Het doek is nog maar net van de nieuwe F10 5-serie af of de tjoenurts staan alweer in de rij om hun ding te doen met de nieuwe sedan. Nu kan iedereen wel een nieuw spoilertje of velgje monteren, maar de mensen van Racing Dynamics zijn íets verder gegaan.
De tuner uit Aken houdt zich specifiek bezig met de 535i en de 550i, de benzine-topmodellen dus. De 535i met geblazen zes-in-lijn krijgt draagt de naam R35 en heeft maar liefst 410 pk onder de kap; ruim 100 meer dan de standaardversie. Het koppel schiet omhoog naar 530 Nm. Dankzij dit kuurtje sprint de auto in 5,3 seconden naar de 100, een verbetering van 0,7 seconden. De topper is de R50S, die de 550i als basis heeft. In fabrieksuitvoering levert deze twinturbo V8 407 pk, maar wanneer Racing Dynamics ermee klaar is hebben we het over maar liefst 620 pk; goed voor een top van 340 km/h! Nou BMW, kom maar op met je M5.
Beide auto’s worden uitgerust met een volledig nieuwe uitlaat en een differentieel dat varieert tussen 0-80% sper. Ook wordt het onderstel herzien, met nieuwe gasdempers rondom (achter instelbaar) en een verlaging van 35 mm. Ook optisch gebeurt er natuurlijk het een en ander; rondom vinden we wat plastic extraatjes en het interieur kan naar smaak worden ingericht met koolstofvezel of hout. De 21″ velgen zijn uit één stuk gesmeed.
Binnenkort maakt Racing Dynamics meer details bekend over deze lekkere hapjes. De foto is klikbaar voor een groter formaat.
Met dank aan Cameron voor de tip!





Zo, netjes hoor! Een topsnelheid van 340 km/h in een sedan is niet niks!
Jemig, dat is abnormaal veel vermogen…die RS6 kon die 580 al niet kwijt met quattro, deze 5-serie is verre van handelbaar voor een beginnend bestuurder ! ;-)
De M5 krijgt feitelijk dezelfde motor (twinturbo V8), maar die zal niet aan die PK’s komen, sure hell not ! 555 PK zoals in de X5M en dan wellicht ietsje meer…Maar ook de nieuwe M5 is dus weer te tunen, en dan zit je ras op 700 PK.
Wat een verschrikkelijk mooie bak die nieuwe 5-serie! Ik ben ook erg benieuwd naar de M5, bij dit soort tuners twijfel ik altijd een beetje aan de betrouwbaarheid!
@1′er Reihe:
Met de betrouwbaarheid is niets mis:) Je krijgt ook de volledige BMW garantie RD auto’s worden overgins onderhouden en verkocht door onze BMW dealer. Ik denk dat andere BMW dealers dat ook doen:-). Dus daarvoor hoef je echt niet te vrezen:)
Op de velgen na is dit een hele mooie auto qua uiterlijk, ben benieuwd naar de kosten van dit alles.
Nog redelijk beschaafd voor een tuner. Wat is die 5 mooi zeg!
Off-topic: Wat een domme advertentie hiernaast zeg: “Met een arm om je vriendin heb je geen SUV meer nodig.” :mrgreen:
Prima geslaagd en ziet er lekker opgefrist uit. alleen die uilaatjes en achterfront? Een beetje Audi S6-achtig..
Voor de rest niets dan lof! (Vooral de velgen..)
ben het niet eens met de geenstijler (reaguurder)
Die velgen vind ik juist prachtig staan. En er zit ook een mooie lijn in.:D Zijn er ook foto’s beschikbaar van de voorkant??
620pk en “maar” 340km/u en nog zijn er lui die beweren dat de M5 330 haalt… tuurlijk want deze is vast een stuk minder gestroomlijnd.
@wo0ody: Volgens mij was 309-310 km/h de top voor een standaard M5. Ja, als men gaat klooien met de afstellingen ga de Bimmer vanzelfsprekend harder, maar 330?
