren
  21. Y. zegt

    27 februari 2008 om 23:14

    Jammer alleen dat de Europese Commissie bezig is om de ‘Britse route’ voor het relatief eenvoudig goedgekeurd krijgen van kitcars (de zgn. SVA) zo tegen eind 2009 af te sluiten…

    Login om te reageren
  22. donstil zegt

    27 februari 2008 om 23:35

    Leuke car

    maar zodra er weer 2cv rommel gebruikt gaat worden val ik in slaap,

    Login om te reageren
  23. chefke zegt

    27 februari 2008 om 23:42

    @ Citrofiel en W0o0dy

    Thanks! Ik heb jullie info nog even in het artikel verwerkt.

    Login om te reageren
  24. lincoln zegt

    27 februari 2008 om 23:46

    @alleen .. veel onderdelen voor de 2CV worden NIEUW in nederland gemaakt .. waaronder ook het chassis .. sterk solide en verzinkt ..
    ben al een aantal keer in de fabrieken hier geweest ..
    met de originele drukpersen van citroen .. en die zijn oud zwaar en maken een hoop kabaal ..

    Login om te reageren
  25. bram zegt

    28 februari 2008 om 00:01

    Het valt me op dat er steeds meer aanbieders komen van lichtgewicht monstertjes die totaal onpraktisch zijn maar fun to drive. En er is nog meer op komst!

    Login om te reageren
  26. vincent zegt

    28 februari 2008 om 08:11

    Beste Rob,

    Wat kost zo iets?

    Login om te reageren
  27. Incognito zegt

    28 februari 2008 om 10:36

    Okay, even de feiten op een rij;

    – Hij is ontworpen door een plastic expert na etenstijd.
    – Op basis van een 2CV.

    Eh..

    Login om te reageren
  28. Baloni zegt

    28 februari 2008 om 12:33

    Wij Nederlanders zijn echt slecht in auto’s maken. Serieus. Speykers zien er ook echt verschrikkelijk dom uit echt raar. Nederland moet een keer een beetje normaal automerk gaan krijgen. Die een beetje normale auto’s maken want ik schaam me gewoon voor deze crap!

    Login om te reageren
  29. Skyline.. zegt

    28 februari 2008 om 12:40

    Ik vind hem echt vet!

    Login om te reageren
  30. JP West zegt

    28 februari 2008 om 12:55

    Mijn zoontje vindt dit mooi. RC antennetje erop en het is net een mudcrusher van LEGO. Doe mij toch maar die Guigiaro Quaranta dan.

    Login om te reageren
  31. yannickh zegt

    28 februari 2008 om 13:14

    shit, om dit met solidworks te maken… 1 woord : RESPECT!!

    Login om te reageren
  32. N!SS@N zegt

    28 februari 2008 om 13:30

    Leuk karretje… Maar uiteraard geen partij tegen de Atom… Maar das logisch…

    Login om te reageren
  33. tss68nl zegt

    28 februari 2008 om 13:58

    @yannickh

    Nou, volgens mij is dat redelijk straightforward om te maken met solidworks. Dat is namelijk waar het programma voor bedoeld is: engineering.

    Wat ik me wel afvraag is of ze dit ding ook echt gebouwd gaan krijgen, met fatsoenlijke rijeigenschappen. Onderstel van een 2CV voorspelt niet veel goeds, en volgens mij is men nog niet verder dan uberhaupt deze solidworks tekening.

    Login om te reageren
  34. wimpie zegt

    28 februari 2008 om 14:47

    made in Holland

    Login om te reageren
  35. The Honda Spirit zegt

    28 februari 2008 om 16:39

    en wij maar zeiken over de kopierende Chinezen….

    Hopelijk komt ie wel met een Type R blok.

