• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Schetsen van de nieuwe Kia Sorento [updated]

Auteur: RubenBaeten, gepost 25 februari 2009 om 15:20 – 24 Reacties

Kia Sorento?

Teasers zijn hip. De fabrikanten kunnen er hun lol mee op, maar in de volgorde waarin ze de wereld in geholpen worden is meestal wel een zekere logica te vinden. In dit geval is het dan ook uiterst vreemd dat Kia eerst een onduidelijke foto zou publiceren, en vervolgens pas een stel schetsen. Die ook nog aanzienlijk afwijken van die foto. Maar goed, het ziet er in ieder geval geinig uit.

Fanboys opgelet: ex-Audi-ontwerper Peter Schreyer is de man achter deze Sorento, dus niet meteen te hard schelden. De auto hint lichtjes naar de Kue conceptcar die we twee jaar geleden in Detroit te zien kregen en ziet er dus lekker fris uit. Bovendien is het een modern unibody-ontwerp; de huidige Sorento staat nog op een ladderchassis.

Helaas voor de leasers die snakken naar nieuw Koreaans SUV-spul valt de nieuwe Sorento nog niet in Genève te bewonderen, maar pas op de autoshow van Seoul in april. Vlak daarna komt de auto daar op de markt; in de VS en Europa krijgen we ‘m pas later dit jaar. Onder de motorkap vinden we dan een 2,2 liter diesel (Euro5) met 185 pk en 420 Nm, die 1 op 14,1 moet kunnen halen. Op benzinegebied is er een 2,4 liter viercilinder; de 3,8 liter V6 met ruim 270 pk blijft (voorlopig?) voorbehouden aan andere markten zoals Amerika. Een nieuwe zestraps automaat zorgt dat de auto zuiniger rijdt dan met de huidige handgeschakelde vijfbak.

De foto’s zijn klikbaar voor een groter formaat.

Kia Sorento?

Nieuwe Kia Sorento milieuvriendelijk en zuinig

Vianen, 25 februari 2009

– De nieuwe SUV van Kia zal in april in Seoul worden onthuld
– Nieuwe dieselmotor voldoet aan de Euro5-norm
– Meest gunstige brandstofverbruik (14.1 km/ℓ) onder de SUV’s
– Eco Driving System en automatische of handgeschakelde zesversnellingsbak zorgen voor een gunstig verbruik

De opvolger van de Kia Sorento zal uitgerust zijn met een reeks milieuvriendelijke voorzieningen. Kia Motors heeft aangekondigd dat de nieuwe Sorento het eerste Kia-model zal zijn met de volledig nieuwe, milieuvriendelijke dieselmotor. Dit nieuwste Kia-model zal in Korea in april leverbaar worden. Naar verwachting zal de nieuwe Kia Sorento vanaf juli in de Nederlandse Kia showrooms te bewonderen zijn.

Met de nieuwe dielselmotor voldoet de nieuwe Sorento volledig aan de zware Euro5-norm. De dieselmotor voldoet niet alleen aan de milieuregelgeving, die van primair belang is voor de internationale auto-industrie, maar levert ook nog eens hoge prestaties. Dankzij het Eco Driving System en de efficiënte automatische zesversnellingsbak zijn de gebruikskosten en de emissies van de Sorento laag.

De nieuwe Kia Sorento met 2.2 diesel levert een vermogen van 185 pk en heeft een koppel van 420 Nm. Met deze motor heeft de Sorento een brandstofverbruik van 14.1km/ℓ, wat overeenkomt met het verbruik van een middenklasse sedan.

Het Eco Driving System stelt de bestuurder in staat zuinig te rijden. De besparing kan oplopen tot 20%. De automatische zesversnellingsbak zorgt dankzij gewijzigde overbrengverhoudingen voor een lager brandstofverbruik vergeleken met de bestaande vijfbak. Het Eco Driving System en de automatische zesversnellingsbak zijn beide door Kia zelf ontwikkeld.

Kia levert de Sorento met een 2.2 dieselmotor, een 2.4 benzinemotor.

