
In 2012 komt hij er dan eindelijk. De nieuwe Dodge Viper. Het zou gaan om een kruising tussen de Alfa Romeo 8C en de huidige Viper. Tijdens een fanclub-bijeenkomst met 800 Viper-fanaten in Salt Lake City werd alvast het nieuwe logo gepresenteerd. Maar eigenlijk mogen we dat nog niet zien.
Mobieltjes en camera’s waren strikt verboden tijdens de bijeenkomst, maar ze konden niet voorkomen dat het nieuwe logo uitlekte. En wat kijkt ‘ie lief, ehh, boos, de welbekende Cobra. Ook stond er een auto afgedekt door een doek. Iedereen ging er vanuit dat daarondre de nieuwe Viper stond, maar het bleek later om een Ferrari 599 te gaan. Goeie grap, Segio! Wel mocht iemand van de Viper Club of America de nieuwe supercar van Dodge alvast bekijken, en hij omschreef de next-gen Viper als volgt (bron: Dragtimes):
As I looked at it slowly turning on the turntable, you could see from the front end that it was much more sophisticated then before. Brake ducts were apparent in the front grill. Use of LEDs for lights PLUS the round fog lamp that we have been accustomed to seeing, was changed to all LEDs because of Sergio wanting an updated look. The hood swept down deeper like the Shelby Series 1, but towards the front, there was an aggressive hood scoop. Moving towards the back, there were 2 vents, one on each side that was located right behind the door. The rear of this car was all GTS, with use of rear valance, plus use of LEDs as well for the rear lights. The rear panel looked almost like an Astin Martin too, combined with a similar shape of the Maserati Gran Turismo.
Hieronder het oude logo, dat gewoon een omgekeerde Daffy Duck is.






Comics-kitsch as usual.
een logo hoort simpel en strak te zijn. Deze is een beetje druk maar wel mooi. Bovendien is het toegestaan om twee keer te kijken naar het logo van een supercar.
@Laue:
Chrysler heeft een reputatie met dergelijk logo’s
het Dodge Super Bee logo

het Plymouth Roadrunner logo
@six-trey:
)
dat zijn “Type” / “uitvoerings” logo’s maar het klopt dat amerikanen vaker een drukker logo hebben en vaker aanpassen dan Europeanen (paar uitzonderingen) ik gooi er ff een zwaar old skool logo tegenaan:
Asymmetrisch, bleh. :(
Lijkt meer een logo voor een trucktransport bedrijf.
Cobra Logistics B.V. ofzo :?
Die 599 staat er niet voor niets…Ik gok zomaar dat ze de motor of andere onderdelen, zoals een bodemplaat, van die auto gaan gebruiken voor de Viper. :)
Het nieuwe logo ziet er wel leuk uit.
@WinZ: Motor lijkt mij uitgesloten, te gesofisticeerd en dus te duur voor de Viper.
Mooi hoor… :|
De nieuwe viper een omgekatte 8C… :( :( :( :( ik had liever een SLS basis gezien..
een Viper is een adder, geen cobra
Dat logo laat mooi zien wat er allemaal mis is met de Viper.
Sjonnie-stijl to the max.
Vond de oude beter, maar goed, gaat om de auto niet om een logo.
Nice, nu nog die nieuwe Viper.
Dus… lijkt me meer de huisstijl van een willekeurige aartsrivaal van Inspector Gadget dan de badge van een sportauto. Het oude logo was ook al wat kitscherig maar dat liet nog iéts aan de verbeelding over.
Ik mis op de achtergrond de vlammen en vrouwen in hotpants die je naam gillen als je langs komt rijden in je nieuwe Dodge Viper.
@john:
in tegenstelling tot het logo zou ik die vrouwen dan weer wel leuk vinden ;-)
Wat???? Niet getipt door Laue? :P
@Rob:
Ben aan het werk, bovendien kreeg ik ook geen vermelding van de laatste 2 tips + mijn tip over de nieuwe charger is ook nog niet geplaatst. ;)
@Laue: Nieuwe Charger?! klinkt interessant!!
DC Comics presents…. SNAKE-MAN!
Nee, serieus, leuk logootje, maar verre van tijdloos. Bij de daaropvolgende Viper wordt het dus weer een nieuw logo. Of misschien weer het oude.
I prefer Daffy Duck…
laten we deze niet vergeten:
)
en
Wat moet je nou zien in dat omgekeerde logo, had de Ford Shelby niet ook een ”Cobra”.
Sergio zet straks gewoon een Amerikaanse Ferrari op de markt ..
en jullie maar lachen om een logo,tje ..
Valt best mee… maar is iets te druk naar m’n goesting….
Het vorige vond ik beter..
Het logotje is mij niet ‘strak’ genoeg, maar who cares als ie straks op een beest van een auto zit!!
@Stuko:
jama de geruchten gaan dat het op basis van een 8C is. Ik ben allergisch voor alfa :?
Eerst maar afwachten of het echt een 8C wordt met wat kleine aanpassingen of gewoon een compleet nieuw uitziend model op het 8C onderstel e.d.. tja dat logo.. ik zou er de auto niet voor laten staan als de auto geslaagd blijkt hoor
Ik zag er ook niet meteen de gelijkenis in totdat ik ze naast elkaar zag.