Op de teller misschien. :)
Doe mij maar een 550 met die Racing Dynamics kit. Maar dan zonder die uiterlijke opsmuk.
De nieuwe 5-serie zal een super wagen zijn om te rijden. De M5 zal de beste in zijn klasse worden.. maar eerlijk gezegd ben ik er nu al op uitgekeken betreft design.. Elke keer als ik de nieuwe Saab 9-5 zie of de Massarati Quattroporte Gt S bijv. word ik nog steeds blij haha.. Maar goed ik denk dat ik de enigste ben hier..
@Benz.
de E60 M5 haalt inderdaad de 330 (zonder begrenzer)!
en als we het nou over een Benz hebben…..
de S65 AMG heeft 612 pk en een top van 320 ! ;)
@gpower: de S65 amg moetje ook niet vergelijken met M5 je moet M5 vergelijken met E63 amg -,-
mjh ontopic: nice done Racing Dynamics.
Ik vind het erg jammer dat BMW tegenwoordig bijna al haar motoren uitrust met turbo’s. Voor de kleinere en zuinigere motoren is dat heel erg slim en handig maar ik zou liever een ongeblazen topmodel zien voor de 5-serie. Dat heeft toch een mooiere sound en een vloeiendere vermogensopbouw. Bovendien vond ik die V10 gewoon heel erg lekker klinken, dus liever weer een ongeblazen tienpitter in de M5. Voor de 550i het liefst een atmosferische V8, maar dat idee zal wel niet door de milieu-afdeling komen.
@gpower: Nee, dat is niet waar. Nogmaals, dat er 330 op de teller staat wil nog lang niet zeggen dat DAT de werkelijk waarde is. Ten tweede zegt zelfs BMW dat de M5 zonder begrenzer hooguit 310 loopt en als er met de afstellingen geknoeit wordt omdat dat te kunnen realiseren is de auto NIET meer standaard en dat was mijn punt.
Tja wat héb je er aan? Een 5-serie met dikke motor is al snel genoeg en heb je al die power nodig om elk stoplichtsprintje te winnen..?
@Ahura: inderdaad, 306 pk uit die 6-cilinder is genoeg hoor, voor zo’n wagen. Tuurlijk is het leuk, maar in dit geval overbodig. als je zo nodig 30-35% vermogenswinst wilt maken, doe dat dan bij een 523 ofzo, en niet de 535.
Offtopic: komt er ook weer een 520? of blijven het alleen maar grote zescilinders?
Geweldige auto, die nieuwe 5-serie!
Maar dit vind ik weinig toevoegen. Turbomotoren zijn nu eenmaal makkelijk op te voeren. Een merk als BMW zorgt zelf voor een motorblok met een bepaalde balans tussen vermogen, koppel en souplesse die bij het karakter van de auto past. En zo’n tuner haalt er dan veel meer pk’s uit… Dat is leuk, maar gaat ten kosten van de overige rij-eigenschappen van zo’n auto… en ten kosten van de levensduur van zo’n motorblok.
Lijkt me geweldig om een dagje in te rijden hoor, een 5-serie met 620 pk. Maar ik zou het nooit kopen (als ik het geld had gehad…).
E60 M5 heeft een top van 312km/h GPS.
hebben ze er al eentje dan waar dit alles is ingebouwd? Of is het gewoon grootspraak gebaseerd op het huidige spul?
en zitten ze zometeen met een uitlaat en een differentieel die niet passen? :mrgreen:
Tuner uit Aken??
Racing Dynamics S.p.A.
Headquarters
via Bigli, 15
20121 Milano
Italy
Iemand moet eens een bommetje gooien in die verdorven rij van dito tuners. Net zoals je strontvliegen verjaagt…
@ Benno
Is idd Italiaans.
Klinkt als een betere deal als een echte m5, meer power, rijdt wss even goed, vermoedelijk zelfs een stuk sportiever.. Goedkoper.. En uiterlijk ziet het er nog beschaafd uit ook!
