• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

“Verstappen nieuwe motor mogelijk al in België”

Auteur: willeme, gepost 4 augustus 2021 om 14:01 – 19 Reacties

Verstappen nieuwe motor

Krijgt Verstappen al een nieuwe motor in België?

De verplichte Fomule 1-vakantie is nog niet eens begonnen en Esteban Ocon is waarschijnlijk nog niet helemaal nuchter. Maar toch, toch is het tijd om alweer te kijken naar de volgende race. Ondanks dat we het hebben over een reces, zijn we aan het einde van deze maand alweer aan het racen.

Dat zal gebeuren op het schitterende circuit Spa-Franchorchamps tijdens de GP van België. Max Verstappen zal daar enorm aan de bak moeten gaan om een achterstand weg te werken. Letterlijk en figuurlijk. Ten eerste moet hij zich natuurlijk weer Lewis Hamilton voorbij zien te gaan in de stand voor het kampioenschap. Daarnaast moet hij waarschijnlijk minimaal 10 coureurs inhalen tijdens de GP van België.

Verstappen nieuwe motor

Helmut Marko

Volgens Helmut Marko is de kans aanwezig dat er een nieuwe motor in komt te liggen in België. Dat laat hij weten aan het Duitse F1 Insider. Daar zijn een paar tactische redenen voor. Ten eerste heb je zo weer voldoende motoren ‘in de pool’. Je mag behoorlijk wisselen met de motoren. Dus je kan de vrije trainingen met motor 1 rijden, maar de kwalificatie en de race met motor nummer 2.

Het enige is, dat als je je vierde motor gaat gebruiken, je een gridstraf zult krijgen. Deze regel is er om te voorkomen dat iedereen elke race een nieuwe motor gaat gebruiken en zo de kosten te drukken. Volgens Helmut Motor denken ze er serieus over na om die vierde motor al in België te gaan gebruiken.

Spa

Verstappen nieuwe motor in België is logisch

De keuze daarvoor is vrij logisch. Op dit moment is het verschil met Lewis Hamilton te overzien. En op het moment dat je de straf gepakt hebt, kun je dus kiezen WAAR je die hebt. Zoals je kon zien in Hongarije, is dat niet het ideale circuit om een gridstraf te pakken. Inhalen is daar namelijk erg lastig.

Verstappen nieuwe motor

In België is dat niet het geval. Daar zijn er meerdere bochten waar inhalen goed mogelijk is. Als je Lewis Hamilton heet, kun je in principe in elke bocht inhalen. Daarom zou België een betere keuze zijn dan de GP van Nederland, want inhalen op Zandvoort is erg moeilijk als je geen @jaapiyo heet.

Finish

Via: NU.nl

Ook interessant!

  • Nieuwe helm van Max Verstappen voor de GP van België
    Nieuwe helm van Max Verstappen voor de GP van België
  • Weer op Spa Francorchamps en kansen Verstappen
  • GP Frankrijk 2021
    Video: Verstappen geeft leiding uit handen
  • https://www.autoblog.nl/nieuws/uitslag-formule-1-grand-prix-van-engeland-2021-910812
    Verstappen rijdt met gecrashte motor dit weekend

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

belgie, Formule 1, Honda, Max Verstappen, Racing, Red Bull Racing, spa-francorchamps

Vorig bericht: « Model S Plaid SNELLER dan GT2 RS op circuit
Volgend bericht: BMW M4 Ringtijd is eigenlijk bizar snel »

Lees Interacties

Reacties

  1. TheMaster zegt

    4 augustus 2021 om 14:32

    Logisch toch? Ik zou het ook doen. Als het na Q3 nu HAM-BOT-VER-PER-LEC is als top 5. Bottas heeft 5 plaatsen gridstraf, maar VER, PER, LEC ook allemaal 3 stuks ivm nieuwe motoren. Dus met een beetje mazzel, start Verstappen zelfs met 3 plaatsen straf, nog steeds op P2 terwijl hij op 3e plek kwalificeert.

    Login om te reageren
    • faalhaas zegt

      4 augustus 2021 om 15:33

      @TheMaster: Ik zou nog even wachten tot na België en de rest ook vervangen, ik moet ook altijd aan een setje nieuwe schokbrekers als ik naar België ben geweest.

      Login om te reageren
      • goedverhaal zegt

        4 augustus 2021 om 22:23

        @faalhaas: 😂

        Login om te reageren
    • 545e60 zegt

      4 augustus 2021 om 17:36

      @TheMaster: Hoe kom jij op die 3 plaatsen? Het zijn er 10 bij een motorwissel.