    Login om te reageren
  36. Je Oma zegt

    28 februari 2008 om 20:24

    En dit moet een auto gaan worden?? :O Nah… Niet echt mijn smaak… Lijkt meer een opgevoerde buggy… :|

    Login om te reageren
  37. fred jansink zegt

    28 februari 2008 om 22:23

    Commentaar is niet van de lucht vooral van nietkenners van de burton, ga eerst eens naar hun site voordat je kritiek hebt en denkt dat het zo maar weer een bedrijfje is.
    Kritiek geven zonder kennis ? fantastisch zeg

    Login om te reageren
  38. danny zegt

    2 maart 2008 om 10:19

    dit is gewoon een concept car

    Login om te reageren
  39. job keupink zegt

    2 maart 2008 om 11:03

    Kijk wat deze man schrijft:

    Baloni schrijft (28 February 2008 om 12:33 ):
    Wij Nederlanders zijn echt slecht in auto’s maken. Serieus. Speykers zien er ook echt verschrikkelijk dom uit echt raar. Nederland moet een keer een beetje normaal automerk gaan krijgen. Die een beetje normale auto’s maken want ik schaam me gewoon voor deze crap!
    —————————————————————————————
    Hij heeft totaal geen verstand van auto’s, nederlanders werken over de hele wereld, aan de kwalitatief beste auto’s die er zijn. Als er op Nederland er nu een bom zal vallen,valt de hele autoindustrie om. wist je trouwens dat alle bouten enzo in een klein fabriekje in nederland worden gemaakt… En speyker is spyker, domme aap. Het is alleen jammer dat er een 2cv blokje inkomt, ik had liever een vr6.

    Kallem

    Login om te reageren
  40. Juppe zegt

    2 maart 2008 om 11:58

    Oke, misschien ff wat extra info voor velen:

    Dit is dus een inzending voor een ontwerpwedstrijd.
    De ontwerpwedstrijd was niet van Burton, maar van Solidworks (of eigenlijk de Nederlandse importeur/leverancier). Ze hadden een onderwerp nodig, en Burton vond het wel een leuk idee.
    Tot zover dus. Er zijn geen plannen voor productie, en een elektrische aandrijving lijkt me ook sterk, aangezien ze dan een type goedkeuring moeten regelen. Wat nu dus niet hoeft, waardoor de Burton goedkoop is/kan blijven. Misschien zijn ze wel met wat onderzoek, of een of ander leuk project met een hogeschool bezig, maar dit heeft iig niks met dit ontwerp te maken.

    Login om te reageren
  41. brusk zegt

    2 maart 2008 om 12:46

    hoeveel kost die ?

    was die maar voor kinderen :(

    Login om te reageren
  42. meisje zegt

    2 maart 2008 om 15:02

    ziet er wel vet uit…vraag me af of het ook lekker zit…

    Login om te reageren
  43. dudelord zegt

    2 maart 2008 om 16:57

    zielig zijn de mensen die denken dat ze een “nieuwe” auto hebben gemaakt, ze hebben hem gewoon wat aangepast, de bedenkers zijn wel zielig zeg

    Login om te reageren
  44. dudelord zegt

    2 maart 2008 om 16:59

    http://www.cplracing.co.uk/htmlarea/uploaded/Turbo%20atom%20finished%20002.jpg

    lijkt wel erg veel op die van de link niet?

    Login om te reageren
  45. BMW Driver zegt

    2 maart 2008 om 17:36

    Mensen mensen mensen………………..

    Wat een commentaar weer allemaal. Presteer zelf eerst eens wat voordat je commentaar geeft op een ander.

    De beste stuurlui staan immers altijd aan wal.

    Login om te reageren
  46. Burtonbouwer 427 zegt

    2 maart 2008 om 21:22

    Ik wil wel zo’n kitcar bouwen op basis van een correct opgeknapt chassies van een lelijke eend !
    Lijkt mij een gigantische uitdaging.

    Login om te reageren
  47. thimooss zegt

    2 maart 2008 om 22:26

    super mooie auto, allleen zou die bruikbaar zijn in nederland?
    met al dat regen en wind!

    Login om te reageren
  48. pieter zegt

    16 maart 2008 om 12:54

    Wat een lelijke wagen zeg ( als je t een wagen kunt noemen) Dat is nou net waarom de Nederlandse auto disign niet van de groend komt, te weing fantasie. Het enige Hollandse merk dat het een beetje goed doet is Spyker….maar die zijn ook niet echt wow

    Login om te reageren
  49. crazy_dutchy zegt

    6 augustus 2008 om 13:09

    Als die wagen uitkomt zoals hij nu is koop ik gelijk eentje en als er ook een hayabusa motor in kan.

    Login om te reageren
  50. niet weer he zegt

    23 januari 2009 om 09:12

    @ fred jansink

    tjeee..moet nu alles nep zijn in je leven? Zelfs de auto..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North