• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Peugeot 307 CC Hybride

Auteur: Wouter, gepost 16 februari 2006 om 19:18 – 11 Reacties

" class=


Kijk dit is mooi, in een model worden drie hypes gecombineerd. Een mooi oranje kleurtje, een stalen klapdak en een diesel hybride. De techniek lijkt tegenwoordig meer voor niets te staan.

Een maandje geleden kondigden Peugeot en Citroen aan dat ze werkten aan diesel-hybrides en nu lijkt Peugeot er voor te gaan ook daadwerkelijk zo’n model in productie te nemen. In de 307 CC Hybride wordt de 110 pk sterke 1.6 HDiF-motor gekoppeld aan een elektromotor met een vermogen van 30 pk. Daarmee wordt de hybride net zo sterk als 307 CC 2.0 HDI en heeft dus vergelijkbare prestaties zoals een sprint naar de 100 in 11 seconden. Het gemiddelde verbruik is echter nog lager en komt op slechts 4,1 liter per 100 km (ongeveer 1 op 25 dus).

Peugeot heeft gekozen voor een zogenaamde parallelle hybride-aandrijving. De verbrandingsmotor wordt daarbij vooral gebruikt om de auto in beweging te houden en de elektromotor is gemonteerd tussen de verbrandingsmotor en de versnellingsbak. Er is wel een gewone handbak, maar je hoeft niet te koppelen dankzij de 2-Tronic versnellingsbak mechanisme.

Zoals het hoort wordt de bestuurder voortdurend geïnformeerd over de werking van het systeem door middel van het display op het dashboard. Dat soort gadgets schijnen trouwens voor een belangrijk deel het verkoopsucces van de Prius te verklaren. Sommige mensen kunnen er namelijk enorm enthousiast van worden.

Ook interessant!

  • Diesel levert keihard in, gaat nek aan nek met hybride
    Diesel levert keihard in, gaat nek aan nek met hybride
  • Video: Porsche 911 met hybride technologie gesnapt
    Video: Porsche 911 met hybride technologie gesnapt
  • Peugeot 208 PSE
    Peugeot 208 PSE wordt eerste leuke Hot Hatch EV?
  • Peugeot 308 SW is even wennen
    Peugeot 308 SW is even wennen

Nieuwste artikelen

  • Hoeveel zakelijke youngtimers zijn er eigenlijk?
  • Duurste Nissan van Marktplaats kan er maar eentje zijn
  • WTF: Invalidenplek rondom auto geverfd, parkeerder krijgt toch boete
  • Autoblog-lezer bezoekt prachtige verzameling
FacebookTweetPinLinkedIn

307, Diesel, Hybride, Peugeot

Vorig bericht: « Nieuwe spyshots Ford Focus CC
Volgend bericht: Video’s van de BMW Z4m Coupe »

Lees Interacties

Reacties

  1. dimi zegt

    16 februari 2006 om 20:04

    prachtig, enkel jammer dat merken zoals audi, volkswagen, bmw en mercedes hier nog niets te bieden hebben

    Login om te reageren
  2. dekster zegt

    16 februari 2006 om 20:46

    audi is bezig aan een Q7 hybird
    maar ze mogen hun hybrides houden als ik een auto koop gaat het om de prestaties
    leuk voor mensen die gwneen auto willen om van punt A naar B te gaan

    Login om te reageren
  3. Alwood zegt

    16 februari 2006 om 22:35

    ik snap écht al die hybride ophef niet?!

    1. waarom neem je niet gewoon een zuinige auto zonder kilo’s accu’s?
    2. waar zit em de energiewinst?! de motor moet het grootste deel van de accu’s opladen, dus dat kost extra energie en na de verbranding krijg je écht geen hoger rendement door het in electriciteit om te zetten. als ze efficient willen zijn waarom remmen ze dan niet 90% op de electro?
    3. waarom werken ze niet aan verbrandingsmotoren met hoger rendement zoals bmw die de warmte wil omzetten in stoom etc… of de Cylyndrical Energy Module, vooral de laatste vind ik een interessant concept.

    en dan vraag ik me al helemaal het nut af van een Q7 hybrid!!! dan rijdt ie 1/8 ipv 1/7, so what! het blijft een v8 met niet geringe inhoud en heeeel veel gewicht.

