• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Schultz: in 2015 vijf procent minder auto’s in spits

Auteur: sir_smokalot, gepost 16 maart 2011 om 09:48 – 11 Reacties

Fileleed

In een dusdanig dichtbevolkt land als Nederland red je het niet met het neerleggen van extra asfalt (hoewel dit een goed begin is), maar moet je ook kijken naar mogelijkheden om de automobilist tijdens de drukke tijden uit het verkeer te houden. Speciaal hiervoor is het Platform Slim Werken Slim Reizen (SWSR) opgericht, dat gisteren startte. Minister Schultz-van Haegen was uiteraard aanwezig, en ze ontvouwde bovenstaande doelstelling.

Het SWSR is de opvolger van de Taskforce Mobiliteitsmanagement (TFMM). Hierin werd door samenwerking tussen overheden, bedrijfsleven en sociale partners (zeg maar het SER-model, maar dan specifiek geënt op het verkeer) gepoogd de opstoping van de Nederlandse wegen enigszins een halt toe te roepen. Hierin was een grote rol voor de werkgevers weggelegd.

Het SWSR gaat verder waar het TFFM gebleven is, en ook hier zorgen de werkgevers voor de hoofdmoot van de samenstelling. Zij worden aangeduid als de B50, oftewel 50 CEO’s van toonaangevende bedrijven. Wat is de doelstelling? Vermindering van het aantal auto’s op de weg tijdens de drukste tijdstippen. Dit kan worden bewerkstelligd door flexwerken en er voor te zorgen dat de arbeiders eens wat vaker de fiets of het OV pakken, in plaats van hun koekblik.

Daarnaast wordt het overbelaste wegennet verder uitgebreid: volgens Schultz komt er 800 kilometer aan extra rijstroken aan. Verder verdeelt ze tien miljoen euro voor de activiteiten in de jaren 2011 en 2012 gericht op het stimuleren van slim werken en reizen. De helft van het bedrag is voor de SWSR. We zijn benieuwd wat hier uit komt rollen, het initiatief is in ieder geval goed. Wat denken jullie, heeft het kans van slagen?

Ook interessant!

  • Kinderen naar school brengen met de auto is not done
  • Nederlanders met drugs op achter het stuur neemt toe
    Niet bang voor een ongeluk als je in de auto zit
  • Video: auto wordt aangereden door onverzekerde auto
  • Video: overige verkeer plaagt supercar
    Video: overige verkeer plaagt supercar

Nieuwste artikelen

  • BREEK: BMW iX3 komt volgend jaar ook met echte premium
  • Biem! Hoe vaak crasht die Tesla Robotaxi nu eigenlijk?
  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
FacebookTweetPinLinkedIn

melanie-schultz-van-haegen, snelweg, Verkeer

Vorig bericht: « BMW M5 (F10) krijgt 575 pk? [incl nieuwe video]
Volgend bericht: In welke auto vervoer je ’s werelds duurste hond? »

Lees Interacties

Reacties

  1. f650csrider zegt

    16 maart 2011 om 10:19

    Denk niet dat dit soort acties veel uithalen. Behalve dan het vullen van de zakken van de teamleden van SWSR.
    Iedereen is te vastgeroest in patronen, en die zijn heel moeilijk te doorbreken. Heb zelf geprobeerd om flexibel te werken, maar dit werd niet gewaardeerd door collega’s en werkgevers en KDV-en. Er zijn teveel zaken waar er bij flexibel werken rekening mee moet worden gehouden, en dat gaat je opbreken om allemaal mee te krijgen.

    Login om te reageren
    • 130peeka zegt

      16 maart 2011 om 10:20

      @f650csrider: +1, goede reactie.

      Login om te reageren
  2. Benjamin1 zegt

    16 maart 2011 om 10:26

    Alle ambtenaren verplicht met het ov. Problemen opgelost!

    Login om te reageren
  3. Benjamin1 zegt

    16 maart 2011 om 10:27

    Alle ambtenaren met het ov. Problem solved!

    Login om te reageren
    • 130peeka zegt

      16 maart 2011 om 13:42

      @Benjamin1: Klopt, het zou schelen als zij het goede voorbeeld zouden geven. I.p.v. Zeggen allemaal met Ov, beter voor millieu bla bla bla. En zelf lekker met de auto gaan.

      Login om te reageren
  4. rvssax zegt

    16 maart 2011 om 10:55

    Tevens is het aansporen op het gebruik van OV ook niet te doen.
    Ik woon bijvoorbeeld in Raamsdonksveer en rijdt dagelijks naar Zwijndrecht. De verbinding daarheen is verrot. Dit zou ik onmogelijk kunnen doen zonder 2 uur onderweg te zijn.

    Allemaal plannen van mensen die in een kantoor zitten en niets zien wat er werkelijk is…

    Login om te reageren
  5. hollow zegt

    16 maart 2011 om 12:03

    @ Benjamin1 : wat een kansloze reactie. Misschien moet je ook alle leasebakken met bijhorende tankkaart verbieden. Dat zou de file wel doen verminderen. Aan de andere kant is het OV compleet ontoereikend qua bereikbaarheid, reistijden en comfort.

    Login om te reageren
  6. Megakix zegt

    16 maart 2011 om 12:49

    Bladiebladiebla…bla….blablabla…bla

    Of, zoals Gigi het zegt:

    http://www.youtube.com/watch?v=g6t8g6ka4W0

    Login om te reageren
  7. zdev zegt

    16 maart 2011 om 14:16

    Hoger onderwijs om 7:00 laten beginnen en om 16:00 klaar.
    Bejaarden mogen in ruil voor hun OV-korting best de spits gaan mijden.
    Meer ambtenaren in het OV.

    Scheelt zo 30% in de spits.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      16 maart 2011 om 15:46

      @zdev: hoger onderwijs om 7.00u? Het is hoogst ongezond om voor daglicht op te staan, en studenten die om 3u uit het cafe terug komen zitten niet om 7u in de college banken. Het OV zit al vol met studenten en ambtenaren, daar valt amper wat te winnen. En de bejaarden korting is toch al vanaf 9.

      Login om te reageren
  8. mashell zegt

    16 maart 2011 om 15:44

    “Schultz: in 2015 vijf procent minder auto’s in spits”
    Dat gaat haar lukken en ze hoeft er niets voor te doen. Vergrijzing! Vanaf nu zul je steeds minder babyboommers in de spits tegen komen omdat ze van hun pensioen genieten.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North