5.3 sec naar 100 da’s toch een tegenvaller met 620pk de vorige m5 doet het sneller alleen de top is hoger maar dat gebruik je bijna nooit met een wrx sti heb je gelijkaardige bruikbare prestatie’s voor een fractie van de prijs ,ik vind het niets
@bpc: 5,3 met de 535 ja. Wat Erik zegt :-)
Zoo! die velgen wil ik ook wel onder mijn bmw hebben:D en lekkere specificatie’s!
nice, maar velgen zijn veelste groot,
@bpc Lezen wat er staat.
net een drie serie zo van driekwart achteren…
prestaties zijn bizar…
@integralechubasco: het was ook de bedoeling van BMW om hem meer op een grote 3-serie te laten lijken, dan op een kleine 7, kan alleen even niet zo snel vinden waar dat ook al weer stond…
@integralechubasco: Ben blij dat jij het zegt, zelf zou ik het niet durven zeggen ivm fanboy hate. Maar jammer vind ik het wel, niet echt onderscheidend design zo, gaat de Audi kant op… :(
Over de prestaties: dat zijn waarschijnlijk schattingen want volgens mij hebben onze vrienden van Racing Dynamics alleen nog maar de brochure van de nieuwe fünfer in handen gehad…
Ik ben zeer benieuwd hoe die in het echt zal zijn, dit belooft veel goeds. BMW aan top!
netjes!!!
hou niet van bmw
@CL65 amg: Nee precies.. Een M5 is geen partij voor de Biturbo V12.
Best mooi gedaan!
Lekkuuuuhr!!!
Ziet er prima uit, alleen die velgen lust ik niet. Veur de rest niet teveel uiterlijk vertoon, en die matte verf.. zit ook op mijn fiets!!
Zonder meer de absolute top ! Niet teveel bla bla… gewoon tuning zoals het moet zijn. ! Adembenemende prestaties met verfijnde afwerking!
@C6_R
Ach fanboyism… op het moment dat je ontkent eraan mee te doen maak je je eraan schuldig… lastig begrip.
BMW kan niet anders dan aan het audi spelletje meedoen. De wet van de meest verkopende merk is hier van kracht. Voorlopig vindt ik BMW de mooiere auto’s maken, maar voor karakter moet je toch zuiderlijker zijn of overzee… :)
@CL65 amg///
ik vergelijk m5 niet met s65.
ik heb het over 65 amg maakt niet uit of cl65 of s65 of sl65.
65 amg(612pk) 550i(620pk). ;)
er wordt gediscusiëerd over pk en snelheid.
Lekker bezig hoor! ben benieuwd als ze leverbaar worden wat we dan voor moois op de weg gaan vinden!
Zon 550i is zeker al een hebbedingetje goeiendag zeg!
535i is ookal top hehe. Tijd dat ik de lotto win!
Zeker netjes. 620Pk moet zeker wel goed te doen zijn. Nu mag BMW wel met een goed antwoord voor de M5 komen, maar je heb altijd baas boven baas.
Lekker hoor!
Goede specs en prachtige velgen! Ik neem hem;)
het ding is nog niet uit of ze weten al hoeveel pk die gaat leveren na tuning? Okay je hebt de X6M motor als voorbeeld, maar moet er niet getest worden met een daadwerkelijk model?
Wel een gruwelijk mooie bak.
Tuner uit Aken? Tuner uit Milaan zeker? ;-)
@ Gpower:
Jij denkt dat het niet uitmaakt of dezelfde motor een CL, SL, of S-klasse moet voortsleuren? Iets met gewicht ofzo? ;)
OnT: Schitterende auto! Velgen 2 maatjes kleiner en ik ben koopman (als ik het budget had gehad).
“Nou BMW, kom maar op met je M5”??
Niets van dat, ik wil deze! :)
hier data over de nieuwe M5 met tuning resultaat
http://www.ziptuning.nl/chiptuning/Bmw-M5-578-pk.html#header
@dick:
Welke nieuwe M5? De nieuwe M5 is nog niet eens onthuld, laat staan dattie al op de markt is..
De nieuwe M5 Wordt gewoon een beest;)
Ziet er dik uit zo…
Met die velgjes, die dubbele uitlaatpijpjes… Is wel vet!