Parkeren is weer slinks duurder geworden
Knaken zat voor drie plekken

No shit Sherlock! Of dacht je soms dat parkeerruimte ooit goedkoper werd?
Belangenbehartiger Detailhandel Nederland deed een parkeertest en kwam er achter dat de relatieve parkeerprijs in een aantal gemeenten aardig is gestegen. Vandaag verschijnt er een rapport, maar ze waren zo aardig om de jongens van de Telegraaf alvast een kijkje hierin te gunnen.
Aangezien de parkeertest een jaarlijks terugkerend fenomeen is hebben we ook vergelijkingsmateriaal met vorig jaar, en wat blijkt: zelfde resultaat. Een jaar geleden was de verhoging al even slinks als nu, door hetzelfde bedrag te rekenen voor minder minuten parkeertijd. Dit is vergelijkbaar met de tabaksindustrie die hun rookwaar kleiner verpakt in plaats van een absolute prijsverhoging door te voeren. De consument denkt het zelfde te betalen, maar is wel sneller door zijn voorraad heen.
Bij twee van de drie onderzochte parkeergarages is een stijging waarneembaar, tot wel 20 procent. De facto komt het er op neer dat begrotingstekorten van gemeenten op deze manier mooi aangezuiverd worden. Het is natuurlijk het goed recht van een uitbater om zijn prijzen op te hogen, maar erg transparant kan je deze manier niet noemen.
De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) komt in een reactie met de gebruikelijke blabla van Openbaar Vervoer, stimulans dit, alternatief dat. Erg leuk als je in een miljoenenstad woont met een perfecte OV-dekking, maar niet van toepassing op een heel land.
Wilt u nog weten waar u er het bekaaidst van af komt? In Arnhem, waar parkeergarage Langstraat als een van de smerigste parkeergarages van het land wordt bestempeld. Of het hier gaat om een stinkende parkeergarage of de mate van uitzuigerij wordt er niet bij vermeld. Vanuit simpel marktdenken zou je kunnen zeggen: waar weinig ruimte is, gelden hoge prijzen. Als parkeerruimte een schaarser goed wordt zullen de prijzen ook stijgen, zo simpel is het. Maar zuur voor je portemonnee is het wel natuurlijk.




