• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Volkswagen Golf R-Line officieel gelanceerd [UPDATED]

Auteur: robbie, gepost 25 april 2013 om 16:00 – 42 Reacties

Afbeelding Volkswagen Golf R-Line officieel gelanceerd [UPDATED]Afbeelding Volkswagen Golf R-Line officieel gelanceerd [UPDATED]Afbeelding Volkswagen Golf R-Line officieel gelanceerd [UPDATED]Afbeelding Volkswagen Golf R-Line officieel gelanceerd [UPDATED]Afbeelding Volkswagen Golf R-Line officieel gelanceerd [UPDATED]Afbeelding Volkswagen Golf R-Line officieel gelanceerd [UPDATED]

Volkswagen Golf VII R-Line
Surprise! ook de zevende generatie Golf krijgt van Volkswagen een R-Line pakket aangemeten. Ideaal voor mensen die een wat sportievere twist aan hun leaseslet willen geven.

Tijdens de autoshow van Geneve liet Volkswagen stiekem een Golf Variant zien met een ‘concept’ R-Line pakket, maar nu is de boel dan officieel en zijn alle details bekend.

Om het makkelijk te maken heeft Volkswagen de boel opgesplitst in 3 pakketten: exterieur, interieur en sport. Die eerste 2 pakketten bestaan eigenlijk alleen maar uit optische veranderingen. Het sportpakket omvat een sportonderstel, directere besturing, getinte zijruiten en getinte achterruit.

Optioneel kan er ook nog gekozen worden voor 17 of 18 inch grote velgen.

UPDATE: het persbericht is binnen, het uitgangspunt is de Golf Highline (de topuitvoering van de reeks). De uitrusting daarvan wordt aangevuld met een verlaagd (-15 mm) sportonderstel. De sportieve look wordt verder verzorgd door 17-inch lichtmetalen wielen (type Salvador – 18-inch tegen meerprijs), R Line-dakspoiler en -skirts, R Line-bumpers (achter met diffuser) en een grille in hooglans zwart. De Golf R Line is daarmee een auto die ‘staat’.

De sportstoelen zijn gedeeltelijk bekleed met een hightech microvezel. Ook is er een met leer bekleed driespaaks multifunctioneel sportstuur (bij DSG met schakelpaddles) gemonteerd, alsmede aluminium pedalen. De instaplijsten zijn uitgerust met het R Line-logo en bij het starten verschijnt dat logo op het opstartscherm van de radio. Diverse stiknaden hebben een contrastkleur. de decorlijsten in ‘Black Lead Grey’ zijn speciaal voor de R Line ontworpen. De R Line-uitvoering kent een meerprijs van 2.705 euro ten opzichte van een Golf Highline.

De Golf R Line is te bestellen met keuze uit drie benzinemotoren en twee TDI’s. De vermogens variëren van 77 kW/105 pk tot 110 kW/150 pk, uitgerust met BlueMotion Technologies als start/stop en omzetting van remenergie in elektriciteit. Er zijn verschillende varianten met 20% bijtelling leverbaar.

Ook interessant!

  • Mijn Auto: Volkswagen Golf 7R handbak van Daniel
    Mijn Auto: Volkswagen Golf 7R handbak van Daniel
  • Volkswagen Golf 8 R rijtest video
  • Video: politie Limburg stopt gestolen Volkswagen Golf
    Video: politie Twente stopt gestolen Volkswagen Golf
  • Golf 8 infotainment
    Volkswagen pakt grootste nadeel Golf 8 grondig aan

Nieuwste artikelen

  • Video: Mijn knipperlicht staat aan, DUS ik kom
  • Porsche pakt de beste Carrera op de juiste wijze aan
  • Nee maar! Keert de leukste hot hatch terug?
  • De PORSCHE 997.2 Turbo Cabrio van Dick heeft het ALLEMAAL #MijnAuto
FacebookTweetPinLinkedIn

golf, golf-7, R-Line, Volkswagen, wit

Vorig bericht: « Twizy Renault Sport F1 Concept: zo snel als een Megane RS
Volgend bericht: Brutale bejaarden stelen velgen met een scootmobiel? »

Lees Interacties

Reacties

  1. AMV8Bart zegt

    25 april 2013 om 16:02

    Boooooooring!

    Dan vind ik een Twizy F1 een stuk spannender!

    Login om te reageren
    • eklasse zegt

      25 april 2013 om 17:17

      @AMV8Bart: dan vind je je zeepje onder de douche laten vallen zeker ook spannend….

      Login om te reageren
  2. melkkoe zegt

    25 april 2013 om 16:03

    Doe mij maar een Bluemotion R-line.

    Ga ik lekker de linkerbaan onveilig maken en stoer doen bij de schoolgaande jeugd.

    Login om te reageren
    • Henk_he zegt

      25 april 2013 om 17:21

      @melkkoe: de bm kan gewoon 130 hoor ;-)

      Login om te reageren
  3. paulaner zegt

    25 april 2013 om 16:05

    Dit pakket past geweldig op mijn 1.2 TSI!