    Login om te reageren
  4. w0o0dy zegt

    16 februari 2006 om 22:45

    door de combinatie van electro motoren, accu’s en een verbrandingsmotor kunnen fabrikanten het motormanagement zo afstellen dat het rendement hoger is dan zonder de electromotor. In plaats van meer benzine instpuiten om meer koppel bij lage toeren op te wekken kun je bijvoorbeeld het hoge koppel van de electromotor gebruiken. Je vangt dus de zwakke plekken van de verbrandingsmotor op en daarom is het rendement (van de verbranding) hoger. Door een minder zware belasting van de verbrandingsmotor kan ook nog eens minder warmte worden opgewekt en ook daar win je dus wat aan rendement. Het is dus niet zo onzinnig.

    Login om te reageren
  5. Alwood zegt

    16 februari 2006 om 22:50

    ok, doet me wat positiever denken over de prius. dan snap ik alleen nog niet waarom ze het met een lexusRX of een q7 doen. al helemaal de v8 van audi levert genoeg koppel bij lage toeren en verbruikt toch veel. de energie die je hier bespaart lijkt me dan pure mode en weinig met het milieu te maken hebben.

    (vind ik iig opgaan tot ze die v8 1:12 laten draaien of zuiniger)

    Login om te reageren
  6. Alwood zegt

    16 februari 2006 om 22:54

    wat dat motormanagement betreft denk ik trouwens dat een beheerst rijder met een vergelijkbare auto zonder electronica(gewicht) niet ver naast dat van de prius hoeft te zitten, voor al die computers en besturing van van alles en nog wat is steeds meer energie nodig niet?

    ik zou wel een 80km/u test willen houden tussen prius en oudere civic oid. :-P

    Login om te reageren
  7. w0o0dy zegt

    16 februari 2006 om 23:01

    bij de RX4…. van Lexus geld dat de uitstoot van schadelijke stoffen de grootste reden is voor het ontwikkelen van de auto. Ieder merk moet in Californië een bepaald % aan low emission voertuigen op de markt brengen. En Lexus heeft gedacht een dure dikke auto als de RX met hybride techniek goed aan mensen met wat centen kwijt te kunnen en tegelijkertijd kunnen die mensen dan beweren dat ze een milieuvriendelijke SUV hebben…. (denk aan filmsterren enzo….)

    idd is een goed gereden honda bijvoorbeeld ook erg zuinig, alleen…. zo rijdt bijna niemand dus in de praktijk valt het tegen en in de uitstoot statistieken kom je dus ook niet zo gunstig uit als met een Hybride…. tja het “Milieu-image” is beangrijk tegenwoordig..

    Login om te reageren
  8. Alwood zegt

    16 februari 2006 om 23:06

    ok dus het is de schuld van de amerikanen :-P net als al die lelijke bumpers op die mooie klassiekers!

    ik zou willen dat het milieu image zich eens naar de industrie en stads bestuur verplaatst, maar dat wordt allemaal een beetje off-topic :-S

    dus, vooral meer mooiere snellere autooos >-)

    Login om te reageren
  9. reli zegt

    9 mei 2006 om 20:12

    Het nieuwe Golf heeft een gemiddelde verbruik lager (4.8l/100km) zonder hybride….zo…is allen de advertentie voor rijke mensen!!

    Login om te reageren
  10. Pascal zegt

    6 mei 2008 om 15:09

    PSA zou beslist hebben om dit hybride systeem niet op de 307/308 en C4 te brengen, maar wel op de wagens die zich een klasse hoger in het gamma bevinden!
    Dit omdat het te duur zou uitkomen om het in deze lagere klasse te gebruiken, eerlijk gezegd vind ik dit een heel spijtige zaak.
    Als je ziet waar ze de laatste tijd mee bezig zijn, dan kan je enkel besluiten dan PSA slecht bezig is!

    Login om te reageren
  11. Ghislaine zegt

    17 september 2009 om 12:08

    Nog veel meer nieuwe peugeot hybride auto’s http://www.hybrideauto.eu/peugeot.html
    Vooral de rcz is gaaf!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North