      Login om te reageren
  2. mlbenz zegt

    4 augustus 2021 om 14:47

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  3. HZW zegt

    4 augustus 2021 om 14:54

    Hoeveel grindstraf levert een motor wissel op. ?
    5 Plaatsen. ?
    10 Plaatsen. ?
    ???

    Verder heb je dan bij de start serieus de kans om in de ellende terecht te koemen.

    Login om te reageren
    • willeme zegt

      4 augustus 2021 om 15:20

      @hzw: als ik mij niet vergis is een nieuwe motor-unit 10 plaatsen gridstraf. Het is verder afhankelijk welke onderdelen er nog meer vervangen worden of later vervangen kunnen worden (een nieuwe turbo, of nieuwe MGU-H was meende ik 5 straffen).

      Login om te reageren
    • dennisdd zegt

      4 augustus 2021 om 16:18

      @HZW: 15 kilo…

      Login om te reageren
    • Edge zegt

      4 augustus 2021 om 16:24

      @HZW: Voor elk motoronderdeel boven de toegestane hoeveelheid geldt dat je bij de eerste overtreding tien plaatsen straf krijgt, bij elk volgend onderdeel van de gelijke specificatie nog vijf. Bij 15 plaatsen gridstraf of meer word je automatisch achteraan gezet.

      Het hangt dus af van wat Red Bull wil doen. Als Red Bull van mening is dat alleen de verbrandingsmotor met dat scheurtje vervangen hoeft te worden zou dat een straf van tien plekken betekenen, maar als ze meen ook (bijvoorbeeld) extra MGU-H of turbo aan de pool willen toevoegen zal Verstappen vanaf de laatste plek moeten beginnen.

      Login om te reageren
      • willeme zegt

        4 augustus 2021 om 19:13

        @edge: als Bottas toch vijf gridplaatsen straf heeft, zou je het risico kunnen nemen om zo veel mogelijk te vervangen en in de pool te zetten, toch? In principe zou Verstappen halverwege alweer in de top 3 rijden.

        Het is wel zuur dat ze dit moeten doen, omdat een ander een inschattingsfout maakt, moet Verstappen in de geval flink op de blaren zitten.

        Nadeel: Hamilton kan flink uitlopen. Het gaat echter toch wel gebeuren, dus dan maar zo snel mogelijk en daar waar je het beste de schade kunt beperken, nietwaar?

        Login om te reageren
        • tfsi zegt

          5 augustus 2021 om 10:57

          @willeme: Ik denk indd dat Redbull de bui alweer ziet hangen na Hongarije, als je 4 tienden te kort komt ze zijn helaas weer oppermachtig. En aan Peres heeft Max ook niks, maar er blijft voor mij hoop er moeten nog wat races worden gereden. Maar ik vrees in abudabi Get in there Lewis 8 Time World Champioen🤮🤮

          Login om te reageren
    • mashell zegt

      4 augustus 2021 om 17:19

      Op zich zou de F1 inderdaad ook met strafgewichten kunnen gaan werken om een gelijkmatiger veld te krijgen.

      Login om te reageren
  4. faithnomore zegt

    4 augustus 2021 om 14:57

    Zandvoort had nooit op kalender mogen komen. Enerzijds zijn nog ergere circuits op de kalender, maar anderzijds komt het toch echt niet in de buurt van circuits a la Spa of Monza.

    Login om te reageren
  5. harrie zegt

    4 augustus 2021 om 15:01

    Sowieso veiliger om achter Bottas te starten.

    Login om te reageren
    • brammetjedeb zegt

      4 augustus 2021 om 15:04

      @harrie: hahaha!

      Login om te reageren
    • okdoei zegt

      4 augustus 2021 om 16:33

      @harrie: correctie: achter een Mercedes

      Login om te reageren
  6. RiKe zegt

    4 augustus 2021 om 15:53

    Zo is het natuurlijk voor Mercedes wel erg makkelijk om Red Bull achter zich te houden. De hoeveelheid (wel erg gelukkig uitgevallen voor Mercedes) pech van de competitie komt sommigen wel erg gunstig uit. Ik zeg daarmee niet dat het bewust was, maar het valt allemaal weer erg gunstig de kant op van Blessed boy wonder.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      4 augustus 2021 om 17:17

      Ze zeggen dat je geluk kunt afdwingen…

      Login om te reageren
      • RiKe zegt

        4 augustus 2021 om 17:56

        @mashell: Kopen kan ook, maar wederom, ik zeg niet dat het zo is, alleen dat het zo kan zijn.

        Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North