    Login om te reageren
  4. ukbob zegt

    25 april 2013 om 16:11

    De vraag is uiteraard of dit ook leverbaar gaat zijn op de 14% muesli variant…. ;) ?!

    Login om te reageren
    • schoeneke zegt

      25 april 2013 om 16:24

      @ukbob: nee dan wordt het 20%?

      Login om te reageren
  5. schoeneke zegt

    25 april 2013 om 16:24

    Dit vind ik helemaal niet spannend ofzo, een heel verschil met de gti. Waarom zou je nou een r-line willen?

    Login om te reageren
  6. schellekens006 zegt

    25 april 2013 om 16:32

    Super mooi!

    Login om te reageren
    • ronin1130 zegt

      25 april 2013 om 19:45

      @schellekens006: tzijn solden bij Pearle en Hans Anders…

      Login om te reageren
  7. rotjeknor zegt

    25 april 2013 om 16:35

    Simpele 1.2 TSI? Doe mij maar die 350 pk VR6.

    Login om te reageren
  8. snelweg zegt

    25 april 2013 om 16:42

    Ben ik de enige die het zat begint te worden dat Seat vw skoda Audi en al die andere zelfde onderdelen gebruiken

    Login om te reageren
    • lincoln zegt

      25 april 2013 om 16:53

      @snelweg:

      idd .. te zielig voor woorden ..

      rubberen banden .. glazen ruiten .. noem maar op ..

      Login om te reageren
    • alassad zegt

      25 april 2013 om 17:21

      @snelweg: doet wel afbreuk inderdaad.

      Login om te reageren
  9. dadutchdude zegt

    25 april 2013 om 16:45

    Ik laat hem maar staan. Mijn buurman heeft n golf 7 voor zn vrouw gekocht en die blies zn koppakking er na 2 weken al uit. Liever een Ford of Opel…

    Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      25 april 2013 om 16:49

      @dadutchdude: Weet nou niet zozeer of dat aan die Golf lag..

      Login om te reageren
      • dadutchdude zegt

        25 april 2013 om 17:27

        @kaasboerin: Ik kan niet oordelen over zijn rijgedrag. Dat laat ik daarom ook maar even in het midden. Het feit blijft dat de koppakking niet na 2 weken kapot moet gaan. Zal hem straks eens vragen hoe het is afgelopen met de Golf.

        Login om te reageren
    • lincoln zegt

      25 april 2013 om 16:54

      @dadutchdude:

      zo .. dan ben je lomp ..

      Login om te reageren
      • dadutchdude zegt

        25 april 2013 om 17:29

        @lincoln: Hij is soms best lomp, maar wel zuinig op zijn auto’s. Daarom is het juist zo apart dat de koppakking het begaf. Ik wil de Golf 7 best een eerlijke kans geven, maar dit werkt niet in zijn voordeel. De tijd gaat uitwijzen of de Golf 7 een degelijke bak is.

        Login om te reageren
    • onlyjealouspeoplehatevag zegt

      25 april 2013 om 20:00

      @dadutchdude: Dat het 1 Golf 7 overkomt, wil nog niet zeggen dat het alle Golfs kan overkomen… hetzelfde verhaal kan ook bij een Opel of een Ford voorkomen.

      Login om te reageren
      • norge zegt

        25 april 2013 om 20:05

        @onlyjealouspeoplehatevag: Ervarings gewijs denk ik dat dit meer bij VAG voorkomt dan bij andere merken…

        Login om te reageren
        • onlyjealouspeoplehatevag zegt

          25 april 2013 om 20:08

          @norge: Ervarings gewijs denk ik juist dat het bij auto’s zal gebeuren buiten het VAG concern…

          Rij al jaren Vw, nog nooit wat mee gehad. Reed paar keer wat anders, alleen maar gezeik gehad.

          Login om te reageren
          • norge zegt

            25 april 2013 om 20:16

            @onlyjealouspeoplehatevag: Vier VAG auto’s gehad tot nu toe, De alfa,toyota’s,Nissan’s,Opel’s,Citroèn,Hyundai,Volvo,zijn gewoon veel betrouwbaarder.
            Alleen de Mercedes Vito was nog slechter.

            Login om te reageren
            • cocksdriveaudi zegt

              25 april 2013 om 20:23

              @norge: Eerste versie Vito was inderdaad een drama!

              Login om te reageren
            • onlyjealouspeoplehatevag zegt

              25 april 2013 om 20:23

              @norge: En wat heb je dan gehad?

              Wij hebben tot vorig jaar januari, 11 jaar lang in een 1999 Vw Bora 1.9TDI gereden, nooit problemen mee gehad… Het gaat nu nog prima met de 2006 Passat 2.0TDI. Laatste zelfs onder garantie 4 nieuwe pompverstuivers gekregen (kosten: 2000 euro…) , ben dus ook redelijk tevreden met de service van Vw zelf, alleen niet met die van de dealer, maar daar ga ik dus ook nooit heen.

