
Mythische proporties neemt de BMW E30 M3 aan in de hoofden van menig BMW liefhebber. De moeder der M3’s was er niet alleen als DTM en rallymonster, maar ook als cabrio. Maar hoe rijdt dat?
De M3 bracht in de jaren ’80 het Tourwagen- en Rally-gevoel naar de openbare weg. Maar er was ook een cabriolet, waar er maar 786 van gebouwd zijn. Daar denken we niet elke dag aan omdat de schaduw van de M3 coupé zo groot is.
De reguliere E30 M3 is dan ook een auto die iedereen kent . Daar werden een kleine 18.000 exemplaren van gebouwd die niet allemaal meer onder ons zijn. Roest maar ook zijn uitnodigende karakter en eigenaren die zich niet konden bedwingen, hebben gaten geslagen in het BMW E30 register. Met die 17.970 gebouwde exemplaren is de E30 M3 overigens ook de zeldzaamste generatie van de M3.
Omdat de Cabrio niet de spoiler heeft, heeft deze een iets minder uitgesproken styling dan de coupé versie. Wel heeft de Cabrio de bekende brede wielkasten en de sportievere voor- en achterbumpers, waardoor het duidelijk is dat dit geen normale 3-serie Cabrio is.

Wouter rijdt vandaag met een exemplaar uit 1988. Het bijzonder is dat de auto eerst voorzien was van een S38-zescilinder met een versnellingsbak uit de E34 M5. Erg leuk, maar de hang naar originaliteit deed de eigenaar toch beslissen om de auto bij BMW Classic neer te zetten waar er weer een origineel E30 M3-blok met 215 pk en een originele versnellingsbak in kwam.
In de bovenstaande video zie je of de BMW E30 M3 cabrio aan Wouters verwachtingen voldoet.
De veiling van deze BMW E30 M3 Cabrio op The Collectables loopt nu!
The Collectables is partner van Autoblog. The Collectables is een veilingsite voor auto’s die je niet nodig hebt, maar die je wel hebberig maken. Hieronder een selectie uit de actuele veilingen.

Er komen op The Collectables best veel auto’s voorbij waar ik hebberig van word maar deze BMW doet mij echt helemaal niks.
Erg mooi exemplaar!
Foto/statische filmlocatie is North Sea Venue toch?
Nooit begrepen dat BMW de e30 M3 in een cabriolet versie in productie heeft genomen, is in mijn ogen noch vlees noch vis, e30 was puur in productie genomen om in de racerij deel te nemen, koets van de cabriolet voelt aan als een dweil in vergelijking met de dichte versie , alleen de lage productie aantallen vergoelijken zijn prijs.
@toniominestrone: ik weet niet goed hoe belangrijk de Amerikaanse markt destijds was voor BMW, maar een open variant van een “krachtige” auto, daar smullen ze van. Die Mustangs zonder dak zijn populair, deze M3 is niet een versie voor de purist maar voor de cabrio aficionado.
@toniominestrone: ik heb het wel begrepen en BMW ook. Het maakt voor sommige auto’s niet uit hoe het rijdt of dat het onderhoudsgevoelig is of veel brandstof het verbuikt. Je hebt iets met een auto of niet, vraag maar eens aan een klassieke Citroen DS rijder, of Alfa rijder bijvoorbeeld.
@marcomanta: juist en!
@bischero: omdat je als autoliefhebber niet zo druk maakt om het verbruik, meer onderhoudskosten etc. Het is je hobby en daar heb je wat voor over, soms wel heel veel zelfs.
@marcomanta: wilde schrijven ‘juistem’ dus met je eens 😎
De E30 M3 blijft voor mij toch “De BMW”, ben een aantal jaren geleden nog een op de Nurburgring geweest, toen was er een dagje voor de oud DTM wagens georganiseerd, de E30, Mercedes 190, Opel Omega en Calibra, Audi, Alfa. Geweldig, kippevel van het geluid en heerlijk in de pitstraat mogen kijken.
Allemaal auto’s waar ik niets mee heb, het zegt ook wat over je leeftijd waarschijnlijk.
@alcantara: te oud of te jong voor jou?
@alcantara: klopt, ik ben geen twintig meer. Maar zeg nou zelf, welke auto springt er nu nog uit wat op de markt komt, dan zijn er maar heel weinig.
@marcomanta: boah gaaf zeg! Had ik wel bij willen zijn.
@volvo480gtt: dat geloof ik graag, toevallig was er een tijdje terug ook zoiets, echter vanwege corona was er geen publiek, het was wel op TV gelukkig, Klaus Ludwig had gewonnen in de Mercedes.
Zijn de S14 en de versnellingsbak, die nu in de oto zitten, de motor en bak waar-ie in 1988 nieuw mee geleverd is ? Of zijn het andere ? Dit is van invloed op de waarde.
Kofferklepsel🤔?
Ik weet het niet zo goed wat ik van E30 moet denken, ik vind de prijzen idioot. Toevallig tijdje geleden in Duitsland gekeken.
Ik snap de hoge prijzen gewoon niet.
De E30 was mijn lievelings auto in de kleinere klasse in die jaren maar hij wordt voor mij niet zo mooi oud als een Mercedes. Een mooie exemplaar daarvan kan ik echt waarderen.
Had het niet verwacht, maar vind dit toch wel heel erg gaaf!
Ik denk dat ik hem nog gaver vind met de s38 erin.. Dan maar niet origineel.
Goh, alweer een BMW bij de collectables.
Mooie E30,
Maar niet met deze velgen.
Originele velgen horen hier onder.
Dan is hij pas echt af.
Hij heeft het geregeld over de E30 coupé. Van de E30 M3 was echter helemaal geen coupé, enkel een coach en een cabrio. Voor de rest: leuke auto. Toch verkies ik de coach boven de cabriolet.
@stefan1207: even een vraag maar een coach? Voor het eerst dat ik die term hoor als carroserie variant terwijl de E30 M3 zelfs in de folders als coupé werd omschreven. Zowel in Engels, Duits als Nederlands.
Patrick Kluivert edition