De nieuwe Sorento beschikt over een zelfdragende carrosserie. Deze constructie zorgt voor een soepel rijgedrag, terwijl de binnenruimte groter is. Het lagere voertuiggewicht draagt bovendien bij aan een lager brandstofverbruik. Het resultaat van de configuratie is dat de nieuwste SUV van Kia geschikt is voor de snelweg, het rijden op onverharde wegen, maar ook voor het rijden in de stad.

Cor Baltus, Managing Director van Kia Nederland: “De nieuwe Sorento is zowel zuinig als eco-vriendelijk, zaken die nu en in de nabije toekomst van primair belang zijn. Wij zijn overtuigd dat de nieuwe Sorento na zijn marktintroductie later dit jaar in Europa naadloos het succes van de huidige Sorento zal voortzetten en wellicht zelfs zal overtreffen.”

Ook interessant!

  • Kia Sorento PHEV rijtest
    Kia Sorento PHEV rijtest
  • Kia EV6: eerste EV van nieuwe generatie
  • De nieuwe Kia Sportage pakt een belangrijke primeur
  • nieuwe Kia K8
    Nieuwe Kia K8 limo heeft absoluut géén turbo's!

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

Kia, Schetsen, sorento, teaser

Vorig bericht: « Gespot: Onder de grond
Volgend bericht: Gespot: Hamann G-klasse »

Lees Interacties

Reacties

  1. The_Godfather zegt

    25 februari 2009 om 15:25

    mooi, heeft iets van de Q7. Geduchte concurrent voor zover ik kan zien

    Login om te reageren
  2. Victortje. zegt

    25 februari 2009 om 15:31

    die is groot!
    over het uiterlijk doe ik geen uitspraken i.v.m. uitgescholden worden voor vergelijkinsmongool, terwijl hun juist de echte mogoolen zijn.

    Login om te reageren
  3. Tinus zegt

    25 februari 2009 om 15:38

    ZIJ.. beste Victortje ZIJ..

    Login om te reageren
  4. DRU zegt

    25 februari 2009 om 15:40

    Wat grappig dat men het design van de sorento bij Kia zo serieus neemt. Het is zeker een pet project van een hele goeie projectleider uit Yurp met een goede smaak. En hij heeft dan ook zeker alleen de Sorento als project. Hoe is het anders mogelijk dat alleen de Sorento zo well designed is? En nu de nieuwe weer!

    Login om te reageren
  5. markieanta zegt

    25 februari 2009 om 15:47

    Ff om het wat makkelijker voor Victorretje te maken, volgens mij zit er een Ford embleempje op.

    Login om te reageren
  6. alberto de piento zegt

    25 februari 2009 om 16:02

    Ik begin die SUV’s echt kotsbeu te worden hé.
    Ze hebben echt geen enkel nut want je kunt er maar 5 mensen in kwijt + zijn ze meestal useless off road…

    Login om te reageren
  7. Citrofiel zegt

    25 februari 2009 om 16:04

    Hoezo “Die ook nog aanzienlijk afwijken van die foto.”? Ik vind ze wel op elkaar lijken anders…

    Login om te reageren
  8. jan1666 zegt

    25 februari 2009 om 16:07

    @The_Godfather

    ‘geduchte concurrent’ hij is de helft van de prijs, dus concurreren doet hij zeker, maar of hij nou echt als concurrentie beschouwd mag worden, denk ik niet door de prijs.

    Login om te reageren
  9. Potver7 zegt

    25 februari 2009 om 16:43

    Ik voorspel dat Kia binnen afzienbare tijd zullen worden omgedoopt tot Hyundai. De vorm van de grille is alvast een voorschotje…

    Login om te reageren
  10. Guido zegt

    25 februari 2009 om 16:48

    @ citrofiel.

    Zie jij hier toevallig ook een beetje subaru vormen in?
    verder vind ik dit wel een geslaagd modelletjew op deze foto.

    Login om te reageren
  11. Citrofiel zegt

    25 februari 2009 om 16:54

    @ Guido; Waarom vraag je dat aan mij? Probeer je mij in de ‘vergelijkingsmongoolmodus’ te lokken? :P Dat is je gelukt: Ja, die voorkant absoluut.