              Login om te reageren
              • norge zegt

                25 april 2013 om 20:30

                @onlyjealouspeoplehatevag: Een Golf,Jetta ,Caddy,Caddy Maxi een Ibiza.

              • onlyjealouspeoplehatevag zegt

                25 april 2013 om 20:44

                @norge: Allemaal een 1.9TDI? Die kunnen amper stuk… maarja als je naar de dealer gaat, krijg je opeens de raarste dingen te horen (vooral hier in NL) , dus dat er dan heel wat mis mee is kan dan kloppen, terwijl dat niet zo is…

              • cocksdriveaudi zegt

                25 april 2013 om 20:58

                @onlyjealouspeoplehatevag: Mmmmm, mijn A4 uit 2006 veeel heel veeel storingen en versnellingsbak kompleet kapot, nog geen 120.000 Km gelopen

                vervolgens A4 uit 2008 (het huidige model) zowel versnellingsbak als motor aan gort binnen een jaar, jawel een gebroken krukas en nee de versnellingsbak ging eerst na iets van 27.000 km en bij net over de 50.000 km brak de krukas. U denkt ik ooit nog een Audi, Nee dank U!!!

              • onlyjealouspeoplehatevag zegt

                25 april 2013 om 21:03

                @cocksdriveaudi: Laat me raden… multitronic…?

              • cocksdriveaudi zegt

                25 april 2013 om 21:35

                @onlyjealouspeoplehatevag: de laatste wel de eerste niet die had gewoon de handbak

              • onlyjealouspeoplehatevag zegt

                25 april 2013 om 21:47

                @cocksdriveaudi:

                Die 2006 a4, was dat toevallig een 2.0TDI? De 2.0TDI, van die tijd, van Audi is namelijk niet zo heel goed…

                Multitronic is de slechtste versnellingsbak van het VAG concern… dus dat die stuk is gegaan verbaast me helemaal niks.

                Liet jij het onderhouden bij de dealer doen? Dat is namelijk fout #1, de (meeste) Vw/Audi dealers hebben geen verstand van de auto’s die ze zelf verkopen…

                Hopelijk heb je meer geluk met je C220 CDI.

              • gregorius zegt

                26 april 2013 om 11:08

                @cocksdriveaudi: wat doe je met die Audi’s? Kijken hoelang je m in de toerenbegrenzer kan houden?
                Ik rijd al 60k km in een A6 en heb 1 probleem gehad: water in een achterlicht (vervangen)… ok, 2 problemen: de zekering van de sigaretten-aansteken-plug kan geen niet-Audi apparatuur aan; maar dat is altijd binnen 3 minuten gefixt.

      • dadutchdude zegt

        25 april 2013 om 21:59

        @onlyjealouspeoplehatevag: Ik zeg toch ook niet dat iedere Golf een pechbak is? Ik zeg zelfs nog dat ik de Golf 7 best een eerlijke kans wil geven…

        Login om te reageren
  10. barney zegt

    25 april 2013 om 16:57

    Gewoon een net vehikel. Beetje jammer alleen dat een beetje leuk aangeklede Golf al rap over de 30k gaat.

    Login om te reageren
  11. civicfk3 zegt

    25 april 2013 om 17:17

    Kut als je net 1 hebt besteld, zal wel gezellig worden in het Golf topic op autoweek forum.

    Login om te reageren
    • g00f81 zegt

      26 april 2013 om 19:26

      @civicfk3: heb er nu een maand 1 en ben er niet ziek van, vind die van mij veel mooier…vind de R line bumper voor niet echt mooi…rest ook een beetje sjonnie…alleen het stuurtje zou ik wel willen hebben.

      Login om te reageren
  12. cocksdriveaudi zegt

    25 april 2013 om 18:00

    Yeehhh een VAG Golf, nee laat maar ik zeg dit keer helemaal niets……………………

    Login om te reageren
  13. ronin1130 zegt

    25 april 2013 om 19:46

    Wat was dat nu ook weer met die aap en de gouden ring?

    Juist.

    Login om te reageren
  14. norge zegt

    25 april 2013 om 20:09

    De R van retesaai of rammelbak?

    Login om te reageren
  15. porschekiller zegt

    26 april 2013 om 00:20

    Zeer saai als je bereid bent om zoveel geld uittegeven voor zo’n simpel autotje kan je beter een bmw 135i of iets dergelijk kopen

    Login om te reageren
    • emielm zegt

      26 april 2013 om 07:24

      @porschekiller: you for real? een 135i is toch wel een iets andere prijsklasse!

      Login om te reageren
  16. Rossi zegt

    26 april 2013 om 07:53

    Wat een gezeik allemaal. Ik zou zo’n bak graag willen hebben!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North