    Login om te reageren
  12. Guido zegt

    25 februari 2009 om 17:03

    Haha, nee omat je de vorige keer ook de Jeep vergelijking zag. Maar ‘vergelijkingsmongoolmodus’ klinkt wel erg grof, ik prefereer “syndroom van gelijkenis” :P

    Login om te reageren
  13. jan1666 zegt

    25 februari 2009 om 17:21

    over welke subaru hebben jullie het? de tribeca? (die zag ik vandaag, er stond B9 bij, iets bijzonders?)

    Login om te reageren
  14. Citrofiel zegt

    25 februari 2009 om 17:25

    @ jan1666; De nieuwe Forester. Het B9 is niets bijzonders trouwens, dat was gewoon de naam van het platform, die er voor de facelift op stond. Voor de facelift heette hij B9 Tribeca, na de facelift nog slechts Tribeca.

    Login om te reageren
  15. KamerOlifant zegt

    25 februari 2009 om 17:27

    Zo.. een 3.8 liter V6, zet daar een turbo en een ander uitlaat systeem op en je poept 400 pk uit je Sorento.
    Als tuners hier niet op los zullen gaan snap ik de wereld niet meer.

    Login om te reageren
  16. The_Godfather zegt

    25 februari 2009 om 17:28

    @jan1666
    kbedoel met andere premium-merken, zoals de X3 Q5 GLK…

    Login om te reageren
  17. jan1666 zegt

    25 februari 2009 om 19:14

    @citrofiel:ok ty voor info

    @godfather:zou je dat voortaan iets duidelijker willen doen? ik las namelijkd at kia concurrent is van audi bmw mercedes…thanks

    Login om te reageren
  18. WieAndersDasAuto zegt

    25 februari 2009 om 19:44

    Hij heeft wat weg van een Subaru en een Q5… Je zou het bijna positief kunnen noemen. Maar nee, het ziet er niet verkeerd uit maar het is het nog net niet. Maar KIA gaat met grote stappen vooruit, het zou me dus niks verbazen dat ze over een paar jaar wel een mooi model in hun gamma.

    Login om te reageren
  19. Infiniti 1 zegt

    25 februari 2009 om 20:39

    Ziet er goed uit. Alle nieuwe auto’s lijken wel wat op elkaar. Als je echt een SUV wilt vinden, waarop deze Kia wat van weg heeft kom je uit bij de Acura MDX
    http://www.acura.com/ModelLanding.aspx?model=MDX

    Login om te reageren
  20. Infiniti 1 zegt

    25 februari 2009 om 20:41

    Als je op een amerikaanse website een auto probeert te bouwen wordt bijna altijd om een postcode gevraagd. Gebruik dan 10016 ( New York City)

    Login om te reageren
  21. Esprit_de_Flandre zegt

    25 februari 2009 om 21:10

    “en vervolgens pas een stel schetsen. Die ook nog aanzienlijk afwijken van die foto. ”

    Ik vind het er nochtans zeer goed op lijken. Het profiel dan, Voor- en achterkant is natuurlijk nog niets over te zeggen, maar ik denk dat de ‘schets’ zeer correct is.

    Login om te reageren
  22. frederik zegt

    26 februari 2009 om 13:04

    Ik ben die teasers echt beu. Nu gaan ze het ook al doen voor KIA Sorento’s… Ik vind dit dé ideale kar voor een GTA-spel. Héél anoniem en geen zorgen als je hem langs een virtuele muur schuurt.

    Login om te reageren
  23. mikkiejpower zegt

    26 februari 2009 om 15:21

    @ jan1666 : sorry, ik wil hier geen kwaad bloed zetten, maar jij zou wat beter moeten letten op wat er hier gezegd wordt. godfather reactie was ”mooi, heeft iets van de Q7. Geduchte concurrent voor zover ik kan zien”.

    je ziet toch een punt staan na Q7. al vind hij het op een ferrari lijken, dat maakt niet uit. maar die punt geeft toch duidelijk aan dat zijn q7 vergelijking stopt, en dat hij verder zegt dat hij het goede concurenntie vindt. je bent toch geen ambtenaar, de link valt zelf toch ook wel te plaatsen ;-)

    dus ga aub ff niet de slimpie uithangen, das nergens voor nodig. pak niet alles direct negatief.

    Login om te reageren
  24. jan1666 zegt

    11 maart 2009 om 17:20

    je lijkt wel een docent nederlands.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North